Wielercomité Zoeterwoude Hart - van - Holland - allerleisJ Patiënt en psychiatrisch ziekenhuis Stichting Onderwijs aan zieke Kinderen Ook thuisverpleegden Via Waddinxveen, Moerkapelle en Benthuizen •••Informatie-avond Programma pagina 17 Hart van Holland/16 juni 1993 Al jarenlang is de stichting Onderwijs aan Zieke Kinderen in Gouda en om streken actief. De stichting verzorgt onderwijs aan kinderen, die voor lange re tijd in het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda en het Hofpoortziekenhuis te Woerden moeten verblijven. Bevoegde leerkrachten bezoeken de kinderen in het ziekenhuis enige malen per week en geven hen les volgens de bij de kinde ren op school gebruikte methodes. De diensten van deze leerkrachten zijn gratis. Er kunnen lessen op basis schoolniveau gegeven worden, maar ook op het gebied van voortgezet on derwijs kunnen er lessen tot en met de tweede klas niveau gegeven worden. Een aanvraag voor lessen aan een kind kan via het ziekenhuis gedaan worden. Wat veel mensen echter niet weten is, dat er ook mogelijkheden zijn om bij langdurige ziekte, waarbij het kind thuis moet blijven, er ook les aan huis gegeven kan worden. Dit geldt in Gouda en Woerden, maar ook in plaatsen in de regio, zoals Vlist, Gouderak, Waddinx- veen, Boskoop, Moordrecht, Reeuwijk, Schoonhoven, Zevenhuizen, Ouder kerk a.d. IJssel e.d. Deze lessen moeten bij de penning meester van de Stichting aangevraagd worden en zijn, als de betreffende ge meenten akkoord gaan, ook gratis. Het adres van de Stichting Onderwijs aan Zieke Kinderen is John Mottstraat 2-4, 2806 HP Gouda, tel. 01820-14344. gratis af te halen poesjes 6 weken oud 01793- 3079 Sweet-thideen Geertje hartelijk gefeliciteerd xxxxx papa mama Stephanie ard jan oude ned. ansichtkaarten door verzamelaar te koop gevraagd 01828-11171 t.k. bromfietshelm type Piaggio A.G.V. mt. 62 nieuw 95,- 01793-2465 Monique en Jeroen gefeliciteerd met jullie drieling oma en opa bakker t.k. gaskachel pr.n.o.t.k. 01728-8461 t.k. Kawasaki AR 50 brommer i.z.g.st. 1750,- 01793-2133 Big Band zoekt (solo) trompetist en trombonist 01828-15887 t.k. dressoir 125,-; 1 pers. bed 75,-; theekastje oud 375,-; bijzettafeltjes 75,- 01828-10328 Hans en Juul veel succes met 't knoopje Jan Annemarie Martin Marjan Jeffrey Roy t.k. (voor tweeling) witte ledikantjes m. toebeh. 175,-01802-2896 t.k. Etna gasforn. m oven pr.n.o.t.k. 01828-10514 Zoeterwoude - Zondag 20 juni a.s. wordt de Waterschapsronde in Zoeter- woude-dorp gehouden. Een wielerklas sieker voor amateurs-A die meetelt voor de Promotiecompetitie van de KNWU. De start is om 14.00 uur in Zoe- terwoude-dorp. Rond de klok van 18.00 uur worden de renners weer in Zoeter woude terug verwacht voor de finish. De wedstrijd gaat over bijna 170 kilo meter. Het traject voert door een aantal plaat sen in de regio tot Woerden en Aals meer. De wielerklassieker passeert om 17.07 Waddinxveen via de Kanaaldijk, verkeerslichten Dreef, Texacostation links de Sniepweg en vervolghens via de Onderweg naar Moerkapelle, waar de groep om 17.15 uur passeert via de Ambachtstraat en Zuidplasstraat, via Kruisweg naar Bleiswijk. Via Kruisweg gaat de stoet naar Benthuizen de Om- leidingsweg. De wielrenners gaan van de Geerweg de Slootweg op, bij Zoeter woude de Gelderswoudse weg wordt Broekweg en Weddepad en dan wordt er nog een ronde in Zoeterwoude gere den. Om 11.45 uur begint het criterium voor amateurs -C en recreanten met dag kaart. Om 13.00 uur begint de 'Grutron- de' voor jeugd basisscholen. Om 13.30 uur opstellen van renners plus volgers karavaan Waterschapsronde amateurs A voor de promotiecompetitie. Om 14.00 uur start de Waterschapsron de en om 14.05 passeren de renners van de Waterschapsronde. Om 14.30 uur start het Criterium voor Amateurs-B. Om 16.00 uur begint de Burgerronde voor inwoners van Zoeterwoude en Stompwijk. Om 17.40 uur Doorkomst Waterschaps ronde en om 18.00 uur finish. Braderie Moerkapelle: gigantisch druk* WW -mm- ~W| W| -mm 'WH W|M I Het patiënten Platform Midden-Hol land is blij dat de eerste paal geslagen is voor een psychiatrisch ziekenhuis in de eigen regio. Voor toekomstige pa tiënten betekent het dat ze dicht bij huis opgenomen kunnen worden. Ook de nieuwe opvattingen om de patiënt zoveel mogelijk vanuit zijn thuissitua tie te behandelen en zoveel mogelijk samen met de mensen uit de eigen omgeving, vindt het Platform een flinke I stap in de goede richting. Op 17 juni organiseert het Patiënten Platform in de Agnietenkapel een infor matieavond over het nieuwe zieken huis en over de rol en het belang van patiëntenorganisaties in de geestelijke gezondheidszorg. Het gaat er op deze avond om wat het nieuwe ziekenhuis de patiënt gaat bieden. Er wordt ge sproken over 'scheiden van wonnen en behandelen', over 'bed op recept', over EHBC', maar wat betekent dat allemaal voorde patiënt en de mensen om hem heen? Op deze informatieavond wordt nu eens door de bril van de patiënt naar het ziekenhuis gekeken. De avond begint om 20.00 uur met een inleiding van Ingrid van den Berg, coör dinator van het nieuwe ziekenhuis, over de toekomstige manier van behan delen. Vanaf 20.30 uur doet Cock van Leeuwen, lid van de Patiënten Raad van de Stichting Robert Fleury, uit de doe ken wat de functie en de invloed is van een patiëntenraad in een psychiatrisch ziekenhuis. Vanaf zeven uur kan iedereen terecht in de Agnietenkapel om alle informatie, bouwtekeningen, enz. te bekijken en om vragen te stellen. Iedereen is van harte welkom. Men kan komen en gaan wanneer men dat wil Ook is er informatie van en over de meeste patiëntenorganisaties op het terrein van de geestelijke gezondheids zorg: o.a. Landelijke patiëntenraad, Pa tiëntenraad Robert Fleury, Stichting Patiënten Vertrouwenspersoon, de Cliëntenbond, Stichting Pandora, La byrint, Vereniging van Manisch De pressieven en het Patiënten Platform Midden-Holland (o.a. klachtopvang). Voor meer informatie: Patiënten Plat form Midden-Holland, tel. 018288- 12777. Ik. gevraagd: bergschoenen mt. 40 tel na 18.15 uur: 01793-2197 I tk. wegens omstandigheden vouwwagen combi- camp i.z.g.st. 2750,- 01714-12490 t.k. ledikant (verst.b.) en commode met opzetkast, wit 350,- 01714-14079 vuurkorf aslade voor hoek open haard links vonkenscherm t.e.a.b. 079-313335 Moerkapelle - Blijkbaar was het weer zaterdag uitermate geschikt om een braderie te bezoeken. Je kon over de hoofden lopen op de Moerkapelse bra derie, die enorm veel kramen telde en tal van leuke attracties. Duizenden kwamen naar Moerkapelle om van de koopjes van Moerkapelse en regio standhouders te profiteren, te flane ren, te kijken en te keuren en sfeervol te genieten van het gebodene. De win keliers en standhouders deden goede zaken, de kinderen konden deelne men aan tal van attracties. Alom klon ken lofuitingen aan het adres van de Braderiecommissie die uiteraard wel gemeend waren. Met inspanning van veel krachten en enthousiasme bewees deze kleine woonkern groots in organisatie te zijn.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17