Afscheid van sector-hoofd 'middelen' gemeente Rijnwoude Het venijn zat in de staart HSL: Holland's schrijnend Leed Rijschool Rijnwoude van holland*. het best gelezen! Hart van Holland/30 juni 1993 pagina 11 Gemeenteraadsvergadering Rijnwoude Benoemd zondag 4 juli 1000 uur H-Mis met gemen§d koor Huisartsen weekeinddienst Boskoop/Benthuizen Belangrijke telefoonnummers: Zelfstandig ondernemer Inspraakronde Weloverwogen en lange discussies Overdekt zwembad en nog veel meer... '3&BÊÊ& Rijnwoude - De heer P. Hoekstra (44) hoofd sector 'middelen' van de gemeente Rijnwoude, vertrekt per 1 augustus naar de gemeen te Nunspeet, waar hij hoofd van de afdeling financiën wordt. Staande de gemeenteraadsvergadering sprak burgemeester M J J M. Boelen een kort afscheidswoord tot de scheidende func tionaris. Na afloop, rond klokke twaalf, werd door het college op informele en hartelijke wijze afscheid genomen. De heer P. Hoekstra is 17 jaar in dienst geweest van de gemeente, die voor 1-1-'91 de naam 'Hazerswoude' droeg en na herindeling 'Rijneveld' en tenslotte, per l-l-'93 'Rijnwoude'. Zijn gemeentelij ke loopbaan begon hij als medewerker van de financiële admini stratie van de gemeente Pijnacker en kwam op 1 september 1975 in dienst van de gemeente Hazerswoude. Vier jaar later, op 1 januari 1979 werd hij 'hoofd financiën'. Dat betekende 14 jaar lang intensief betrokken zijn bij de financiële huishouding van een gemeente: begrotingen maken, jaarrekeningen, tussentijdse nota's e.d. Verder beleidswerk e.d. Onder de sector waar hij tot 1 augustus leiding aan geeft, staan de Bureaus: 1Financieel beheer; 2. Financieel beleid; 3. Informatisering; 4. Automatisering en 5 Interne Zaken. Het spreekt voor zich dat het sectorhoofd een grote verantwoording draagt, omdat hij, gesteund door andere ambtenaren, de vraagbaak is van zowel het college van B. en W„ als de gemeenteraadsleden. Hier wordt beleid 'gemaakt en de gemeenteraad voert dat al dan niet uit. "Ik heb m'n werk altijd een uitdaging gevonden en het ook na de herindeling, met plezier gedaan. Het was een turbulente, maar fijne tijd. Gelet op m'n leeftijd, was het 'nu of nooit' als ik wilde veranderen. De gemeente Nunspeet trok me, mede vanwege de fraaie omgeving, bijzonder aan. Het is bovendien een promotie. Nunspeet heeft 26000 inwo ners en Rijnwoude bijna 20.000". Zodra er in Nunspeet een ge schikte woning gevonden is, verhuist het echtpaar Hoekstra met hun twee dochters naar Nunspeet. Tot die tijd reist de heer Hoekstra dagelijks op en neer. De heer C. Schippers uit Zandvoort wordt de opvolger van de heer P. Hoekstra. 15 september treedt de heer Schippers in dienst. Op dit moment de heer Schippers hoofd van de afdeling financieel beleid, tevens plaatsvervangend sectorhoofd van de gemeente Zandvoort. Hoe men hel ook uit wil leggen slechts "Den Haag" heeft het voor het zeggen en zo werkt men daar secuur méér en méér naar Dictatuur. als hun 'spreekbuisdient May-Weggen. Neem nu eens die snelheidstrein dat kan ook op 'oude lijn Is héél de regering vóór?? Heeft de 'rest' dan echt niet door dictatoriaal te zijn? Misschien denkt u nu dat schijver dezes het van de lollige kant ziet. Hij gaat immers zingen. Probeer eens mee te zingen met 'de oude tekst' er naast. proeft de 'tragedie' van datgene wat boven uw en mijn hoofd hangt. Het gaat toch over uw huis, uw land, uw kassen: kortom uw bezit! een geep uit de 'oude doosJ. Slootweg Kent u ze nog uit de bundel: Westeinde 15 "kun je nog zingen, zing dan mee". 2391 JA Hazerswoude uur ds. C. v. Dieren. Hazers woude-dorp Herv. Gemeente 9.30 uur ds. D. Roden burg heukelum 18.30 uur kand. P.L.R. v.d. Spoel Nieuwersluis Geref. kerk 9.30 uur ds. P.J. Ribberink, Rijnsburg; 17.00 uur mw. C.A. de Peuter, Voorhout. R.K.H. Engelbew. zaterdag 3 juli 19.00 HUICIIBICII uur Woord-en Communiedienst zondag Benthuizen Herv. kerk 9.30 uur ds. H. Gaasbeek Zevenhuizen 18.00 uur ds. G.C. de long Sliedrecht SOW gemeente De Hoeksteen 10.00 uur ds. Bregman Zoetermeer Geref.Gem. 9.30 uur leesdienst 15.00 3 en 4 juli dokter R.H. Leeuwenburgh Noordeinde 339 Boskoop tel. 01727- 15700 Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur. tel. 01728-9322.; Divisie ouder-en kindzorgspreekuur dagelijks 13.00 -14.00 uur. tel. 01715-1463; Openingstijden uitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00-14.00 uur.; Hazerswoude- dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 - 19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazerew.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00- 13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 8.30-9.30 uur, tel. 01714-15051/13782. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maatschappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazerswoude-dorp: tel. 01728- 8146do*vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woensdagmiddag 15.00-16.00 uur; SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambulance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 Stichting Open Bejaarden werk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen Mevr. G. Drost 01714-13253 (Rijndijk); Tafeltje-dek-je Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarmering voorouderen: Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je Mevr. M. Verhage 01728-9569 (Dorp) b.g.g. 01728- 9531 Hetwagenparkvan Ad Bremmer die met Rijschool Rijnwoude van start ging Benthuizen - "Motorrijden is een geweldige sensatie. Dat vind ik niet alleen, maaralle motorrijders. Dat het een bepaald soort type mensen is dat een motor bezit, wijs ik ten stelligste van de hand. Uit alle lagen van de bevolking is er interesse. Er is in toenemende mate sprake van belangstelling voor motorrijden. Dat beperkt zich niet alleen tot jonge mannen die net hun autorijbewijs gehaald hebben. Ook mar.nen die de veertig, ja soms de vijftig gepasseerd zijn willen graag nog eens hun jongensdroom vervuld zien. In toenemende mate tonen ook meisjes en vrouwen belangstelling". De 21-jarig Ad Bremmer is als zelf standig ondernemer per 15 juni met "Rijschool Rijnwoude" van start gegaan. Aanvankelijk was hij eer der, in januari, toen nog als rij-instruc- teur bij een werkgever in dienst, als zelfstandig motorrij-instructeur met de opleiding voor het motorrijbewijs be gonnen. Daartoe schafte hij zich drie motoren aan. Diverse inwoners van Ha zerswoude en Benthuizen hebben in middels hun motorrijbewijs bij Ad Bremmer gehaald. Omdat de naam 'Bremmer' verwarring wekte, besloot de Benthuizenaar bij de aanschaf van een lesauto en de stap naar zelfstandig ondernemer, de naam van de rijschool bij de Kamer van Koophandel te veran deren in "Rijschool Rijnwoude". Ad Bremmer, wiens vader werkzaam is bij de plaatselijke verkeersschool met dezelfde naam, waar ook Ad z'n erva ring als instructeur opdeed, koos, om misverstanden te voorkomen, daarom t ritttlttttfi11mMiinii lfh a voor de naam "Rijschool Rijnwoude". Hij koos doelbewust voor deze naam omdat hij zich niet beperkt tot leerlin gen in Benthuizen. "In denk dat het potentieel aan leerlingen of klanten, geheel Rijnwoude beslaat. Vooral uit Hazerswoude komen tientallen reac ties. Leerlingen uit Rijnwoude, doen rij examen in de kring Leiden. Leerlingen uit Boskoop, Waddinxveen of Moerka- pelle, worden opgeleid om bij het CBR te Gouda hun rijproef af te leggen. Zij die in een beperkte tijd hun autorij bewijs willen halen kunnen een spoed opleiding volgen. Ad beaamt dat het zelfstandig zijn, een grote investering vergt: eerst de drie motoren en nu de auto en een factor van onzekerheid in zich bergt. Echter hij heeft alle vertrouwen in de mogelijk heden van z'n Rijschool, waarvoor mondelinge promotie en regelmatig adverteren noodzakelijk zijn om z'n rij school bekendheid te geven. Vele uren per dag hoopt hij in touw te zijn met het leerlingen onderricht ge ven: begeleiden, instrueren hoe een motor en een auto bediend moeten worden en daarbij een verkeersveilige opleiding te garanderen. Uiteraard le vert Ad Bremmer met zijn Rijschool Rijnwoude een totaal-pakket. Daar hoort ook de theoretische-opleiding bij. "Voor een autorijbewijs-aanvrage moet het theorie-examen afgelegd zijn. Om te mogen motorrijden moet men, alvo rens op de motor gestapt kan worden, allereerst het theoretische examen met goed gevolg afgelegd hebben of in het bezit zijn van een autorijbewijs. De eer ste motorrij-les is meestal nog niet op de weg, maar op een terrein. De tweede les gaat op de weg. Bij motorrijles rijdt de motorinstructeur achter de leerling, met wie ik spiegelcontact heb. Lessen duren anderhalf uur. Ik hanteer een uurtarief".. Een volgende stap van Ad Bremmer is aanstaande bromfietsers 'veilig' wegwijs te maken in het verkeer. Bremmer volgt daartoe een aanvullen de opleiding. Net voor de zomervakantie werd er in Rijnwoude nog een gemeenteraadsvergade ring gehouden met 32 agendapunten. Het venijn zat in de staart en daarom werd er reeds aan het eind van de middag van start gegaan. Met een sneltreinvaart werden in anderhalf uur tijd 28 agendapunten behandeld. (De behandeling van de vier overige nam vier en een half Uur tijd in beslag!) Na een pauze ter versterking van de inwendige mens, werd de vergadering precies om zeven uur heropend. Eén minuut over zeven was er geen enkele zitplaats meer op de tribune te bekennen en moesten diverse belangstellenden aanvankelijk een staanplaats voor lief nemen. Een minuut over zeven betekende voor schrijfster dezes, eerst op een kastje op je knieën schrijven en later was zelfs de grond een vorstelijke plaats. Na twee uur waren twee agendapunten afgehandeld (was er weer een schrijfplaats aan de perstafel) en verliet veel publiek de zaal, om plaats te maken voor een nieuwe groep. Reeds bij de inspraakronde voorafgaand aan de vergadering, die om half acht kon beginnen, was er sprake van 'verontwaardiging' van diverse verenigingsbestuur ders, waaronder de voetbal inzake de nota 'tarieven- en subsidienormeringen'; klonken ongeruste geluiden van zwembadfans en deed een omwonende haar beklag. Zij is één van de drie bewoners van het blokje woningen van het Fred.v. Eedenplein, dat ingepakt wordt bij de nieuwe aanbouw van het gemeentehuis. Deze bewoners kunnen mogelijkerwijs aanspraak maken op een geldelijke vergoe ding, vanwege de waardevermindering van hun huis, zo werd hen staande de behandeling van het agendapunt over de aanbouw en nieuwbouw van het gemeen tehuis, door de burgemeester medegedeeld. Het was zeker geen gemakkelijke vergadering, omdat raadsvoorstellen anders uitpakten dan voorzien, zoals bij het zwembadvoorstel; er uitgebreide discussies plaatsvonden en er met woorden gepareerd werd en ondanks zijsporen de hoofdlijnen niet uit het oog werden verloren. Emoties laaiden op, echter sans rancune.... En de burgemeester kon welverdiend op vakantie, ook al zal hij nog een paar dagen na lopen denken of hij schorsing vraagt van het raadsbesluit.... Wat de meerderheid van de raad betreft; Rijnwoude krijgt een overdekt zwembad; De nota tarieven-en subsidienormeringen echter: er valt over uitzonderingen en bijzonder situaties te praten; Het raadhuis wordt eerder gebouwd dan was voorzien; de westvleugel blijft gehandhaafd, ook al wordt deze in de toekomst (hopelijk) verhuurd en de kosten van de aanbouw/nieuwbouw van het raadhuis bedragen zeker geen 11 miljoen. De helft ongeveer, want in het plan is ook een opwaardering van de Da Costasingel en noodzakelijke renovatie van het huidige gebouw begrepen... Niemand hoeft er dus van wakker te liggen t.k. imperial mitsubishi colt 25,- 01802-2127 t.k. Ford Fiesta bj 83 apk 6-94 tussen 18.00-20.00 uur: 01828-3071 t.k. VW Polo bj juni 89 km. 57.000 spk juni 94 01802-2980 of 2843 '.k. crossfiets (bl) mt. 16 inch (ca. 5-6 jr) 50,- Alle man van Nêêrlands stam voelden zich der vaad'ren zonen konden vrij op 't plekje wonen tot nu dus May Weggen kwam met haar HSDL-idee Weg ermee!!! May, gebruik toch je verstand je verziekt ons mooie land. (Onderwijzend personeel, studeert het met de kinderen in. Het is nodig.) en u thuis, straks bij echt protest) Ook uit die bundel: voor Nêêrland een lied op een krachtige toon voor 't land dat ik liefheb, waar ik nu nog woon. Maar straks wordt het door HSL-lijn verpest daarvoor doet May Weggen verschrik 'lijk haar best. Kom, burgers, buitenlui, tuinder en boer ze helpen ons Holland totaal naar z'n moer. Het kan en het moet op het oude tracé en willen "ze't" anders. Laat horen uw "nee"! Ria sorry datje zo moest zoeken in de krant van vorige week - H. van 9 t/m 13 aug. jeugdweek Moerkapelle 19.30 in Op Moer voor al de jeugd vanaf 13 jr. t.k. aantal boeken voor MDGO-VP 01828-16131 t.k. midi-set m. pi. sp. merk Sam sung i.z.g.st. incl. boxen 150,- 01727-12652 t.k. 1 pers. polyester kano z.g.a.b. 450,-01828-11749 Hoera! Dirk jij wordt 6 juli al een jaar. van harte !0me Cees en tante Jacqueline verloren: blauwe karperhengel molen in Gouwebos 01828-10780

Hart van Holland | 1993 | | pagina 11