"Van Zeggen komt schrijven" Inleveren pakketten voor Polen Geslaagden EHBO-A cursus Benthuizen D-spelers SV Bernardus naar Italië Regio TV-krant "Het Groene Hart" binnenkort van start Het is altijd tijd voor de tuin Kerkdiensten Hart van Holland/14 juli 1993 pagina 11 Wood... een bekende in Hazerswoude Een journalist in hart en nieren Speurder In de textiel Jong geleerd.... op leeftijd gedaan Columns in Hart van Holland Wood "Zet 'm op" Benthuizen/Hazerswoude-dorp zondag 18 juli Huisartsen weekeinddienst Boskoop/Benthuizen Belangrijke telefoonnummers: Altijd wat moois Vakkennis Campagne Eigen accent jjazerswoude-dorp-(Rijnwoude- "Vroeger stond er altijd op een kwitantie 'zegge en schrijve'. Je moest namelijk het verschuldigde bedrag in letters en cijfers schrijven. Welnu, onder dat motto, interview ik voor het eigen verenigingsblad "Toontje Hoger", leden van onze oratoriumvereniging "Zang en Vriendschap". Daarvan zijn mijn vrouw en ik, volgend jaar, als het koor 75 jaar bestaat, 25 jaar lid. Een derde deel dus lacht de 71 jarige Arend Bos. Zijn journalistieke interesse leidde na de middelbare school als jongeman die geen zitvlees had en bij de PTT niet aardde', tot een cursus journalistiek en reporter met een stenografische snel heid van 300 lettergrepen per minuut. Net nadat hij het diploma behaalde brak de oorlog uit en als jongeman die het strakke regime van de bezetter niet pikte, hielp hij mee aan het verspreiden van het illegale blad "Het Parool" welke door verraad eind 1942 werd opgerold. Hoewel Arend Bos het er levend af bracht, op tijd kon vluchten, waren anderen minder gelukkig en werden gefusilleerd. In de volgende jaren heeft de jongeman Bos veel ondergronds werk verricht, waarvoor hij later ook door de Konin gin is bedankt en gedecoreerd en nu nog met andere verzetsmensen om de vijfjaar een reünie beleeft. (Deze wordt aangeboden door de gemeente Zand- voort). Inmiddels had hij samen met zijn vader en het plaatselijk verzet van Zandvoort begin 1943 een eigen illegale krant in het leven geroepen, namelijk De Kleine Patriot in het leven. Ook voor Trouw heeft hij zich ingezet. Na de oorlog- waarover hij uren kan vertellen en een boek aan het schrijven is-startte hij zelf met een krant, name lijk De Nieuwe Zandvoortse Courant, die heden ten dage nog bestaat. Na een jaar keihard werken verkocht hij de krant, omdat hij niet achter de predikbeurten en advertenties aan wil de blijven jagen. Arend Bos kreeg een baan aangeboden bij de politie en kwam vervolgens na vijf maanden, als opsporingsambtenaar bij de Centrale Opsporingsdienst van vij andelijk vermogen, afdeling buiten land. Bos reisde in die jaren, inmiddels getrouwd en in Rotterdam woonachtig, naar heel wat landen. In 1948 kreeg hij eervol ontslag met behoud van salaris, omdat hij niet academisch gevormd was. Een baan als bedrijfsleider van een tex tielfabriek in Rotterdam die nog hele maal moest worden opgezet was een uitdaging, waarvan hij veel leerde. In Sassenheim, waar de nieuwe fabriek van start ging, woonde het echtpaar, met hun zoon, 12 jaar om in 1953 Hazer swoude als domicilie te kiezen. "In 1953 ben ik zelfstandig geworden en heb mijn grossier en agenturenbureau ge sticht onder de naam R1BOTEX. Ge deeltelijk de voornaam van mijn vrouw Ria en van mij: Bos. Het zakenleven nam gelukkig niet alle tijd van de heer Bos in beslag, alhoewel zakenreizen en internationale beurzen erbij hoorden. Er bleef tijd voor reizen en sporten. Nu hun zoon en schoon dochter sinds een aantal jaren de zaak bekwaam voortzetten, is er samen met vrouw Ria, tijd voor hobby's als tuinie ren, puzzelen en klusjes aan het huis aan de Paulus Potterstraat. Nu, in de rust, komen z'n journalistieke aspiraties, soms geënt op gemeentelij ke ontwikkelingen, boven borrelen en sinds een jaar of drie geeft hij weer uiting aan die drang, in de wetenschap dat niets hoeft, maar wel leuk is... Echter nu er zich een vorm van rheuma aan met name z'n polsen openbaart, gaat het typen wat moeilijker, dus over weegt hij de aanschaf van een pc. Het leek hem een goed idee om zijn columns voortaan in "Hart van Hol land" te laten plaatsen, vanwege het onafhankelijke karakter van de krant en Benthuizen - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan ge schieden bij de familie Kruger, Pr. Clausstraat 12 te Benthuizen op vrijdag 16 juli van 17.00 tot 20.00 uur. Voor informatie kan men bellen tel. 079- 313 237. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen door, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde èn afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen nu ook brieven, tijdschriften e.d. bevatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg., de kosten zijn f 7,50 per pakket, plus f 2,50 per kilo. kompostvat gratis af te halen t.k. gevr. grill/ bakoven 01727-10143 milieubewuste luiers 25 badstof en 7 broekjes samen/50,-01727-16531 t.k. witkuifkaketoe handtam met kooi 1500,- na 18 uur: 01828-30592 Gevraagd tbv HUNI oude muziekinstrumenten defect geen bezwaar 01727-18942 t.k. boeken 5 HAVO fa wa du en ne ak 01727- 18267 Gevraagd 4 mtr. trailer voor fj zeilboot aanbiedin gen 01828-19231 t.k. zeer mooie Puch paars lila wit spec, paint nw. banden sterw. 1100,- 01793-1432 t.k. Citroen 1-90 inage inj. 10.500,- km 32000 getint glas 01793-1659 Rijnwoude-Benthuizen - Ook de kinde ren van groep 8 van de beide basisscho len in Benthuizen hebben hun EHBO-A- cursus er op zitten. Hoewel het voor sommige kinderen knap lastig bleek, is het Ans Geelen en Anneke vd kamp gelukt de kinderen de belangrijkste handelingen van de EHBO bij te bren gen, hetgeen een complimentje ver- ment. De bijbehorende getuigschriften werden op de afscheidsavonden van de heide scholen uitgereikt. De geslaag- en zijn Amoldus van Osschoolr. Judith Boeter: Hilke Brackel; Emmy Brouwer; wietske vDijk; Sarah Frederiks; Bianca Kooter; Marinka Lugthart; Sharon vd Meer; Deborah Opstal; Wendy Plas- meyer; Sabrina Pool; Leonie Pos; Ma- non Rubrech; Sifra Schilder; Marjolein Schotte; Marlies vd Weyden; Carolien Windmeijer; Wouter vd Aarsen; Klaas Altena; Joost Graper; Stef Groen; Ma- rijn Janssens; Biddarth Khandekar; Robin Lijkwan; Jeroen Mets; Walther Mets; Mark Priem; Sander Retel; Vin cent Schilder; Thu v T ran; Wietse Uiten- broek. School met de Bijbel:: Walter Bax; Karen den Boer; Judith Bregman; Leila Breg- man; Diny Bij de Vaate; Henriëtte v PB Op de foto de heer Arend Bos te stoppen met inzendingen aan de lo kale. Eenmaal per twee weken tracht hij voortaan, vers van het mes en op het scherp van de snede, zijn spitsvondige, satirisch kritische, "ei" te leggen. De éne week in HvH en de andere week in een ander regionaal, onafhankelijk nieuwsblad. "De drang om me te uiten heeft ook te maken met het verleden. In de oorlog was het niet mogelijk om bepaalde zaken met name te noemen. De democratie en vrije meningsuiting in ons land, is een verworven goed, waar we intens blij en dankbaar voor mogen zijn". Dat de heer Bos onder het pseudoniem Wood schrijft, weten inmiddels alle dorpelingen, mede dankzij een gesto ken loftrompet van een ingezetene, ter gelegenheid van hun 45-jarige echtver eniging, vorig jaar. Echter van z'n hele curriculum vitae, waren slechts de leden van "Zang en Vriendschap" op de hoogte, omdat en kele maanden geleden de 'intervie- wer'van "Van zegge komt schrijve" werd geïnterviewd. Nu zijn dat er meer, alhoewel we niet in details getreden zijn. Dat zou te ver voeren. Over de oorlog en de belevenissen van z'n verzetsvrienden hoopt hij een boek te schrijven. Z'n naspeuringen zijn in middels beloond en de personen in kwestie -waarvan één woonachtig in Engeland- geïnterviewd. Rijnwoude - "Wekenlang hebben ze er voor gespaard, sponsors gezocht en voorbereidingen getroffen om op reis te gaan en aanstaande zondag is het zover", zegt Jan Ammerlaan, de pr-man van Sportvereniging Bernardus uit Ha- zerswoude-Rijndijk. "De bus vertrekt om half zeven 's mor gens vanaf het sportcomplex richting Italië. We hopen dat onze D-voetballers in Verona goede prestaties leveren en ze een fijne week hebben". Wat de Rijnwoudse voetballers van de D-elftallen in Italië gaan doen, is al van tevoren uitgekiend. Er is een aantrekke lijk programma voor de Rijnwoudse jongeren opgesteld, maar de hoofd moot ervan, vormt deelname aan de internationale sportmanifestatie om de Italy-cup in het 'Bentegodi-stadion' in Verona. Deelnemende landen zijn o.a. Italië, Spanje, Denemarken, Grie kenland e.d. Er wordt in poules ge speeld. De D-spelers van Bernardus worden ondergebracht in een school en vergezeld van ouders en begelei ders. In totaal vertrekken er zondag morgen 25 personen met de bus rich ting Italië. Zij hopen de volgende week op maandagmiddag 26 juli, weer aan de Rijndijk te arriveren. Ongetwijfeld volgen er berichten over hun belevenissen... en wie weet winnen de jongeren de 'Italy-cup'....Door be stuur, ouders en andere belangstellen den wordt er volgende week ge duimd.... BenthuizenHerv. kerk 9.30 uur ds. J. Boer Ermelo 19.00 uur kand. G. vd. Brink Nijkerk S.O.W. gemeente De Hoeksteen 10.00 uur ds. D. van Arkel Benthuizen Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur lees- dienst Hazerswoude-dorp: Herv. kerk 9.30 uur ds. M.H. Geertsema Zwijndrecht 18.30 uur kand. G. Lustig Huizen Geref.kerk 9.30 uur ds. A.J. Dondorp 's Gavenhage 17.00 uur ds. mw. T.H. Atteman-Roosjen Leiderdorp R.K.zaterdag 19.00 uur Woord en Communiedienst m. jongerenkoor zondag 10.00 uur H. Mis m. gem. koor 17 en 18 juli dokters J. en T. Buiter Dorpstraat 20 Benthuizen 079- 313 737 Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00 -14.00 uur. tel. 01728 -9322.Divisie ouder-en kindzorg-, spreekuur dagelijks 13.00 -14.00 uur. tel. 01715 -1463; Openingstijden uitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00-14.00 uur.; Hazerswoude- dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 - 19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00- 13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 8.30-9.30 uur, tel. 01714-15051/13782. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maatschappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazerswoude-dorp: tel. 01728- 8146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woensdagmiddag 15.00-16.00 uur; SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambulance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 Stichting Open Bejaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen: Mevr. G. Drost 01714-13253 (Rijndijk); Taf eitje-dek-je: Mevr. G. v. Zwiet en 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarmering voorouderen: Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je: Mevr. M. Verhage 01728-9569 (Dorp) b.g.g. 01728- 9531 Driel; Linda v Dusschoten; Petra v Dus- schoten; Erik Dijs; Richard v Eeden- Petersman; Bianca Gieben; Esther Ha venaar; Lianne den Heijer; Marnix Hui- zer; Cor Kaashoek; Marleen Krabbe; Geerten Krijgsman; Suzanne Künz; Elza Laban; John Laban; Arjan Molenaar; Mirjam vd Plassche; Johan Pos; Hugo Qualm; Bastiaan Roggeveen; Bas Schel- lingerhouit; Ineke Sonneveld; Sabina Tuyl; Lowie vd Velden; Nathalie Ver heul; Marian Verhoek; Nienke vd Waal; Corné v Waaij. (Men schrijft ons:) Regio - "Radio 1 nul 6 zal voor het einde van 1993 beginnen met het brengen van een kabelkrant. Onder de naam TV- Krant "Het Groene Hart" zal vierentwin tig uur per dag nieuws en informatie uit de regio worden gebracht. TV-krant "Het Groene Hart:" zal te zien zijn in de gemeenten Rijnwoude en Ze- venhuizen-Moerkapelle. Een aantal an dere gemeenten in de regio, waaronder Alphen a.d. Rijn, is ook verzocht tot doorgifte van de kabelkrant. De gemeenteraad van Zevenhuizen- Moerkapelle heeft dinsdag 29 juni jl. de programmaraad van Radio 1 nul 6 voor Zevenhuizen-Moerkapelle representa tief verklaard, waardoor binnenkort ook kan worden begonnen met uitzen dingen voor Zevenhuizen-Moerkapel le. Met ruim 30.000 luisteraars in de regio, is Radio 1 nul 6 één van de best beluis terde lokale radiozenders. Radio 1 nul 6 is te ontvangen via FM 106.5 mHz. in de ether en via de kabel op FM 103.1". 'Het is altijd tijd voor de tuin' zo luidt het thema van de campagne van het Hoveniers Informatiecentrum, PPH en de vereniging voor belangenbeharti ging voor de Tuinbranche. En inderdaad, waarom zou je wachten tot het weer lente is om iets aan je tuin te gaan doen. Er is een rijk sortiment planten te koop om tuin, terras of bal kon ook in het najaar is ook een ideale tijd om alvast de beplanting in de grond te (laten) zetten, om de tuin in het voorjaar weer fleur te geven en voor het plaatsen van rozenboogjes, fraaie beelden en verlichtingsornamenten, het aanbrengen van verhardingen, schuttingen en dergelijke. Ook het on derhoud aan de vijver kan dan mooi gebeuren, voordat de kikkers in winter slaap gaan. 'Tuin en groen, er is altijd wat moois te doen', zo vinden het Hoveniers Infor matiecentrum, Plant Publiciteit Hol land en de vereniging voor Belangenbe hartiging voor de Tuinbranche, de pro motie-organisaties van de hoveniers, boomkwekers en leveranciers van tuin- benodigdheden. De drie organisaties hebben elkaar gevonden in een geza menlijke reclamecampagne die dit na jaar, onder het motto 'Het is altijd tijd voor de tuin', van start gaat. met deze campagne willen de drie promotie-or ganisaties de consument het hele jaar rond in contact brengen met activitei ten rond het huis. Het accent ligt hierbij op het najaar. Tuinieren is leuk. Of het nu voorjaar, zomer of najaar is. En er is inderdaad het hele jaar door wat te doen. Voor de tuinliefhebber zelf of voor de vakbe kwame hovenier die de tuinterras of balkonbezitter kan adviseren en ook werk kan uitvoeren. Voor en mooie tuin komt heel wat kennis om de hoek kij ken. Er zijn tuinliefhebbers met van die groene vingers; uit boeken en artikelen over de tuin is veel kennis te halen, maar sommige dingen kun je vaak beter aan de vakman overlaten. De campagne van de promotie-organi saties loopt van de laatste week in sep tember tot en met de laatste week van oktober. Via ruim 300 reclamespots op de diverse radiozenders en ook via ad vertenties, posters, advertenties en pr- activiteiten wordt de consument op het plezier van activiteiten rond het huis attent gemaakt. het najaar is ook een uitstekende tijd om eens na te denken over de keuze van planten voor de tuin. Over de juiste ruimtelijke indeling en al die tuinbeno- digdheden, waarmee je de tuin, het ter ras of het balkon, zo'n eigen accent kunt geven. Deze zijn niet voor niets het verlengstuk van het huis.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 11