Rijjnwoiide Nieuw Sporttenue Arnoldus v Os Alles kits op de Groene Stee Kabinet heeft gekozen voor HSL door Groene Hart Expositie in Galerie Pastel Geslaagden HSL Enquête wijst uit: Inwoners Hazerswoude-Dorp willen heropening "De Hazelaar" L Kerkdiensten r Nota "Tarieven en Subsidienormeringen" Flying Angel in het BOC Ronald de Jong speelt op verzoek 1 Bericht van de HSL-werkgroep 'Geen HSL door het Groene Hart' 26 juni en 24 juli Toelichting De Groene Stee zaterdamorgen op t.v. zondag 27 juni Huisartsendienst Boskoop-Benthuizen Belangrijke telefoonnummers: Keuze tracé gemaakt Betekenis voorkeur Kabinet Keuze noordelijk HSL-tracé Rijnwoude slachtoffer aanleg HSL Ingrijpende gevolgen Prestigeobject Reacties overtroffen verwachtingen! Na succesvolle handtekeningen actie van schoolkinderen nu 'tastbaar' resultaat: Hazerswoude-dorp kan niet zonder zwembad! Succes Bewust onderzoek Hart van Holland/23 juni 1993 pagina 15 Benthuizen - Op dinsdagavond 15 juni vond in de openbare basisschool "Ar noldus van Os" te Benthuizen, de jaar lijkse avond voor alle hulpouders plaats. Tijdens deze gezellige bijeen komst kon de directeur, de heer Kor ving, mededelen, dat twee plaatselijke bedrijven/ de firma's Graper en Mets) bereid waren gevonden de school te willen sponsoren voor de aanschaf van een nieuw sporttenue. Mede door hun bijdrage en een aanvulling door de ouderraad konden voor 40 kinderen shirtjes, broekjes en sokken worden aangeschaft. Hij hoopte dat het fraaie tenue in schakeringen blauw, tot even fraaie sportresultaten zal leiden. Hierna volgde voor alle behulpzame ouders (van schoolzwemmen tot tex tiele werkvormen en van beheer docu mentatiecentrum tot niveaulezen) nog een geanimeerd samenzijn. De basisschool De Groene Stee geniet nog een beetje na van het circusgebeu- ren, maar intussen maken Bas Wester weel en z'n crew zich op om van alle leerlingen echte tv-artiesten te maken. Het resultaat is 26 juni en 24 juli te bekijken. A.s. zaterdagmorgen televisie kijken dus.... Ook op 24 juli.... AVRO t.v. Sinds op Ned 1 door de AVRO een och tendprogramma voor de jeugd gepre senteerd wordt, zijn al heel wat scholen in Nederland op de buis geweest met uiteenlopende programma's. De Groe ne Stee doet mee. Aangezien de school al jaren bezig is de leerlingen goed te leren zingen, variërend van muziekles sen bij projecten, tot bijzondere gele genheden, denkt de school dat een tv- opname goed in de smaak zal vallen. Rijnwoude - Er wordt aan de Groenen dijk in Rijnwoude momenteel veel gezongen....Dagelijks klinken er vrolij ke muzikale klanken door openstaande ramen van de basisschool "De Groene Stee". Soms klinkt er een gitaar, dan weereen accordeon en anders een pia no als begeleiding. Ook wordt er vaak a capella gezongen en dat klinkt lang niet slecht... Vaak is de muziekles een aan gename onderbreking van de sommen en de tallleessen en daarna zijn de kin deren extra gestimuleerd om monter aan de slag te gaan. De leerlingen van De Groene Stee die zo graag zingen, vinden dat het Nederlandse lied meer moet klinken op scholenen daarom iserhard gewerkt om het 'zingen' eigen temaken en een presentatie op t.v. te geven.... Zaterdagmorgen is het zover! Ingezonden Rijnwoude - Op woensdag 9 juni werd door de commissie WelSoZa van de Gemeente Rijnwoude, de nota "Tarie ven en Subsidienormeringen" behan deld. Veel plaatselijke verenigingen hebben enorm geprotesteerd tegen deze nota. Met spanning werden dan ook de beraadslagingen tegemoet ge zien. Een ieder die dacht pittige en con structieve discussies tijdens deze openbare vergadering te kunnen gaan aanhoren, is van een koude kermis thuisgekomen. Alhoewel de meeste vergaderdeelne- mers lieten blijken dat zij toch moeite hadden met de voorgestelde normerin gen, opgelegd aan de verenigingen, waren er slechts weinigen die dit durf den uit te spreken. Daarom werd deze vergadering een politieke wanverto ning. uitspraken als "Ik ben voor de nota, maar als blijkt dat deze in de Benthuizen Herv. kerk 9.30 uur ds. K. Exalto 18.00 uur ds. G.C. de Jong Sliedrecht be Hoeksteen Herv/Geref. 10.00 uur ds. J. Borst Nootdorp Geref.Gem. 9.30 uur leesdienst 15.00 uur ds. C. van Dieren Hazerswoude-dorp Herv. kerk 9.30 uur kand. T. v.d. Linden Utrecht 18.30 uur ds. J.B. Alblas Geref.kerk 9.30 uur ds. K. Bras Sassen- heim 17.00 uur ds. J.C.W. v 't Hoff Bsk R.K. zaterdag 19.00 uur Woorddienst m. gem.koor; zondag 10.30 uur Thema viering missiemarkt m. kinder-en jon gerenkoor 26 en 27 juni dokter P.P.M.T. Hermans Zuidwijk 2 Boskoop tel. 01727-12038. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. ™*vt:renigtiig Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; rekbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur. tel. 28-9322Divisie ouder-en kindzorg-, spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01715-1463; Openingstijden eenmagazijn Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur.; Hazerswoude- J>rp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 - 19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 SUchting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen, tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00- '4.00 uur). ^'i'bting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 8.30-9.30 uur. tel. 01714-15051/13782. c ting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maatschappelijk 8Uk Hazersu,oude'Rijndijk tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazerswoude-dorp: tel. 01728- do*vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woensdagmiddag 15.00-16.00 uur; SPOEDHULP 06-8212141 gtnienc Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambulance I (als elke seconde telt!) politie/Kantoor; 01714-15300 entrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 °r'ng kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 St?ahHden alarmerin8. aanvragen: 01714-19015 (RC ®eJaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen Mevr. G. Drost 01714-13253 Mm' u Tafeltje-dek-je Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarmering voor ouderen 95 ,7 1 Franje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je Mevr. M. Verhage 01728-9569 (Dorp) b.g.g. 01728- Het hing al langer in de lucht, maar nu is HET dan ook echt gebeurd: het kabinet heeft voorlopig gekozen voor een tracé van de HSL (Hoge SnelheidsLijn) door het Groene Hart, namelijk tracé A. De keuze voor bepaalde woningbouwloka- ties in de buurt van Rotterdam maakt dat duidelijk. Volgens de minister kan die voorkeur nog veranderen, ook al liggen de woningbouwlokaties dan al vast. Het bovenstaande maakt duidelijk, dat inspraak van inwoners en advisering door allerlei instanties, die deel uitma ken van de procedure rond de HSL- plannen, niet serieus genomen wordt door de minister. Wat la langer een publiek geheim is, maar nu duidelijk naar buiten komt, is dat de minister geen echter discussie over de inpas sing van de hogesnelheidstrein wil aan gaan. De woningbouwlokaties zijn ge kozen en dat is niet meer terug te draaien. Op deze manier wordt er een loopje genomen met de spelregels van de democratie. Dat zal dan ook kenbaar gemaakt worden aan de leden van de Tweede Kamer door het Platform Ho- geSnelheidsTrein Nederland, waarbij de plaatselijke werkgroep 'Geen HSL door het Groene Hart' is aangesloten. Door het Kabinet is gekozen voor tracé A ("A-accent" of "A!" genoemd). Tracé A, zal een flink deel van het Groe ne Hart doorsnijden, namelijk vanuit Rotterdam door het glastuinbouwge bied bij Bleiswijk, vervolgens oostelijk langs Zoetermeer (maar wel zodanig dat Zoetermeer in oostelijke richting kan uitbreiden!), langs Benthuizen, Ha- zerswoude-Dorp, tussen de Groenen dijken Zoeterwoude-Rijndijkdoor rich ting Hoogmade. Uiteindelijk wordt de gemeente Rijn woude over een afstand van zo n 8 km. doorsneden door de aan te leggen spoorlijn. Via allerlei aanpassingen, zoals de aanleg van verdiepte tunnel- bakken en een tunnel onder de Rijks weg 11de spoorlijn Leiden-alphen a.d. Rijn, de Hoge Rijndijk en de Oude Rijn, proberen de plannenmakers de onge twijfeld grote aanslag op het woon-en leefklimaat in onze regio te verzachten. Ook al wordt gepoogd de 'pijn' voor de inwoners van het Groene Hart en dus ook de gemeente Rijnwoude te vermin deren, toch zal door de aanleg van de HSL het leefmilieu in onze streek sterk achteruitgaan. Wat dacht u van het vol gende: "GELUIDSHINDER die niet door het plaatsen van geluidsschermen is op te vangen; "TRILLINGEN die de staat van wonin gen zullen aantasten; "VERNIELING VAN NATUURGEBIEDEN waardoor rustige fietstochten tot het verleden behoren; "HORIZONVERVUILING door drie tot vier meter hoge dijken met daarop masten met leidingen voor de trein; "AANTASTING VAN BODEM EN WA TER door de aanleg zelf danwel het rijden van de trein; "DOORSNIJDING LANDBOUWPERCE- LEN, zodat bedrijven zullen moeten sluiten; "ISOLATIE BENTHUIZEN door het af snijden van huidige verbindingen, zo als de Hoogeveenseweg.... en niet in de laatste plaats het gevaar van oprukken de woningbouw en aanleg van bedrijf sterreinen, omdat de HSL weieens als grens van het 'nieuwe' Groene Hart be schouwd kan gaan worden. Werkgroep 'Geen HSL door het Groene hart', aangesloten bij Platform Hoge snelheidstrein nederland, is van me ning dat in deze tijd van bezuinigingen en in een democratisch land als het onze, geen plaats is voor prestige-ob- jecten als de HSL. De werkgroep vindt dat de HogeSnelheidsTrein ingepast kan worden in het bestaande spoorwe gennet. Niet alleen vanwege het belang van het Groene Hart, maar zeker ook omwille van de financieel-economi- sche kant van deze zaak. Via allerlei activiteiten zal de werkgroep in nauwe samenwerking met het Platform zich hard gaan maken voor dat standpunt. Daarbij kunnen we de medewerking en hulp van inwoners goed gebruiken. Wij rekenen daarom op uw steun. U hoort de komende tijd meer van ons! Voor informatie:Werkgroep 'Geen HSL door het Groene Hart' tel. 01714- 13787. Geen HSL door het Groene Hart!!! Ook uw belang!!! praktijk niet werkt, dan ben ik er tegen", zijn voor mij onbegrijpelijk. En wat te denken van de opmerking van één van de commissieleden, die voor de nota is, maar gelijktijdig aan het college vraagt om het niet zo nauw te nemen met de daarin weergegeven regelgeving. An ders gezegd: wel regels opstellen, maar aan het college vragen om de opgestel de spelregels te gaan overtreden. Hier begrijp ik helemaal niets meer van. De partij die het sterkst in deze struisvo gelpolitiek uit de bus kwam was wel het CDA. Deze partij presteerde het zelfs om vóór de nota te zijn, maar gelijktij dig verenigingen enige tips te geven om de nota te kunnen ontduiken. Een onge loofwaardig verhaal, wat toch echt ge beurd is. G. v. Stuijvenberg, De Tas 38, 2396 VM Koudekerk a.d. Rijn. Hazerswoude-dorp - In Galerie Pastel aan de Voorweg 30 is een nieuwe expo sitie ingericht. Zowel Riet Ebberink als Riet Luckel, beiden woonachtig te Leid- schendam, exposeren abstracte acryl schilderijen. Harry Englebert uit Zoe termeer, toont bronzen, wand- en vrij staand keramiek. Mieke Bijkerk is op deze expositie aanwezig met schalen gemaakt van steengoedklei en afge werkt met kristalglazuur. Galerie pastel is geopend van woens dag t/m vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. Aan de Haduard MAVO te Hazerswou de-dorp zijn de navolgende leerlingen geslaagd'. Hazerswoude-dorp: Angeli- que v Aalst, Pieter Boer, Bianca de Boer, Jolanda Broekhuizen, Pascal v Driel, Diona Harkes, Barbara Heijmans, Nienke Jochems, Dennis de Jong, Nico le Kerkvliet, Geert-Jan Kok, Jenny Quar- tel, Chris de Ruiter en Loek Verkleij. Hazerswoude-Rijndijk: Eva Beijnder, Laurens Bok, Saskia van Dissel, Dick van Gaaien, Simone de Jong, Jacqueline v Mil, Kathalijne Smout, Martijn Smout, Stefan Wijfje. Benthuizen: Rick Bregman,Paul Harm- sen Koudekerk a.d. Rijn: Iwin v.d. Kamp Den Haag: Bas Vrolijk Hoe zit dat toch, heeft dan May Weggen het helemaal alleen voor 't zeggen? Is HSL alleen een zaak van deze tante 'rous maar raak', of zitten ze daar in Den Haag met deze dame in hun maag? De Betuwe staat op z'n kop ook al door deze 'Groen-slok-op" en nu dan ook nog 't Groene Hart iets wat alle begrippen tart. Ministers en ministerinnen bent u dan allen buiten zinnen? Baas "Piet" van ons kwam op TééVéé en ja, nu denk ik met hem mee. "Het Groene Hart", 'Haags ideaal', ze zetten nu zichzelf voor paal. Het Haags beleid is een mysterie of voert May Weggen tot hysterie? Kom mensen uit de regio geef 'hun' die 'waanzin' niet kado. 'Ze' moeten ook maar luist'ren leren probeer met mij het 'tij' te keren. De HSL op oude lijn!!!! Dat moet verdorie moog'lijk zijn. Verliest u. (uitzicht', 'tuin' of 'stee' bemoeit u zich er dan ook mee!! Dat moet, echt waar! met slappe zakken hoef je 't probleem niet aan te pakken. M'n koningin heet Beatrix maar 'majesteit' dit plan lijkt niks. Wat moet ik meer hierover zeggen? dat ik de p... heb aan Mav Weggen? O nee, dat is niet het geval het 'brein' rond haar, ik schreef het al. Miljarden scha om tien minuten durft u dat aan, M.W. rekruten? J. Slootweg, Westeinde 15 Hazerswoude Benthuizen - Zaterdag 26 juni is er weer disco in het Benthuizer Ontmoe- Benthuizen - Zaterdag 26 juni is er weer disco in het Benthuizer Ontmoe tingscentrum(naast de Tas). De muziek wordt verzorgd door de drive-inn van Flying Angel. Jong en oud zijn weer hartelijk welkom. Aanvang 21.00 uur. t.k. van 1e eig. Opel Manta bj '80 in uitmuntende staat/ 1250,- 01828-16905 t.k. tamme valkparkiet en tamme parkiet 6 weken oud 01828-12479 t.k. Mitsubishi Sapporo autom. 1983 om gezondh. reden 2500,- 01828-12695 Regio- Zaterdag 26 juni a.s. zal de orga nist Ronald de Jong een orgelconcert geven op het orgel van de Oude Kerk in Zoetermeer. Het programma zal be staan uit verzoeknummers die van te voren door het publiek zijn opgegeven. Op het programma staan werken van o.a. Bach, Widor, Dubois en Dupre. Het concert zal beginnen om 20.00 uur. Dit concert zal het laatste van dit seizoen zijn. In februari van dit jaar heeft de gemeen teraad van Rijnwoude met een kleine meerderheid het raadsbesluit aange nomen, dat zwembad "De Hazelaar" moest sluiten. Op initiatief van de heer A. van der Poel is een enquête gehou den in Hazerswoude-Dorp, waarin de bevolking werd gevraagd of men een initiatief tot heropening van zwembad "De Hazelaar" zou ondersteunen. Van de 2150 huis-aan-huis verspreide enquêteformulieren zijn inmiddels 1010 formulieren geretourneerd. 962 gezinnen hebben kenbaar gemaakt dat behoud van zwembad 'De Hazelaar' voor hen belangrijk tot zéér belangrijk is. Verder werd gepolst of onder de bevolking belangstelling bestaat om, nog voor de aanvang van dit seizoen een gezinsabonnement te nemen. Ook werd gevraagd of men bereid is om op vrijwillige basis mee te werken aan het zelfstandig laten bestaan van het open- luchtbad. De uitkomsten van de enquete geven het volgende beeld: Gezinnen bereid tot het nemen van een abonnement: 300! Bereid, bij doorgang, zitting te nemen in een bestuur 21; Bereid toezicht te houden op het zwem bad en/of omliggende speelweiden: 39; Bereid EHBO-diensten te verlenen 11; Bereid kassa te bemannen: 32; Bereid tot het verlenen van kantine diensten: 34; Bereid tot onderhoud van de aanwezi ge begroeiing: 25; Bereid tot het onderhouden van het zwembad: 14; Bereid tot het onderhouden van de machines: 15; Bereid tot het verlenen van diensten bij overige activiteiten: 74. De reacties, die alle verwachtingen overtroffen, waren reden om de men sen die zich bereid hadden verklaard een bestuurs-en/of commissiefunctie te vervullen, bij elkaar te roepen. Deze eerste vergadering op 16 juni jl. heeft geleid tot het oprichten van een tijde lijk bestuur van de nog op te richten stichting of vereniging tot 'behoud van zwembad "De Hazelaar". Men is zich ervan bewust dat één en ander op zeer korte termijn gereali seerd dienst te worden en dat de haal baarheid van het initiatief afhangt van enerzijds het kunnen garanderen van een kwalitatief goed zwemwater en een optimale veiligheid voor de bezoekers en anderzijds de bereidheid van de ge meente Rijnwoude en van de Provincie om op korte termijn mee te werken aan de heropening van zwembad "De Haze laar". Vrijdag 18 juni jl. hebben een techni sche delegatie van het voorlopige be stuur en twee vertegenwoordigers van de gemeente Rijnwoude, een oriënte rend bezoek gebracht aan het zwem bad en geïnventariseerd wat er gedaan moet worden om het zwembad weer operationeel te krijgen. De resultaten van deze technische inventarisatie zijn dezelfde avond nog door het voorlopi ge bestuur en de commissieleden be sproken. De uitkomst van deze bijzon dere vergadering is, dat ver voldoende redenen zijn het plan door te zetten! Gistermorgen heeft er een gesprek plaatsgevonden met het college van burgemeester en wethouders van Rijn woude. Gisteravond is het resultaat van het gesprek een actieplan opgele verd wat binnen zeer korte termijn zal leiden tot heropening van zwembad "De Hazelaar".

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15