Enquete Oud Verlaat Gouden bruidspaar Activiteiten Agenda Om "bij" te blijven Kerkdiensten Geslaagde Avond-fietsvierdaagse Opening Vierstroomgebouw Olaf Penninga geslaagd met zes tienen! Safari Jungle Tour bij Ben Verburg W.M. van der Kooij gekozen in D.B. bloemen veiling Aalsmeer Finale bedrijfsvoetbal Brief uit Californië Chico Mali Hart van Holland/23 juni 1993 pagina 7 Europas aantrekkelijker dan gewone bankpas Oproep! Oproep Afienda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zondag 27 juni Weekeinddiensten Aanschaf levert extra's op Ruim driekwart van alle Nederlanders heeft een pasje met pin-code. Veel mensen hebben er een waarmee ze alleen in Nederland geld uit de automaat kunnen halen, vaak ook nog alleen maar bij de eigen bank. Ze hadden beter voor een Europas kunnen kiezen, omdat je daar veel meer mee kunt doen. Je kunt er bijvoorbeeld in heel Europa geld mee opnemen. Ook is er binnenkort in het buitenland via betaalautomaten mee te betalen. Voor mensen die nu hun bankpas omruilen in een Europas heeft de Rabobank een aardig presentje in petto. In het buitenland heb je niks aan een bankpas voor nationaal gebruik, terwijl Europashouders gebruik kunnen maken van bijna 60.000 geldautomaten die in heel Europa zijn opgesteld. En dit aantal breidt zich in snel tempo verder uit. In alle belangrijke Europese (vakantie)landen zijn de apparaten ruimschoots aanwezig. Of je nou Portugal neemt, Oostenrijk of Italië; met de Europas is 24 uur per dag geld op te nemen. In alle bekende vakantiegebieden en nagenoeg alle steden is een groot aantal apparaten opgesteld. Vijf minuten lopen en je komt er een tegen. Ook in 'uithoeken' als bijvoorbeeld Cyprus of Israël zijn geldautomaten te vinden. Daar waar ze niet aanwezig zijn, is gebruik te maken van de aloude eurocheques. GRATIS De goedkoopste Europas kost jaarlijks 17,50. Maar mensen die nü een Europas aanschaffen hebben een aanzienlijk voordeel. De Rabobank brengt deze nieuwe aanvragers namelijk voor 1993 helemaal geen kosten in rekening. Bovenop dit gratis gebruik, krijgt iedere nieuwe Europashouder van de Rabobank ais extraatje ook een Museumjaarkaart. Deze museumpas, die tot eind 1994 geldig is, kost normaal gesproken veertig gulden per jaar. Honderden musea, waaronder ook openlucht musea, zijn gratis te bezoeken en zo vaak u maar wilt. OVERSTAPPEN Het is heel eenvoudig om over te stappen van een bankpas met beperkte mogelijkheden naar de Europas. Een bezoekje aan de bank is,voldoende; u ondertekent het aanvraagformulier en binnen twee weken krijgt u bericht thuis dat de Europas klaar ligt. Als u deze ophaalt levert u de oude bankpas in. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Rabobank bij u in de buurt. Zevenhuizen - De inwoners van Oud Verlaat hebben een enquêteformulier ontvangen van mevrouw A. Krijgsman- Roos, betreffende de mogelijkheid van een geldbedrag dat Oud Verlaat ten goede kan komen. Er zijn 240 enquêteformulieren ver spreid. Tot nu toe zijn er slechts ca. 40 binnen. Mevrouw Krijgsman kan echter met dit aantal niets beginnen en sommeert ie dereen dan ook haast te maken met de inlevering van het enquêteformulier voor 1 juli bij mevrouw A. Krijgsman- Roos, Vlietkade 8. Zevenhuizen - Op zaterdag 3 juli zal de Safarie Jungle Tour aanwezig zijn in discotheek La Baraque in Zevenhuizen. Tijdens deze avond geeft het Safari- promotitie-team, tegen inlevering van elk Safari roerstaafje, een stoere Safari beer cadeau. Het promotie-team ver welkomt de gasten, deelt actiebonnen uit en zal de hele avond aanwezig zijn. Zevenhuizen - In de bestuursvergade ring van 17 juni is het bestuurslid W.M. van der Kooij gekozen tot lid van het dagelijks bestuur van Bloemenveiling Aalsmeer (VBA). Hij volgt in dit college de heer P.J. Hooijman op, die in de onlangs gehouden Algemene Leden vergadering is afgetreden. De heer vd Kooij is woonachtig in Zevenhuizen waar hij met zijn twee broers een rozen kwekerij heeft. Hij maakt sinds juni 1978 al deel uit van het veilingbestuur. Met de heren F.H. Kuipers en J.J. Borst vormt hij nu het dagelijks bestuur. Bin nen dit college zijn de taken als volgt: de heer Kuipers is voorzitter, de heer Borst secretaris en de heer vd Kooij vervult de functie van vice-voorzitter. Moerkapelle - Het metselbedrijf v. Om meren heeft weer het bedrijfsvoetbal- toernooi gewonnen. Na eerder in 1992 1 e te worden, werd ook dit jaar de finale gehaald. No Doubt uit Leiden was de tegenstander, maar ook dit elftal kon de rood-witte brigade niet afstoppen. Met 3-1 won Van Ommeren. Welke inwoner van Zevenhuizen-Moer- kapelle is de afgelopen 2 maanden in Californië, Chico Mali geweest. In die plaats heeft een Amerikaan een inwo ner van Zevenhuizen-Moerkapelle ont moet en hem/haar een brief geschre ven. Deze circuleert in Zevenhuizen- Moerkapelle. Thans ligt de brief bij Bouwbedrijf De Graaf, Julianaweg 20, tel. 01793-1240. Wie haalt de brief op? Generator Kawasaki nieuw 220 V toebeh. van 2250,- nu 980,-01728-9828 t.k. gevr. met spoed tweelingbuggy 01728-7788 t.k. blauw/witte Puch maxi (al wat ouder) 01828- 14426 De tuin van het echtpaar Verschoor- Klos aan de Julianastraat heeft iets weg van een sprookje Moerkapelle - 24 juni is het 50 jaar gele den dat Arij Verschoor en Hendrika (Riek) Klos elkaar in het gemeentehuis van Zoetermeer, beiden 21 jaar, het 'ja woord' gaven. Een bruiloft vieren, was er vanwege de beperkte oorlogse mo gelijkheden, nauwelijks bij. Bovendien had het echtpaar nog geen eigen woon ruimte. Tijdelijk werd ingewoond bij de ouders van de bruid: een kinderrijk ge zin, waarvan de meeste al uitgevlogen waren. Nauwelijks veertien dagen na dat hun oudste zoon in begin 1944 ge boren werd, maakte Arij Verschoor een verblijf van twee maanden in het con centratiekamp Amersfoort mee. Hij werd opgepakt omdat hij niet aan de arbeitsinsatz deelnam. Arij ontkwam er niet aan en moest een jaar in Duitsland werken. Hij trof het goed met z'n baas. Uit die tijd heeft hij nog diverse kamera den die hij af en toe eens opzoekt. Een drietal jaren geleden overkwam hem na een dergelijk bezoek per snorfiets, bui ten zijn schuld, een ernstig ongeval, waardoor hij enige tijd - voor het eerst van z'n leven- in het ziekenhuis vertoef de. Een jaar later werd hij geschept op de fiets en vorig jaar overkwam hem op een fiets met hulpmotor een ongeval. Hij hoopt dat het 'driemaal is scheeps recht' op hem van toepassing is. De bruid is graag thuis met haar hond je 'Rakker' een Yorkshire terriër, want ze is wat nerveus. Echter betekent dat niet dat er geen uitstapjes worden on dernomen. Dat gebeurt per bus mini maal zeven keer per jaar met de oudere- norganisatie 'Levensvreugd'. "De bus stopt in Moerkapelle om ouderen op te pikken", glundert de bruidegom. Sa men geniet het echtpaar maandelijks van de soos-ochtenden in dorpshuis "Op Moer, die helaas even gestopt zijn vanwege de zomer. De zeven in Moer kapelle en directe omgeving woonach tige kinderen, staan overigens ook al tijd voor hun ouders klaar. "We rijden zelf geen auto, maar we hoeven maar een kik te geven of ze rijden ons ergens naar toe of komen ons halen voor een bezoek", knikt de bruid. De van oor sprong Zoetermeerse, heeft haar hele leven hard moeten werken en leerde al jong aanpakken, want ze was veertien de in een gezin waar vader veedrijver was. De eindjes aan elkaar knopen kost te haar geen moeite. Zij en haar man zeggen dan ook dat ze het goed hebben met hun AOW-voor een echtpaar. De bruidegom was de middelste van zeven kinderen en woonachtig aan de Kruisweg. Vader was boerenarbeider, maar zoonlief wilde iets anders. Werkte voor de oorlog als machinist op een dorsmachine, werd chauffeur om die baan na de oorlog weer op te pikken. Vanaf 1951 woont het echtpaar in Moer kapelle waar de bruidegom een werk kring vond. Voetballen was z'n lust en z'n leven en tot z'n 42e jaar voetbalde hij bij Blauw wit, dat echter in de competitie destijds al v.v. Moerkapelle heette. De vier zoons uit het gezin Verschoor gingen als vanzelfsprekend met vader mee naar de voetbal en trapten een aardig balletje mee. Moeder was daar niet al tijd blij mee. "Ik had daardoor altijd weer veel extra was". Op 25 juni gedenkt het echtpaar hun 50 jarige huwelijk, met de kinderen een aangetrouwden, enkele broers en zus ters, alsmede de 13 kleinkinderen en 3 achterkleinkinderen. In dorpshuis Op Moer wordt van 16.30 tot 17.30 uur receptie gehouden. Be langstellenden zijn hartelijk welkom. Moerkapelle - Gelukkig had de organisatie van de Fiets-avondvierdaagse Moerka pelle. de Trimafdeling van v.v. Moerkapelle, weer vijf avonden voor het fietsen gereserveerd en dus waren er vijf tochten door het echtpaar De Leeuw uitgezet. De eerste avond, maandag 14 juni, viel immers al in het water en woensdagavond was het weer ook al niet zo best. De overige avonden boden heerlijk fietsweer. De HO deelnemers genoten van de omgeving, de fraaie natuur en lieten zich compli menteus uit over de fietsroutes. Zevenhuizen: Zaterdag 9 oktober dorpshuis Swanla: 25-jarig bestaan Zanglust m.m.v. Marco Bakker Zaterdag 19 februari 1994 20.15 uur dorpshuis Swanla: toneelgroep Spektakel met een Griekse tragedie. Oud Verlaat Zaterdag 26 juni Buurtfeest in en om de Vierkap (Vlietkade 37)v.a. 15.00 uur. Verenigingenpresentatie. Zaterdag 18 september: Loop van Oud Verlaat 16.00 uur. Aanmelden van 10 augustus tot 4 september F. Boeve tel. 010-455 6809 of M. Krijgsman 010-4550 Moerkapelle geen opgave Wie activiteiten te melden heeft voor deze agenda, kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, tel. 01802- 1733. Het melden van deze activiteiten kan doublures voorkomen. Men neme van het bovenstaande nota! t.k. 4 donker eiken bar krukken p. st. 100,-: 1 pers. bed 35,-079-312296 t.k. moderne wandelwagen pasteltinten i.g.st. 100,-079-317470 Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaas beek 19.00 uur ds. H.W. v. Slooten Bergschenhoek Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Mast Ridderkerk Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. W. Davidse Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur drs. J.W. van Es-trik 18.30 uur ds. T.C. de Leeuw Oud-Alblas Geref.Gem. 9.30 uur leesdienst 19.00 uur ds. D. Rietdijk 26 juni dokter W. Vroegindeweij Bea- trixlaan 7 Moerkapelle tel. 01793-1687 27 juni dokter W. Voorthuyzen Lijs terlaan 2b Bleiswijk tel. 01892-15241. Zevenhuizen - Met een klap van de voorzittershamer verklaarde de heer J. Huber, oud-voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Zuidhollandse vereniging Het Groene Kruis, het Vierstroomgebouw aan de Dorpsstraat 75 in Zevenhuizen, voor geopend. Het gebouw, het voormalige Groene Kruisgebouw, is thans het "Vierstroom gebouw". Hierin gehuisvest zijn per heden de wijkverpleging, de gezinsverzorging, als het maatschappelijk werk. De Zevenhuizense Olaf Penninga(18) slaagde voor het VWO-examen met zes tienen. Deze ex-student van de Samen werkingsschool te Waddinxveen, is daarmee uiteraard de beste van de school. Olaf deed in 8 vakken eindexa men, één extra vak dus. Hij behaalde de tienen voor de vakken: Wiskunde-A, Wiskunde-B, Natuurkunde, Scheikun de, Economie I en Duits. Voor neder- lands en Engels behaalde hij een negen! Of Olaf hard heeft moeten studeren om dit resultaat te behalen? "Jawel ik heb er goed m'n best voor gedaan. Niet dat ik m'n hobby dwarsfluiten er bijvoor beeld voor moest laten. Ook was er nog voldoende tijd om bepaalde t.v.- programma's te volgen of te lezen". Toen de uitslag op school bekend ge maakt werd: de cijfers hingen in de aula, klonken er veel verbaasde kreten van mede-geslaagden. "Toen ik binnen kwam vloog er iemand om m'n nek om me kwasi te wurgen, want zoiets von den ze wel erg absurd". Olaf gaat na de zomervakantie in Lei den studeren. Hij kiest voor een dubbe le propadeuse. Hij gaat zowel wiskunde -colleges volgen als natuurkunde. Daar na volgt een keuze. Vorig jaar herfst is de Zevenhuizense bolleboos 6e van Nederland geworden tijdens de Wiskunde-Olympiade. Dat hield in dat hij deel mocht nemen aan de volgende selectie, hetgeen hij niet wilde omdat de finale, een twee-weekse reis naar Istanboel, in de zomervakan tie viel. Bij de Natuurkunde-Olympiade was Olaf 2e van Nederland in de voor ronde. Ook hiermee is hij gestopt met het oog op de zomervakantie. Immers die heeft een speciaal karakter. Een jongensdroom van hem zal dan in ver vulling gaan, want Olaf gaat met de Kon. Nederlandse Alpenvereniging bergen beklimmen in Oostenrijk. Olaf is de tweede in het gezin Penninga die uitzonderlijk goed kan leren. Z'n oudere broer Mare, behaalde 3 jaar gele den z 'n VWO-examen met vier tienen. Pa, mijn grill staat al klaar dus pak je hengels en vangen maar! succes Hero t.k. z.g.a.n. electrische rolstoel 4 w. myra TX gebr. aw nw 14000,- nu 2000,- 01828-18637 Hans van Dommele waar was je nou met de fietsvierdaagse? Stefan gefeliciteerd met je A-diploma Papa Mama Pascal Al gehoord? Gebr. Gorrissen zijn door het examen 'succesvol' geboord, proficiat 't GvH Juf Marian, bedankt voor het gezellige jaar, prettige zomervakantie namens gr. 2 Lucrétia, geslaagd! van harte gefeliciteerd! Corlina en Mariëlle

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7