Garage Schmidt voldoet aan alle milieu-eisen Missiemarkt Hazerswoude-dorp TANK INSTALLATIE BEDRIJF KASPERS B.V. Feestelijke actie voor tankende klanten Wij feliciteren Garage Schmidt met het nieuwe tankstation, en wensen:veel succes" De juf is ziek op de Leon van Gelderschool Hart van Holland/23 juni 1993 pagina 17 Benzinestation kreeg overkapping en nieuwe 'bodem' Opening •••Schoon Waardevolle adviezen •••Afvoerputten Auto wassen op straat Geen autogas meer •••Actie KIWA ERKEND INSTALLATEUR specialisten op het gebied van: - leveren/plaatsen/vervangen van onder- en bovengrondse tanks - reparatie/aanbrengen van kathodische bescherming - leveren en monteren van overvulbeveiligingen - verwijderen/buiten gebruik stellen van niet meer in gebruik zijnde tanks volgens de REIS CERTIFICATIE Slimmeweg 18 Postbus 90478 1006 BL Amsterdam tel. 020-6153801* Steun aan Hazerswoudse missionarissen in Uganda Zevenhuizen- "Wat zijn ze bij garage Schmidt aan het doen?" is een vraag die de afgelopen weken veelvuldig klonk. Aan hen die de vraag bij de benzinepomp of in de garage stelden, werd een uitgebreid antwoord gegeven. Een groot deel van de benzinepomp-klanten, dat de graafmachines trotseerde, leefde mee met het wel en wee van dit garagebedrijf, dat geconfronteerd werd met strenge, maar rechtvaardige regelgeving inzake het milieu. Hoewel omwonenden ongetwijfeld overlast ondervon den, hebben zij deze voor lief genomen, hetgeen garage Schmidt dankbaar stemt. Morgen, donderdag 24 juni, is, na vijf weken moeilijk bereikbaar geweest te zijn, alle leed geleden en zal de benzine pomp weer goed bereikbaar zijn. Een week eerder leek het er nog niet op dat de streefdatum gehaald zou worden en de bestrating voor woensdag water dicht gekit zou zijn. Immers, het weer moest gedurende een aantal dagen meewerken. Het moest absoluut droog weer zijn, omdat anders de kit niet zou hechten en dat, terwijl de bestrating 'vloeistofdicht' moet zijn. Hoewel er boven de straat een luifel is aange bracht, zou mogelijke regen door de hoge luchtvochtigheid, toch spelbre ker zijn. "De luifel, (waardoor men bij de pomp droog kan tanken), waarvoor een ver gunning aangevraagd moest worden, alsmede een nieuwe Hinderwetvergun ning en de verlenging van het contract met Shell, zijn er de oorzaak van dat we een grootscheepse bodemsanering hebben moeten laten plaatsvinden", zegt Klaas Schmidt, eigenaar van het gelijknamige garagebedrijf. "We zijn thans 'schoon' verklaard, het geen inhoudt dat we voldoen aan de ge stelde eisen, echter dat heeft niet alleen veel tijd en energie, maar ook veel geld gekost. Gelukkig was Shell Nederland bereid om, waar het de saneringskos- ten van de lokatie bij de benzinepomp betreft, een bijdrage te leveren, waar voor we deze erkentelijk zijn. Niet al leen het gedeelte bij het benzinestation is schoongemaakt, ook de werkplaats- vloer in de garage: 120 m2 is er uit geweest en de grond eronder, ander halve meter diep uitgegraven". Klaas Schmidt laat zich waarderend uit over adviseur R. Kleberg van de Be- drijfsmilieudienst, die hij via de Kamer van Koophandel Midden-Holland, inza ke de handelwijze voor onderzoek en de dientengevolge gehouden bodem sanering, op het spoor kwam. "Een gou den tip. Deze man heeft me uitermate goed geadviseerd". Klaas Schmidt zegt vooral versteld te hebben gestaan van de tijdsduur van het onderzoek. "Tot driemaal toe is er een aanvullend on derzoek geweest, met vele duizenden guldens aan kosten dat bovendien een tijdsduur van twee en een half jaar verg de. "Kijk eens"- hij toont stapels rap porten- "dit is het resultaat van al het onderzoek en de slotconclusie nadat de bodenmsanering heeft plaatsgevon den. Dat de grond onder werkplaats en onder het voorterrein zo vervuild was, heeft te maken met het gebrek aan het besef men vroeger had, welke nadelige gevolgen o.a. benzine en motorolie, die in de grond en het grondwater kwamen, konden hebben. Nadat de bodem onder de werkplaats gesaneerd is, kreeg de werkplaats een nieuwe vloer met daarop een bepaalde coating die absoluut geen vocht, dus ook geen benzine, doorlaat. Tevens werden er goten aangebracht. De werk plaats mag absoluut niet zakken, van daar dat er pulspalen zijn geslagen. Verder kan er door de monteurs (10 medewerkers telt Schmidt) door een geheel nieuwe opzet, veel efficiënter worden gewerkt. De monteurs hebben als het ware hun gereedschap, continu -als een lopende band- onder handbe reik". "Het voorterrein is nu vloeistofdicht, mag nooit meer open, terwijl de bodem zo stevig is gemaakt, dat deze niet kan zakken. Eronder liggen een slibopvang- put en een put waarin water en olie gescheiden worden. Er vindt in de eer ste opvangput, waarin ook het afvoer- water van de autowasserette terecht komt, een dusdanige scheiding plaats, dat alleen het zuivere water inde riool- put komt. Eenmaal in de zoveel tijd worden de putten door een speciaal bedrijf, leeggezogen. "Ik ben weieens kwaad op het waterlei dingbedrijf geweest, dat mensen advi seerde geen gebruik te maken van een autowasserette, omdat er teveel water gebruikt werd. Ik heb hen medege deeld, dat een auto wassen op straat, uit milieu-oogpunt gezien, foute boel is. Al het slib en de vuiligheid van de auto, verdwijnt in het rioolputje. Onderzoek heeft uitgewezen dat het auto wassen op straat vijftien keer meer vervuiling geeft dan bij autowasserettes..." "En op het moment dat we dachten er te zijn, wachtte een debacle. Een uur voordat het voorterrein vloeistofdicht gemaakt kon worden, hoorde ik dat de gastank vervangen moest worden. Een vergunning voor autogas krijg je voor vijf jaar. Pas na een inspectie of deze nog voldoet aan de eisen, kun je door blijven gaan. Er bleek zich aan de tanki solatie wortelvegetatie te hebben ont wikkeld. De tank vervangen, zou ander halve ton kosten en die investering acht ik niet meer verantwoord". Omdat garage Schmidt blij is de gigan tische bodemsanerings-klus achter de rug te hebben en nu voor jaren uit de milieu-problemen is, is er feeststem ming. De klanten delen hierin. Garage Schmidt hoopt de clientele nog optima ler van dienst te zijn, doordat er droog getankt kan worden. Hiervoor is dan ook de luifel geplaatst. Klanten die de komende dagen kunnen tanken zullen iets van de feestvreugde merken (zie advertentie). Hazerswoude-dorp - Op 25, 26 en 27 juni wordt er in Hazerswoude een grote actie gehouden ter on dersteuning van de gebroeders Wim en Piet van Leeuwen, die reeds tientallen jaren werkzaam zijn in Tororo, in het oosten van Uganda. "Na de burgeroorlog gaat het nu weer de goede kant op met Uganda", aldus de missionarissen die op dit moment even in neder- land verblijven. "Topch is er nog heel veel te doen. Op het moment dat de noodsituatie voorbij was verslapte de aandacht, want slechts noodtoestanbden zijn nieuws, het is belangtrijk zo'n nieuw begin verder te helpen ont plooien, de gang erin te houden. Behalve aan de volwassenen wordt er daarom ook veel aan dacht besteed aan de jeugd, want betere leiders geven (mede) een kans op een betere toekomst". Dit alles was voor de voorberei- dingdgroep van de parochie van de Heilige Engelbewaarders aan leiding om de opbrengst van de missiemarkt dit jaar ten goede te laten komen van huin in Uganda werkende plaatsgenoten. Met het batig saldo uit Hazerswou de zullen personen in de gezondheids zorg worden opgeleid, het wordt be steed aan de aanschaf van lesmateriaal en de opleiding van personen die zich verdienstelijk kunnen maken voor de ouderen en gehandicapten in Uganda. De voorbereidingsgroep heeft een uit gebreid programma opgesteld, dat cul mineert in een missiemarkt, die gehou den wordt op zondag 27 juni a.s. Het is de bedoeling dat de gebroeders Van Leeuwen op deze markt aanwezig zul len zijn Het volledige programma ziet er als volgt uit: Klaveijasavond: Vrijdagavond, aan vang 20.00 uur is er een klaverjasavond in Het Dorpshuis. De kaarters worden geacht zelf een prijsje mee te brengen, maar daarnaast is er b.v. een magne tron te winnen. Men dient zich van te voren aan te melden: tel. 079 - 317 202; 01728-9540. Fietstocht: Zaterdag 26 juni is er een fietspuzzeltocht die door het hele gezin kan worden gemaakt. Starttijd tussen 13.30-14.00 uur bij De Egelantier. Het prijzenpakket bestaat dit jaar o.a. uit fietscomputers. •Schipper en bemanning: Zaterdaga vond treedt in jeugdsociëteit '"t Stek" de band "Schipper en Bemanning" op. De driemansformatie staat borg voor een compacte rock, rhythm en blues performance. Verkoopadressen kaarten: Prinses Christinastraat 79 Benthuizen, Dorps straat 224 Hazerswoude-dorp. •Jongerenviering: Zondag 27 juni is er een eigentijdse jongeren themaviering in de R.K. kerk die om 10.30 uur begint. Het kinder-en jongerenkoor van de kerk zullen hieraan meewerken. Voode kleinsten is er creche. Missiemarkt: Na de viering begint aansluitend de missiemarkt op het ter rein van de heer A. Gordijn, tegenover de RK-kerk aan de Dorpsstraat., Tal van activiteiten worden hierbij georgani seerd. Er is een vrijmarkt voor kinde ren, een clown, er kunnen diverse spel len gespeeld worden, er is een rad van avontuur, een loterij, koffiecorner, een draaiorgel, terwijl de Wereldwinkel ook vertegenwoordigd is. Amerikaanse veiling Als klap op de vuurpijl wordt er een Amerikaanse veiling gehouden, leder- een- ook zij met een kleine beurs- kan met een bijzonder veilingstuk naar huis. Wat te denken van een schaap met lammeren of een bijzondere plant? Het tijdschema van de markt is: Om 11.45 uur opening door loco-burge meester P.A.T. van der Werf. Vanaf 13.00 uur Amerikaanse veiling; 15.00 uur trekking loterij, ledereen is harte lijk welkom. Inlichitingen tel. 01728- 9225:01714-16694. tk. chemisch toilet i.p.s. wegens omstandighe den bijna niet gebr. 85,- 01828-14694 aangeboden: kosthuis voor o.a. stagaires Waddinxveen 2 min, stat. 01828-13532 •k nieuwe auto radio cass. recorder en nieuwe comp. pers. weegs. 01828-18969 ik rug- en plunjezak 2 h. droogrekjes 2 delige imperiaal 01727-14360 windscherm 10,-; straalkachel 25,-: Kinaerzwemvest 7,50: spiegel rond ƒ5,- 01828- 14414 Oude Nederlandse ansichtkaarten door verzamelaar t.k. gevraagd 01828-11171 t.k. Terminator 2 voor de Sega 16 bit megadrive 135,-01828-16735 te laat maar alsnog gefeliciteerd oma Boerderij 60 jaar - niet te geloven hoor Erik t.k. Akai cassettedeck zilverkl. front 100,- z.g.a.n. 01828-18302 Hendrik-Jan Janneke nog 10 weken wat spannend sterkte met verbouwen B A E M addinxveen - Een groot bed op een toneel en daarin een zieke juf. Rondom haar tnderen en in de zaal ouders en belangstellenden. Er werd gezongen voor de zieke tul waarvan men zei dat ze in het ziekenhuis lag.dat klopte toch niet. ...ze lag toch gewoon in school? Of... eh... was het 'doen alsof', een beetje ziekenhuisje spelen, vaeidaad dat was het. Op woensdagavond 16 juni voerden de kleuters van de Leon an Oelderschool te Waddinxveen een musical op, die de toepasselijke naam droeg e juf is ziek voor vele ouders en andere belangstellenden. De leerlingen van de gmepen I en 2 deden dit ter afsluiting van het project 'ziek zijnDe juf lag in het 'ekenhuis en moest door maar liefst vier dokters geopereerd worden. Ze kreeg veel ,ezoek en naast haar vader en moeder kwamen ook vele neven en nichten op ezoek. Een operatie aan haar keel en het verwijderen van haar amandelen leidde 1 e "'de tijk tol de beterschap van de juf. Na de operatie werd de juf getrakteerd op ez? i/s/'e, net als alle kleuters die zo goed hun best gedaan hadden in het 'doen alsof' tr imaar zeer voldaan konden de kleuters om 20.00 uur huiswaarts gaan om oezoe/; van Klaas Vaak te krijgen.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17