Sport in de regio Officiële opening jeu de boulesbaan P Gouwemasters op Nationale kampioenschappen Sportverkiezingen Rijnwoude Vlisttour BROUWER DE KONING TOOS in de prijzen Wedvlucht Stormvliegers Skeelermarathon Uitvoering NAS Zwemvierdaagse De Koornmolen LI NZsOii Open toernooi Be Fair 1993 UITVAARTVERZORGING Agenda Sjoelvereniging Hart van Holland/16 juni 1993 pagina 9 WBgÊÊÊÊÊËj till Maak een keus... Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Reglement Waddinxveen - De heerJ.A.Hielema verrichtte zaterdag z'n eerste officiële daad als wethouder. Hem was de eer toebedeeld om de jeu de boulesbaan aan de Kastanje laan te openen. Een opmerkelijk feit is dit, temeer daar de heer Hielema grote affiniteit heeft met de plaatselijke Jeu de Boulesvereniging, hoewel hij er thans geen bestuursfunctie meer uitoefent, is hij een efficiënt p.r.-man van deze vereniging waar hij actief spelend lid is. Na de opening vond er een demon stratiewedstrijd plaats die uiter aard door de Jeu de Boulesvere niging Waddinxveen georganiseerd werd. Daarna konden de toeschouwers en omwonenden actief gaan jeu de bou les. Een zomersport bij uitstek, die niet alleen vakantieherinneringen in Frank rijk oproept maar nu dit sfeertje ook dichtbij huis brengt. Ongetwijfeld wordt de baan vele zomerse avonden gebruikt. De bomen zullen, als er over dag gespeeld wordt, voor schaduw zor gen op zonnige dagen. Ze zijn welis waar nog klein, geplant op Nationale Boomfeestdag door wethouder J. Nee- Ie, maar met de onderbeplanting zorgt deze voor de groene omlijsting van het plein en de jeu de boulesbaan. Het 'jeu de boules' is in Waddinxveen al jaren een beoefende sport. Op 10 sep tember 1985 is als gevolg hiervan de Jeu de Boules vereniging Waddinxveen opgericht. Speelde men eerst nog op een trainingsveld van een voetbalver eniging, in de loop der jaren is een eigen accomodatie gevonden aan de A. Thijmlaan. Waddinxveen - De zwemvereniging AZC uit Apeldoorn organiseerde het afgelopen weekeinde voor de derde achtereenvolgende maal de drie-daag se open nationale kampioenschappen zwemmen voor masters in het mooie Kristalbad aldaar. Het betrof in dit 50 m bassin alle afstanden en slagen van 200 tot 1500 m. De masterindeling is ge woonlijk in leeftijdsgroepen vanaf 25 jaar, per vijf jaar oplopend. In Apel doorn was er nu ook een groep 'pré masters' van 20 t/m 24 jaar toegevoegd. De Gouwe verscheen met de gevestig de masters Judith van Berkel, Nic Geers en Hans den Boer, alsmede met de jon kies van 20 jaar: Erica Vlasman en Wan da den Boer. Met z'n vijven waren ze goed voor 23 starts. Ruim 90 verenigin gen uit de hele wereld hadden zwem mers afgevaardigd, welke allen de goe de organisatie en het tot 24 graden ver warmde water best wisten te waarde ren. Elk jaar neemt het aantal inschrij vingen dan ook toe. Erica Vlasman en Wanda den Boer hadden in hun jonge groep met sterke tegenstand te maken. Op de 200 wisselslag werden ze respec tievelijk vierde en vijfde en op de 200 vrij derde en zesde,. Erica nam ook deel aan de langere trajecten en boekte vooral op de 800 vrij succes door hier op goud te halen in 11.26.03, waarmede zij meteen een record vestigde. Voorts werd zij heel sterk tweede op de 1500 en derde op de 400 vrije slag. Judith van Berkel, groep 50 t/m 54. heerste op al haar ingeschreven afstan den en werd eerste op de 200 m. rugslag en 200, 400, 800 en 1500 m vrije slag. Nic. Geers, groep 55 t/m 59, deed daar een schepje bovenop. Hij was op maar liefst zeven onderdelen van de partij en behaalde eveneens goud op alle num mers, met als klapstuk een glanzend nieuw Europees Record op de 800 vrij in een 50 m. bad: 10.56.531. zijn laatste twee nummers, de 1500 vrij en de 200 vlinder, vonden vrij kort na elkaar plaats en halverwege de 200 vlinder was hij zo opgebrand dat hij de neiging kreeg de kant op te zoeken. Dit was echter zijn eer te na en moeizaam wist hij dit zware nummer toch te volbren gen. Hans den Boer tenslotte, groep 60 t/m 64, bleek goed in vorm te zijn, want hij verbeterde op zijn vier onderdelen - 200 schoolslag en 200, 400 en 800 vrij, zijn eigen nationale records, op de vrijeslag nummers werd hij echter geen eerste. Evenals vorig jaar was de zwaar gebouwde Duitser Wolfgang Jontza hem voor. Diens flinke buik geeft hem kennelijk een goede stroomlijn. Het toernooi stond extra in de belang stelling door het 1200-jarig bestaan van Apeldoorn. Voor de inwoners van Apeldoorn waren een prestatietocht en een wedstrijd over 1200 m ingelast. Rijnwoude - Voor 21 juni moeten de antwoordformulieren van de sportver enigingen binnen zijn. In april zijn deze verzonden aan de sportverenigingen in Rijnwoude. Op deze antwoordformu lieren kan worden opgegeven welke sportman, sportvrouw of welk sport- team en aankomend talent de vereni gingen nomineren voor de verkiezin gen in 1993. Echter ook de individuele inwoners van Rijnwoude kunnen na men opgeven van sportmensen waar van men vindt dat ze voor verkiezing in aanmerking komen. Een deskundige ju ry van sportjournalisten van de regio nale pers, beoordeelt de binnengeko men namen en kiest 3 genomineerden van elke categorie, waaruit tenslotte de sportman, sportvrouw, het sportteam en aankomend talent wordt gekozen. Voor het opgeven van namen kan men terecht bij de secretaris van de com missie: Karin vd Pol, Wouter Crabeth- straat 11, 2391 GV Hazerswoude-dorp, tel. 01728-8162. Men kan ook een ge woon ondertekend briefje met namen bij haar in de brievenbus gooien. De verkiezingen worden georganiseerd door Hazerswoudse Boys. De bekendmaking van de uitslag van de verkiezingen en de uitreiking van de sportprijzen zal plaatsvinden op vrij dag 17 september, aanvang 20.00 uur. \°or de goede orde: 1. De verkiezing iünn Strekking op de periode 1 juni - 31- mei 1993; 2. Maximaal één Persoon opgeven per categorie; 3. De genomineerden moeten inwoners van nrjnwoude zijn; 4. De verkiezing van het inkomend talent geldt alleen voor ju- moren; 5. De sportman,- vrouw, -sport- eamverkiezing geldt alleen voor senio- ren- 6. De uitslag van de jury is niet aanvechtbaar. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 houdt zondag 20 juni de jaarlijkse 'Vlisttour'. De afstanden bedragen resp. 35 km tussen 10.00 en 13.00 uur; starttijd 80 km 9.00-12.00 uur en de 110 km starttijd tussen 8.00 en 10.00 uur. Alle afstanden zijn uitgepijld. Ini.: (na 18.00 uur) tel. 01802- 2166. De startplaats is café De Roerdomp aan de Tweemanspolder 12 Zevenhuizen (voorbij zwembad). sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Grote sortering GERANIUMS EN PERKPLANTEN EN ALLES VOOR DE GROENTETUIN o.a. sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, tomaten-, paprika- en peperplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, chrysantenstekken, prei, kroten, sla, koolplanten enz. KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN 20 soorten tuinkruiden - bloembakken en -haken. geen koopavond KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Waddinxveen - Tijdens de finale van de turncompetitie in Gouda is de meisjes- ploeg van TOOS op de vierde plaats geëindigd. Het Waddinxveense team had zich als vierde voor deze wedstrijd geplaatst, zodat de kans op de overwin ning bij voorbaat uitgesloten was. Al snel bleek, dat het toch een spannende wedstrijd zou worden. De verschillen waren erg klein en de TOOS-ploeg wist zelfs een eerste plaats te behalen bij de balk. De Waddinxveense Sylvia Verbree was de beste turnster op dit onderdeel met 8.10 punten. Ook Barbara Verhaaf pres teerde uitstekend met 7.75 punten. Ondanks dit resultaat kwam de ploeg niet verder dan de vierde plaats met 121.50, net achter Houvast-Hazerswou- de, die met 122.60 derde werd. De twee de plaats was voor Thor Gouderak (124.05) en de overwinning ging naar Heres-Bodegraven met 126.05. De per soonlijke uitslagen waren: Anke Lutz 30.10, Danitsja Kraijesteijn 29.80; Bar bara Verhaaf 29.70; Kim van Leeuwen 29.45; Sylvia Verbree 28.55; Linda As- scheman 28.35. Zevenhuizen - Er namen 344 duiven deel aan de wedvlucht jl. zondag vanuit Duffel. Ze werden om 16.00 uur gelost met een n.w. wind en buien, vooral in België. De snelheid van de le duif be droeg 1186.273 meter p.min. Het aantal prijzen bedroeg 86. Het ver loop van deze vlucht was traag. Uitslag: J.S. Heijkoop 1, 6, 15; M, Strijd- horst 2, 18; M. Jongenelen 3; C. Zweere 4, 17; J. v. Leeuwen 5, 20; Joh. Breedijk 7; C. v.d. Graaf 8,16,19; D.C. Brem 9,10; KI. Koppenaal sr. 11; Ton en Ank 12; B. Breedijk 13; N. Koppenaal 14, 24, C. Nobel 21; Wim en Coby 22; S. E. Duurs- ma 23; D.C. den Hertog 25. Zevenhuizen - Een sportief gebeuren wacht de deelnemers a.s. zaterdag aan de grootse skeelertocht van Zevenhui zen de zgn. 'Rottemeren-toertocht. Dit is een sportieve manifestatie waar het slechts gaat om het 'toeren' en genieten met andere skeelers, gezamenlijk in een peleton met een gemiddelde snel heid. Gezamenlijk wordt er regelmatig een stop gehouden voor eten en drin ken, terwijl de skeelertochtdeelnemers onderweg van het fraaie natuurschoon aan de oevers van de Rotte, over uitste kend geasfalteerde wegen, zullen ge nieten. Ook dit jaar werken politie, motorrij ders en de EHBO afd. Zevenhuizen mee om het een perfect georganiseerd spek takel van te maken, waarbij de geluids wagen noch de bezemwagen, ontbre ken. Er is een herinnering voor elke deelnemer die de tocht volbrengt. De skeelerfanaten c.q. liefhebbers, kun nen kiezen uit afstanden van 30, 60 en 120 km. Het inschrijven kan vanaf 8.30 uur plaatsvinden in de kantine van kampeerterrein Zevenhuizen aan de Tweemanspolder. Deze is bereikbaar via de A12 en afrit A20 Zevenhuizen, daarna de bordjes 'camping' volgen. Het reglement luidt als volgt: - het dragen van een helm is verplicht; - SBN licentie is verplicht, daglicentie is verkrijgbaar tegen betaling; - de tocht is SBN erkend; - alle deelnemers doen mee op eigen risico; -voorrijders bepalen desnelheid: het is geen wedstrijd! - voor beginnende skeelers, jeugdige deelnemers, rolschaatsers en andere langzame rijders, is er een aparte route van 30 km en aparte begeleiding; - aanwijzigingen van politie, motor or donnans en toerleiding dienen ter stond te worden opgevolgd en uitge voerd; - de bezem wagen is voor diegene, die na beoordeling van de toerleiding, de tocht niet meer kan volbrengen; - op rustplaatsen is een dorstlesser voor iedereen beschikbaar; - in alle gevallen hier niet genoemd, beslist de toerleiding... Organisatoren waarbij inlichtingen kunnen worden ingewonnen zijn de heren: C.M. Molenaar 01802-2395 en A.g. de Graaf 01802-2596. Waddinxveen - Van zaterdag 26 juni tot en met zaterdag 3 juli wordt op het tennispark "De Buitenhof" aan de Sniepweg te Waddinxveen, het jaarlijk se open 'Rucanor-toernooi' van Tennis vereniging Be Fair gehouden. Het toernooi bevat de categorieën C2, Dl en D2. De singles zijn opengesteld voor alle leeftijden, terwijl de dubbel- partijen voor 25 jaar en ouder zijn. Er blijkt opnieuw een overweldigende belangstelling voor het Be Fair-toer- nooi te zijn, waardoor weer een aantal inschrijvingen zal moeten worden ge weigerd. De bedoeling is dat er 300 partijen gespeeld worden, hetgeen voor het enige 'zaterdag-toernooi' van de regio, een ingewikkelde opgave is. Naast een aantrekkelijk speelschema met interessante partijen, staat het Be Fair-toernooi bekend om zijn gezellig heid en gemoedelijkheid, dat vele men sen naar het park trekt. De gehele week is er een eetprogramma, dat voor een deel wordt verzorgd door Waddinx veense bedrijven. Verder is er op zaterdag 26 juni een voorronde van het Nederlands kam pioenschap 'hard-serveren', dat wordt georganiseerd door Rucanor. Vanaf 11.00 uur kan iedereen zich melden om zijn serveersnelheid met radar te laten meten. De toernooicommissie van Be Fair bestaat uit Anneke Kalkhoven, An neke Witberg, Bas Boonstoppel, Pieter Hooftman, Hub Nootenmboom en wed strijdleider Frits van Kempen. Waddinxveen - De sjoelavonden van Sjoelclub Waddinxveen worden het aanstaande seizoen gehouden op: (1993) 25 augustus, 15 september, 6 oktober, 27 oktober, 17 november, 1 december en 22 december. In 1994:12 januari, 2 februari, 23 februa ri, 16 maart, 6 april, 20 april en 11 mei. Benthuizen - De gymnastiekvereniging van de sportvereniging NAS (Na arbeid sport) te Benthuizen, geeft op zater dagmiddag 19 juni een uitvoering in sporthal "De Hil" aan het Verbreepark 17. De voorstelling begint om 19.00 uur en duurt tot ca. 21.00 uur. De uitvoering heeft als thema 'Vakan tie'. Alle jeugdleden vanaf 2 jaar doen mee, evenals de demonstratiegroep. Allen zetten hun beste beetje voor. Er is al maanden hard en enthousiast voor geoefend en het belooft een leuke af wisselende avond te worden. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Om de kosten te dekken wordt een entreeprijs van vijf gulden voor volwas senen gerekend en 1,50 per kind. Zevenhuizen - Maandag 21 juni wordt om 16.00 uur het startsein gegeven voor het familie zwemspektakel zonder weerga. 5 Dagen waarvan men er 4 moet zwemmen, dus als je één dag niet kunt, geen probleem! Er wordt dage lijks gezwommen tussen 16.00-20.30 uur. Op 21 en 22 juni kan er tot 20.00 uur aan de kassa worden ingeschreven, doch verstandig is het wel om van tevo ren de deelnemerskaart te kopen. Afstanden per dag: 250 meter (10 baan tjes) voor kinderen tot 10 jaar; 10 jari gen en ouder(en) zwemmen 500 meter (20 baantjes). Ouderen die deel willen nemen kunnen ook 's middags tussen 13.30-14.30 uur hun baantjes trekken. Er wordt uitsluitend in het buitenbad gezwommen. Op de scholen in Zevenhuizen en Moer- kapelle worden de leerlingen op de Nationale Zwemvierdaagse gewezen via de zwem-4-daagse krant die de kin deren wordt uitgereikt. Ook dit jaar gaan de kinderen weer sponsorzwemmen en maken de Plons voor het Ronald Mc Donald Kinder fonds. Alle kinderen t/m 15 jaar kunnen zich laten sponsoren door familie, vrienden, kennissen, buren enz. Met z'n allen kunnen gezonde kinderen, onder steund door hun ouders, zorgen dat ouders van heel erg zieke kinderen, dichtbij elkaar kunnen zijn door verblijf in de tehuizen vlakbij het ziekenhuis. waar hun ernstig zieke kind ligt. Laten we met z'n allen weer een flink bedrag bij elkaar zwemmen! Iedere 100ste deelnemer doet gratis mee. Onder alle deelnemers worden 10 leuke prijzen verloot. Het deelnemers nummer is het lotnummer. Op de laatste twee dagen zijn bij de stempelkraam bloemen te koop om de deelnemers te verrassen. Uiteindelijk vinden deelnemers het net zo leuk om een bloemetje te ontvangen als deelne mers aan de wandel- of fiets-4-daagse. Het inschrijfgeld bedraagt 6,50 p.p. voor kinderen t/m 15 jaar en 9,- p.p. voor 16 jaar en ouder. Vermeld aan de kassen duidelijk hoeveel maal men al mee heeft gedaan, zodat de mensen van het zwembad op de vierde zwemdag de juiste nen uit- bijeen spon wordt s t e zwem- gele- zwem-1 dat het de be komt. bedrag aard via deze gemaakt! medaille kun- reiken. Het gezamelde sorbedrag op de laat- t w e e dagen in- verd. Het bad zorgt op de goe- stemming Het totaal- wordt uiter- krant bekend-

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9