Het nieuwe jongerenwerk Geslaagd: "De Wadde" - Waddinxveen - Boskoop Wadde-leerling wint eerste prijs NVOB Hulde voor echtpaar V.d. Schee Bingo in Het Zuidhonk Feest bij "De Overkant" GOED SLAPEN BEGINT BIJ HARWA Kerkdiensten Kerkdiensten WS'HARWA Waddinxveens Welzijnswerk Wat doet de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk? Waddinxveen - zondag 27 juni Aan nieuw slaapcomfort toe? Kom eens vrijblijvend proef liggen op onze testbedden. Alleen is 't wel even oppassen dat u niet in slaap valt! Loop eens vrijblijvend binnen. Boskoop - zondag 27 juni Kozijn Huldiging Uitvoering Hart van Holland/23 juni 1993 pagina 13 Op de foto van vlnr de heer J. Korving, teamleider van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, de heer W.C.M. Schelvis, projectfunctionaris van de Welzijns organisatie Schilderswijk uit Den Haag, de heer P. W.M. van Dongen, hoofd sector Welzijn van de gemeente Maassluis Waddinxveen - "Zit het jongerenwerk in Waddinxveen in het slop..., of is het bezig zich een ander gezicht aan te meten... Bestaat er wel behoefte aan een jongerencentrum, of is er alleen behoefte aan een discotheek? Wat moet de rol van de gemeente zijn in het plaatselijke jongerenwerk...? Vragen waarop niet zo gemakkelijk een ant woord te geven is. Daarom gebruikte het bestuur van de nieuwe Stichting Waddinxveens Welzijnswerk haar in stallatie, afgelopen vrijdagmiddag, om de discussie te openen over de nieuwe functies en de plek van het jongeren werk in Waddinxveen. In Buurtcentrum De Boog werd een dis cussie gehouden met ervaren jeugd- welzijnswerkers. De heer P.W.M. van Dongen, hoofd sector Welzijn van de gemeente Maassluis, gaf zijn visie op het doel en de functie van het jongeren werk vanuit de gemeentelijke optiek. De heer W.C.M. Schelvis, projectfunc tionaris van de Welzijnsorganisatie Schilderswijk Den Haag belichtte van uit de dagelijkse praktijk het jongeren werk. De heer J. Korving, teamleider van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, schetste de praktijk van het Waddinxveense jongerenwerk zoals dit thans functioneert. Dit gebeurde voorafgaand aan de opening van het 'jongen-informatie-punt'. De conferen tie werd besloten met een discussie onder leiding van de heer T. v. Geest, consulent van de Stichting program, het provinciaal steunpunt voor sociaal cultureel werk en jeugdhulpverlening in Zuid-Holland. De Stichting Waddinxveens Welzijns werk si een plaatselijke koepelinstel ling voor het Waddinxveense Welzijns werk. Onder deze koepelorganisatie resulteren op dit moment alle instellin gen die activiteiten organiseren in: So ciaal cultureel werk, Buurtopbouw werk, Wijk-en speeltuinverenigingen en projecten in het kader van de Sociale vernieuwing. De Stichting ondersteunt instellingen en bewonersgroepen: in houdelijk, organisatorisch en prak tisch. Hoofddoel van de Stichting is, enerzijds de bewaking van de kwaliteit van het aanbod in de genoemde werk soorten en anderzijds de deelname be vorderen van de meeste groepen uit de Waddinxveense samenleving aan de door de instellingen georganiseerde activiteiten. De Stichting heeft professionele wer kers in dienst die uitgeleend kunnen worden aan Waddinxveense instellin gen die daartoe een aanvraag indienen. Deze werkers helpen de instelling om een nieuwe doelgroep binnen te krijgen of een oud activiteitenpakket te ver nieuwen. De doelgroepen waarmee de Stichting werkt, zijn: kinderen van 2 t/m 12 jaar, jongeren van 12 t/m 20 jaar en ouderen (20 jaar en ouder). Binnen deze doelgroepen heeft de Stichting speciale aandacht voor groepen die in een moeilijke maatschappelijke positie zitten. Naast ondersteuning op aan vraag, kan de Stichting ook eigen activi teiten en/of projecten opzetten. Zo heeft de Stichting in het kader van de Sociale Vernieuwing twee projecten opgezet: een vervoersproject voor ouderen en een peuterspeelzaal voor uitsluitend allochtone kinderen. In aan vraag ligt nog een Speel-O-theek; een uitleen van speelgoed voor kinderen van 0 t/m 12 jaar. Ten behoeve van het jongerenwerk heeft de Stichting een Jongeren Informatie Punt (J.I.P.) opge zet. De Stichting organiseert tevens kin deractiviteiten in schoolvakanties, sa men met de verschillende buurtcentra in Waddinxveen. Voor allochtone Wad- dinxveners organiseert de kerngroep Buitenlander, onder begeleiding van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, alle activiteiten voor deze doelgroep, alsmede de belangenbehartiging. MAVO gemeente Boskoop: Timo v Eijk; Wilma vd Ent; Monique Steenkamer. Gemeente Waddinxveen Sjirk Attema; Daniel Barnas; Rudy Biesheuvel: Amy Brassinga; Doirean Broer; Leon den Haan; Claudia Hoffius; Joska Hogen- doorn; Karin Kleiweg; Norbert Kool; Margriet Koolmees; Sandy Koolwijk; Margo vd Lans; Dennis Masselink; Dirk jan Mechielsen; Egon ter Morshuizen; Ingrid Naves; Patricia Overdam; Thijs Scholtes; Tamara Spoel; Danielle Stor- re; Martijn Valk; Wendy Vermeulen; Leonie Vletter; Carolina Weijmer; Chenka Willems; Ravi Zaal; Sander vd Zijden. Gemeente Zevenhuizen Willy Eikelenboom; Dick Schmidt. VBO gemeente Boskoop: Erik v Klave ren; Khadya Aziml; Leontien Bontekoe; Danielle vd Bosch; Lianne Groen; Mirel- la Groenendijk; Angela Grootendorst; t.k. maxi cosi 50,- wandelwagen met ligstand 90,-01714-14016 Gevr. blauw camping gas fles vol of leeg niet te klein 01727-15406 t.k dames herenfiets 60,- 01828-19182 Vermist sinds 22 mei rode kater omg. Nic. Beetslaan 01828-31424 t.k. electrische gitaar (zwart) versterker en toebehoren 350.- 01828-15012 t.k. Atari spelcomp. 1600 met 42 spel. en 1 joystick/ 175,-01828-17357 Graag vang ik uw kinderen op tussen de mioddag of na schooltijd 01802-1631 t.k. 3 pers. tent "Vendex Super Adelaar" 150,- 01802-3360 t.k. kinderwagen Bébécar met zwenkw. incl dekb. hoes voetenz. etc i.pr. st. 125,- 01828-18282 6 eethoekstoelen 150, pop in stoeltje van steen 50.-01727-12291 Minouk v Oijen; Tamara v Oort; Moni que v Staalduinen. Gemeente Hazerswoude: Jeroen de Gel der; Michiel Koolstra; Michiel Kroon. Gemeente Waddinxveen: Ramzi Abeidi; Raphael Bal; Danny v Gils; Arjan Hoo- gerbrug; Sander Kleijwegt; Richard Os kam; Edwin Reijm: Ronald Roijers; Wil- co Slagboom; Stanley Slagter; Edward Schroots; Marco v Zoomeren; Merlin Appel; Deboray Beest; Chantal vd Berg; Anne-Mariq: Btónk; Mariella Boon; Mi chelle Both; Rebecca ter Heijden; Ma rianne Huurman; Wendy Jansen; Maris- ka de Jo'bg; Hayat Kalai; Margaritha de Lange; Nicole v Rijswijk; Cynthia Rom- bouts; Cathy Steenland. Gemeente Zevenhuizen: Stephan Jon- geneel; Johhny Reijm; Johan Vis; Aran- ka vd Bie; Esther v Elswijk; Tamara v Wijngaarden. Herv. Gemeente Brugkerk 9.30 uur ds. H. schipaanboord 17.00 uur ds. A.W. v.d. Plas; De Hoeksteen 9.30 uur ds. J.W. Goossen 18.30 uur ds. H. schi paanboord; Bethelkerk 9.30 uur ds. E.M. Bakker Bergambacht 17.00 uur ds. J.W. Goossen; Rehobothschool 9.30 uur ds. A.W. v.d. Plas 17.00 uur ds. E.M. Bakker Bergambacht Herv.Immanuelkerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers Ontmoetingskerk jeugddienst met Imm.kerk. 17.00 uur ds. P.A.C. Bon- gers Geref.Vrijgem. 9.30 uur en 16.30 uur ds. P. van Gurp Arnhem VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Rijnlandstraat 4 2741 GZ Waddinxveen Telefoon 01828-16119 Herv. kerk 9.30 uur ds. L. van Nieuw- poort 17.00 Gez. dienst in Geref.kerk De Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar Geref.9.30 uur ds.J.A. van Hooijdonk 17.00 gez.dienst ds. R. de Reuver Chr.Geref. 9.30 uur H.A. en 18.30 uur ds. M.J. Oosting Vrijz.Prot streekdienst in Zwam- merdam Volle Evang.Bethel 9.30 uur samen komst Andries Trui Oudewater R.K. zaterdag De Stek: 17.30 uur; 19.00 uur kerk zondag 10.00 uur kerk. Waddinxveen-Zevenhuizen - Johnny Reijm, leerling van de chr. scholenge meenschap "De Wadde" voor MAVO en VBO te Waddinxveen, heeft onlangs de le prijs gewonnen in de afstudeerwed- strijd timmeren 1993 van het Neder lands Verbond Ondernemers Bouwnij verheid. Om de studierichting Bouw techniek van het Voorbereidend Be roepsonderwijs zowel kwantitatief als kwalitatief Gouwe/Rijnstreek - ingaan de 1991 - voor de richtingen timmeren en metselen de prijs ingesteld. Het zijn de participerende werkgeversvereni gingen van aannemings-en bouwbedrij ven die de wedstrijd hebben georgani seerd en begeleid in de opleidingswerk plaats van het Samenwerkingsverband Gouwe en Rijnstreek aan de Maarten Schoutenstraat te Waddinxveen. Uit de genomineerden van de zeven scholen in de regio Gouwe/Rijnstreek heeft de 16-jarige Johnny Reijm, uit de examen klas Bouwtechniek van "De Wadde" de hoofdprijs in de wacht gesleept: een bedrag van vijfhonderd gulden. De opdracht 'het maken van een kozijn' onderdeel van een tuinhuisje, was be hoorlijk moeilijk, voor Zevenhuizense Johnny, zeker in de toegemeten tijd van drie dagen. Zowel leerkracht Brunt, als ex-leerling-prijswinnaar zijn, zijn blij met het behaalde resultaat. Waddinxveen - Door kinderen die mee hebben gedaan aan de activiteiten en bestuursleden is er nog lang nagepraat over de viering van het 40-jarig bestaan van wijk-en speeltuinvereniging "De Paddestoel", vorige week zaterdag, waarvan HvH al eerder een verslag deed. Het feest begon 's-morgens met een rondwandeling met De Cormula's. De meelopende kinderen en De Cormula's werden onthaald op koffie en een verfrissing in het wijkgebouw, waarna reeds een eerste bingo-ronde gehouden werd. De spellenkermis was, zoals al eerder werd medegedeeld, een succes. Wethouder J. Hielema kwam, nadeopening van de jeu de boulesbaan bij de Kastanjelaan, ook z'n opwachting maken bij de 'jarige'Paddestoel. Radio R.T.W. was eveneens die dag aan wezig. Na afloop van het spellenfestijn in de speeltuin vond de prijsuitreiking plaats. Isabel van Dijken behaalde de meeste punten. Tweede werd Marcel Snel en derde Jacky v.d. Lee. Na afloop van de geanimeerde receptie begon de feestavond met muzikale klanken van Hugo van Ringelenstein. Hoogtepunt van de feestavond voor bestuur en vrijwilligers, was de huldi ging van het echtpaar V.d. Schee dat 35 jaar actief is voor de jubilerende vereni ging. Beiden ontvingen een oorkonde en een samen een schild met inscriptie. Tevens werden ze tot ere-lid van de vereniging benoemd. Het bestuur is ie dereen die meehielp om deze festivitei ten succesvol te laten verlopen, zeer erkentelijk. Waddinxveen - In wijkgebouw Het Zuid- honk (naast sporthal De Duikelaar) wordt zaterdagavond 26 juni de laatste Bingo-avond van het seizoen georgani seerd. De avond zal in het teken staan van de zomer. Er worden 9 gewone ron des gespeeld met mooie prijzen. Hierna wordt een Superronde gedraaid met als Superprijs een weekend voor 2 perso nen in een bungalow, of een fototoestel of een luxueuze tuinset. Tevens is er een loterij met vele mooie zomerprij- zenWie zin in een gezellige avond heeft is 26 juni hartelijk welkom in Het Zuid- honk. De aanvang van de avond is om 20.00 uur. De zaal is om 19.30 uur open. Waddinxveen - Aan de overkant van de Gouwe was er vorige week een circus voorstelling, als resultaat en eerste aanzet ter bevordering van de bevorde ring van de saamhorigheid in de wijk "DeOverkant". Kinderen uit de diverse wijken aan 'de overkant' traden samen op in een circusvoorstelling met 'Cir cus Bagatelli' in wijkgebouw "De Over kant". Dat gebeurde tijdens een feeste lijke middag waar het rapport van het sociale vernieuwingsproject "Kijk op de Wijk voor Kinderen" werd gepresen teerd. Kinderen, als dieren verkleed, acrobaten en jongleurs zetten hun bes te beentje voor enlieten zien dat zij artistieke aspiraties hebben. Het rapport van de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk en jegudadviesbu- roJANZEUVEN werd overhandigd aan de chef Welzijn van de gemeente Wad dinxveen, de heer R. Koole en de heer G. Bakker, voorzitter van de speeltuin vereniging. Woensdagmiddag was in feite de afsluiting van het project "Kijk op de Wijk de Overkant" voor kinderen. Het project is gericht op het vergroten van de leefbaarheid voor kinderen in de w'jk De Overkant te Waddinxveen. De overkant is het gehele gebied ten oos ten van de Gouwe. Aan het project werkten, naat de Stich- t'ng Waddinxveens Welzijnswerk en het Jeugdwerkadviesburo JANZEU- VEN, ook wijkbewoners (volwassenen en kinderen) en andere deskundigen betreffende de wijk mee. Zij analyseer den problemen en mogelijkheden van de wijk en kwamen met elkaar tot con crete plannen en maatregelen, die no dig zijn om ervoor te zorgen dat De Overkant in de toekomst meer leefbaar wordt, voor de kinderen in die wijk. In de wijk De Overkant (diverse wijkjes tot één wijk gebundeld) wonen 986 men sen waarvan 200 kinderen in de leeftijd van 0-16 jaar. De plannen en maatregelen, vermeld in het rapport, zijn bekeken op hun priori teit, hun haalbaarheid, hun geschatte resultaat en logische volgorde van aan pak. De maatregelen die naar aanlei ding van het onderzoek genomen wor den, zijn verdeeld in vier fasen van uitvoering. *De eerste fase betreft: Het werven van kandidaten voor het bestuur van de speeltuinvereniging en het samenstel len van een activiteitencommissie. Verder moet er een wijkraad komen en wordt in samenwerking met het Wad dinxveens Welzijnswerk samenge werkt waar het activiteiten betreft. *De tweede fase is de herinrichting van de speeltuin en het veldje achter de speeltuin. *Onder de derde fase, met activiteiten ter bevordering van het sociale con tact, waaronder de nieuwjaarsrecep tie, wordt een stratenplan door de ge meente opgesteld van de Zeehelden buurt. Daarin is opgenomen: herbestrating van de woonerven, variatie aanbren gen in de grote rode plantenbakken en het plaatsen van twee bankjes en een speelobject voor kleine kinderen in de Piet Heinstraat. De gemeente zorgt voor de uitvoering van het plan. Het gemeentebestuur verbiedt het par keren van vrachtwagens in de Van Spe- ijkstraat met een verbodsbord. *De vierde fase is het verminderen van stankoverlast en luchtverontreiniging, waarvoor medewerking van de wijkbe woners wordt gevraagd. Bij stankover last moeten ze bellen naar de Milieu dienst Midden-Holland. Verder zullen er door de politie op wis selende tijdstippen, regelmatig snel heidscontroles langs de Henegouwer- weg plaatsvinden, foto-camera's regis treren het doorrijden door rood licht en de provincie zal zebrapaden aanleg gen op het kruispunt Brugweghefbrug/ Henegouwerweg.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13