Sport in de regfo Zomerschaakcompetitie 1993 Uitvoering NAS Slechte score JBV V> BROUWER DE KONING Hovens Toernooi Love 70 Jan Willem v.d. Hoek wint openingsklassieker in de Slootwater-zwemcompetitie Kun je nog fietsen, fiets dan mee! Gouwebad "De Sniep" Dick Bac slaat dubbelslag Gelderland ~*_P Titel voor Trekvogels aan zijden draad Stormvliegers Viswedstrijd Aktiemarkt in Boskoop UITVAARTVERZORGING Midgetgolftitel voor Wilhelminaschool Hart van Holland/23 juni 1993 pagina 11 Wedvluchten Jonge Duiven Vormgeving en komfort in perfekte balans. Waddinxveen - Afgelopen donderdag startte de zomerschaakcompetitie in Waddinxveen in Het Zuidhonk. Deze eerste avond werd een simultaan-sean- ce gegeven door schaakmeester Men- no Okkes uit utrecht en de Waddinx- veense kampioen Wim Hennink. Don derdag 24 juni begint de echte competi tie, vanaf 20.00 uur kan er iedere don derdagavond t/m 12 augustus ge schaakt worden in het Zuidhonk. Inl. 01828-19528enl 3423. (wordt vervolgd) Benthuizen -170 kinderen, leden van de afdeling gymnastiek van NAS, ontpopten zich als acrobaten tijdens een wervelende zo- mershow in sporthal De Hil. Dat gebeurde zaterdagavond voor ouders en belangstellenden met veel enthousiasme. Peuters en kleuters gaven een amusante show o.l.v. .lanine Reyman. Zij leerde deze kleintjes het afgelopen seizoen springen en rollen. Carla Muyn gaf even enthousiast leiding aan de meisjes 6 en 7 jaar. En dan de andere groepen: meisjes 10 en 11 jaar en jongens van 6 tot 14 jaar: Marian v.d. Wel weet altijd wel iets nieuws te verzinnen en had haar zaakjes weer pico bello voor elkaar. Aan de bijzonder geslaagde show kwam veel sjouwwerk van toestellen te pas, waarvoor NAS de vrijwilligers heel erkentelijk is. En passant werd afscheid genomen van voorzitter Jenny Vink. (in de volgende HvH meer over het afscheid van de voorzitter) Waddinxveen- Na een uitstekende start op de eerste twee dagen van de afdelingscompetitie hadden de vertegenwoordigers van de Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen afgelopen zaterdag een mindere dag. Ze wisten maar 14 van de 35 wedstrijden te winnen. Alleen het team Kooistra wist van de 7 wedstrijden te winnen en zorgde nog voor een redelijke stand. Na de zomervakantie zijn er nog 3 wedstrijden te gaan. In de zomerweekendcompetitie staat Jan Hielema op de le plaats met 4 gewonnen wedstrijden en +20. Tweede is Roy Hulskamp met 3 gewonnen en +11, derde is Piet v.d. Made met 2 gewonnen wedstrijden en 18. Vorige week is ook de eerste uitwisselingsavond geweest met de schutters, de eer ste avond is er gebould en volgende week wordt er door dezelfde koppels geschoten. 27 juni gaan er weer heel wat doublettes naar het toernooi om de Maasstadtrofee. Twee jaar geleden wist de Jeu de Boulesver eniging Waddinxveen deze trofee te winnen. De jeugdspelers van Waddinxveen zijn vorige week naar een trainingsweekend in Breskens geweest. Het team De Tange/van Bockom Maas/Giancaspero is er vorige week in Goes niet in geslaagd om de tweede klasse te bereiken. Volgend jaar maar weer opnieuw proberen. Zevenhuizen- De oude duiven van p.v. De Stormvliegers vlogen vanuit Cha- teauroux zaterdag 19 juni met 325 dui ven. 81 behaalden prijzen. De duiven werden met een westen wind gelost. De snelheid van de eerste duif bedroeg 1273.913 m.p.min. D.C. Brem 1, 4, 7, 9, 15, 16,23; M. Strijdhorst 2, 10, 14; C. Nobel 3; J. v.d. Berg en dr. 5; Cees en Bert 6; Joh. Stofberg 8; Wim en Coby 11 21, 22; C. v.d. Graaf 12, 13, 19, 24; M. Jongenelen 17; Ton en Ank 18, 20; J. v. Leeuwen 25. De jonge duiven werden op 19-6 na de middag gelost in Minderhout met een westenwind. De snelheid van de eerste duif bedroeg 967.548 m.p.min. In con cours waren 811 duiven. Het aantal prij zen bedroeg 203. D.C. Brem 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 11, 12, 13.,14, 15, 19, 24; J. v. Leeu wen 7, 18; M. Strijdhorst 9, 23; Joh. Breedijk 10; P.D. Kranenburg 16, 20; Cees en Bert 17, 21; John Stofberg 22. Waddinxveen - Wijk-en Speeltuinver eniging De Paddestoel houdt vanavond 23 juni een viswedstrijd. Deelnemers dienen om 17.45 uur aanwezig te zijn. Vertrek om 18.00 uur. Bij Van Waay Wonen vindt u op 2000m2 de meest fraaie design-kollektie van de regio. Bossenwaard 9-11 Zoetermeer, Telefoon 079 - 518598 j. Boskoop- In de eerste klasse Wast van de midgetgolfcompetitie speelde het Boskoopse Trekvogels de negende (en voorlaatste) wedstrijd in Alphen tegen Amigo 2. Na de uiterst enerverende wedstrijd tegen Amigo 1vorige week in Boskoop, waarin Trekvogels in de race bleef voor de titel, moest ook deze keer voor de volle winst worden gestreden. Trekvogels 1 kon zelfs bij een 3-0 winst het kampioenschap binnenhalen. En dat nog wel in het hol van de leeuw... Trekvogels 2 wist in en tegen Loosd- recht een zwaar bevochten overwin ning te behalen. Het team wist met klein verschil de eerste en tweede ronde met '02 te winnen. Loosdrecht vocht ook voor wat het waard was en gaf in de derde en vierde ronde Trekvogels 2 het nakijken met 101 en 99. Het duel eindig de in een 0-5, 2-5 overwinning voor het Boskoops tweede, dat in Arie Blanken haar sterkste speler had met 26-23- 42-24. Tevens diende Trekvogels 2 nog een inhaalwedstrijd af te werken in Bos koop tegen Amigo 2. Daarin deden zich geen problemen voor een door met 3-0 te zegevieren is Trekvogels 2 het twee de Alphens team op de ranglijst gepas seerd en staat nu derde met 14,5 punt. In de promotie poule van de derde klas se speelden Trekvogels 3 en 4 tegen elkaar. Trekvogels 3 had weinig mede lijden met de clubgenoten en behaalde met 418 om 455 een makkelijke zege. Een overwinning die het derde team goed op weg kan helden naar de titel, want grote concurrent Hole Ridders 4 verloor van Hole Ridders 2 met 0-3. Door die verrassende uitslag leidt Trek vogels 3 met 9 punten en heeft daarmee een half punt voorsprong genomen op Hole Ridders 2. Beide teams ontmoeten elkaar in Boskoop in de laatste wed strijd en het derde team heeft daardoor een promotie naar de tweede klasse, waaruit het vorig jaar degradeerde. grote antiekmarkt op 25 juni van 15-20 uur Eben Haëzerschool Linnaeusweg Boskoop Gevraagd hometrainer 01727-13122 t.k. Puch maxi special paint slot verz. schijfrem speedgas 1150,-01828-14292 t.k. Fiat 500 1969 6500,- i.pr.st. collectors item 01727-13167 Boskoop- Op 25 juni houdt de Eben- daezerschool in Boskoop een aktie markt. Deze markt maakt deel uit van e aktie "Van schoolplein tot school- f d'e enkele weken geleden van start 's gegaan. Met verscheidene aktivitei- ,en hoopt men voldoende geld bijeen te rengen om de kosten te dekken die met de verbetering van het schoolplein gemoeid zijn. In de kramen zijn artike- eri te koop die door de leerlingen (of un ouders) zelf gemaakt zijn. Maar worden er stroopwafels, kaas, roP, bloemen, groenten en fruit ver kocht. Voor de kinderen worden spelle tjes georganiseerd. In de koffie/limona- dekraam zijn ook pannekoeken en pof fertjes verkrijgbaar, terwijl belegde broodjes niet zullen ontbreken. De markt wordt gehouden van 15.00- 20.00 uur op het schoolplein aan de Linnae- usweg/J.P. Thijssestraat in Boskoop. Een bezoek is zeker de moeite waard. Puch maxi metalic bl. '86 395,- 01727-16957 Volvo 343 aut. bj '80 apk okt 93; km 180.000 vr. pr. 1400,-01727-17377 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Boskoop- Op het terrein van midget- golfvereniging de Trekvogels vond af gelopen week het jaarlijks toernooi voor de Boskoopse basisscholen plaats. Ook dit jaar deden 7 scholen mee aan deze sportieve ontmoeting. Elke school had 2 teams ingeschreven, bestaande uit 3 leerlingen en een leer kracht of moeder. Maar wat troffen ze het slecht. De eerste ballen waren nog maar net geslagen toen het begon te regenen. En het werd ook niet meer droog die middag. Bijna iedereen had echter wel rekening met het slechte weer gehouden, want regenpakken en paraplu's maakten er een bont geheel van. Maar van rustig midgetgolfen was geen sprake. De spelers hadden het te druk met het droog trekken van de ba nen, voor zover dit mogelijk was. Som mige leerkrachten zagen het niet meer zo zitten in de alsmaar vallende regen, maar de leerlingen speelden onverdro ten door. Met behulp van snoep en fris drank konden ze de nattigheid aardig de baas. De ballen slipten wel alle kan ten uit, wat ook wel aan de scores te zien was, want echt laag werd er niet ge golfd. Op sommige banen hadden de spelers het flink moeilijk. Het venster, labyrinth, tunnel, zig-zag en de koker zorgden voor de grootste problemen. Maar er was een team dat met kop en schouders boven de overige teams uit stak. Onder aanvoering van meester Waasdorp had het team van Wilhelmi naschool 2 verreweg het minst aantal holeslagen met 321. Het team, bestaan de uit Rob Niesing (87), Ronnie van Spengen (94), Meryl Koetsier (77) en meester Waasdorp (63) lag daarmee straatlengtes voor op het tweede team van de Wilhelminaschool met 442 en Ichtus 2 met 444, Meryl Koetsier won de prijs voor de beste leerling (77). Het is te hopen dat Pluvius volgend jaar een beetje rekening houdt met de deelne mers, want op zo n dag, precies tussen twee zonnige dagen in, was het wel af zien. Moerkapelle - Door het wisselvallige weer van vorige week heeft het de wed strijdorganisatie van het Hovens Toer nooi Love'70 in Moerkapelle nogal wat hoofdbrekens gekost om alle partijen op tijd te laten spelen, maar met de nodige improvisatie is dit echter per fect gelukt. Op een onverwacht stralen de zondag werden de finale-partijen gespeeld en spelers en wedstrijdcom missie kunnen daarom terugzien op een zeer geslaagd toernooi. Aan het einde van de middag sprak voorzitter Bram Noordam een felicitatie-en dank woord uit. Winnaars werden de win naars gelukgewenst en de organisatie gecomplimenteerd. In aanwezigheid van de hoofdsponsor, mevrouw Leny Hovens, werden daarna de diverse bo kalen aan de gelukkige winnaars uitge reikt. Het eerste Hovens Toernooi kon met recht een succes genoemd wor den. Uitslagen: HE-C 1 M. Vermorken 2. M. Beliën 6-1, 6-2; DE-C 1. S. Pothecary HD-C 1. M. Vermorken J. v Leeuwen; 2. E. Ottevanger P. v Vliet 6-1, 7-5; DD-C 1. A. Keijser L. Keijser 6-3, 6-4. GD-C 1. J. den Boer P. Hooftman 2. M. Maasland A. Sutter 7-6, 6-3; HE-D 25+ 1. P. Schreuder 2. H. Huisman 2-6,6-17-6; DE-D 25+ 1J. van Leenen; HD-D 25+ 1. F. Huisman F. van Kampen 2. B. steen R. Wijnnaldem 6-3, 0-6, 6-4; DD-D 25+ 1W. Rook R. van Schie 2.1. Beltman M. Leewis 6-4, 6-4; GD-D 25+ 1. C Baron R. Vermeulen 2. A.v.dWel R. Duvalois 6-3,6-0; HE-D al 1 S. Frerichs 2. J. van Leeuwen 5-7, 6-1,6- 3; DE-D al 1. N. de Vos 2. M. v.d. Kooij 6- 3,6-1. Waddinxveen-Zaterdag 19 juni begon nen in de Amsterdamse Bosbaan de zomerse langebaanwedstrijden in de diverse vaarten, kanalen en meren. Ten gevolge van het minder mooie weer was het water wat aan de frisse kant, doch dit weerhield de echte zwemlief- hebbers niet van deelname. Jan Willem v.d. Hoek van De Gouwe, deed op de twee km vrijeslag meteen een greep naar de macht in het klassement voor de zwemkroniekbeker, door in een zin derende eindspurt in 23.40.6 een vin gerlengte voor nummer twee te blijven. De Gouwe had meerdere deelnemers in de verschillende leeftijdsklassen inge zet en deze zwommen zich gezamenlijk naar de tweede plaats in het vereni gingsklassement. Ereplaatsen waren daarbij op de 1000 meter vrijeslag voor Wouter Steller in 12.34.5 (zilver) en eer ste plaatsen voor de masters Judith van Berkel en Nic Geers. De laatste kreeg na een paar honderd meter met een handicap te kampen. In het gewoel kreeg hij een voet op zijn zwembril, waardoor deze aan één kant zodanig vast kwam te zitten dat het uitzicht aan die zijde onduidelijk werd. Omdat hij onder de zwembril contactlenzen had, durfde hij onder het zwemmen één en ander niet te corrigeren en zwom hij maar door met een hoger opgeheven hoofd dan anders. Ook in de tweede lange baan, zondag in het recreatiegebied Spaarnwoude, vond Jan Willem dat de tweede klap eveneens een daalder waard is, want weer werd hij eerste op de tweede km. vrije slag en opnieuw gaf zijn gevreesde eindsprint de doorslag. Verder waren hier alleen de Gouwemasters van de partij op de 1000 m vrij, hetgeen weer eerste plaatsen opleverde voor Judith van Berkel en Nic Geers en een tweede voor Hans den Boer. Nic legde de kio- meters af in de voor 50 plussers opval lend scherpe tijd van 13.51.5. Benthuizen- Zaterdag 26 juni kan men heerlijk uitwaaien en genieten van de prachtige omgeving die Benthuizen rijk is. Deze dag wordt men namelijk in de gelegenheid gesteld om tussen 10.00 en 12.00 uur op het Kerkplein van de Ne derlands Hervormde kerk (Dorpsstraat 42) op de fiets te vertrekken voor een unieke fietspuzzeltocht door de pol der. Een tocht voor jong en oud, met hier en daar een opdracht (waar een prijs mee te winnen valt). Voor de echte liefhebber is er een tocht uitgestippeld van 35 km, maar ook de recreant kan met een tocht van 20 km aardig uit de voeten. Vergeet niet een pen en band- plakspullen mee te nemen. Inl. 079-42.32.00 Waddinxveen- Afgelopen dinsdag 15 juni jl. is er voor de laatste keer voor de zomervakantie gezwommen voor het B-diploma in het Gouwebad "de Sniep" te Waddinxveen. De beoordelingscom missie bestond uit de heren van Min nen en Slagter. Er waren 17 kandidaat- jes, die allen geslaagd zijn. De namen van de geslaagde kandidaatjes zijn: Joost Groenendijk, Niek Nigg, Robbert Deelen, Sanne Jansen, Jafeth Bekx, Rick van Gelooven, Mike Hoffmans, Tom Groot, Ingeborg Nuvelstijn, Danielle Veldhuis, Annabal Jansen, Marieke Molenaar, Stephanie van Mourik, Ivar Klop, Sabine van Belle, Mitchell v.d. Berg en Ninke Gahrmann. Moerkapelle - Tijdens een gezellige feestavond zijn de prijzen uitgereikt van het afgelopen schaakseizoen in dorpshuis Op Moer. Door in de laatste ronde van het schaken Michiel Blok te verslaan, haalde Dick Bac voldoende punten om zich voor de derde maal in vier jaar tijd, clubkampioen van schaakvereniging Moerkapelle te mo gen noemen. Gerard van Ommeren kwam, ondanks zijn zege op ben van Geffen een half puntje te kort en werd tweede. Ben van Geffen verspeelde met dit verlies het kampioenschap en ein digde als derde. In groep twee won Maarten Vroegindeweij voor Sjaak de Lange die verrassend tweede werd voor Wim Stange. Groep drie werd overtuigend gewonnen door Cees van Vuuren en groep vier was een gemakke lijke prooi voor Marcel de Haan die door zijn late seizoenstart niet hoger kon eindigen. Ook het jaarlijkse snel schaak clubkampioenschap werd ge wonnen door Dick Bac, door in de fina leronde alle partijen te winnen. Verder waren er bloemen voor de spe lers van het tweede team dat met de volle winst kampioen werd en promo veert naar de derde divisie van de RSB.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 11