Waddinxveen - Boskoop Is het nieuwe centrumplan op de Be Fair-lokatie ook haalbaar? Flora run een succes Politieberichten Boskoop Actiemarkt in Boskoop Toekenning Studiebeurs aan student uit Boskoop Opening Natasja body-care-zonnebank Hart van Holland/16 juni 1993 pagina 19 Zou het dan echt gebeuren? Uitslagen Wedstrijdloop Naar Engeland Vriend Slender You bewegingsbanken in augustus Medio augustus 'Slender You'- bewegings-banken De weg- en crosscommissie van AV'47 te Boskoop i bedankt haar sponsors: Waddinxveen - Maandagmiddag wer den de 'gevisualiseerde' plannen van Vewa Consulting BV gepresenteerd. Ze zijn in samenwerking met architecten bureau Stuurman Partners BV te Wad dinxveen en Vermeer Grond en Wegen BV te Waddinxveen en Vermeer Bouw- groep BV te Hoofddorp uitgewerkt en aan het college van burgemeester en wethouders aangeboden. Daarnaast vond een perspresentatie plaats. In Waddinxveen wordt door het ge meentebestuur al enige jaren gespro ken over een gewenste centrumontwik keling. Heel veel uren zijn besteed aan de vorming van een nieuw Waddinx- veens hart op de plaats waar dat zou moeten kloppen: de Kerkweg en met name aan de oostelijke zijde. Uiteinde lijk werd dit plan van tafel geschoven omdat er teveel haken en ogen aan zaten. Vewa Consulting BV te Waddinxveen heeft in de afgelopen tijd enkele malen op eigen initiatief contact gezocht met het college van Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen over alter natieve mogelijkheden voor een cen trumontwikkeling op de "Be Fair'Moka- tie in Waddinxveen, waarvoor in een eerder stadium reeds plannen ontwik keld waren door projectontwikkelaar Apron. Wat Vewa-Consulting betreft, deze had aanvankelijk een haalbaarheidsonder zoek met rekenmodellen gedaan en een structuurschets van de beoogde terrei nindeling gemaakt. B. en W. schreven op 25 augustus 1992 in een brief aan de gemeenteraad van Waddinxveen, dat het plan voor de "Be Fair'Mokatie van Vewa Consulting BV integraal wordt beoordeeld, mits dit plan schetsmatig gevisualiseerd zou worden. Naar aanleiding hiervan is Vewa Consulting BV in de afgelopen periode voor een centrumontwikkeling op de "Be Fair"lokatie een samenwer king aangegaan met het architectenbu reau Stuurman Partners BV Waddinx veen, Vermeer Grond en Wegen BV te Waddinxveen en Vermeer Bouwgroep BV te Hoofddorp. Die samenwerking heeft geleid tot een financieel haalbare uitwerking van de plannen voor een centrumontwikke- ling op de "Be Fair"-lokatie. Deze plan nen werden maandagmiddag officieel aan het college van B. en W. aangebo den. Kordaat optreden: Door kordaat op treden van een vrouw en haar 15 jarige zoon en hulp van enige mannen werden de daders van een insluiping aangehou den. De jongen hoorde in zijn woning aan de Biezen mensen in huis die niet reageerden op zijn roepen. Hij zag nog net een man uit een slaapkamer komen en het huis uit lopen. De daders zijn hierna per fiets en auto achtervolgd en op een kwekerij aan het Rijneveld door werknemers aangehouden en aan de politie overgegeven. De daders, 2 twin tigjarige inwoners uit Boskoop, zijn voorgeleid aan de officier van justitie. Fietsen: Er gaat geen week voorbij zon der deze rubriek. Deze week werd er aangifte van diefstal gedaan van de vol gende fietsen; Vanaf het Ns Station aan de Parklaan verdwenen een groene he renfiets en een roze Opoe fiets Aanrijdingen: Op 7 juni sloeg de be stuurder van een personenauto met aanhanger net over de hefbrug rechtsaf richting provinciale weg. Hij zag hierbij een rechtdoor rijdende bromfietser over het hoofd. De bromfietser een 56 jarige inwoner uit Boskoop kwam ten val en werd met een gebroken onder been naar het ziekenhuis gebracht. Een op het Torenpad geparkeerde auto werd aangereden door iemand die er zonder enig bericht achter te laten van door ging. SurfersZowel de politie als een bin nenvaartschipper konden met moeite twee op de Gouwe surfende mannen er van overtuigen dat surfen op de Gouwe toch echt te gevaarlijk was. Zakkenrollerij: Op maandag 7 juni is een vrouw in een winkel in de Bestraat het slachtoffer geworden van een zak kenroller. Een portemonnee was ver dwenen. Vuilverbranding: Op 9 juni om zes uur s' ochtends kwam de politiesurveii- lance, afgaande op de stank, terecht bij een kwekerij aan het Zuidwijk. Hier bleek dat er reeds zo'n 18 m3 vuil van de kwekerij verbrand was. Tegen de kwe ker is proces-verbaal opgemaakt. Schennisplegers: Op dinsdag 8 juni toonde een ca. 15 jarige jongen zijn ge slachtsdelen aan een aantal jonge meis jes. Dit vond rond zes uur 's avonds plaats op het fietspad tussen Boskoop en Alphen ad Rijn. Het signalement: blanke jongen met blond haar, 15 a 16 jaar en een normaal postuur. Verder onderzoekt de politie de mel ding dat er een persoon in een woning aan de Rietkraag in het raam met zijn geslachtsdelen stond te spelen. Op vrijdag 11 juni omstreeks 16.45 uur toonde wederom een man zijn ge slachtsdelen. Dit gebeurde op het speelplaatsje achter de Lage Weide fiat t.o. een groepje kinder variërend van 8 tot 12 jaar. Het signalement: 40 jaar, 175 a 180 cm lang, bril-dragend,kort recht grijs/bruin haar. Hij droeg op dat mo ment een blauwe broek en blauw over hemd. Ongeval: Op Koninginneweg viel er een stapel met steigerpij per om en kwa men terecht op een voet van een werk nemer aldaar. De man werd met een gebroken enkel naar het ziekenhuis vervoerd. Diefstal en inbraak: Vanuit een niet afgesloten portiek van een woning aan de Mendelweg verdwenen een paar Boskoop-Hazerswoude- Op hetlTC terrein werd zaterdagmorgen om half twaalf het startschot gelost voor de zgn. "Flora Run georganiseerd door A V'4 7, die voor een perfecte organisatie zorgde. Helaas was erop de afstand 10Engelse mijlen een valse start die wat verwarring bracht, maar de lopers waren er gelukkig niet door uit hun evenwicht gebracht. Er waren diverse afstanden die men kon lopen, alsmede verschil lende categorieën. Het aantal deelnemers overtrof de stoutste verwachtingen: maar liefst 275! Ongetwijfeld was veel meer het blijvende aandenken in de vorm van een Boskoopse plant, dan de medaille, het blijde vooruitzicht wat de lopers deed besluiten om mee te gaan lopen. Een prettige bijkomstigheid is de facili teiten bij Greenlink, waarvan de lopers gebruik konden maken. De weersom standigheden waren overigens ook op timaal: een beetje fris en het motregen de. Halve marathon: 1Baart Kraan (AV'47) 1.19.39; 10 km: 1. Bert Koster (AV'47) 33.09. 3km: Leon van Prooijen Boskoop 12.08.5 5 km: Theo Timmermans Hazerswoude 17.49 10 Engelse mijlen: 1. Jos Hijman Terwijl de andere afstanden onder de noemer 'prestatieloop' vallen, was er ook de mogelijkheid aan de wedstrijd loop van de KNAU deel te nemen op de afstand van 10 Engelse mijlen. Hiervan werd Fred van Zoest (A'47) winnaar met een tijd van 53.42. Tweede werd Jan de Jong met een tijd van 54.53 eveneens AV'47, terwijl de derde, D. Smit van HRR op een tijd van 58.32 eindigde. De organisatie is iedereen die een steentje bijdroeg aan het welslagen van de Flora Run, bijzonder erkentelijk. herenschoenen. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft men ingebroken in een flatwoning aan de Voorofscheweg. Met grof geweld is de voordeur openge broken en in het gehele huis was een wanorde aangericht. Wegens afwezig heid van de bewoonster is er nog niet bekend wat er gestolen is. Schade door slechte afzetting. Zater dagavond sloten werknemer de Zijde af in verband met werkzaamheden aan de spoorwegovergang. De afzetting was echter van zodanig slechte kwaliteit van er vier auto beschadigd werden door aanrijdingen met de hekken. Hoe wel de diverse partijen naar elkaar ver wezen als verantwoordelijke voor de afzetting plaatste medewerkers van de gemeente Boskoop enige aanvullende hekken met voldoende verlichting zo dat de werkzaamheden op een voor iedereen veilige wijze voortgang kon vinden. Boskoop - Op vrijdag 25 juni houdt de Eben-Haëzerschool in Boskoop een ac tiemarkt. Deze markt maakt deel uit van de actie "Van schoolplein tot school- hof", die enkele weken geleden van start is gegaan. Met verscheidene acti viteiten hoopt men voldoende geld bij een te brengen om de kosten te dekken die met de verbetering van het school plein gemoeid zijn. In de kramen zijn artikelen te koop die door de leerlingen (of hun ouders) zelf gemaakt zijn. Maar ook worden er stroopwafels, kaas, drop, bloemen, groenten en fruit verkocht. Voor de kinderen worden spelletjes georganiseerd. In de koffie/Iimonadekraam zijn ook pannekoeken en poffertjes verkrijg baar, terwijl belegde broodjes niet zul len ontbreken. Er is van alles te zien, te kopen, te eten en te beleven. De markt wordt gehouden van 15.00 tot 20.00 uur op het schoolplein aan de Linnaeusweg/J.P.Thijssestraat in Bos koop. Een bezoek is zeker de moeite waard! Boskoop - De 23-jarige Reineke Wolff van de Zijde in Boskoop, ontvangt morgen in de Stadsschouwburg in Utrecht, een studiebeurs van de Stichting VSB Fonds. De beurs bedraagt maximaal f 12.500,- en bestaat voor de helft uit een schenking en voor de andere helft uit een renteloze lening. De student is door de onderwijsinstellingen geselecteerd én voorgedragen. De VSB Beurs stelt studenten in staat om, na afronding van de studie in Nederland, een ver volgstudie in binnen- of buitenland te volgen. Uit onderzoek is gebleken dat voor deze categorie studenten er vrij- wel geen financiële voorzieningen be staan, waar zij een beroep op kunnen doen. Het VSB Fonds biedt de student de ■degelijkheid om zich in uiteenlopende studies te verdiepen. Reineke Wolff zal ■u Engeland de Masters titel proberen te halen in 'landscape architecture' aan ue Universiteit van Greenwich, net VSB Fonds, ontstaan in mei 1990 bij de fusie tussen AMEV en VSB Groep, is een particulier fonds. Het Fonds onder steunt initiatieven van sociaal-maat schappelijk belang, zoals kunst, cul tuur, natuur en milieu, sport en recrea tie. Reineke vindt het zelf geen opzienba rend feit dat ze uitgekozen is om, na de vier jaar Hogeschool Larenstein, de opleiding tot landschapsarchitect in Engeland te kunnen volgen. "Er zouden er oorspronkelijk 230 worden toegela ten. Ik ben nummer 231. Van de Hoge school Larenstein in Boskoop ben ik de enige, maar in totaal mogen er vijf eind examenkandidaten deze opleiding vol gen in Engeland. Zoals bekend heeft Larenstein ook vestigingen in Deventer en Velp. Onze klas is de laatste die hier afgestudeerd is, want de school gaat weg uit Boskoop. Op dit moment ben ik samen met studiegenote Maren Süph- ke bezig met de afronding van m'n eind examenopdracht, waarvan op 21 juni de mondelinge presentatie plaats vindt. Op 25 juni vindt de diploma-uit reiking plaats. Eigenlijk heb ik helemaal geen tijd om er op dit moment erg bij stil te staan". Reineke vertelt dat ze, als aanstaand groeningenieur, met Maren bezig is met de uitwerking van een structuurplan van de stadsuitbreiding Woerden. Een suggestieve opdracht. Ze was aanvankelijk van plan naar de Landbouwuniversiteit van Wagenin- gen te gaan en daar verder in land schapsarchitectuur te gaan studeren, doch de mogelijkheden in Wageningen vond ze te beperkt. "Het aardige van de opleiding in Engeland is, dat ik nu in een kort tijdsbestek af kan studeren als landschapsarchitect. In Amsterdam is er een vergelijkbare opleiding die part time is en ca. vijf tot zes jaar duurt. De Engelse oplèiding is creatiever, terwijl er veel literatuurstudie aan te pas komt". Voor de uit Hank (Brabant) afkomstige Reineke is het niet de eerste kennisma king met de Universiteit van Green wich. Tijdens haar opleiding volgde ze (nog niet zo lang geleden) een bepaald vak gedurende drie maanden aan de betreffende universiteit. Ze ontmoette daar een jongeman met wie ze bevriend raakte. Dit was temeer een reden om zich op te geven als belangstellende voor de betreffende beurs en universi teit. t.k. Puch maxi verzek. 1 jr. oud goed onderhouden in nw. st. 01728-7460 Gevraagd 2e hands winter-kinderkleding speelgoed inl. 01728-7293- 7497 t.k. natuursteen type Golnhofer 01728-8493 t.k. gameboy spellen Tetris 20,-; Fortified zone 50,-01728-9240 t.k. gameboy spellen Bubble Bobble en spiderman 40,- p. st. 01728-8440 t.k. gashaard als nieuw pr.n.o.t.k. 01728-8461 t.k. jonge konijntjes mooie Hollandertjes 01714- 12821 t.k. Philips gezichtsbruiner HP 3144 als nw. 120,-01714-12630 t.k. Stabilisator Scott (nieuwprijs 450,-) 175,- 01714-12151 t.k. gloednieuwe damesfiets met handremmen 250,- 01714-14179 t.k. staande haloggen lamp messing 01728-8875 t.k. kubuskinderst. grijs/wit 50,- 01714-14079 Boskoop - Vrouwen en mannen en jon gens en meisjes met een tere huid, die eerst 'voor' willen bruinen alvorens de vakantiezon op te zoeken, kunnen hun huid door middel van een zonnebank- kuur, aan de zon laten wennen. Ook zij die een drukke werkkring hebben, overdag geen tijd hebben om in de zon te zitten, of het al gauw te warm vinden en ongeduldig zijn, maken graag ge bruik van een zonnebank. Vanaf heden is aan de Burgemeester Colijnstraat 10 a Body-Care Natasja (zonnebank) ge vestigd. Natasja, sinds een week ge trouwd en naar wie de zaak genoemd is, hanteert aantrekkelijke prijzen. Boven dien is haar zonnebank ook 's avonds geopend. De zonnebank is de eerste fase van het bedrijf van het echtpaar De Bruin-Bal. Medio augustus zullen ook de andere faciliteiten van Body-Care Natasja in gebruik worden genomen. Tn het pand, waarboven het kersverse echtpaar woonachtig is, zullen de ('Slender-You') banken voor de opti malisering van lichaamsconditie en ter afname van overtollig gewicht, medio augustus in beweging worden gezet, (zonnebank-aanbieding: zie adverten tie) Gebr. Koetsier «VOLVO Hooftman B.V. De Gier Ros SUPER Hagen Marchant B.V. ALL-Round Communication Greenlink B.V. Hudig Pieters Expeditie B.V. i Windhorst Transport B.V. Rent a Car Service 1 de vele vrijwilligers, de EHBO'ers en lopers voor het succesvolle verloop van de 3e ITC FLORA-Run.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 19