Har t - van - Holland Zevenhuizen 3 kampioen! Zwemvierdaagse Zevenhuizen Balletvoorstelling Overdekt zwembad moet er binnenkort komen! Hegemonie Trekvogels in le klasse voorbij Overval op woning Gemeente ondertekent overeenkomst met Stichting Senioren Adviesraad Rijnwoude Eenduidig beleid Brief op de juiste plaats Collecte AVO Geslaagden aan het Crabethcollege Wedvlucht Jonge duive Oude duiven Oud papier Moerkapelle Brief naar minister Gemeentedag pagina 14 Hart van Holland/30 juni 1993 Argusogen Inbraken in de Dorpsstraat opgelost Einde hegemonie Spannend Commotie in Rijnwoudse raad, na voorstel CDA Weerstand Negatief advies naar GS van burgemeester Boelen ter schor sing van het raadsbesluit....?? De Stormvliegers Raadsvergadering Rijnwoude Nota tarieven-en subsidienormeringen Ss.W:,.,s,:,-S. De kampioenen zijn in willekeurige volgorde: Esther vd Bosch, Wendy Brok, Liesbeth Poot, Mathijs Hoeijmakers en Tiemen van Bruggen. Camilo de Boer was afwezig Zevenhuizen - het derde jeugdteam van de badmintonvereniging is dit jaar kampioen geworden. Na een zware strijd wisten ze na 10 wedstrijden 1 punt voor te blijven op hun naaste belagers uit Delft. Van de andere 5 competitie-teams zijn er 2 als tweede geëindigd en 3 teams in de middenmoot. Al met al een prima resultaat. Het kampioensteam, onder leiding van Hanne en Ruud, speelt al driejaar met elkaar, wat toch duidelijk heeft meegespeeld bij het behalen van dit resultaat. Zevenhuizen - In zwembad "De Koorn- molen" werd vorige week onder rede lijk goede weersomstandigheden de Zwemvierdaagse gehouden. Er waren maar liefst 538 deelnemers, van jong tot oud, die vier dagen hun verplichte af standen zwommen. Veel kinderen heb ben zich laten sponsoren voor het Ro nald Mc Donald Kinderfonds. Er is dan ook een enorm bedrag binnengekomen namelijk f 4.368,80! Enkele kinderen hebben zich wel bijzonder goed inge zet. Dat zijn: Simone Boer (13 jaar) haal de f 637,60 bij elkaar; Geertje Ottevan- ger (13 jaar) f 443,75; Willem-Jan Wolfe- rink (8 jaar) f 285,-; Stephanie Ottevan- ger (9 jaar) f 233,55; Mariëtte Wielhou- wer (12 jaar) f 146,-. Alle meisjes en jongens en ouders die hen daarin gesteund hebben worden door de zwembadleiding namens het Ronald Mc Donald Kinderfonds, heel hartelijk bedankt. Mevrouw V.d. Bosch draagt er zorg voor dat het totale be drag aan het Kinderfonds wordt over gemaakt. Er is nog een aantal prijzen blijven liggen. Er zijn prijzen gevallen op de nummers: 183, 316, 343 en 486. ingezonden Zevenhuizen - Na een jaar lang hard werken was het dan eindelijk zover: voor het eerst een balletvoorstelling in een echt theater, voor alle balletleerlin gen van De Zeven Muzen, onder leiding van hun balletlerares Nancy Tammin- ga. De kinderen hebben een hele gezel lige dag mogen beleven, het was min stens zo spannend als een dagje op schoolreis. Op een vroege zaterdag morgen stapten de ballerina's in de bus in Zevenhuizen om naar het Passage theater in Schiedam te gaan. 60 danse resjes uit Zevenhuizen en 120 van Nancy's balletstudio uit Maassluis kwa men hier bij elkaar, verkleed en ge schminkt zagen ze er erg leuk uit, voor de voorstelling die 's middags plaats zou vinden, voor ouders en belangstel lenden. Velen vonden het reuze span nend hoe de jaarlijkse presentatie op deze manier zou uitpakken. Na afloop van de voorstelling was er geen twijfel meer mogelijk over de opzet van deze middag. Wat men te zien kreeg waren de vruchten van een jaar lang lesgeven met veel inzet, toewijding en geduld; en gezien de grootte van het toneel, goed uitvoerbaar en met een professionele uitstraling. De variatie aan verschillen de dansvormen was enorm: er werd klassiek gedanst, maar ook was er tap- dancing, jazzballet, aerobic en vele an dere balletvormen tot ballet op rollers kates toe. Opvallend was de perfecte timing en het enthousiasme van de kin deren die eraan deelnamen. Dit gold trouwens niet alleen voor de kinderen, maar ook voor de ouders. Wij hebben een hele leuke middag mogen beleven en hopen dat Nancy Tamminga zich altijd zo zal blijven inzetten voor de Zeven Muzen. (Myma de Loomé, één van de vele enthousiaste ouders.) Boskoop - Voor het 1 e team van midget- golfvereniging "De Trekvogels" waren de uren tijdens de wedstrijddag erg spannend. Zelf moest het team het op nemen tegen het niet al te sterke Loos- drecht, maar belangrijker was het re sultaat tussen Trekvogels 2 en Amigo 1 Wist Trekvogels 2 namelijk minimaal 2 ronden te winnen van de Alphense ploeg, dan kon Trekvogels 1 de kam- pioensvlag hijsen. De wedstrijd tegen Loosdrecht leverde voor Trekvogels 1 weinig problemen op. Zonder opzien barende scores, behalve de BB van Jan- Kees van Voskuilen, werd het duel in Boskoops voordeel beslist. Het ver schil kwam goed in de eindscore tot uiting door een winst met 392 om 440. Tussen de ronden door werd met ar gusogen de wedstrijd van het 2e team in de gaten gehouden. Als de vorm van de dag aanwezig is kan elke tegenstan der het moeilijk krijgen. Maar een Ami go dat voor de titel gaat, is moeilijk te stoppen. Al in de le ronde nam het Alphense team een flinke voorsprong met 91 om 104. Trekvogels 2 was er niet in geslaagd de openingsronde naar zich toe te trekken, want dan waren er nog volop kansen om nog een ronde te winnen. Amigo was volop geconcen treerd en leek niet van plan zich te laten dwarsbomen. Ook de 2e ronde werd met 91 gewonnen tegen 105 voor Trek vogels 2. De Boskopers speelden niet sterk genoeg om enige tegenstand te bieden. Dat was reden om Hans Rede- geld in te laten vallen voor Joep Blan ken, die na 2 ronden aangaf niet best in de wedstrijd te zitten. De 3e ronde was voor Trekvogels 2 de enige strohalm want bij andermaal verlies was Amigo niet meer in te halen. Met een ronde van 99 zat Amigo aan de hoge kant, maar nog kon Trekvogels 2 niet profiteren. Met een slag meer werd ook deze ronde verloren en was Amigo vrij zeker van de titel. Nog niet helemaal zeker, omdat Zevenhuizen - Zaterdag 26 juni, om streeks 10.30 uur vond er een gewapen de overval plaats op een gezin in de gemeente Zevenhuizen. Drie gewapen de mannen, waarvan er twee een bivak muts droegen, drongen de woning bin nen. De bewoner, een autohandelaar probeerde dit nog te voorkomen, waar door hij een klap met een wapen kreeg. In de woning waren nog een vrouw en een meisje van 16 jaar. De mannen met een donker uiterlijk eisten geld. nadat ze dat gekregen hadden, werden de bewoners vast gebonden. De woning werd daarna doorzocht. De mannen verlieten de woning en reden weg in een blauwe BMW, vermoedelijk type 520 in onbekende richting. De overval lers waren mannen van ongeveer 25 jaar en waren allen ongeveer 1,75 me ter. Eén van de overvallers droeg een zonnebril met zwarte glazen en mon tuur. Hij had zwart haar, dat van achte ren in een staartje zat tot in de nek. De politie verzoekt eventuele getuigen of informatie te melden via tel. nr. 01828-13688. De meeste inbraken, die in de maanden maart tot en met mei in de Dorpsstraat in Zevenhuizen zijn gepleegd zijn opge lost. Door de politie in Rotterdam werd een 28-jarige inwoner van Hoogvliet aangehouden, die vermoedelijk met deze inbraken te maken had. Uiteinde lijk bekende hij de inbraken. Naar zijn mededaders wordt nog een onderzoek ingesteld. Het ging hierbij om inbraken bij de Weikoop, het Groene Kruisge- bouw (Vierstroomgebouw), Hervormd Centrum, makelaardij Perdijk, Kaasmekka en Boode. Van de buit werd helaas niets meet teruggevonden. Zevenhuizen - De oproep in de vorige HvH heeft effect gesorteerd. De brief ge adresseerd aan The Engineer Housing Building Standards Dept, City Govern ment (7 houses) near Rotterdam, was gericht aan de 'technicus woningbouw, gebouwen, normen afdeling stadsrege ring in 7 huizenInderdaad was deze bestemd voor een leidinggevende bij de afdeling Gemeentewerken in Zevenhui zen... HvH bedankt de familie Duineveld voor hun bedankje... Trekvogels nog het minst aantal hole slagen zou kunnen halen, maar gezien het vertoonde spel was daar weinig hoop op. Dat bleek in die laatste ronde, want deze werd ruim door Amigo ge wonnen met 96-107. Het Alphens team won dan ook met de maximale score van 3-0 en behaalde daarmee het kam pioenschap in de eerste klasse West. Hiermee is een eind gekomen aan de hegemonie van Trekvogels 1 in de le klasse. De Boskopers wisten namelijk de afgelopen vijf jaar de titel in de wacht te slepen. Trekvogels 2 is door dit verlies terugge zakt naar de 4e plaats, doordat Biltho- ven 1 thuis tegen Amigo 2 verplette rend uithaalde en de derde plek veilig stelde. Loosdrecht degradeert uit de le klasse. Amigo 1 en Trekvogels 1 treden in sep tember in Leeuwarden in het strijdperk om de nationale titel voor competitie teams. Aan dit kampioenschap doen de 2 beste teams mee uit de le klasse van elk van de 4 districten van de F.N.M.B. In de 3e klasse was het voor Trekvogels 3 een spannende aangelegenheid. In de thuiswedstrijd tegen Hole Ridders 2, stond het kampioenschap en tevens promotie naar de 2e klasse op het spel. Na de le en 2e ronde te hebben gewon nen en een voorsprong van 5 slagen te hebben genomen, kwam Hole Ridders sterk terug. In de 3e ronde werden de 5 slagen teruggewonnen en de teams stonden gelijk. Trekvogels 3 had aan een gelijkspel genoeg. Jan vd Stroom verloor een slag, Els vd Stroom won met 3 slagen en stond Trekvogels weer 2 slagen voor. Cees Sepers en Bart Jans sen maakten het prima af en werd Trek vogels 3 kampioen en promoveert het naar de tweede klasse. Trekvogels 4 eindigde ook sterk met winst in Ridder kerk en eindigde als tweede. De heer G. van Bostelen's wens kwam uit: de gemeenteraad, verliet de raad zaal niet alvorens er een besluit geno men was over de nieuwbouw van een overdekt zwembad. Dus werd het niet een afschuiven naar een latere datum, zoals het college-voorstel luidde, maar concrete plannen voor uitvoering op korte termijn. Het collegevoorstel werd daartoe op voorstel van het CDA, met bijval van PvdA en SGP/RPF, aange past. De heer W. Boevé: "In principe besluiten we nu voor de realisatie van een zwembad in overdekte vorm. De definitieve besluitvorming van een nieuw zwembad moet binnenkort plaatsvinden, doch uiterlijk bij de be groting van 1994". De meeste raadsle den waren voor het openhouden, in welke vorm dan ook, van het PWA-bad. Verder betekent het besluit dat Rijn- woude- als de bouw meezit- overdekt kan blijven zwemmen, want als het zwembad De Dolfijn per 1-8-96 sluit, zou het nieuwe overdekte bad,- op welke plaats dan ook -gerealiseerd moeten zijn. Het collegevoorstel behelsde slui ting van De Dolfijn en pas heropening medio 1998. Het nemen van dit principe-besluit vond tegenstand bij de overige fracties, terwijl beide wethouders van het CDA, zich niet achter het voorstel van hun fractie schaarden. Wethouder me vrouw Hoogendoorn vond de onduide lijkheid te groot. "We weten wat we hebben, maar niet wat het kost om het zo te houden. Ik betreur het dat het college de eerste voorstellen heeft te ruggenomen. Ik kan niet voor het ande re voorstel zijn omdat we de gevolgen niet kunnen overzien". Wethouder P.v.d. Werf wilde een goed plan met een riant overdekt zwembad, niet waar maar 10 mensen in kunnen en verlangde de voorwaarde: alle zwem baden dicht en in plaats daarvan een goed overdekt zwembad. De wethou der van de WD, mevrouw Vorenkamp was het wel eens met haar fractie: dus ook tegen het voorstel van CDA. Burgemeester M.J.J.M. Boelen toonde zich, voorafgaand aan de stemming, bij de uitgebreide discussie, zeer veront rust over het draagvlak van de exploita tie van een nieuw overdekt bad, als beide andere zwembaden "De Haze laar" en het "Prins Willen Alexander- bad" open blijven. Het eerste (als de plannen doorgaan) in ieder geval op particulier initiatief en het andere mo gelijkerwijs. Hij zei een verzoek tot schorsing van het raadsbesluit bij Ge deputeerde Staten te overwegen. (Na enig aandringen van mevrouw Van der Lecq, na stemming over het voorstel van het CDA, zei hij er eerst nog een paar nachtjes over te zullen slapen.) - wordt vërvolgd Moerkapelle - De collecte voor de AVO- gehandicaptensport heeft in Moerka pelle f 1566,90 opgebracht. De collecte organisatie bedankt iedereen die mee geholpen heeft dit resultaat te berei ken, hartelijk. Gouda-Geslaagd aan het Crabeth Colle ge voor de kappersopleiding zijn in het verspreidingsgebied van Hart van Hol land: (primaire opleiding dameskap- pen) Simone Hoogerdijk (Waddinx- veen); Barbara Pouw (Boskoop), Bren- da Reichard (Waddinxveen). (Primaire opleiding herenkappen) Anette van Vliet (Waddinxveen). (Voortgezette opleiding dameskap- pen) Marion Glintmeijer (Zevenhui zen); Claudia Huizer (Waddinxveen) t.k. gevr. tweelingbuggy 01793-2600 t.k. Daihatsu Charade 1989 i.z.g.st. apk gek. 1994 18-22 uur: 01802-3893 t.k. van 1e eig. Opel manta bj 80 in uitmuntende staat/ 1250,-01828-16905 aang. grote eiken tafel 160x83 kruis of schaar- pootmodel met zw. blad 01727-13663 t.k. piano merk Acker-Jena 950,- 01727-14192 t.k. halfhoogslaper en pol. roeibootje beide i.z.g.st. 01727-15769 t.k. dwergkonijnen zwart en grijs 5,- rijneveld 146 Boskoop 01727-17878 Gevraagd duplo met evt. grondpiaten 01727-13968 Wie wil mij helpen het huis schoon te houden 1 ocht.p.w. Ift. 30-40 jr. 01727-12647 t.k. Puch maxi vr. pr. 500,- 01727-16585 Zevenhuizen - Zaterdag vlogen 803 dui ven van postduivenvereniging De Stormvliegers vanuit Duffel, waarvan er 201 in de prijzen vielen. De duiven werden om 12.45 uur gelost met kalme zuidoosten wind. De snelheid van de le duif: 1359.750 m.p.min. D.C. Brem 1, 6, 7, 16, 25; M. Strijdhorst 2; E.P. Ver schoor 3, 20; C. Nobel 4; M. vd Wiel 5; Joh. Breedijk 8, C. Zweere 9, J. v Leeu wen 10, C.vd Graaf 11, Ton Ank 12,19; Cees Bert 13; J.S.Heijkoop 14, 18, 21; wim en Coby 15, 23; P D. Kranenburg 17; Joh. Stofberg 22; M. Jongenelen 24. Rijnwoude - Burgemeester mr. M.J.J.M. Boelen en de heer H. Plooij, voorzitter van de Stichting Senioren Adviesraad Rijnwoude (SAR) tekenden vorige week dinsdag een overeenkomst in het ge meentehuis van Rijnwoude. In deze overeenkomst wordt geregeld dat: de SAR schriftelijk om advies wordt ge vraagd bij de voorbereiding van plan nen en ontwikkelingen, waarbij belan gen van ouderen zijn betrokken; de SAR zonodig ongevraagd advies uit brengt; er zo vaak als nodig is met het gemeentebestuur overleg plaatsvindt met de betrokken wethouder(s). De overeenkomst is aangegaan voor 1993 en 1994 en zal in principe na eva luatie worden verlengd. De SAR stelt zich ten doel onafhankelij ke adviezen te geven aan de gemeente en andere instanties die betrekking hebben op het ouderenwerk. Een eer ste stap daartoe is het afsluiten van deze overeenkomst met de gemeente. Soortgelijke overeenkomsten kunnen door de SAR ook met andere instanties worden aangegaan. De aanbeveling om een adviesorgaan op te richten dat gericht is op advise ring op het gebied van het ouderenbe leid door ouderen zelf, werd al in de voormalige gemeenten Hazerswoude en Koudekerk a.d. Rijn gedaan. De me dewerker ouderenbeleid van Rijnwou de, heeft de instelling van een dergelijk orgaan bevorderd. Hieruit is het initia tief ontstaan tot het oprichten van de Senioren Adviesraad Rijnwoude. Rijnwoude - Met het BOC-bestuur wordt contact opgenomen, na een ver zoek hiertoe van mevrouw G. v.d. Lecq PvdA, omdat deze organisatie niet op tijd de financiële gegevens heeft inge zonden en er geen inzicht is in de sub- sidie-gegevens die stoelen op oude af spraken. "Deze PM-post moeten we handhaven". "Bang" zeiden diverse raadsleden te zijn "voor precedent werking" als het comité bejaardenreis Benthuizen gesubsidieerd wordt n.a.v. oude afspraken. Tegen het Welzijnssubsidieprogram- ma 1993 met "nader in te vullen PM- posten" stemden WD, D'66 en PvdA. Wethouder Hoogendoorn zei dat de raad zich niet moest laten afschrikken daar het overgangsregels betreffen om te komen tot een eenduidig beleid. De oude duiven van de Zevenhuizense postduivenvereniging De Stormvlie gers vlogen vanuit St. Maxence: 344 namen er deel en er werd om 8.30 uur gelost. Het prijzental bedroeg 86. De duiven vlogen met een zuidoostenwind en de snelheid van de eerste duif be droeg 1417.264. Wim en Coby 1, 20; J.S. Heijkoop 2, 7, 12; Joh. Stofberg 3, 8; N. Koppenaal 4, 22, 25; P. Kreft 5; C. Nobel 6, 11, 19; C. v.d. Graaf 9; E.P. Verschoor 10, 24; J. v.d. Berg en dr. 13; J. van Leeuwen 14, 23; M. Jongenelen 15; J. Hoevelaken 16; Ton en Ank 17, 21; D.C. Brem 18. Hoera! "Jojje" vrijdag 2 juli 2 jaar Virgil papa p-kop zondag jarig kusjes "vrouw en kind" xxx Moerkapelle - Vrijdagmiddag 2 en za terdag 3 juli zal er weer papier worden verzameld in de containers naast de kerk van de Geref.Gem. Zaterdag van 9.00-12.00 uur is de containerdienst aanwezig. De vierde container is voor karton. Na 12.00 uur kan er geen papier meer worden gebracht. De opbrengst van juni was 13.420 kg. oud papier. In augustus wordt er geen papier ingeza meld. De volgende keer is op 4 sept. Gehoord hebbend alle reacties op deze nota, blijken er mazen in het net te zitten evenals ontsnappingsclausules. Verenigingen kunnen 'waarderings subsidie', exploitatiesubsidie en in noodsituaties 'aandacht', krijgen en hoeven niet te schromen om eens een keer om een extraatje bij de gemeente- aan te kloppen. Echter in hoofdlijnen wordt het advies van B. en W. gehand haafd bij de nota Tarieven en subsidie normeringen. Tal van verenigingen zijn in het geweer geweest voorafgaand aan de commissie-en raadsvergadering. Met name de Rijnwoudse voetbalver enigingen... Met 10 stemmen voor en 7 stemmen tegen krijgt Rijnwoude een subsidienormering op maat voor Rijn woude... (wordt vervolgd) RijnwoudeHet college van burgemees ter en wethouders heeft een reactie naar minister Maij gezonden waarin de verontrusting uitgesproken wordt over de 'voorlopige' voorkeur van het kabinet met betrekking tot het HSL- tracé. Conclusie van de brief: "Voor de gemeente Rijnwoude is en blijft er maar één mogelijkheid over en dat is over bestaand spoor, hetzij langs Den Haag wat ons het meest logische voorkomt- hetzij via Gouda-Woerden en Breuke- len. De randstad is qua oppervlakte en stedelijke beleving net zo groot als Pa rijs en haar banlieue". t.k. Toyota Hilux 2 wd dubb. cab. gr. kent. bj 11- 89 43.500 km 079-423426 't is echt waar, Gertjan heeft een schele Pos gevangen! van wel acht cm. H. Waddinxveen - Ook de gemeente Wad dinxveen zal dit jaar meedoen aan de landelijke Gemeentedag op zaterdag Jj1 september De gemeentelijke activitei ten zullen gecoördineerd worden met de activiteiten in het kader van de lan delijke Brandweerdag, het zgn. Kleur rijk festival van de Stichting Vluchtelin genwerk, de activiteiten rond de Pel- hrimov-week en de activiteiten van het vrijwilligerswerk.

HH | 1993 | | pagina 14