Vakantre-kranl Vakantiefoto-wedstrij d Wie maakt de leukste, origineelste, ludiekste vakantiefoto? I j) Vrijwilligers voor hooi- kampen gezocht Geen Huttendorp in Benthuizen HlilfÉl Nacht van Zevenhuizen met gevarieerd weer Geslaagd Buurtfeest Oud Verlaat Laat u tijdens uw vakantie niet verrassen door een koortslip "Het hele dorp staat te popelen om te gaan zwemmen" pagina 17 T T pfi?sirs Zwembad De Hazelaar kan, na toestemming van het gemeente bestuur, binnen tien dagen open ••Toch nog zwemplezier ••inde zomervakantie??* ••Het wachten is op toestemming van de gemeenteraad Vrijwilligers afgebeld •Deskundigen Veel vakantiegangers lopen het risico dat hun vakantiepret verstoord gaat worden door pijnlijke en ontsierende blaasjes op hun lip, die op een gegeven moment openbarsten, later drogen deze in en kunnen lelijke korsten vor men. Kortom, een hinderlijke aandoe ning, waarmee men uitgerekend in de vakantie zeker niet geconfronteerd wil worden. Er valt echter iets aan te doen. Er be staat sinds enkele jaren een antivirale crème (aciclovir) die als enige het virus aanpakt en ervoor zorgt dat de pijnlij ke blaasjes slechts in beperkte mate optreden of zelfs helemaal worden voorkomen. Vakantiegangers die verwachten dat ze bijna zeker geconfronteerd gaan worden met een koortslip, doen er ver standig aan hun huisarst te raadple gen. De crème is namelijk uitsluitend op recept te verkrijgen bi] de apotheek. Bij de eerste tekenen van een opko mende koortslip kan de crème opge bracht worden. Dit resulteert in de meeste gevallen in het volledig weg blijven van de ontsierende uitslag op de lip. een inzending van vorig jaar Evenals vorig jaar organiseert Hart van Holland weer een 'vakantie-foto-wedstrijd'. Iedereen kan in principe deelnemen aan de foto-wedstrijd, waar voor mooie prijzen beschikbaar gesteld zijn. De bedoeling is dat men voor 21 augustus een goe de, duidelijke foto instuurt, eventueel met een ver haaltje wie de personen of wat het object is dat op de foto vermeld staat en waarom de foto bijzonder is. De prijzen zijn als volgt: le prijs: Hartman tuinset, beschikbaar gesteld door Recreatie Verweij Zevenhuizen; 2e prijs: Etentje voor twee personen bij La Baraque Zevenhuizen; 3e prijs: Vergroting met lijst van de winnende vakantiefoto van Megacolor Waddinxveen. Een deskundige jury bepaalt de prijswinnaars. Foto's kunnen (voorzien van een retourenvelop met postzegel voor het terugzenden en voorzien van uw naam op de achterzijde) naar het redactieadres van Hart van Holland worden gezonden: Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen. Natuur en Vogelwacht Alblasser- waard zoekt vrijwilligers voor de hooikampen die in deperiode van 12 tot en met 17juliof9t/ml4 augustus worden gehouden. Wie zin neeft in een weekje actief te hooien en 15 jaar of ouder is, mag meedoen. De lokatie van de kampen is de gezellige schuur van Staatsbos beheer op de Brandwijkse Donk bij Bleskensgraaf in de Alblasserwaard. Jonge, enthousiaste mensen die meer informatie willen kunnen contact op nemen met Guus ten Boasch tel.020- 6670105 of Arnoud de Ridder tel. 030 -540 720. Benthuizen - Dit jaar gaat het 'hut- ten-timmeren' inde laatste zomerva kantie-week in Benthuizen, niet door. Vorig jaar werd aangekondigd dat er met deze traditonele activiteit gestopt ging worden. - - V, Zevenhuizen - Een monterzeilrace van lBuurop de Rottemeren, staat of valt bij het weer. Die weersomstandigheden zijn bepalend voor het welslagen. Leden van de watersportvereniging "Zeven huizen" waren aanvankelijk optimis tisch. Zaterdagavond om zeven uur, 'oen het startsein klonk van de Nacht van Zevenhuizen, leek er geen vuiltje aan de lucht, al was er wel weinig wind. Echter dreigende wolken pakten zich na en'ge tijd boven de Zevenhuizense ag- glomoratie samen en ontlaadden zich in hevige stortbuien, zodat veel zeilers de Beschutting van het clubhuis opzoch- ten. Op zondagmorgen was het ideaal zeilweer. Zondag om 13.00 uur was de strijd be slist tussen de ca. 50 deelnemende boten. De 'overall'prijs werd gewonnen door René Bonemeijer. SW-klasse: 1. Johan Offermans FJ; 2. Martin Hatzmann (Randmeer); 3. Odet te Tak (Laser Regatta) 16 m2 kwadraat klasse 1. Renee Bone meijer; 2. C.J. Geluk; 3. Edith Brinkman. Jeugd 1. Patrick Walter(Laser); 2. Janne- ke Hatzmann (Laser Radiaal); 3. Jasper- Onno de Boer (Laser). Optimist 1Roel Koole; 2. Anne Smit; 3. Marieke van Scheloen. (De jeugd hoefde de nacht niet op het water door te bren gen; alleen de volwassen deelnemers zeilden de nacht door) éitoï'tw %mm. Het zwembadcomité is vast aan het droogzwemmen... De vrijwilligers wilden zaterdag dolgraag gaan beginnen, echter de sleutel en de toestemming van de gemeente, waren nog niet binnen.... ouhet gaan regenen, of houden we het droog", zeiden de inwoners van Oud Verlaat bij Opbouw van de kraampjes voor het Buurtfeest jl. zaterdagmiddag. Om klokke drie begon- de activiteiten van de verenigingen en sprong de jeugd naar hartelust op het springkus- tn het publiek stroomde toe...Het weer iverkte in ieaer geval 's middags mee om er een happening van te maken, terwijl de grote bui 's avonds de pret binnen, in gebouw 1 'orkap.niet drukte.... "Geslaagd" wasde meningvan de de inwonersvan het buurtschap. Hazerswoude-dorp -De zomervakantie staat voor de deur... Veel mensen gaan 1 of 2 weken op vakantie.De schooljeugd heeft echter 6 tot 8 weken vakantie.... Hoe komen ze de tijd door als er geen recreatiemogelijkheid als zwembad "De Hazelaar" is.... Dat is een vraag die veel inwoners stellen. De meeste van hen staan pal achter het genomen intiatief van de heer V.d. Poel om als vereniging zwembad "De Hazelaar" te heropenen en het te beheren. "Door de gemeenteraad is de fax die we van de provincie ontvangen hebben, naar onze mening verkeerd geïnterpre teerd", zegt Jan van Wijk een beetje triest. "De provinciale ambtenaar belast met de inspectie van de zwembaden, komt woensdag (vandaag red.) niet in specteren, maar ons adviseren. Er moet een zgn. 'stappenplan' worden opge steld om de werkzaamheden die snel uitgevoerd moeten worden te laten ge beuren. De provincie had onzes inziens 'groen' licht gegeven. We zouden aan de slag kunnen, ware het niet dat de ge meenteraad ons nog geen toestemming gegeven heeft. We hadden verwacht dat donderdagavond, tijdens de behande ling van de zwembadproblematiek, het definitieve 'ja'zou klinken en we daad werkelijk het zwembad De Hazelaar schoon konden gaan maken en de baden vol laten lopen met water, echter het ging helaas niet door", klinkt het teleur gesteld. Ook een aantal andere be stuursleden van de nieuwe vereniging van zwembad "De Hazelaar" die het initiatief hebben genomen om, samen met een koor van vrijwilligers het zwembad te gaan runnen, staan er wat onbeholpen bij in de druilerige regen op deze zaterdagmiddag. "Alle 50 vrijwilligers die vandaag zou den komen nelpen moesten worden af- febeld. Ze stonden te popelen", zegt Jan lappendel. Hij is de coördinator van het vrijwilligerswerk. Zoals bekend is er een grote respons gekomen op de gehouden enquête waaruit duidelijk blijkt dat vrijwel de gehele bevolking achter het initiatief staat om het (reeds door de gemeente gesloten) zwembad "De Hazelaar" te privatiseren. Er meldden zich maar liefst bijna 300 vrijwilligers aan, om hand-en spandiensten te verrichten, waaronder een flink aantal bekwame vaklieden. Zo hebben zich voor pro Deo- werk, zwemonderwijzers (m/v) ge meld met diverse kwalificaties, waaron der reddend zwemmen en reanimatie van drenkelingen e.d.; technici; zwem baddeskundigen; groenverzorgers; cas- sières, toezichthouders enz. Niet zomaar 'vrijwilligers' dus, maar mensen met een grote mate aan deskun digheid waar het een specialisme be treft. In Hazerswoude-dorp blijken der gelijke mensen volop aanwezig. Mevrouw Jager bijvoorbeeld, thans hoofd PZ van een groot Zoetermeers bedrijf, is bedrijfsleider geweest van zwembaden. Zij is adviseur van de nieuw op te richten vereniging en wijst erop dat aan alle voorwaarden op milieu en technisch gebied voldaan kan wor den bij De Hazelaar. "Zodra de baden volgelopen zijn, duurt het een dag of tien voordat de juiste kwaliteit en warmtegraad is bereikt. We analyseren de waterkwaliteit, wat de juiste PH-graad moet hebben en contro leren constant de kwaliteit tijdens de periode dat het bad geopend is. De wa terkwaliteit moet voldoen aan de wetge ving". Van der Lede: "En de technische aspec ten zijn met zo'n vrijwilligerskoor, snel te realiseren. Hier en daar moet een raam ingezet worden, het gras tussen de tegels moet gewied worden en hier en daar moet er wat worden hersteld". De heer Remery: "Ook financieel hoeft de exploitatie van het zwembad dit sei zoen geen probleem te zijn. De enige kosten die we maakten zijn telefoon-en vergaderkosten en wat stencilwerk. Die betalen we natuurlijk zelf. We verwach ten niet anders dan een sluitende exploi tatie". Voorzitter Schoonwater(l): "Ver der hebben 300 mensen toegezegd nu nog een abonnement voor de zomer te willen kopen van honderd gulden. Ook denken we vanuit de ca. 1000 reacties een grote groep donateurs achter ons te hebben. Het wachten is nu op het ge meentebestuur. We hopen dat er deze week nog een beslissing komt". Mevrouw Van Zanten: "Wij gaan niet op vakantie, blijven in Hazemaribo-city, varen wat in het Rietveld of genieten van de omgeving. Zwembad "De Hazelaar" was voor onze kinderen altijd een uit komst. Het is vreselijk jammer dat Ha zerswoude-dorp in onzekerheid ver keert. Het ziet er naar uit dat de jeugd de komende weken op straat moet rond- lummelen. Het hangt nu af van het ge meentebestuur".

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17