Lionsclub doet klemmend beroep op bevolking: Oproep aan alle kinderen Altj steuueu de aktie Oook de $ticktiuq iubopa ii ookl tfw giften kunt u bif ons iu de daartoe* bestemde collectebus deponeren. hameusde kindeken.bedankt!!! Kapsalon Verheul, Dorpsstraat 33, Moerkapelle Plusmarkt Dick Pak, Dorpsstraat 19, Moerkapelle Drogisterij van Vliet, Dorpsstraat 3, Moerkapelle Ha velaar, Nijverheidstraat 10, Moerkapelle John Kadiks, Dorpsstraat 30, Moerkapelle Bouw- aannemingsbedrijf J. KOSTER ZN. Dorpsstraat 27 2751 BB Moerkapelle Tel. 01793-1323 Geef geld en bezorg Oostduitse kinderen onvergetelijke vakantie Videoreportage, woordenboeken en muur krant naar kindertehuis Delitzsch Prominenten steunen collecte Lionsclub zoekt dringend collectanten pagina 12 Hart van Holland/23 juni 1993 'De collecte op zaterdag 26 juni tus sen twee en vijf uur 's middags is heel belangrijk om de vakantie van de kin deren uit Oost-Duitsland in Zevenhui- zen-Moerkapelle te doen slagen', zo laat de Lions Club weten. Een feestelijke stoet versiert met een kar vol spandoeken, zal in Zevenhui zen voor dit doel geld ophalen. In de 'buitengebieden' van Zevenhuizen zullen leden van de Lions Club zoveel mogelijk de deuren langs gaan voor een bijdrage voor de Duitse kinderen. In Moerkapelle staan er collectebus sen in de winkels (zie advertentie op deze pagina). ,,Ik ben er van overtuigd dat de bevol king tijdens de collecte veel zal over hebben voor de kinderen", zegt Roel van Veen van de Lions Club. ,,De ge meente, de winkeliers en het bedrijfs leven van Zevenhuizen-Moerkapelle hebben de actie al op een hele gulle manier gesteund. De inwoners van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle zullen daar zeker niet bij willen ach terblijven. Ik weet dat de actie hier enorm leeft". De volgende mensen uit Zevenhui- zen-Moerkapele willen nog onder strepen waarom het zo belangrijk is dat u aan de collecte meedoet. Burgemeester Lips: 'Geef geld, zodat ook deze kinderen eens echt op va kantie kunnen'. Arie Boertje, voorzitter van de Oran jevereniging en presentator van eve nementen in Zevenhuizen-Moerka pelle: 'Geef geld, omdat twintig kinde ren uit de voormalige DDR moeten ervaren dat het heerlijk is om te le ven'. Nico Dirkzwager, hoofd van de Open bare Basisschool 't Reigerbos: 'Geef geld, omdat hun geluk van ons af hangt' In het Hart van Holland van vorige week is op grootse wijze de spandoe kenwedstrijd aangekondigd ter op siering van de collecte van aanstaan de zaterdag. Nog ever ter herinne ring: vergeet je spandoek niet in te leveren uiterlijk om 13.15 uur op het Dorpsplein. Je maakt dan kans op een Gameboy of een walkman. Natuurlijk zijn ook alle kinderen welkom om mee te lopen tijdens de collecte door ZevenhuizenZorg voor zoveel moge lijk lawaai. Neem een toeter of ratel mee. Redactionele bijdragen en verantwoordelijkheid door Lionsclub Zevenhuizen-Moerkapelle. De hoogste groepen van de Openbare Basisschool 't Reigerbos en de Chris telijke Basisschool De Eendragt heb ben een schitterende videoreporta ge, een muurkrant en praktische woordenboeken gemaakt voor de Oostduitse kinderen die naar Zeven huizen-Moerkapelle komen. De vakantie van de kinderen uit het Duitse Delitzsch begint pas op 3 au gustus, maar de 'vakantie-koorts' is al onder de Duitse en Nederlandse kin deren uitgebroken. De video van 't Reigerbos is een eigen produktie van de kinderen over de omgeving en bezienswaardigheden van Zevenhuizen-Moerkapelle. Op een leerzame wijze brengen de Reiger- bos-leerlingen hun woongebied in kaart en vertellen iets over de histo rie. Aan het hele proces is geen hand van leerkrachten te pas gekomen. De Eendragt heeft een hele mooie en overzichtelijke muurkrant over de regio van Zevenhuizen-Moerkapelle gemaakt, met veel kaartjes, zodat de Oostduitse kinderen zich goed kun nen oriënteren en voorbereiden op de vakantie. De ander klas van 't Rei gerbos heeft een aantal schriften met gangbare en handige Nederlandse woorden plus vertaling gemaakt, die de kinderen kunnen gebruiken tij dens hun verblijf in Nederland. Alle drie de werkstukken zijn vorige week woensdag getoond tijdens een bijeenkomst van de scholieren van beide basisscholen in de aula van 't Reigerbos. Tijdens de bijeenkomst waren ook Joost Dortwegt van de Stichting Europa Kinderhulp en Tjits- ke Weersma van de Goudsche Cou rant aanwezig. Joost Dortwegt vertelde tijdens de bijeenkomst dat zijn organisatie va kanties organiseert voor minder be deelde kinderen in Europa. Ook laat hij weten dat de Oostduitse kinderen zeiden bijna niet meer te kunnen wachten totdat ze eindelijk naar Ze venhuizen kunnen komen. Tjitske Weersma van de Goudsche Courant, die in Delitzsch is geweest, was aanwezig om te vertellen over het kindertehuis in Delitzsch en de omgeving waarin de kinderen leven. Na haar verhaal beantwoordt ze vra gen van de leerlingen. De kinderen zijn vooral nieuwsgierig hoe de kinde ren in het tehuis opgroeien. De Lions Club zoekt voor de collecte van 26 juni nog dringend enige collectanten. Vrijwilli gers kunnen zich one ven bij John Huijgen. telefoon 01802 - 3618. Vlnr. Paul Molenaar, Cora Clazing van De Eendracht en Desi Syarnoebi en Jeroen Lamfers van 't Reigerbos tonen trots wat ze met hun klasge nootjes hebben gemaakt.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 12