Sport in de regio Opening Perdijk Tennis Toernooi Verlies Tennis mini's Nederlandse schaakkampioen schappen voor de jeugd Schaakcompetitie Rondje IJsselmeer Tourclub rijders Afscheid van voorzitter Jenny Vink Open C/D toernooi Be Fair BROUWER DE KONING UITVAARTVERZORGING Dorpskernwinkeliers kampioen Bedrijfswater- polotoernooi Hart van Holland/30 juni 1993 pagina 9 Competitie Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag om 9.00 uur is het 1 le 'open toernooi' bij de Tennisclub Zevenhuizen van start ge gaan. Dit toernooi heeft in de loop der jaren een naam opgebouwd in de gehe le regio. Namens de hoofdsponsor van dit toernooi, Perdijk Makelaardij, werd de officiële opening door Nico Perdijk verricht. Zoals op bijgaande foto is te zien gebeurde dit door het slaan van de eerste bal. Tot en met 4 juli strijden ongeveer 250 deelnemers uit de gehele regio in het dames-en heren single en (mix) dubbelspel om de kampioensti tels in de diverse categorieën: Cl, C2, Dl en D2. In het openingsweekend kon den mede dankzij het mooie weer al meer dan tachtig partijen worden ge speeld. De rest van deze week kan ie dereen elke avond vanaf 17.45 uur bij de banen van de TZ komen genieten van de diverse wedstrijden. In totaal zullen meer dan 200 partijen worden gespeeld. Aankomend weekend worden op zater dag 3 juli overdag de halve finales ge speeld en op zondag 4 juli zullen alle finalewedstrijden worden beslist, hier na zal Gerard Perdijk om ca. 17.00 uur de prijzen uitreiken. Zevenhuizen- Op woensdag 23 juni heb ben de mini's t/m 10 jaar hun wedstrijd voor het kampioenschap v.h. district Rotterdam met 8-4 verloren van T.V. de Molen uit Nieuw-Beijerland. De wed strijd werd i.v.m. regen op 16 juni een week later gespeeld. Bart Eindhoven en Michael Olieman mochten het spits af bijten met hun enkelspel. Bart won nipt met 3-2 en Michael verloor zijn partij net met 3-4. Daarna moesten Ivo de Vries en Menno van Dam hun single spelen. Ivo zijn tegenstander was dui delijk te sterk. Hij verloor met 0-11. Menno, die met 5 hechtingen in zijn been wilde spelen, verloor met 1-6. Op dat moment was de stand 6-2 geworden voor de tegenstander. Beide dubbels moesten toen dus gewonnen worden om nog gelijk te kunnen eindigen. Bart en Michael wonnen met 5-4 en Menno en Ivo verloren met 7-3. Einduitslag werd 8-4 voor T.V. de Molen. Moerkapele/Waddinxveen/Leusden - Op zaterdag 26 juni werden in Leusden de nederlandse kampioenschappen schaken voor d ejeugd t/m 10 jaar ge houden. Op deze pupillendag werd ie dereen naar geboortejaar ingedeeld. Hugo van Elteren van schaakvereni ging Moerkapelle deed mee in de cate gorie van kinderen die in 1985 geboren zijn en Nathaniël di Paola van de Wad- dinxveense schaakvereniging in die van 1983. Beide schakers begonnen sterk met een overwinning. Het deelne mersveld was enorm sterk. In iedere categorie mochten 24 schakers uit heel Nederland deelnemen. Helaas verloren toen zowel Hugo als Nathaniël de twee de en derde partij, zodat na de ochtend wedstrijden Hugo als 3e naar de halvë finale ging en Nathaniël als 5e. Natha niël, die al voor de vierde keer aan deze kampioenschappen meedeed, won de halve finale, maar verloor in de finale. Hij werd uiteindelijk 18e. Hugo had 's middags meer succes. Zijn twee over winningen resulteerden uiteindelijk in een 9e plaats. Door zijn twee overwin ningen in de halve en hele finale behaal de Hugo wel een herinneringsmedaille. Met zijn score van 5 punten uit 7 wed strijden heeft Hugo een goede schaak toekomst in het vooruitzicht. Na de zomervakantie start de jeugdafdeling van schaakvereniging Moerkapelle weer met de lessen. Iedere vrijdaga vond van 19.00-20.00 uur in dorpshuis Op Moer. Iedereen die belangstelling heeft, is welkom. Waddinxveen - Vorige week donder dag, bij de start van de zomerschaak- competitie in Het Zuidhonk, werd de wisselbokaal van vorig jaar, overhan digd aan Barthold Jansen, de winnaar van de zomerschaakcompetitie 1992. In 1991 werd Hans van Woudenberg winnaar. Die eerste avond werd er een schaaksimultaan-seance gegeven door de sterke Nationale Schaakmeester Menno Okkes uit Utrecht en de Wad- dinxveense kampioen Wim Hennink. Na twee en een half uur spelen had Hennink de klus het eerst geklaard met een score van 80,5%. Van de 18 partijen won hij er 13, 3 werden remise en hij werd verslagen door Moerland en Ree kers. Okkes deed er iets langer over, maar na drie uur leverde ook hij een pri.na sco re af van 90%. Van de 20 partijen won hij er maar liefst 18 en moest de winst afstaan aan V.d. Born en Kleinhoonte. Ook speelden ze tussendoor een on derlinge partij, die na anderhalf uur door Hennink werd opgegeven. Afgelopen donderdag is de echte schaakcompetitie van start gegaan. Deze wordt gehouden in samenwer king met de Waddinxveense Schaak vereniging en de Stichting Wijkwerk De Zuidpias. Elke deelnemer speelt twee partijen per avond; de organisatie, in deling en puntenbeloning worden dus danig opgezet, dat het competitie-ele ment interessant blijft, ookal moet men door bijvoorbeeld vakantie één of meerdere malen afmelden. Er wordt om diverse prijzen gestreden en een wisselbokaal, lnl. tel. 01828-19528 en 13423. Zevenhuizen - Een groep enthousiaste fietsers van Tourclub Zevenhuizen '80 dat deelnam aan het "Rondje IJssel meer", kwam vorige week zaterdag avond vermoeid, maar tevreden terug in Zevenhuizen. De fietsers van Tour club Zevenhuizen '80 vertrokken zater dagmorgen om vier uur en fietsten een afstand van 375 km in een tijdsduur van 17 uur. De totale fietstijd bedroeg 12 uur 55 minuten. De rusttijd bedroeg 4 uur en 5 minuten. De gemiddelde snel heid bedroeg 29.04 km. per uur. Het eerste gedeelte van de tocht bedroeg 75 km naar Purmerend met fikse regen buien en zijwind. De 59 km naar van Purmerend naar Den Oever werd afge legd met een enkele bui en zijwind. Oudemirdum werd om 11.55 uur be reikt: een afstand van 64 km. met wind in de rug en daarna schuin voor: be wolkt maar droog. In Lelystadhaven arriveerde de groep om 16.00 uur, met zijwind en nog steeds droog weer. In Abcoude werd van half zeven tot kwart over zeven gerust om vervolgens de laatste etappe, zij het met enige zadel pijn, te gaan nemen. Om 21.00 uur be reikte de groep Zevenhuizen...geen voor en geen tegenwind... Bloemen en een hartelijke verwelkoming in Zeven huizen met tot besluit een afzakkertje in de plaatselijke herberg, maakten de voldoening compleet. Benthuizen - Tijdens de uitvoering van gym nastiekvereniging Na Arbeid Sport te Bent huizen, vorige week zaterdagavond in sporthal De Hil, kreeg de scheidende voorzit ter Jenny Vink een har telijke ovatie. Boven dien ontving ze van alle kinderen een bloem. Jenny werd in februari 1977 bestuurslid van NAS en in februari 1984 werd ze tot voorzitter benoemd. Ze heeft haar functie nu dus bijna 10 jaar bekleed. De vergaderingen wa ren onder haar leiding, altijd bijzonder con structief. met een lach en aandacht voor ie dereen die wat te zeg gen had, zorgde ze er desondanks voor dat er niet eindeloos lang werd gediscussieerd. Stilzwijgend repareer de zij de toestellen, het plakken van de matten, koorden of elastieken vernieuwen, bruggen smeren: niets was haar teveel. Ze was er daar waar ze nodig was. Bovendien was ze vertegenwoordigster van NAS op regionale vergaderingen en de bond. Het bestuur van NAS denkt dat het niet mee zal vallen voor haar een vervanger te vinden, echter iedere die denkt haar te kunnen evenaren, wordt verzocht contact op te nemen met het bestuur van NAS. Waddinxveen - Van 26 juni t/m 3 juli a.s. organiseert Tennisvereniging Be Fair op bet park "De Buitenhof" het jaarlijkse C/D toernooi. Er is dit jaar opnieuw een overweldigende belangstelling met naar verwachting 500 inschrijvingen, waar bij 20 n 300 partijen gespeeld zullen worden. Naast een aantrekkelijk speelschema met interassante partijen, staat het toernooi bekend om z'n gezelklgiheid, gemodelijkheid, dat vele tennisliefhebberm, tot in de 'ate uurtjes naar het tennispark trekt. Net toernooi wordt onder meer mogelijk gemaakt door een aantal sponsors. e' alleen de sportieve prestaties zullen dit evenement de moeite waard maken °m naar te kijken, maar tevens staat de organisatie borg voor tal van 'culinaire' activiteiten. Een bezoek is dan in alle opzichten de moeite waard. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Het team 'Dorpskern- winkeliers' heeft het 6e Bedrijfswater- polotoernooi van zwem-en poloclub De Gouwe gewonnen, dat gehouden werd in "De Sniep". De debutant wist de favo riet en kampioen van de afgelopen twee jaar: Jac. de Jong Boomkwekerij in de finaleronde te verslaan met 3-2. Na het gelijkspel van de Dorpskernwinkeliers tegen Garage Boonstoppel, fungeerde het team van Jac. de Jong als scherp rechter door in de laatste wedstrijd van het toernooi de garagejongens met 6-2 naar huis te sturen. Dit tot grote vreug de van de supporters uit de Boskoopse Dorpskern. Als dank voor hun aanwe zigheid lieten de spelers voorzitter Wil lem Kruiswijk in zijn nette pak te water. Jac. de Jong Boomkwekerij bezette door deze overwinning de 2e plaats. Garage Boonstoppel werd 3e. De Baas Bedrijven konden in finaleronde geen potten breken, verloren hun drie wed strijden en werden vierde. Dit jaar hebben 16 bedrijfsteams mee gedaan. Na de poulewedstrijden wer den alle teams opnieuw ingedeeld om te gaan strijden in de finaleronde. De winnaars van elke poule streden om de titel. In poule A won Jac. de Jong Boom kwekerij zoals verwacht de 3 wedstrij den. De Groene Golf wist 2x te winnen. Rhowax verwees Westnederland door een 5-3 overwinning naar de laatste plaats. In poule B pakte garage Boon stoppel de volle winst. Debutant IBN Rotterdam zag geen kans om een punt te behalen. De Waardt zorgde voor een stunt door na een 4-1 achterstand als nog met 5-4 van v Leeuwen Autobedrijf te winnen en behaalde zo de 2e plaats in de poule. In poule C verloor de tweede debutant Stuurman Partners alle wed strijden. De ZuidHollandse Glascentra le behaalde zo zijn tweede overwinning in de zesjarige deelname. Baas Bedrij ven was duidelijk de sterkste in deze poule. In het onderlinge duel om de le plaats, werd het team Proefgemeente (combinatie van Proefstation van de Boomkwekerij en Gemeente Boskoop) met 7-2 verslagen. In poule D deed de ploeg 'Dorpskernwinkeliers' van zich spreken. Deze won alle 3 wedstrijden Een nipte 5-4 overwinning van Boon stoppel Verf op Kaartclub Nel (een team bestaande uit Waddinxveense on dernemers) betekende de 2e plaats voor de verffabriek. Albert Heijn werd zonder punten vierde. In de finaleronde legde Boonstoppel Verf beslag op de 5e plaats. Proefge meente werd 6e. De Groene Golf werd 8e. Van Leeuwen Autobedrijf speelde, na de 2e plaats van vorig jaar, een te leurstellend toernooi en werd 9e. Rho wax, de Zuid-Hollandse Glascentrale en Kaartclub Nel werden verslagen. Deze bedrijfsteams werden resp. 10e, Heen 12e. In de strijd om plaats 13 was Albert Heijn iets sterker dan IBN Rotterdam. Stuurman Partners wist 1 wedstrijd in het toernooi te winnen en werd 15e voor Westnederland dat slechts 1 puntje verzamelde. De aanmoedigings prijs werd door de organisatie toege kend aan het team van Albert Heijn.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9