Met de Croosboot Avanti's Lek en IJsseltochten Op vakantie zonder zorgen Verkeersinfo per telefoon De kampeerauto...! Medicijnen op reis Beach tennis in Noordwijk Dauphine Tours... t' Een gemotoriseerde woning op wielen In Gouwebad De Sniep regent het nooit Hart van Holland/30 juni 1993 pagina 19 Duur in aanschaf Gat in de markt Een gezellig, verzorgd dagje uit... Ook met minder goed weer kun je er in de vakantie een feestelijke dag 'uit' van maken Sauna en kruidenbaden? Produktverbetering Uitbreiding kleedruimten ook op verlanglijstje Serre en wintertuin Aanpassingen in Gouwe bad De Sniep Gezins-recreatiebad buiten plus ^'onmogelijkheid vanuit binnen... MWIIIU— "Weg zonder zorgen" is de titel van een 'kosteloos' boekje dat antwoordt op tal van vragen betreffende de vakantie en gezondheid. Het boekje bevat 45 medi sche tips voor een onbezorgde vakantie. Men kan het aanvragen bij Farmacon- cept B.V., Postbus 5059, 1410 AB Naar- den. Rotterdam-Bleiswijk - Een boottocht op de Rotte behoort ook deze zomer tot de mogelijkheden. De Croosboot vaart van dinsdag t/m vrijdag om 10.00 en 13.00 uur vanaf de Zaagmolenbrug in Rotter dam. Op zondag op andere tijden. De boot is toegankelijk voor invaliden. De Croosboot is een ideëel project dat gerund wordt door vrijwilligers. Reser veren is gewenst. Tel. 010- 4149 751. plannen zijn al gemaakt, de tekening is er, maar de financiën moeten door de gemeenteraad beschikbaar worden ge steld Rehorst verwacht dat de uitbreiding van de faciliteiten geen verhoging van de entreegelden met zich brengen. "Meer dan de jaarlijkse 3% voor de inflatie zal niet zo gauw gebeuren. We moeten pro beren om binnen het besteedbare bud get te blijven. Dat vergt rekenwerk orn aat de watertarieven aanzienlijk stijgen. Echter iets nieuws in en om het bad levert meer klanten op. We moeten een goed produkt blijven bieden". Wie naar het buitenland op vakantie gaat en actuele informatie wil hebben, kan bij de ANWB terecht. Deze heeft twee telefoonlijnen met actuele informa tie voor reizigers naar het buitenland geopend. Het nummer 06- 91 091010 geeft informatie over Groot-Brittannië, België, Frankrijk en Spanje. Het nummer 06- 91 091 080 geeft informatie over Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Ita lië en Griekenland. Het gesprekstarief is vijftig cent per minuut. Vaste onderde len zijn: verkeersinformatie en het weer, maar er kan ook bijzondere informatie doorgegeven worden die gevolgen kan hebben voor toeristen, zoals b.v. bos branden, overstromingen of stakingen. Op zaterdag 3 juli en zondag 4 juli orga niseert toerclub Avanti de jaarlijks te rugkerende Lek-en IJsseltochten. Aan deze tochten kan iedereen, ook niet le den, deelnemen. Gestart kan worden vanaf clubhuis "De Start" Westkanaal- weg Sportpark Zegersloot-Zuid te Alp hen a.d. Rijn. De starttijden zijn op zater dag en zondag: voor de 35 km: 9.00 en 10.00 uur; voor de 70 km: 8.00 en 13.00 uur. Om 17.00 uur moet iedereen binnen zijn. Inl. tel. 01720-21020/22363. Wie de geneugten van een kampeerauto gesmaakt heeft zegt: dat wil ik vol gend jaar weer! Het gemo toriseerde huis op wielen biedt namelijk een riant uitzicht, want de kampeerauto of camper is hoger dan de personenauto. Onderweg kun je zelf koffie zetten en - in tegenstelling tot een caravan- kunnen gezinsleden of mede-reizigers, gewoon naar bed, terwijl de chauffeur wakker blijft. Vooral voor degenen die graag grote afstanden overbruggen is dit, ge combineerd met passagiers die ook hun rijbewijs bezitten, een grandioos ver voermiddel. Trektochten worden op deze wijze plezierige dagtochten, im mers er is alles bij de nand om onderweg te recreëren, mits men tenminste eten en drinken heeft ingeslagen. Zo niet, dan kan dat onderweg gedaan worden. En overnachtingen zijn geen probleem: op een camping in het eigen huisje, met riante slaapmogelijkheden, koelkast, toilet en douche. Echter aan een camper zitten ook na delige kanten. Vooral ae financiële zijde zal menigeen afschrikken een camper aan te schaffen. Een mooie kampeerauto kost zomaar een ton en daarmee is men er niet. De camper moet verzekerd wor den en er is speciale stalling nodig. De doorsnee vakantieganger heeft een kampeerauto ook maar een paar weken per jaar nodig. Huren is dan ook een voor velen aanzienlijk betere oplossing dan zelf kopen. CamperRent een nog jonge firma in Bergschenhoek speelt daarop in. Directeur van dit camperverhuurbedrijf is Henk van Wezenberg en een zusterbe drijf van het eveneens door Van Wezen berg opgezette TFL, een verhuurbedrijf van grote trailers (koelwagens) die uit zwermen over heel Europa. Campers van CamperRent er is een vloot van 40 Peugeot JS campers met 2,5 li ter dieselmotor)hebben alle bedenkba re luxe aan boord. Er zijn twee uitvoeringen Hobby 620 TML en de 550TML resp. 6.20 m. breed en 5.50 m. lang. De breedte is twee meter, zodat er boven de cabine plaats is voor een tweepersoons bed overdwars. Het andere tweepersoons bed wordt ge vormd door de dinette en langs de rech terkant is dan nog een eenpersoons bed aanwezig. De 620 biedt met name wat meer (kast)ruimte achterin. Centrale verwarming maakt dat de cam per het gehele jaar door kan worden verhuurd. Een kluisje en een alarmin stallatie moeten extra veiligheid bieden. (Inl. zie advertentie van CamperRent elders in deze vakantiebijlage van Hart van Holland) In de maanden juli en augustus besteedt de Gezondheidswijzer van de "Vierstroom" speciale aandacht aan het onderwerp "Medicijnen op reis". Voor mensen die medicijnen gebruiken is er het medicijnpaspoortde reisapotheek krijgt aandacht, er is informatie voer verantwoord zonnebaden, over reizigersdiarrhee, vakantietips voor CARA-patiënten en stomadragers en een folder met vertalingen van de meest voorkomende woorden die bij een bezoePaan de apotheek gebruikt worden. Voor de kinderen is er een kleurplaat over gezondheid die ze tijdens ae vakantie in kunnen kleuren. Inl. tel.01820-29466 Het Nederlands Sisi Beach Tennis Kampioenschap: een spectaculair evenement langs de Nederlandse kust Noord wijk - Op zondag 4 juli zal in Noord wijk de derde regionale voorronde van het Nederlands Sisi Beach Tennis Kampioenschap plaatsvinden. Noordwijk is daarmee de derde uit een reeks van zes regionale voorrondes. De wedstrijden zijn voor toeschouwers vrij toegankelijk en beginnen om 09.00 uur voor Paviljoen 'Zeezicht'. Beach Tennis is een nieuw Nederlands initiatief. Dit jaar wordt dan ook voor het eerst officieel om het Nederlands Kampioenschap gestreden. De KNLTB heeft daartoe haar toestemming verleend. Naast Noordwijk wordt gespeeld op zondag 11 juli te Westkapelle, zondag 18 juli te Petten aan Zee en woensdag 21 juli te Kijkduin. Het finaleweekend vindt plaats in Zandvoort en wel op 24 en 25 juli. Tijdens dit finaleweekend wordt ook een A-toernooi georganiseerd. Beach Tennis wordt ge speeld met dezelfde rackets en ballen als gewoon tennis. Ook de spelregels zijn, met uitzondering van een aantal kleine aanpassingen, identiek. Belangrijk is wel dat- in tegenstelling tot tennis op een reguliere baan- bij beach Tennis alleen volleys worden gespeeld. Naast de Beach-Tenniswedstrijden komt in Scheveningen ook het Beach Team in actie. Een team bestaande uit 'professionals' die een spectaculaire stuntvlie- er-demonstratie verzorgen. Zij vliegen o.a. met Stealths, Revolutions en Acros. isi Orange is hoofdsponsor van het Nederlands Sisi Beach Tennis Kampioenschap. Bergambacht - Aad en Wilma Vis zijn in januari van dit jaar gestart met hun orga nisatie "Dauphine Tours". Dauphine Tours zorgt voor compleet verzorgde een 'aangeklede' dagtochten voor parti culieren, maar ook voor bedrijven en verenigingen. Er zijn 'kant-en klare' dagtochten maar men kan ook een uit stapje laten 'regelen'. In overleg wordt het reisdoel bepaald, waarbij zowel Aad als Wilma leuke suggesties en ideeën hebben, immers zij zijn beiden gespecia liseerd in 'uitjes' per bus. Aad heeft als touringcarchauffeur een 'neus' voor bij zondere uitstapjes, kent ludieke en ori ginele reisdoelen. Zijn vrouw is even eens buschauffeur, maar beperkt zich tot de lijndienst, echter de kaart van Nederland en de recreatieve mogelijk heden, kennen ze op hun duimpje. De mogelijkheden die hun kersverse Touringcarbedrijf "Dauphine Tours" te bieden heeft, zijn legio. Voor de groepsarrangementen kan 'Dauphine Tours' ook zorgdragen voor catering onderweg inde bus, zoals luxe broodjes, drank, koffie enz. Eén en ander op af spraak. Suggesties voor groepsreizen: een bezoek aan de zwarte markt in Be verwijk; 'Breda Flora' in Breda; Rien Poortvliet Museum in Middelharnis; Tourfietsen in Drente; Wilwater varen op de Lesse; Wadlopen op de Friese Wadden; Zeilen op op het IJsselmeer, Golf en Barbecue in Bicidinghuizen; Bar becue en dansen in de molen van Ba- vel.... (zie advertentie elders in deze va kantie-special) male diepte, wordt omgeven door fon teintjes en allerlei leuke attributen, zo dat het bij mooi zomers weer nog leuker is dan aan het strand", lacht Rehorst. Hij vertelt dat de gemeenteraad van Waddinxveen 'groen licht' voor deze operatie gegeven heeft. Adviesbureau Instaline uit Alphen a.d. Rijn maakte de lannen en architect Guus Westgeest uit 'alkenburg het ontwerp. De verwach ting is dat aannemer Gesman uit Alphen a.d. Rijn het buitenbad realiseert. Tegelijkertijd met de metamorfose bui ten hopen we, na toestemming, sauna cabines plus kruidenbaden te mogen installeren in een aanbouw aan de zij kant. De bedoeling is dat er van de sau na-afdeling een aparte boekhouding wordt bijgehouden, want het moet een budgettair neutrale 'zaak' in ons bedrijf worden", zegt Rehorst. Net als bij de doelgroepen, krijgt één persoon er de verantwoordelijkheid voor. Anderen zullen de beheerder ervan zonodig bij staan of vervangen, net als bij de doel groepen. "Het is belangrijk dat elk een taak heeft in het grote geneel. Zo heeft iedereen z'n eigen zaak binnen ons be drijf en bemoeit niet iedereen zich met andermans taken. Daarom werken alle 28 medewerkers/sters (ambtenaren!) met 100 inzet, soms nog met meer, om gemotiveerd de zaak draaiende te hou den en er nog iets meer van te maken. Samen komen we tot conclusies en daar spreken we over en brengen onze gedachten over naat het bestuur. Om er uitvoering aan te geven moeten we toe stemming krijgen van de gemeenteraad die niet over één nacht ijs gaat. Zoals bekend is ons bad eigendom van de gemeente Waddinxveen, echter is het zwembadbestuur de relatie naar de ge meente. Wethouder J. Hielema is voor zitter. De overigen zijn zakenlieden, want raadsleden mogen geen zitting in het bestuur hebben, biet aardige is dat de voormalige wethouder P.J.F. van Schie als adviseur mocht aanblijven in het be stuur. Van de deskundigheid van die man plukken wij de vruchten". "Duidelijk is dat we met het binnenha len van meer faciliteiten missclv 'n niet zoveel meer bezoekers trekken, maar aan produktverbetering ten belv eve van onze klanten doen. Het is ons stre ven om op de zwembadmarkt, onze po sitie te handhaven en we zijn daarom blij met de lange-termijn visie van ons be stuur. Iets nieuws wekt nieuwsgierig heid. In feite zouden we ook de kleed ruimten moeten uitbreiden. Meer dan 900 bezoekers- buiten meegerekend 1000, kunnen we eigenlijk niet hebben daardoor en dat terwijl de waterzuive ringscapaciteit zeker 1200 bezoekers kan verwerken". Dus staat ook uitbreiding van de kleed ruimten op ons verlanglijstje. Momen teel wordt de zonnebank verplaatst naar een centralere plaats in de hal. Zowel zwembadbezoekers als zij die gewoon even onder de zonnebank willen, kun nen er gebruik van maken". Een volgende stap blijkt een serre-uit bouw te zijn met een wintertuin. De Waddinxveen -Het gaat goed met Gou webad "DeSniep". Het aantal bezoekers is vrijwel hetzelfde als vorig jaar. Ook nu wordt in de eerste week van juli de hon derdduizendste bezoeker verwacht. Dat betekent dat het Waddinxveense bad niets aan belangstelling heeft ingeboet. De doelgroepen verheugen zich op een grote belangstelling; het fitnessgebeu- ren als aqua jogging, aquarobic, gallane- tics en trimzwemmen, zitten nog in de lift. Voor de jeugd is een zwembadbe- zoek aan "De Sniep" nog steeds een traktatie en menig kinderpartijtje dat er gehouden werd is bijzonder gewaar deerd. De zwembadleiding zorgt zelfs- opafspraak- voor het kinderdineetje.. En nu staat de zomervakantie voor de deur. Gouwebad "De Sniep" sluit dan even z'n deuren voor de doelgroepen, met uitzondering van het zwanger- schapszwemmen... Gedurende zes we ken wordt het bad het domein van de jeugd van klein tot groot... "Een kind kan met z'n fantasie uren heerlijk in en om het water spelen en z'n energie kwijt. In de vakantie zie je vaak dat er hele gezinnen komen. Omdat we een overdekt zwembad hebben met di verse faciliteiten,(van een extra lange glijbaan tot diverse kleintjes op leeftij den afgestemd, een whirlpool en zonne bank) red.) dus veel meer bieden dan eeagewoon zwembad, is het Gouwebad van regionale trekpleister. Veel mensen maken er een dagje 'uit' van. Vader en moeder gaan mee het water in met de kleintjes, spelen een poosje mee, maar hekken zich dan terug langs de water kant of op het terras. Zowel boven het ^ater als in het water heerst een aange name temperatuur van rond of meer dan 30 graden Celsius. Het is net als een dag naar het strand, maar daarvoor moet je mooi weer hebben. Hier geniet iedereen onder welke weersomstandig heden dan ook. En eten en drinken hoeft met meegenomen te worden, want we "ebben van alles te koop". Bedrijfsleider Cock Rehorst, die er na een 'de lange tijd zelf even enkele weekjes tus- Jniiitgaat, vernacht vanaf 2 juli, wanneer zomervakantie begint, een enorme toe- fj'-Vanaf die datum is het Gouwebad de T'M van 10.00 lot 19.45 uur open. ■vmkelijk van de weersomstandigheden t, "fhet wedstrijdbad binnen dicht of het -""telerbad buiten. Het overdekte recreatie- f.tjd faciliteiten: de grote trekpleister, is "nwebad De Sniep, heeft volgend jaar ba t k3' an<^er buitenbad. Het huidige enbad wordt omgetoverd tot een "bvf'w net zoa's een strand, -'delijk afloopt tot 90 centimeter. j,uj, Per willen we niet, want dit bad kiijn 1S 'U'st bedoeld voor de kleine ujT"11- Gezinnen kunnen hier een ag bivakkeren. Bovendien wordt jan ""o/weide vergroot door de tribune !ll„,e e,je zijde te verwijderen. In feite voor t bassins die er komen. Eén let a "erk'einsten, een uitzwembad L eel erg warm water, waar bezoe kers buiten 'n de hal i i kunnen stappen en naar uit kunnen zwemmen. Het grote- met de al eerder genoemde maxi-

Hart van Holland | 1993 | | pagina 19