Hart - van - Holland - allerlei De bedrogen kiezer 1)oh uooï fratiHtekt'ie Zevenhuizense en Boskoopse volgden opleiding voor sportmasseuse Tentoonstelling EWR Halt-actie winkel diefstal een succes pagina 4 Hart van Holland/30 juni 1993 HSL Van welzijn en zwembadperikelen Geprivatiseerd Belofte Partij uitsluitend voor particulieren max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Dolfijn Enquete Verdere plannen Inzicht in klachten T.f.H. therapeute Opvoeden d.m.v. bewegen Homeopathie In Boskoop is Henriëtte v.d. Heiden gevestigd Ingezonden Rijnwoude - Met grote schaamte moet ik bekennen dat ik mijn stem zowel landelijk als plaatselijk het CDA heb toevertrouwd. Landelijk vooral vanwe ge het gesjoemel met het Groene Hart, waar de bewoners al jarenlang allerlei belemmeringen zijn opgelegd zodra zij ook maar iets willen bouwen of onder nemen, omdat anders het groen ge schaad zou worden, terwijl Den Haag, die ons, omwille van dit Groene Hart te beschermen, eerst een herindeling op dringt, om daarna te komen met de plannen om het eens, vroeger zo kost baar gewonnen, Hazerswoudse land, voor een deel weer onder water te zet ten en een ander deel te onteigenen voor het zgn. "Bentwoud", terwijl groe ner als de huidige situatie, met een wijde horizon, ondenkbaar is. Tot overmaat van ramp negeert me vrouw May alle reële argumenten tegen de HSL door het Groene Hart... Over oude spoor zou toch het minst scha den, maar dit levert haar geen blijvend prestige op en omdat al zoveel van haar waanideëen de grond in zijn geboord, moet dit nu toch echt doorgaan. Alle tegenactie legt zij op een hooghartige, verwaande wijze, als zijn het lege brief jes, naast zich neer: zij weet het im mers'.. Maar nu mijn probleem: deze vrouw is van het CDA en velen met mij in het groene hart, hebben daarop ge stemd en dus min of meer ons eigen graf gegraven. Er zijn veel mensen die zeggem'het is jullie eigen schuld, jullie hebben hen immers gekozen!!'. Maar je hoort toch te stemmen en kan van te voren niet zien dat zij er alleen voor zichzelf gaan zitten en er zo'n niets ontziende bende van gaan maken?? Maar nu plaatselijk. Ook hier hebben wij zo'n vrouw May, staat ook graag in het nieuws, liefst met foto, komt niet van hier, bekvecht op eenzelfde hoog hartige manier met actiegroepen of andere mensen die ergens voor knok ken en met collega-wethouder en par tij-genoot op weerzinwekkende wijze, die op zijn beurt weer wegkruipt achter de burgemeester. Hun aller geloof waardigheid ten spijt: alles voor eigen eer, want ook zij weet immers alles!!// En helaas, ook zij kreeg eens mijn stem en nu zitten wij met een afschuwelijke kater... Een schrale troost is, dat zij na het om zeep helpen van alle 'Welzijn' alhier, haar eigen duur betaalde baan tje overbodig maakt, wat meteen een enorm financiële besparing op gaat le veren... Enige voorbeelden: Eens hebben wij onze kop gestoten en zijn belachelijk gemaakt bij het actie voeren voor de gemeentenaam... Nu weer wordt het normaal voortbe staan van de voetbalverenigingen on mogelijk gemaakt en mijn advies aan hen is "Hef u zelf op,... dit geeft reactie naar buiten (KNVB, Provincie enz) wat de voorbeeldfunctie die deze gemeente nu wil leveren, ten koste van maakt niet uit wat, als waanzinnig zal afwijzen, ten gunste van de bevolking. Het CDA Rijnwoude is hier nog de machtigste en wenst er alles aan te doen om de eer van een proefobject waar te maken wat betreft de huren en subsidies, leefbaarheid ten spijt... zij komen er in '94 wel achter. Gemotiveer de bezwaren wijzen zij als belachelijk van de hand. Nu zijn er weer een stelletje simpele burgers opgestaan die knokken voor De Hazelaar, de tweede poging overi gens, met nieuwe mensen, omdat hun voorgangers zodanig de kop gestoten hadden, dat zij het nu nog niet op kun nen brengen om dit nog eens mee te moeten maken.... Leve de politiek... Enfin... het ging goed, een positieve B. en W.... indien ook de provincie haar fiat zou geven... Deze kwam en er leek geen vuiltje aan de lucht... Echter in eens wenst 'onze' burgervader deze fax zo te verdraaien dat hij met de CDA- fractie een reden vindt de zaak te schorsen tot september en zo mogelijk voor eeuwig, zij gaan naar elders voor zwemplezier en hier kan men barsten... een verloren zwemseizoen... De nieuwe groep heeft het met allerlei deskundigen en enthousiaste vrijwilli gers perfect voor elkaar en wil het bad in geprivatiseerde vorm heropenen, precies in het straatje van de gemeente. Zij zijn helemaal in voor privatiseren, gezien ook de groenvoorziening en on derhoud in de gemeente. Alleen is het (ondanks alle klachten van de bevol king) nog nooit zo'n troep geweest in onze plantsoenen, maar zij blijven de verantwoordelijke firma spekken, hier ontbreekt duidelijk de wil. Zij vangen toch wel en kunnen ongestoord aan rommelen. Zo schreven de regio-kranten al dat B. en W. hadden beloofd dat, indien de provincie groen licht zou geven, zij de Hazelaar voor een symbolisch bedrag over zouden doen aan de stichting of vereniging in oprichting, zodat er in begin juli weer kon worden gezwom men. Zij konden er dus niet meer onder uit, alleen moest de raad op 24-6 het nog bevestigen. Doch hier bleek alleen het te grote CDA op een weer zeer ondemocratische wijze de wijsheid in pacht te hebben en de aanwezige Haze laar-mensen een loer te draaien door de inhoud van de provincie-fax uit te leggen zoals dat hen het beste paste. Ik schaam mij diep voor zo'n bestuur... Dan nog een CDA-raadslid uit Koude kerk, die knokte voor schoolzwemmen in hun PW A-bad (want wat kan Hazers woude hem schelen) en s winters des noods eerst een baantje hakken... zij hebben op tijd veel geld in hun bad gestoken, hazerswoude was rijk een spaarde en wachtte af wat het zwem- bad-beleid na de herindeling zou wor den... het gevolg: de Hazerswoudse burger is de dupe, ons geld is wegge stroomd en wij moeten nu de plaats uit. Het alternatief voor mij is nu ernstig te overwegen om een partij op te richten voor de a.s. verkiezingen van '94, die zich zonder kapsones, in het belang van de burger in zal zetten voor zaken als deze. Ook zullen we dan met een eigen huis- aan-huis-blad moeten komen, omdat wij uit ervaring weten dat zodra iets in negatieve zin richting gemeenteraad moet worden vermeld, dit niet in de Rijnwoudekoerier mag worden ge plaatst, wegens censuur van de ge meente, hun grootste klant, die heeft gedreigd het contract met hen te ver breken... Leve vrij Nederland. Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle De Bouwhof Bleiswijkseweg 11 Zoetermeer Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79-Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Holland bv Da Costasingel 4 Hazerswoude-Rijndijk De redaktie behoudt zich het recht voor, M, 'erdü centL Hazelaar Met opzet is De Hazelaar al zo'n vijf jaar verwaarloosd, maar ondanks dat is de Hazelaar volgens deskundigen, nog in prima staat en indien geprivatiseerd met zeer weinig middelen en kosten binnen de kortste keren te heropenen en is het negatieve beeld (financieel) slechts ontstaan door allerlei kostbare,m zinloze onderzoeken (niet waar meneer Augustinus??) Men geeft zoveel van ons belastinggeld uit aan allerlei adviesbureaus terwijl je toch zou mogen verwachten dat een groot gemeentehuis, wat naar men zegt nog te klein is en vol zit met ambtena ren, zelf toch ook wel iets moet kunnen, zodat de kosten veel lager zouden zijn. Knokken Laat de verenigingen blijven knokken voor een leefbare gemeente en de op richting van de vereniging De Hazelaar de moed niet opgeven, ondanks alle tegenwerking, waarschijnlijk omdat men zich gepasseerd voelt en zij wel waar kunnen maken dat wat de ge meente niet kan, zodat ook Hazerswou de leefbaar blijft. Er blijkt nu ook voor het overdekte bad, De Dolfijn in Hazerswoude een serieuze gegadigde te zijn, die het in geprivati seerde vorm wil gaan runnen, zodat de gemeente in één klap van de hoge kos ten af zou zijn en ook geen hoge kosten meer uit hoeft te geven aan verdere onderzoeken naar een nieuw prestige object, wat er toch nooit komt. Wat is het voor een beleid om eerst de oude schoenen weg te gooien als er pas na jaren iets nieuws voor terug zou kunnen komen, maar waarschijnlijk nooit. De belastingbetaler mag toch op z'n minst een beetje service en medewer king verwachten voor zijn duur betaal de geld?? Leen van Zanten, Hazerswoude. t.k. bankstel 3 1x1x1 grijs vier jaar oud 450,-01828-10780 Gevraagd allesdrager /fietsdrager voor honda zonder dakgoot 01828-14117 t.k. gr. koelkast 2 jr. oud (overcompleet) 500,- 01728-8316 t.k. dakdragers voor nissan sunny met dakgoot. Mont Blanc snelklemsyst. sloten 01727-15288 Schitterende witte bruidsjapon maat 38/40 incl. toebehoren 01824-2661 Wil degene die mijn vk/tr krantewijk in Moerkapelle overneemt bellen 01793-2162 t.k. imperiaal uitschuifbaar 01802-2200 Regio - De actie winkeldiefstal van Buro Halt, was een succes. De winkeliers hadden affiches opgehangen en het aantal klantjes dat werd opgepakt lag boven het gemiddelde. De jongeren die naar buro Halt werden doorverwezen, meldden zich vaak al voordat het pro ces verbaal in het bezit was van Buro Halt. De diefjes hebben voorlichting gehad over de immaterieële gevolgen van hun daden en zij hebben - waar mogelijk - in de winkels hun alternatieve straf on dergaan. Het blijkt best moeilijk de jongeren te overtuigen van het feit dat het niet goed was wat ze deden. Evaluatie heeft geleerd dat de combina tie zoals omschreven, toch goed werk te. De winkeliers hebben de actie als posi tief ervaren. De politie blijft de vereenvoudigde ma nier van het aangeven van diefstal handhaven. De winkeliers kunnen voortaan de politie bellen als zij een winkeldief in de kraag hebben gepakt. Er komt dan zo spoedig mogelijk een agent die de winkelier een formulier laat ondertekenen, de dief meeneemt en alles op het politiebureau afwerkt. De winkelier hoeft dan geen aangifte meer te doen. De actie 'winkeldiefstal' wordt vanaf 7 september a.s. herhaald. De officier van justitie heeft mondeling toestem ming voor deze actie gegeven. Het aan tal dagen dat de actie gaat duren staat nog niet vast. Wel staat vast dat de volgende actie een aantal weken langer zal duren dan de vorige. Momenteel wordt er met de winkeliers een signale ringssysteem ontwikkeld. Door dit systeem hoopt Buro Halt het diefstal-patroon in kaart te brengen en daarop eventuele acties af te stemmen. Er is tevens een enquete onder ca. 175 jongeren gehouden. De conclusie hier van is dat de jongeren van de actie wisten en dat het merendeel vindt dat een dergelijke actie jongeren toch weerhoudt winkeldiefstal te plegen. Ook de poster sprak hen wel aan, alhoe wel er maar weinigen waren die de rela tie tussen een rat en een dief kenden Van 18 juni tot 7 augustus verzorgt N.V. Energie- en Watervoorziening Rijnland (EWR) een tentoonstelling in de hal van het Stadsbouwhuis te Leiden, Lange- gracht 72. Het motto van deze tentoon stelling is: "Gas, Water en Electriciteit in verleden tijd". De tentoonstelling is tijdens kantooruren voor het publiek gratis toegankelijk. In het weekeinde is het Stadsbouwhuis gesloten. De tentoonstelling omvat een verzame ling (soms bijna antieke) gas-, water- en electriciteitsapparaten en allerlei daar mee samenhangende attributen. Zo zijn er een opengewerkte geiser, een prospectus van de 'Leidsche Duinwa ter Maatschappij', oude gasmuntjes, ampèremeters en lichtschakelaars te bezichtigen. De tentoongestelde voorwerpen zijn geselecteerd uit een grote verzameling die enige jaren geleden tot stand geko men is, toen elf nutsbedrijven zich aan eensloten tot EWR. Er zijn plannen in ontwikkeling om deze verzameling in een museum onder te brengen. De oude gasfabriek op de Langegracht te Leiden, achter het nieuwe kantoor van EWR, zou daar voor in aanmerking komen. Concrete beslissingen hierover zijn echter nog niet genomen. Zevenhuizen-Boskoop - De dames An- nelies Vroegop en Henriëtte v.d. Hei den, respectievelijk woonachtig in Ze venhuizen en Boskoop, zijn voorne mens binnenkort hun opleiding voor sportmasseuse in de praktijk te bren gen in hun woonplaats. De dames volg den de opleiding tot 'rijksgediplo meerd Sportmasseuse, aangesloten bij het Ned. Genootschap voor Sportmas sage in Rotterdam. (Het diploma komt van het ministerie van WVC) De oplei ding duurde één jaar. Het theoretische gedeelte bevat anato mie, fysiologie, theorie sportmassage- en theorie sportverzorging; sporthy- giëne en organisatie v.d. sport in Neder land. Het praktische gedeelte omvat de sportmassage en sportverzorging. Vanuit de anatomie en de bewegings leer wordt inzicht verkregen omtrent krachten die heersen tijdens sportbe oefening. Na hersteld letsel hebben de weefsels weer tijd nodig om terug te keren naar het oude niveau. Overbelas ting is in die periode heel goed moge lijk. Door o.a. te tapen en bandageren kan de sportmasseur de sporter behoe den voor hertraumatisering. Massage op niet-sportbeoefenaren in de vorm van een algehele- of gedeeltelijke li chaamsmassage is ook mogelijk. Mensen die veel achter de computer zitten b.v. rug en/of nekmassage. De invloed van massage: verbeterde doorbloeding; bloeddrukverlagend; - wegnemen van spierspanning en spier- stijfheid; algehele ontspanning. Annelies is geslaagd voor het totale diploma, maar Henriëtte moet nog één onderdeel afleggen. In september hoopt ook zij aan de slag te gaan. Het diploma geeft de bevoegdheid ge zonde sportbeoefenaren te begeleiden door het toepassen van bandagetech nieken als preventie tegen blessurevor ming, het verlenen van eerste hulp bij sportblessures, het toepassen van massagetechnieken en de verzorging van de sportman/vrouw in de meest uitgebreide zin. Het werkterrein: sport verenigingen; sportscholen; sauna's; beauty-farms; hotels, kuur- en recrea tie-oorden en zelfstandig in een eigen praktijkruimte. De sportmasseur zal aan de hand van een vragenlijst en ob servatie indruk krijgen van de sporter en een behandeling opstellen. Annelies is al twee jaar werkzaam als T.f.H therapeute. Touch for Health/ Edukinesologie therapeute is een be roep waarbij door middel van spiertes- ten de oorzaak van klachten als ver moeidheid en ziekte kan worden opge spoord, waarna correc ties de energie weer op gang kunnen brengen, het is een systeem dat spier- en energiever sterkend werkt, met als doel het lichaam in een goede houding te bren gen en houden. Het systeem geeft aan ieder mens de mogelijk heid zijn eigen lichaam beter te leren kennen en uit te vinden welke omstandigheden het spierstelsel en dus ook de wervelkolom uit ba lans brengen. Men is zelfs in staat uit te vin den op welke zaken structureel, chemisch of psychisch, het eigen lijf reageert. Structu reel wil zeggen bijv. een verkeerde stap zetten of een te zwaar gewicht tillen; chemisch; niet geschikte voeding, het gebruik van medicijnen en psychisch: verdriet, spanning en angst. Door al deze oorzaken is het onvermijdelijke gevolg dat de spieren verzwakken. Een Amerikaanse chiropractor stelde het systeem van spiertesten samen en het is bezig een wereldwijd preventief gezondheidssysteem te worden. Preventief om te voorkomen dat je spie ren uit balans raken en zijn ze uit balans dan is het de bedoeling dat ze d.m.v. 'touch' weer in balans komen. Aansluitend op de spiertesten is het systeem dat verwant is aan de edukine sologie, dit is opvoeden d.m.v. bewe gen. Mensen/kinderen met concentra tiestoornissen, lees-en leermoeilijkhe den, woordblindheid en het niet kun nen omgaan met spanningen hebben baat bij de oefeningen en testmetho des. De samenwerking tussen de beide hersenhelften zorgt ervoor dat we overzicht houden over alles wat zich in ons leven afspeelt, om dat te realiseren is het noodzakelijk dat onze links- rechtscoördinatie optimaal is. D.m.v. de edukinesologie-methode wordt uitgezocht hoe, waar en wan neer en onder welke omstandigheden die samenwerking er wel is en wanneer niet. Het kan te maken hebben met lezen, schrijven, met lopen en tegelij kertijd praten, met klimmen, draven, scheelzien, luie ogen, niet adequate voeding etc. Soms is een enkele basis correctie nodig, maar meestal worden er oefeningen meegegeven. Verder werkt Annelies met de Bach- bloesemthearapie (dit zijn homeopati- sche druppels) en allergietesten. Zij oefent haar praktijk aan huis uit en op verzoek thuis bij de cliënt. Bovendien is zij actief op zwemgebied, heeft zitting in de zwemcommissie van "NVO Barra cuda" heeft tal van diploma's gehaald voor zwemactiviteiten, ook te jureren bij de KNZB en is actief EHBO-ster. Henriëtte is van beroep medisch secre taresse bij kinderartsen in het Groene Hartziekenhuis. Daarnaast brengt ook zij haar opgedane kennis thuis in de praktijk met sportmassage en ontspan ningsmassage. Zij en Annelies zijn voornemens een aansluitende cursus te gaan volgen, namelijk Shihatsu-massage en voetre- flexologie. (zie advertentie elders in deze HvH) '.vr:? links Annelies Vroegop rechts Henriëtte v.d. Heiden

Hart van Holland | 1993 | | pagina 4