Zevenhuizen - Moerkapelle B W accepteren overschrijding Wollefoppenweg onder harde voorwaarden Ingrid Visser doet haar best Postduiven vlogen Autorijschool is nu 'auto-en motorrijschool' Speurkwis in bieb Zevenhuizen Aandacht voor de gierzwaluw r Kerkdiensten le paal 8 vrije sector woningen Couperus singel/Gorterstraat Goede prestaties Stormvliegers Zevenhuizen krijgt wel kindervakantiefeest Collecte-opbrengst Anjerfonds "V Hervormd predikant neemt beroep aan Hart van Holland/7 juli 1993 pagina 7 Bewoners van het Zuideinde straks metro bij hun achterdeur? "Met" overschrijding van de Wollefoppenweg Gemeente onder druk Grote bezwaren van B. en W Aanbod Voorwaarden Valkenswaard in de ban van de vlam 4 juli start Eerste serie zondag 11 juli Medische Weekeinddienst Leen van Wensem schafte twee motorfietsen aan Ook dit keer genoten leerlingen van de groepen 8 De gemeente Zevenhuizen-Moerkapel- le heeft in december 1991 schoorvoe tend het VINEX-Startconvenant Verste delijking Rotterdamse Regio onderte kend. Eén van de randvoorwaarden is altijd geweest, dat de verstedelijkings- richting Achtkamp niet ten noorden van de Wollefoppenweg mag komen. Een andere voorwaarde is dat de pro blematiek rond onaanvaardbare ver keersbelasting van de Burgemeester Klinkhamerweg/TW67 dient te worden opgelost. Nu de haalbaarheidsstudie is afge rond, blijkt volgens de opstellers van het eindrapport Achtkamp, dat juist die planvorm, waarbij de Wollefoppen weg wordt overschreden, het meest te voldoen aan de voor de grote verstelij- kingslocaties vereiste criteria voor een metrovoorziening en woningaantal. Uit dit rapport is in informeel overleg tussen bestuurders uit Rotterdam, de provincie Zuid-Holland en het overleg Orgaan Rijnmond, de conclusie getrok ken, dat de wijk Achtkamp moet wor den gerealiseerd met een overschrij ding van de Wollefoppenweg. Duidelijk is ook geworden dat een on vrijwillige grenswijziging zou worden opgelegd als de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle hier niet mee akkoord zou gaan. Deze onvrijwillige annexatie zou een gebied omvatten dat veel gro ter is dan voor de bouw van de 5.000 woningen nodig zou zijn. De nieuwe wet op de gemeentelijke indeling, biedt de provincie namelijk de mogelijkheid dit soort 'kleine' grenswijzigingen relatief snel te realiseren. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapeile hebben zowel inhoudelijk als procedu reel zeer grote bezwaren tegen de gang van zaken. Pijnpunten hierbij zijn: de recente gemeentelijke herindeling die werd opgelegd om verdere verstedelij king tegen te gaan; het feit dat over schrijding van de Wollefoppenweg niet wordt gezien als de goede keuze; in formele afspraken buiten de Stuur groep om beïnvloeden het proces en geven het gevoel voor 'spek en bonen' mee te doen; de dreiging met annexa tie van een groot deel van het grondge bied is principieel onjuist en zet bij de gemeente het mes op de keel. Gelet op de grote druk die op de ge meente wordt uitgeoefend en met in achtnemingvan het feit dat de Minister van Ruimtelijke Ordening persé voor de zomervakantie overeenstemming wil hebben bereikt over lokaties, wo- ningbouwaantallen, faseringen en be grenzing, heeft het college van burge meester en wethouders gemeend een aanbod te moeten doen voor de laatste onderhandelingen met de Minister die op 25 juni jl. hebben plaatsgehad. Het aanbod wordt gedaan met de be doeling om enerzijds te ontsnappen aan een grote onvrijwillige grenswijzi ging, anderzijds er nog iets voor de burgers uit te slepen. Aangeboden is in te stemmen met een overschrijding van de Wollefoppenweg onder de volgende voorwaarden: 1Realisering van de verbinding tussen de A12 en de A20 waardoor de TW 67 kan worden afgesloten voor doorgaand verkeer (uiterlijk in 1997). 2. 300 woningen extra in plan Swanla voor opvang van eigen inwoners in de periode 1995 -2005. 3. Bescherming van het resterende 'open' landschap langs de Rotte. 4. Nieuwe gemeentegrens wordt tussen het nieuwe stedelijke gebied en de ten noorden daarvan gelegen buffer ge legd. Bovenstaand aanbod is gedaan onder voorbehoud van instemming door de gemeenteraad. Zevenhuizen - Aangemoedigd door vrij wel alle leerlingen van de chr. Wilheimi- na Mavo uit Nieuwerkerk a.d. IJssel ging de 16-jarige Ingrid Visser uit Ze venhuizen, met haar Jong-Oranje-vol- leybalteam maandag van start tijdens de Olympiade. (Inmiddels is Ingrid oud-leerlinge, van wege het behalen van het Mavo-diplo ma.) Met drie bussen vertrokken de ca. 150 leerlingen met het lerarencorps rich ting Valkenswaard waar de Europese Jeugd Olympische Dagen gehouden worden. Ze werden ontvangen en rond geleid door Nederlandse topsporters. Een dag lang waren ze getuige van deze gigantische manifestatie en zagen ui teraard het Jong Oranje-volleybalteam spelen. Aan het eind van de dag moch ten ze nog zwemmen in het 'Olympisch' zwembad. Ingrid en alle andere meer dan 3000 deelnemers uit de meeste lan den van Europa, houden verblijf in een hermetisch afgesloten Olympisch dorp, waarvoor het recreatiepark De Kempervennen dienst doet. Op zondag 27 juni was het de eerste kennismaking met de Nederlandse ver tegenwoordiging op deze Olympiade op Papendal, waar oud wereldkampi oene Ada Kok, de 123 Nederlandse jon geren, van alle kwalificaties, als 'chef du mission' onder haar hoede nam. Zij allen kregen van het Nederlands Olym pisch Comité een complete outfit, van trainingspak, poloshirt, bermuda, sweater, schoenen tot een sporttas. Het Jong Oranje-volleybalteam nam de gelegenheid te baat en showde voor de toto het rood-wit-blauwe tenue. Vorige week hebben de trainingen plaatsgevonden, zondag klonk het startsein van de kersvers afgestudeer de kroonprins Willem-Alexander. 10C- fesident Juan Antonio Samaranch was ■"erbij aanwezig. Maar liefst 44 landen nemen deel aan deze Olympiade die net j venhuizen - In tegenstelling tot eer- f re berichten: het Kindervakantie- st op de laatste twee dagen van de zomervakantie gaat wei door. Een team anuit de Hervormde en Gereformeer- erk is druk bezig met het voorberei- n van bet programma. Om alvast te eren dus: 12 en 13 augustus! zo groots opgezet is als de Olympische Winterspelen. Deze wedstrijden wor den in z'n algemeenheid als een 'stage' aangemerkt voor aanstormend talent, dat mogelijk in Atlanta al over het tele visiescherm flitst. Maandag en dinsdag vond de eerste serie wedstrijden plaats. Tegenstan ders voor het Jong Oranje-volleybal- team waren Griekenland, België en Duitsland. Komen ze door deze eerste ronde, dan spelen ze woensdag kruisfi nales tegen de winnaars van de andere poule, bestaande uit Oekraïne, Rus land, Frankrijk en Italië. Op donderdag wordt de finale gespeeld. Of het Neder landse team zo sterk zal zijn dat het die haalt, valt te betwijfelen. Aan Ingrid, het a.s. seizoen mogelijk spelend in het eerste damesteam van de Zevenhui- zense volleybalclub, zal het niet liggen. Na deze enerverende tien sportdagen wacht haar deelname aan internationa le volleybalwedstrijden in de V.S. in Minnesota. Ingrid maakt dan deel uit van een Nederlands-Belgisch selectie team. Hart van Holland wenst Zevenhuizense Ingrid 'veel succes'. ^navolgende Zevenhuizense leerlin- sen zijn geslaagd voor het MAVO-diplo- rh/u1 ^0n' VVilhelminaschool voor nV0 'n Nieuwerkerk a.d. IJssel: Wejjg6 ender; Ingrid Visser en Manon dlnTtkape"e Mevrouw H. Bakker |m "amen* de organisatie, alle col van i en §evers v°oi" de opbrengst kannif ("ferfondscollecte die in Moer- I "e f 1.548,80 opbracht. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. P.H. Quartel Gouda 19.00 uui ds. R. Holwerda Pijnacker Oud Verlaat 10.00 uur de heer Bak ker katwijk Geref. kerk 9.30 uur en 18.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff Boskoop Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur ds.A. Heij Krim pen a.d. IJssel 18.30 uur ds. H. Zethof Kockengen Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst zaterdag 10 juli dokter R.L. Warnaar Dorpsstraat 12 Bleiswijk tel. 01892- 12500 zondag 11 juli dokter W.J. van Brug gen De Wielewaal 20 Zevenhuizen tel. 01802-1783. Zevenhuizen-Moerkapeile - Morgen hoopt wethouder B. van Yperen de eer ste paal te slaan voor 8 fraaie, half vrij staande woningen met garage in het uitbreidingsplan "Swanla". Het plan kenmerkt zich door de traditioneel ge bouwde woningen met toepassing van kwalitatief hoogwaardige produkten, zeer goede isolatie en een uitstekende verkaveling. Tevens zijn er veel moge lijkheden voor de kopers om persoon lijke woonwensen te verwezenlijken. Elke woning omvat op de begane grond: entree, woonkamer, keuken en een toilet. Op de le verdieping: 3 slaap kamers, overloop en een badkamer met een ligbad, wastafel, toilet en douche- hoek. Op de 2e verdieping een zolder ruimte welke als hobby-of bergruimte dienst kan doen, maar ook zeer ge schikt is om tot slaapkamer te worden aangepast.Er is nog eén woning te koop. De verkoopprijs ligt op 295.000 en 300.000 gulden. De woningen wor den gebouwd onder architectuur van Architectenbureau W2 Design te Ze venhuizen-Moerkapeile. De woningen zijn met de voortuin gesitueerd aan de Couperussingel en enkele aan de Gor terstraat. Alle woningen beschikken over een eigen toegangspad. Elke wo ning heeft een garage/berging met aan de voorzijde een zgn. garagekantel- deur) een betegelde oprit naar de gara ge, een pad naar de voordeur, alsmede een betegeld terras in de achtertuin. De realisatie van de woningen heeft Bouw en Aannemersbedrijf J W Verweij te Boskoop. De woningen zullen - ijs en weder die nende- halverwege de winter van 1994 kunnen worden betrokken. Zevenhuizen - Op 3 juli vlogen de oude duiven van De Stormvliegers vanuit Ruffec, waar ze om 6.45.00 uur gelost werden met een westenwind. De Zeven huizense duiven moesten maar liefst 739 km vliegen. In concours 221 duiven aantal prijzen 55. De snelheid van de le duif bedroeg 1204.607 meter. Wim en Coby 1,7; Joh. Stofberg 2; J. v. Leeuwen 3, 6, 15; Cees en Bert 4; D.C. Brem5,14,18,21;G. Jongenelen8; M.T. Heemsbergen 9; Ton en Ank 10,13,17; M. Strijdhorst 11, 16, 19; B. Breedijk 12; C. v.d. Graaf 20, 24; Joh. Breedijk 22; C. Nobel 23. Zevenhuizen - Ds.H. Gaasbeek, sinds 8 jaar verbonden aan de Hervormde Ge meente van Zevenhuizen, heeft het op hem door de Hervormde Gemeente Vlaardingen (wijk Rehobothkerk) uit gebrachte beroep, aangenomen. Zevenhuizen - Leen van Wensem heeft al ruim 27 jaar een autorijschool. Dit voorjaar is Leen van Wensem met het geven van motorrijlessen begonnen. Aanvankelijk op motoren van een collega, maar nadat de vraag toenam, besloot hij zelf motoren, aan te schaffen. Het zijn twee Suzuki's 250 G.N. geworden, welke hij aankocht bij de firma Boode aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Vrijdagmiddag was de overdracht, waarvan een foto gemaakt werd en Van Wensem bloemen werden overhandigd. Naast auto- motorinstructeur is Leen ook bromfietsinstruc teur, alsmede BROEM-instructeur. BROEM staat voor Breed Overleg Ouderen en Mobiliteit en is een initiatief van ANWB, BOVAG en WN. (inl. zie advertentie) Zevenhuizen - Traditioneel organiseert de bibliotheek Zevenhuizen ieder jaar vlak voor de zomervakantie een Speur kwis. leerlingen van groep 8 worden uitgedaagd om antwoorden op te zoe ken in de informatieve collectie van de bibliotheek. De vragen zijn zodanig ge steld, dat de kinderen leren zoeken in naslagwerken (encyclopedieën, woor denboeken, adresboeken, overzichts werken), in documentatiemappen en met behulp van de geautomatiseerde catalogus. Zo vormt de "Speurkwis" een prima voorbereiding op de middel bare school, waar deze kinderen voor werkstukken, spreekbeurten en litera tuurlijsten de bibliotheek nog vaak no dig blijken te hebben! A lu m Dit jaar deden twee klas- Lu N sen van 't Reiger- 13® bos mee, 1 klas b I A van De Eendragt Z M\ (De Nessevliet komt altijd een maal per twee 11111 jaar, vanwege de combinatieklas, f LU DO en sloeg dus dit jaar over). Per klas namen drie teams het tegen elkaar op. De eindresultaten van het 'speurwerk' in de bibliotheek, lagen overigens dicht bij elkaar. Zowel de leerlingen van De Eendragt, als van 't Reigerbos slaagden erin om iets meer dan twee-derde van de gestelde op- zoekvragen te beantwoorden. Een pri ma resultaat en niet zo vreemd als je bedenkt dat al deze kinderen allang trouwe bezoekers van de bibliotheek zijn! De namen van de beste speurders: De Eendragt Gert Jan van Vliet; Youri Visser; Chantal Slappendel; Paula van Vliet; Bas Nietrink en Nick Stigter. 't Reigerbos René Sleeuwenhoek; André Laay; Cock de Hoog; Jörg Ooms; Laura de Wit; Desi Syarnoebi; Bernmar- dine Remmerswaal; Yuri Sips; Sander de Vries; Youri Korpel; Annemarie Bui tenhuis; Daniëlla Altman; Arnout van Leeuwen; Robbert-Jan Bijsterbosch; Ingrid Goudsmit; Lenneke den Ouden, Robert Schmidt, Robbert Koole, Jeroen Lamfers en Harold Leewis. Zevenhuizen - Jan Ottevanger berichtte Hart van Holland over zijn goede pres taties geleverd op 19 juni en 26 juni. Op eerstgenoemde datum nam hij deel aan een 'run-bike-run-'wedstrijd in De Meern met een afstand van 8,5 km. lo pen, 35 km. fietsen en 5 km. lopen. Bij de veteranen behaalde hij een twee de plaats. Eerste werd hij een week later bij de 1/ 4 triathlon van de Stichting Evenement in Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zevenhuizen - Er vlogen 847 duiven vanuit Duffel met een afstand van 102 km. Ze werden gelost op 3-7 om 9.45 uur met een westenwind. In concours wa ren 847 duiven en het aantal prijzen bedroeg 212. De snelheid van de 1 e duif was 1479.995 meter. D.C. Brem 1,2,4,6,8,10,13,14,19,20,21, 23,24; J. v.d. Berg en dr. 3; E.P. Ver schoor 5; C. v.d. Graaf 7,9,11, 16; Joh. Stofberg 12, 15; J. v. Leeuwen 17, 18; Ton en Ank 22; M. Strijdhorst 25. Ingezonden Zevenhuizen - Namens de stichting Sa menwerkende Organisaties Vogelon- derzoekNederland, de SOVON, houd ik een onderzoek naar de populatie gier zwaluwen in Zevenhuizen. Met deze vogel gaat het steeds slechter door de sloop van oude panden voor nieuwe. Laat ik eerst wat over de gierzwaluw vertellen: de gierzwaluw is binnen het vogelrijk een aparte soort, dus geen familie van de huis- en boerenzwaluw. Een gierzwaluw is te herkennen aan z'n sikkelvormige lichaam. Gierzwaluwen trekken groepsgewijs op in scheer- vluchten 's morgens en 's avonds, waar bij een gierend geluid wordt gemaakt, wat klinkt als 'srie, srie'. Ze vliegen altijd, dag en nacht. Ze rusten 's nachts op een hoogte van zo'n 3000 meter in een soort half-slaap. Voedsel halen ze uit de lucht en ook nestmateriaal en pluisjes etc. Alleen voor de paring en liet broeden komen ze in contact met de vaste grond. Slecht weer is nadelig voor de gierzwa luw. Om dan aan insecten te komen zoeken ze beter weer op, soms wel 1000 km ver weg. Dat dit ten koste gaat van de jongen is duidelijk, om een indicatie te geven: een gierzwa luwfamilie verorbert zo'n 20.000 insec ten per dag! Waar nestelt een gierzwaluw? In bestaande holtes en spleten in ge bouwen, zoals bijv. onder kapotte of verschoven dakpannen, in gaten in muren en achter dakgoten. Dit soort plaatsen zijn bij nieuwbouwprojecten niet meer aanwezig en bij renovatie weggewerkt. Aangezien de gierzwaluw zeer plaatsgetrouw is zal deze niet tot broeden overgaan als mocht blijken dat zijn nest verdwenen is. Een nieuwe broedplaats ontdekken ze doorgaans moeilijk. Bij de nieuwbouw van het kan toor aan de Dorpsstraat 200 hebben wij zgn. ventilatiepannen omgebouwd, zo dat er nestmogelijkheden ontstaan zijn voor de gierzwaluw. Het kan echter jaren duren voordat ze deze ontdek ken, of zelfs helemaal niet. bij renova ties is de kans groot als men een nieuwe opening houdt op de plaats waar de oude heeft gezeten. Er zijn tegenwoor dig div, hulpprodukten te koop zoals speciale dakpannen, neststenen en kasten. Het zou mooi zijn als er maatre gelen in een gemeentelijke bouwveror dening zouden worden opgenomen dat bij renovatie de nestplaatsen van gier zwaluwen niet verdwijnen en dat er nieuwe worden gecreëerd. In sommige steden gebeurt dat al! Mijn verzoek aan u is om mij mee te delen of er bij u in de buurt gierzwalu wen broeden, of dat u er een vermoe den van heeft, zodat ik langs kan ko men. Bij voorbaat dank. Mark Scheffers. U kunt mij telefonisch bereiken over dag: 01802-1866; 's avonds 01802-3396. Adres: Lange Zijde 8.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7