Waddinxveen - Expositie resultaat 'schilderweekend' Gouwezwemmers in de Langebaancompetitie IDEALE MAN/VROUW De laatste Boskoopse dagen zijn geteld voor "Larenstein" Politieberichten Boskoop Koninklijke onderscheiding voor de heer A.A. van Vliet Jeu de Boulesvereniging wint opnieuw Maasstadtrofee v_ Kerkdiensten Kerkdiensten De Zangvolgels zongen het hoogste lied Bedankt verkeersbrigadiers Jeugdviswedstrijden De Paddestoel Zomerschaakcompetitie Hart van Holland/30 juni 1993 pagina 13 Waddinxveense Kunstkring reikt prijzen uit Boskoop - zondag 4 juli Salda b.v. produceert een uitgebreide range hobby-verven, die hun weg in binnen- en buitenland vinden. Kwaliteit is daarbij belangrijk. De ingre diënten moeten met grote zorgvuldig heid gemengd worden en de kleur dient in elke produktie exact gelijk te zijn aan de vorige. Afvullen geschiedt met afvulmachines of, voor kleine hoeveelheden, half- automatisch. Om goed te kunnen wer ken met de afvulmachines zijn tech nisch gevoel en inzicht belangrijk. Denk jij de te zijn voor deze verantwoordelijke job bel of schrijf dan snel naar: Salda hobby Postbus 121 2740 AC Waddinxveen Telefoon: 01828 - 19322 Waddinxveen zondag 4 juli Schutterstoernooi Waddinxveen - Op vrijdag 2 juli om 17.00 uur zal de heer P. Jongsma, secre taris van de Waddinxveense Kunst- Kring, de expositie openen van de re sultaten van het schilderweekend van 5 en 6 juni. Vrije-tijds kunstenaars uit de regio werden toen in de gelegenheid gesteld om op lokaties in en rond Wad dinxveen te tekenen en te schilderen. Deze actie is een groot succes gewor den. Een groot aantal tekenaars en schilders heeft met veel plezier en be gunstigd door het mooie weer, hieraan deelgenomen. Van hun creaties kan het publiek genieten in de periode van 2 t/m 11 juli tijdens een expositie in het centrum voor kunstzinnige vorming "Kreater" aan de Kerkstraat 13 in Wad dinxveen. Het is de bedoeling dat het bezoekende publiek, een keuze maakt en uit de inzendingen de drie beste kiest. De kunstenaars die de genomi neerde werken gecreëerd kunnen in aanmerking komen voor: le prijs: een schildersezel; 2e prijs: teken-en schil dermateriaal; 3e prijs: kunstboeken. De openingstijden zijn: vrijdag 2 juli 17.00-21.00 uur; zaterdag 3 t/m 11 juli 13.00-17.00 uur. Maandag gesloten. De uitreiking van de publieksprijzen zal plaatsvinden op zaterdag 10 juli om 15.00 uur. De toegang is gratis. Waddinxveen - Het tweede weekeinde voor de slootwaterzwemmers is alweer achter de rug, met vooral afgelopen zaterdag in Breukelen koud water. De temperatuur kwam daar maar weinig boven de zestien graden. Dit is de grens waaronder de wedstrijden worden af gelast. Van de honderden deelnemers hield maar een enkeling het voor gezien en sommigen voelden de spieren wat minder soepel worden. Op diverse on derdelen waren weer Gouwezwem mers van de partij. De Boskoopse broer en zus Wouter en Suzanne Steller wer den bij de 1000 meter vrijeslag voor heren en dames respectievelijk tweede en vierde, Judith van Berkel eerste bij de dames masters en Nic Geers en Hans den Boer eerste en tweede bij de heren masters. Op het zwaarste nummer, de 3000 m vrijeslag, trachtte Jan Willem v.d. Hoek zijn eerste plaats in het Zwemkroniekklassement te verbete ren, maar steken in zijn zij, speelden hem parten en hij moest genoegen ne men met zilver. Zondag in de Maarseveense plassen was het water een graadje warmer en de tijden wat scherper. Wouter Steller werd weer tweede op de 1000 m vrije slag, zus Suzanne werd zesde en jan Willem kon ook nu net geen eerste wor den op de twee km. De verschillen bij deze matadoren zijn zeer gering zodat er een boeiende strijd gaande is in dit klassement. De grote afwezige hierbij is tot nog toe de bekerwinnaar van de laatste drie jaar Hans van Goor uit Hoorn, welke internationale verplich tingen heeft. Verwacht wordt dat hij volgende week in het kanaal Hoeke- Sluis in Zeeuws-Vlaanderen de strijd bijl zal opnemen en een inhaalrace zal inzetten. In de Maarseveense plassen werd bij de Masters Nic Geers, zoals gewoonlijk, eerste en moest Hans den Boer er nu eens twee voor zich dulden. Hem viel een extra prijs ten deel omdat hij de oudste wedstrijd-zwemmer bleek te zijn. foto megacolor Waddinxveen - In gebouw De Hoeksteen in Waddinxveen, gaven de kinderen en tieners van "De Zangvogelsvrijdagavond een luisterrijke uitvoering voor ouders en belangstellenden. Zowel het tiener-als kinderkoor zongen zeer verdienstelijk. Voor de pauze was het een geestelijk programma met christelijke liederen en na de pauze uierd een vakantiereis gemaakt naar verre landen, maar ook naar dromenland. Yvonne Keizer en Adnré van Vliet zorgden voor leiding en begeleiding van de muzikale avond. Het kinderkoor alsmede het tienerkoor "De Zangvogels gaan op vakantie tot dinsdag 17 augsutus. Nieuwe leden zijn welkom. Groep A repeteert van 16.15 tot 16.45 uur (5 t/m 7 jaar); groep B van 16.45tot 17.30 uur (8 t/m 10 jaar) en het tienerkoor van 17.30 tot 18.15 uur (11 t/m 14 jaar). Chr. Geref. kerk 9.30 uur en 18.30 uur M.J. Oosting Vrijz. Prot Geloofsgem. geen dienst Volle Evangelie 9.30 uur samen komst Dick van Steenis R.K. 3 juli 17.30 uur De Stek 19.00 uur kerk zondag 4 juli 10.00 uur kerk Waddinxveen - Vanmorgen zijn in de raadzaal van het gemeentehuis alle jeugd- en ouderbrigadiers van de Groen van Prinstererschool als eersten bedankt voor hun inzet tijdens het afge lopen jaar. Ook de brigadiers van de andere scholen krijgen een bedankje van de gemeente, de stoffelijke waarde ring is dit jaar voor de volwassen briga diers een valuta-calculator en voor de jeugdbrigadiers een multi-functionele lamp. Binnen de gemeente zijn het afge lopen jaar ongeveer 300 verkeersbriga diers actief geweest, ca. 150 kinderen in de jeugdbrigade en even zoveel vrou wen en mannen in de ouderbrigades zorgden er samen voor dat de kinderen van Waddinxveense basisscholen vei lig op school kwamen en weer van school naar huis gingen. Waddinxveen - Op 23 juni vertrokken 's avonds om zes uur 20 kinderen naar Coenecoop alwaar de nummers voor de viswedstrijd van wijk-en speeltuin vereniging "De Paddestoel" werden uit gereikt. Vervolgens klonk het startsein en lagen de eerste dobbers in het water. Er stond veel wind, maar dat mocht de pret niet drukken, want alle kinderen vingen vis. 1 e prijs: Gerard v Elswijk 188 pnt; 2. Daniël Lips 83 pnt; 3. Marco Jans sen 81 pnt. De poedelprijs was voor Michael Kortlever. De grootste vis werd gevangen door Gerard van Els- wijk nl. 33 cm. Het tweede gedeelte van de wedstrijd is op woensdag 15 sept. Waddinxveen - In een druk bezocht Zuidhonk in Waddinxveen, gingen don derdagavond schakers uit de hele regio de strijd aan op de 64 velden. De 55 deelnemers kwamen uit Waddinxveen, Gouda, Bodegraven, Moordrecht, Ze venhuizen, Moerkapelle, Delft, Krim pen a.d. IJssel, Boskoop en Alphen a.d. Rijn. Een 100% score, door twee par tijen te winnen, was weggelegd voor: Tiemen Groen (jeugdspeler!), v San- dijk, vd Hoek, vd Starre, Evengroen en Ellers. Zij vormen de kopgroep met 10 punten, direct gevolgd door Van Wou denberg, H. Stouten, Hennink, Bac, Quist en Taco Stouten (jeugdspeler!) met 8 punten. De bekerkampioen van 1992, Jansen, begon met een verlies- partij tegen Evengroen, maar herstelde zich in de tweede partij tegen V.d. Hei den. Kampioen van 1991 Van Wouden berg, werd in de tweede partij knap op remise gehouden door Kloet. De con frontatie tussen de clubkampioenen van Waddinxveen en Moerkapelle, Hennink en Bac, was bloedstollend en kon door Hennink net op remise wor den gehouden, door zetherha- ling, ondanks zijn materiaal ach terstand van een Toren tegen een Dame. Deze schaakhappening wordt iedere donderdagavond gehouden tot en met 12 augus tus. Nieuwe deelnemers kunnen nog worden ingepast, maar die nen wel snel contact op te nemen met Piet de Niet, tel. 01828-19528. Hervormde Immanuelkerk 9.30 uur ds. A.A. v. Houwelin- gen 17.00 uur ds. P.A.C. Bon- ge rs Geref. Vrijgem. 9.30 uur lees- dienst 16.30 uur ds. G. Zomer Spakenburg-Zuid Boskoop- De HBO-opleiding Tuin- en Landschapsinrichting van Hogeschool Larenstein gaat deze zomer verhuizen van Boskoop naar Velp. Het Groencol- lege, ook wel "de middelbare" blijft in Boskoop. Om goed afscheid te nemen staan er 12 en 3 juli een aantal activitei ten op het programma. Op donderdag 1 juli zal "de school" officieel afscheid nemen van de gemeente. Het afscheid zal voor een deel realistisch zijn, door dat alle genodigden een deel van het lange afstandswandelpad tussen Bos koop en Velp zullen afleggen. (Dit pad is door 4 studenten als afstudeerop dracht uitgezet van NS-station Bos koop naar NS-station Velp). Iedereen die afscheid wil nemen van Larenstein wordt van harte uitgenodigd om mee te lopen. Op 15.00 uur wordt gestart bij het NS-station Boskoop en wordt er gelopen naar het gemeentehuis. Vrijdag 2 juli is er een programma dat speciaal bedoeld is voor (oud)studenten en (oud)personeel van hogeschool Larenstein en het Groen- coilege. Zaterdag 3 juli organiseert La renstein en haar studenten een af- scheidbrunch waarbij iedereen van harte welkom is. De brunch vindt plaats op het winkelplein van de Konin ginneweg (bij slecht weer in de Tunnel aan de Reyerskoop) van 11.00 tot 13.00 uur. Om 13.00 uur zal de uitslag van de kleurplaatwedstrijd bekend worden gemaakt. De kleurplaten zijn vorige maand uitgedeeld op alle lagere scho len van Boskoop.Om 13.15uuris er een balonnenwedstrijd. Inl. 01727-14601. Vechtpartij: N.a.v. een vechtpartij in een horecagelegenheid in Boskoop waarbij een 22 jarige Boskoper het zie kenhuis in geslagen werd zijn in de afgelopen week negen inwoners uit Waddinxveen aangehouden. Zij zijn voorgeleid aan de officier van justitie en daar met een dagvaarding heenge zonden. Inbraken: Bij een bedrijf in de Burg. Colijnstraat is maandagochtend in de vroege uurtjes ingebroken. De daders vernielden binnen een ruit van een vi trine en stalen 6 electrische boor- machine's. In de avonduren is er afgelopen don derdag ingebroken in een woning aan de Babsloot. De dief heeft een defecte videorecorder gestolen. Diefstallen: Vanuit een loods aan het Rijneveld verdween een radio-casset terecorder terwijl men op de tuin aan het werk was. Op een parkeerplaats aan de Voorof- scheweg trof de politie deze week een Honda Accord aan die eerder de dag in Den Haag was gestolen. Op de Gras kamp trof de politie, geïnformeerd door omwonenden, een in maart te Al- mere gestolen Ford Escort aan. Beide auto's zijn afgesleept en ter beschik king gesteld van de eigenaren. Dinsdag tankte de bestuurder van een blauwe Volvo kenteken BZ-05-?? bij een pomp aan de Zijde en reed weg zonder te betalen. Vanuit een steegje in de Bootstraat ver dwenen vijf kratten met lege flessen. Vrijdagavond poogde men het een en ander uit een in de dr. Hamburgerlaan geparkeerde auto te stelen. De twee daders vernielden een ruit maar wer den verrast door het auto-alarm. Toen er ook nog iemand op het alarm rea geerde en kwam kijken kozen zij het hazepad. Uit een tuin aan het Torenpad ver dwijnt met enige regelmaat plantgoed. Daar de planten niet in de omgeving worden aangetroffen wordt gedacht aan diefstal en niet aan baldadigheid. Diefstal fiets: zwarte heren NS, Vernielingen: Een op de Voorofsche- weg geparkeerde personenauto werd aan de linkerzijde met een scherp voor werp bekrast. Aanrijdingen: Doordat de bestuurster schrok van iets reeds ze op de Roemer pardoes geheel over een verkeersheu vel heen. Het verkeersbord wat er stond werd geheel platgereden. Zaterdagochtend trof de politie-sur- veillance op de Zuidkade in de bossage ter hoogte van hotel Neuf een chaos aan. Aan de sporen was te zien dat een auto de bocht had gemist en twee bo men, vuilnisbak, en de bossage had geraakt. Met gebruik van een aangetrof fen siervelg werd de auto later op de dag elders in Boskoop aangetroffen. De bestuurder is gehoord en krijgt een proces-verbaal voor het doorrijden na een aanrijding. In de nacht van zaterdag op zondag is er een bromfietser op de Badhuisweg tegen een geparkeerde personenauto aangereden. De bromfietser is na de aanrijding verder gereden of gelopen zonder iets aan gegevens achter te la ten. De eigenaar van de auto trof buiten zijn schade de handel van een brom fiets en bloedsporen aan. Boskoop - Burgemeester drs. J.J. Spros reikte maandagavond aan de heer A.A. van Vliet een Koninklijke onderschei ding uit. De heer Van Vliet kreeg na mens H.M. de Koningin de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding is aan de heer Van Vliet toegekend in verband met zijn 45-jarig jubileum bin nen het boomkwekerijbedrijf C. Klijn en compagnons en zijn veertigste en laat ste zakenreis naar het buitenland. De heer Van Vliet reisde jaarlijks af naar Canada en bezocht ondermeer Ameri ka, Japan en Engeland, alwaar hij niet alleen zijn bedrijf, maar ook de Bos koopse boomkwekerij onder de aan dacht bracht. Zo gaf hij lezingen op verschillende Amerikaanse universi teiten en kwekersbijeenkomsten en was hij lid van een symposium op de wereldtentoonstelling in Japan, over de "Prunus". De heer Van Vliet was nationaal actief bestuurslid van ondermeer de (Neder landse R.K.) Landelijke Tuinbouw Bond, het Produktschap Siergewassen en de Bond van Plantenhandelaren. In de periode van 1974 tot 1980 is de heer Van Vliet voorzitter geweest van het kerkbestuur van de parochie St. Jan de Doper te Boskoop. In die periode heeft hij zich bijzonder ingezet voor het gezondmaken van de financiën. Tot op heden is hij bestuurslid van de Koninklijke Vereniging voor Boskoop se Culturen, lid van de stichting Sirébo en de Kamer van koophandel afd. Gou da, alsmede oprichter en voorzitter van de Nederlandse Hostavereniging. gratis af te halen: nog 2 jonge poesjes 1 rode en 1 zwart bont gekleurd 01793-3079 t.k. kinderwagen bord. rood 2 lakensetjes dekentje regenhoes 200,- 01828-15375 Waddinxveen - Afgelopen zondag heb ben 12 teams van Jeu de Boulesvereni ging Waddinxveen, voor de tweede keer de Maasstadtrofee gewonnen. De ze trofee is beschikbaar gesteld door de vereniging De maasstad voor de ver eniging die op het toernooi in de breed te het best presteert. 5 teams van JBV Waddinxveen wisten 4 wedstrijden te winnen. Dit was genoeg voor het eind resultaat. in 1991 won JBV Waddinx veen voor de eerste keer. Twee Wad dinxveense teams behaalden een der de plaats. Piet vd Made en Betsy Lan- ting in poule A en Toos Tabben en Francisca Laning in poule B. Woensdag waren ook al Waddinx veense jeu de boulers succesvol op een toernooi in Rhoon. Tijdens het toer nooi dat werd georganiseerd door Rood Wit Rhoon, werden Piet vd Made en Betsy Lanting 2e in de A-poule en Barend en Corrie Monster le in de B. Het jaarlijkse toernooi met de Schut tersvereniging Waddinxveen is gewon nen door Arnold Janssen en Henk Groen. 2e werden Dino Giancaspero en Martijn Philipse. De 3e plaats was voor Piet vd Made en John Angenent. De tête a tête (1 tegen 1) competitie van JBV is gewonnen door Norbert Schifferling. De 2e plaats was voor Frits Tabben, 3e werd Dino Giancaspero. In de weekendcompetitie behield Jan Hielema de leiding. 2e is Piet vd Made en 3e Roy Hulskamp. Het jaarlijkse barbecue-toernooi wat afgelopen zaterdag werd gehouden, is gewonnen door Annie en Adriaan War- melink. 2e werden Dino Giancaspero en Roy Hulskamp, de 3e plaats was voor Barend en Corrie Monster. Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen ontplooit vele activiteiten. Belangstel lenden zijn hartelijk welkom, kunnen vrijblijvend eens langskomen of bellen naar secretaris Peter Kortekaas tel. 01828-17175. Gevraagd oppas-adres in Moerkapelle. We zijn 2 meiden van 13 jaar 01793-2973 Lieve Wilma, h.g. met het behalen van je HAVO diploma xxx jes ray, tes en kimberley t.k. meisjesfiets 10v en een step 01828-15937 t.k. tamme witkuifkaketoe met kooi 1500.- na 18jJur: 01828-30592

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13