baltoernooi op 28 en 29 augustus Choral 27 juni in Waddinxveen Festiviteiten 40 jarig bestaan De Paddestoel Laatste 'Gaïten' studeren af tèfitf Bijdrage Juliana Welzijn Fonds voor "De Tunnel" Maand van het spannende boek in de Boskoopse bibliotheek Willi Idi nxveen - Bos) koo P Axis WSE'93 internationaal voe t- Geslaagde Avondvierdaagse Boskoop Kerkdiensten Kerkdiensten Jeugdbingo Uitvoering Zangvogels Kleurrijk festival 'Hallo Waddinxveen' Fietstocht Hart/Nierstich ting in Waddinxveen 12e Avond- Fietsvierdaagse Sterke bezetting Randgebeuren Boskoop - zondag 20 juni Waddinxveen zondag 20 juni Receptie en feest Een eind aan Boskoopse traditie Openingstijden Hart van Holland/16 juni 1993 pagina 13 Waddinxveen - De voetbalvereniging WSE houdt in het weekeinde van zater dag 28 en zondag 29 augustus voor de zesde maal het internationale voetbal toernooi voor jeugdteams tot 18jaar. In het verleden kende het evenement deelnemers als Ajax, PSV, Fortuna Dus- sldorf, Fortuna Sittard, Arhus GF, Schalke '04, Sparta, KV Mechelen, FC Utrecht, Borussia Mönchengladbach, Volendam, ADO Den Haag en Fe- ijenoord. Laatstgenoemde ploeg schreef de eerste aflevering in 1988 op haar naam. Fortuna Sittard nam de vol gende winnende bokaal mee naar huis. Het Deens Arhus GF werd winnaar in 1990 en 1991 en vorig jaar won verras send FC Utrecht het Axis WSE'92 toer nooi. Dit jaar denkt het organisatiecomité weer een sterke bezetting te hebben vastgelegd. Arhus GF zal opnieuw ver schijnen en de andere internationale deelnemer is het Zweedse Helsing- borgs IF. Dit team is de huidige jeugd kampioen van Zweden en herbergt maar liefst vier jeugdinternationals. Na een afwezigheid van twee jaar zal ook Waddinxveen - Op zaterdag 19 juni is er weer een grandioze jeugdbingo in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan in Wad dinxveen. Zoals gewoonlijk worden er weer drie gewone rondes gespeeld en een Superronde. Ook is er weer een loterij. Er zijn weer prachtige prijzen te winnen. Het festijn begint om 19.00 uur en duurt tot ca. 21.00 uur. Kinderen tussen de 8 en ca. 15 jaar zijn welkom. woningruil: 3 kamer-flat in de Zuidpias gevraagd: ééngezinswoning in de Zuidpias 01829-32671 t.k. steelstofzuigerz.g.a.n. alleen gebruikt in caravan 75,-01727-12067 t.k. koelvriescombinatie 3 laden 300,- 01828-18409 Waddinxveen - Het kinder-en tiener koor "De Zangvogels" rekent op vrijdag 25 juni, aanvang 19.30 uur op een volle zaal. Die avond wordt in gebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan in Wad dinxveen, een uitvoering gegeven door het koor, waar familie, vrienden en be langstellenden, hartelijk voor worden uitgenodigd. Het programma zal be staan uit een geestelijk repertoire, ge volgd door een pauze, waarna het ge heel afgesloten wordt door een muzika le opvoering met als thema 'landen'. Yvonne Keizer en André van Vliet zor gen voor de leiding en begeleiding van het koor en de samenzang. weer het Rotterdamse Sparta van de partij zijn. De nieuwkomers van vorig jaar, FC Volendam en ADO Den Haag, zijn door hun goede prestaties in 1992 ook vastgelegd. Ajax, Feijenoord en WSE, de vertrouwde gezichten op het toernooi in de afgelopen jaren, comple teren het deelnemersveld. Evenals voorgaande twee edities zal op de eerste toernooi-dag gestreden wor den om de Axis Penalty bokaal. Hieraan zal worden deelgenomen door de D- en C-spelers van de voetbalverenigingen Moerkapelle, Groeneweg, Floreant, RVC, Waddinxveen, Be Fair en WSE. Het organisatiecomité is nog druk bezig om hiervoor een aansprekende keeper aan te trekken uit het betaalde voetbal. Een nieuwe activiteit die op het toernooi zal worden geïntroduceerd is het houden van een toernooi van F-pupillen. Deze pupillen zullen onder grote belangstel ling om de Axis WSE'93 mini-bokaal strijden in de tussenpauzes van de wedstrijden op de eerste toernooidag. De hieraan deelnemende teams zullen op korte termijn bekend worden ge maakt. Waddinxveen - De Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Torna Lima en Vluchtelingenwerk Waddinxveen e.o. organiseren op zaterdag 26 september a.s. een festival waarint tot uiting komt dat in Waddinxveen vele nationalitei ten samen leven. Op het festival treft de bezoeker culturele uitingen uit India, Indonesië, Chili, Eritrea, Suriname, T ur- kije, Tsjechië, Burkina Faso, Botswana, Marokko, Peru. Er is van alles te zien en te doen. (Nadere berichtgeving volgt) t.k. Nintendo ine Mario I 3 zapper 180,-; casio 2 cd kleuren tv 8 cm doorsn. 01828-13711 Oma nog 11 nachtjes slapen dat ziin we weer thuis kusjes van Wesley en Jordy t.k. gevr. wandeltuigje van mothercare geen leer m. sluiting aan achterkant 01802-2896 t.k. snorbromfiets kleine wielen 500,- 01828- 12895 Waddinxveen - Op zaterdag 28 augusu- tus wordt de jaarlijkse fietstocht voor de Hartstichting en de Nierstichting gehouden. Men gelieve deze datum vast te noteren. Het wordt voor de plaatselijke organisatie de 15e keer dat deze happening op stapel gezet wordt. (Nadere berichtgeving volgt). Waddinxveen - De werkgroep jeugd diensten (WGJ) van de Geref. kerk in Waddinxveen wil graag laten zien dat kerk ook anders kan en om deze reden neeft de WGJ de muziektheatergroep Onoral uitgenodigd om in een kerk dienst op te treden. Choral is bij de insiders bekend als een professioneel opererend theatergezelschap, dat be halve in kerken ook in theaters voor stellingen verzorgt. De voorstelling wordt in de Ontmoetingskerk in Wad dinxveen gehouden en gaat over de voorspelling van het einde der tijden door een nederlander die computerbe rekeningen met de Bijbelse voorspel lingen combineert en de reactie van de mensen op deze voorspelling. Voor ie dereen die eens een andere kerkdienst dan anders wil beleven belooft dit de moeite waard te worden. Ondanks de hoge kosten van de voorstelling is de toegang gratis. Choral speelt "Cyclus" op 27 juni om 17.00 uur in de Ontmoe tingskerk aan de Groensvoorde te Wad dinxveen. Dit is een groepje Waddinxueense deelnemers van de St. Jozefschool.. De andere Waddinxueense school die deelnam was de Prinses Beatrixschool Herv. kerk 9.30 uur ds. K.J. Jansen H.A. 18.30 uur ds.J.H.Langelaar (gez.Herv/Geref) De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver H.A. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H.Langeiaar 18.30 in Herv.kerk Chr. Geref. kerk 9.30 ds.M.J. Oos- ting 19.00 uur ds.H. Peet Klundert R.K. zaterdag De Stek 17.30 uur kerk 19.00 uur zondag 10.00 uur kerk Vrijz.Prot Geloofsgem. 10.00 uur ds. J. Laforet Rotterdam Boskoop - Tourclub Avanti organiseert van 21 t/m 24 juni hun Boskoopse Avond Fietsvierdaagse. Iedere avond is er een andere- geheel gepijlde- route van ca. 30 km lang. De eerste dag (maandag) gaan de deelnemers rich ting Zoeterwoude. De tweede dag is de route naar Gouda en Reeuwijk. De der de dag is Alphen a.d. Rijn het einddoel en de laatste dag wordt richting Moor drecht gekozen. Elke avond kan er ge start worden tussen 18.00 en 19.00 uur in het Praathuis aan de Bosweg. De kosten bedragen zes gulden per per soon inclusief de fraaie herinnering. Men kan ook per dag inschrijven, dan bedragen de kosten twee gulden per avond. De eindcontrole sluit iedere avond om 21.30 uur. Inl. Kees Hofstee tel. 01727-14844. t.k. surfpak wetsuit damesmaat 36/38 75,-; 01828-12323 Hé buurman, niet in bed, ook niet in de tuin!! de buurvrouw t.k. gevr. duivenhok voor buiten voor 4 a 6 duiven 01802-1351 Hervormde Gemeente: Brugkerk 9.30 uur ds. A.W. v.d. PLas 17.00 uur ds. J. Noordam Nwk.a.d. IJ; De Hoeksteen 9.30 uur ds. H. Schi- paanfjoord 18.30 uur ds. D. Dekker H.l. Ambacht Bethelkerk 9.30 uur dienst 17.00 uur ds. H. Schipaanboord Rehobothschool 9.30 uur ds. A. Wil- lemsen Sommelsdijk 17.00 uur dienst. Herv.lmmanuelkerk 9.30 uur ds. A.A. v. Houwelingen 17.00 uur in Ont moetingskerk Geref.Vrijgem. 9.30 uur ds. J. Uleha- ke Leusden 16.30 uur ds. G. Zomer Spakenburg Boskoop - Op vrijdag 25 juni studeert aan de Internationale Agrarische Hoge school Larenstein (Hogere Tuin bouwschool) te Boskoop, een groepje van ruim 50 studenten af in de studie richting Tuin- en Landschapsinrich ting'. Op deze dag zullen zij op een feestelijke wijze het diploma in ont vangst nemen waar zij 4 jaar of langer naar uitgezien hebben. De aankomend ingenieurs hebben voor deze dag zelf een programma samengesteld. Om 13.30 uur begint de diploma-uitreiking in de nederlands-Hervormde Kerk aan de kerkstraat. Elke afgestudeerde stu dent krijgt een diploma overhandigd door de docent(e), die hem of haar heeft begeleid bij de afstudeerop dracht. Na de diploma-uitreiking is er om 17.00 uur een receptie in het schoolgebouw aan de Azalealaan; hier zal ook het exa menwerk van de studenten ten toon gesteld worden, 's Avonds is er vanaf 21.00 uur een groot feest in de tent op Ook in de bibliotheek in Boskoop wordt in de maand juni aandacht besteed aan de 'maand van het spannende boek'. Er is een uitgebreid aanbod van dit genre dat loopt van Agatha Christie tot Baan- tjer en van Patricia Highsmith tot Tho mas Ross. Om de spanning nog wat te verhogen is er in de bibliotheek een prijsvraag over thrillers. Met behulp van multiple-choice antwoorden kan men z'n kennis testen, met vragen als welke speurders bij welke auteurs ho ren. Aan de hand van de plot wordt de bijbehorende titel gezocht. De oplos singen kunnen t/m 30 juni ingeleverd Boskoop - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan Stichting Jeugd- en Jongeren werk Boskoop, de Tunnel, een bijdrage gegeven van f 7.500,voor de aanschaf van geluidsapparatuur. Het Juliana Welzijn Fonds geeft jaar lijks ruim 20 miljoen gulden steun aan projecten op het gebied van maat schappelijk welzijn, per jaar worden ruim 1000 zowel kleine als grote projec ten op de hoofdterreinen 'hulp en zorg' en 'sociaal-cultureel werk' onder steund. Een bijdrage van het Fonds is het terrein van het International Trade Centre aan de Hoogeveenseweg. Op de receptie en op het feest zijn alle oud studenten en andere belangstellenden van harte welkom. De studierichting Tuin- en Landschap sinrichting leidt studenten op voor een functie in de wereld van de groenvoor zieningen en landschapsinrichting. Het gaat hierbij om ontwerpen, inrichten en instandhouden van het groen in ste delijke (bijvoorbeeld tuinen, parken, sportvelden) en landelijke gebieden (bijv. natuur-en recreatieterreinen). De afgestudeerde studenten vinden hun werk zowel bij de overheid als in de particuliere sector. Deze dag zal de laatste zijn van een Boskoopse traditie. De opleiding ver huist namelijk per 1 augustus naar Velp. De studenten hebben als thema voor deze dag dan ook gekozen voor 'The End'; het einde van een tijdperk, het einde van 'Boskoop', maar voor velen een nieuw begin! worden. Op 7 juli wordt de uitslag be kendgemaakt en zijn de antwoorden in te zien in de bibliotheekweek. Er zijn drie boekenbonnen beschikbaar voor de beste kennis van het spannende boek. Maandag: 14.00-17.00 uur; dinsdag eveneens en van 19.30-20.30 uur. Woensdagmorgen: 10.00-12.00 uur, evenals zaterdagmorgen. Verder is de bibliotheek woensdag en vrijdagmid dag van 14.00-17.00 uur geopend, als mede vrijdagavond: 19.30-20.30 uur. niet structureel, maar bedoeld als aan vulling op reeds aanwezige middelen. Zo'n bijdrage kan net de ontbrekende schakel zijn in de financiering van een project. Dat maakt het nuttig rende ment vaak stukken groter dan de bij drage zelf. Op de afdeling Welzijn van alle gemeenten ligt de gratis folder 'Een beroep doen op het Juliana Welzijn Fonds'. Deze folder geeft een eerste idee van wat het Fonds doet en laat zien welke soorten aanvragen voor finan ciële steun in aanmerking komen. sfoe/' ^xveen - De jubileumfestiviteiten van buurt-en speeltuinvereniging De Padde- Phui Z'ln izonc^er geslaagd te noemen. Zaterdag vonden in de speeltuin spelletjes i:er/j waaraan veel kinderen uit de wijk deelnamen. Afwisselend werd in groeps- Seiral'i ^Senomen aan de diverse ludieke spelen en werden de kinderen 'eceni -eenj 0 a °P limonade en patat. In de namiddag vond er een geanimeerde floats met oud-leden en oud-bestuursleden die en passant een reünie ':"n s Avonds was er een feestje voor vrijwilligers en bestuur die het hele jaar "ar alle activiteiten in en om De Paddestoel zorgen. Boskoop - De Avondvierdaagse ging maandagavond onder fraaie weersom standigheden van start met 847 (beta lende) deelnemers. Twee meer dan vo rig jaar. In totaal waren er wel een vijftig meer die meededen aan de Boskoopse Avondvierdaagse, o.a. als begeleiding. Opmerkelijk was het aantal Boskoopse scholen dat deelnam. Juist die scholen vormen de belangrijkste publicitaire schakel, want zij waren vooral bena derd door het comité voor deelname. Jammergenoeg kwam de aankondiging voor de weekbladen, door Pinksteren, op de diverse redacties te laat binnen. Eén en ander leidde dus niet tot een daling van het aantal deelnemers of ontbreken aan enthousiasme: integen deel. Het fraaie zomerse weer werkte mee om de wandelavonden in een en thousiaste sfeer te laten plaatsvinden. De wandelaars genoten van het fraais aan natuurschoon in en om Boskoop en lieten zich lovend uit aan het adres van de organisatie, die met behulp van de middenstand, weer voor tal van versna peringen 'en route' zorgde. Bovendien droegen de plaatselijke muziekvereni gingen hun 'muzikale' steentje bij aan het welslagen van de Avondvierdaag se. Zowel 'Concordia' als 'Excelsior' zorgden voor een concert op het Gou weplein, elk op een afzonderlijke avond, maar gezamenlijk met de feeste lijke intocht. Een ware bloemenhulde viel jong en oud ten deel, terwijl de plaatselijke middenstand de deelne mers donderdagavond na afloop trak teerde op een verrukkelijke barbecue. Het weer hield het net nog droog, al waren het die laatste wandelavond, tro pische klimatologische omstandigheden...het mocht de pret niet drukken. Inschrijven en stempeten...bij het comité Avondvierdaagse

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13