Waddinxveeii Waddinxveen 760 'Open Air' popfestival Langebaanzwemmers van De Gouwe in Leiderdorp Politieberichten Boskoop téfilf Midden-Holland-nieuws Floreant op schema met vernieuwbouw kantine Geslaagden "De Groene Zijde" Logo-kist basismateriaal op Plantarium '93 Kerkdiensten Kerkdiensten Plantarium vanaf 18 augustus Jan Habets directeur PPH Hart van Holland/14 juli 1993 pagina 13 Festival van formaat lste Avenue Boskoop - zondag 18 juli Waddinxveen zondag 18 juli Enthousiasme Controle Tegenvallers Waardering Grootschalige introductie Waddinxveen - Ter gelegenheid van het 760-jarig bestaan van Waddinxveen wordt er op 14 augustus a.s. een rock- pop-festival georganiseerd onder de naam 'Waddinxveen 760 Open Air'. Waddinxveen 760 Open Air is een initia tiefvan de Stichting Welzijnswerk Wad dinxveen en de Stichting Muzikanten Collectief Waddinxveen. De naam geeft al aan dat dit festival in de open lucht plaatsvindt. Als lokatie is hiervoor het Evenementen-terrein aan de Dreef gekozen. Het is de eerste keer dat een openlucht festival van dit formaat in Waddinx veen wordt georganiseerd. Afhankelijk van reacties van sponsors en publiek wordt in overweging genomen jaarlijks een dergelijk festival op te zetten. Aan dit festival in het laatste weekeinde van de schoolvakanties- zal veel aan dacht worden besteed aan geluid, licht en special effects. De programmering is nog niet helemaal bekend maar zeker is al wel dat lste Avenue als headliner zal fungeren. Vol gens planning zullen er in totaal vijf groepen optreden en zal het festival terrein de mogelijkheid bieden voor kramen en stands. De inschrijving hier voor is open. De toegang tot 'Waddinxveen 760 Open Air' is gratis. Het programma begint om 15.00 uur en eindigt 21.30 uur in de avond. Twee weken voor de zaterdag de 14e wordt een speciale festivalkrant uitgegeven, waarin adverteren mogelijk is. Ook op het festivalterrein worden mo gelijkheden geboden voor het realise ren van reklame-uitingen. Voor informatie over sponsoring, ad verteren, huren of inschrijven voor een stand of kraam, kan contact opnemen met de organisatie, tel. 01828- 17653/ 10296/31932. Waddinxveen - Het afgelopen weekein de werden er alleen in Leiderdorp lan- gebaanwedstrijden gehouden. De re genbuien konden de Gouwezemmers er niet van weerhouden om weer in de voorste gelederen in de diverse zomer- klassementen mee te strijden. Op de 2km. vrijeslag moest Jan Willem v.d. Hoek in 24.16 de kampioen van de afge lopen jaren Hans van Goor voor zich dulden. Deze richt zich dit jaar voorna melijk op internationale marathons van 10 en meer km. De grotere inhoud van Van Goor gaf op de laatste meters de doorslag. Jan Willem had hierbij zo'n krachtsinspanning moeten leve ren, dat ook zijn slim meegezwommen naaste concurrent, Almar v.d. Meer, hem voorbleef. Op de 2km. schoolslag was de vorig jaar tweede in het klassement geworden Martijn v.d. Maagdenberg, na een rust periode, weer aanwezig. Door de hierbij opgelopen/trainings achterstand moest de Gouwezwemmer genoegen nemen met de vierde plaats in 33.38. De beide Gouwemasters van boven de 50, Nic. Geers (55) en Hans den Boer (62) hebben er een geduchte concur rent bij gekregen. De vroegere topper Rob Hanou uit Arnhem, die zowel de vrije-als de schoolslag goed beheerst, is onlangs 50 geworden. Nic. Geers bleef hem op de duizend meter vrijnog wel de baad. Hij was hem in 14.35 nog wel ruim 50 sec. voor. Hans zwom op de 1000 m. schoolslag 20.33 waar Hanou anderhalve minuut onder bleef. Het aanstaande weekeinde staan er wedstrijden op het programma in het Steenwijkerdiep en in de Sloterplas. In Steenwijk vinden dan tevens de natio nale kampioenschappen plaats op de 5000 meter, waarop V.d. Hoek zijn titel zal verdedigen. Verkeer ,0p 4 juli botsten twee fietsers op het fietspad van de Hoogeveenseweg tegen elkaar. Eén van de fietsers werd voor controle naar een ziekenhuis vervoerd. Op 8 juli vond een aanrijding plaats op de Zijde. Een bestuurder welke zijn portier open deed had de lengte van een passerende vrachtauto verkeerd ingeschat. De auto liep forse schade op. Tevens vond en aanrijding plaats op het Reijerskoop met de Galerij. Een au tomobilist die af wilde slaan had ver moedelijk door de zon een tegemoet komende bestuurder niet gezien. Die dag verloor een onbekend gebleven vrachtauto enkele stenen op de Provin- cialeweg, waardoor een personenauto schade opliep. Op 9 juli reed een onbekend voertuig tegen een geparkeeerde auto op de A.P van Neslaan. In de vroege ochtend uren van 10 juli vond een eenzijdig ongeval op de Alp- henseweg plaats ter hoogte van de ahell. Een bestuurder uit Alphen a/d Rijn taakte i.v.m. de zeer hoge snelheid de macht over het stuur kwijt. Hij schoot tussen twee tegenliggers door en kwam °P zijn kop in de sloot terecht. In de auto zaten nog twee passagiers. De in leenden konden niet op eigen kracht uit de auto komen. Door de brandweer moesten zij uit de auto worden gehaald en werden zij vervoerd naar het Groene art Ziekenhuis. Aldaar hadden zij al- een wat onderkoelingsverschijnselen en enkele schaafwonden. Brandweer oskoop, Waddinxveen en Gouda wa- ten ter plaatse, alsmede twee ambulan- es en twee takelwagens. De auto bleek met verzekerd te zijn. Tegen de be- maakt Worc^ Proces-verbaal opge- Herv. kerk 9.30 uur ds. J. van Drenth Ede 18.30 uur gez.dienst in Herv.kerk De Stek 9.30 uur ds. K.J. Jansen Geref.kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar 18.30 uur Herv.kerk Vrijz.Prot geen dienst Chr. Geref. 9.30 uur 18.30 uur ds. G. Leendertse Den Haag -Zuid Bethel-Voile Evang. gem. 9.30 uur samenkomst Dick v. Steenis R.K. zat.De Stek 17.30 uur kerk 19.00 uur zondag 10.00 uur kerk Snelheidspiraat: Door collega's van de Algemene Verkeersdienst werd op 8 juli een bestuurder uit Alphen a/d Rijn bekeurd voor het overschrijden van de snelheid op de Hoogeveenseweg. De bestuurder reed aldaar tussen de 140 km en 180 km/uur. Tevens maakte hij levensgevaarlijke inhaalmanoeuvres. Zijn auto werd inbeslaggenomen. Criminaliteit Op 8 juli werd de auto welke op 25 juni vanaf de Zijde ontvreemd was terugge vonden in Den Haag. De auto was ech ter geheel uitgebrand. Op 8 juli werd geprobeerd om wielen te stelen van een personenauto die ge parkeerd stond aan de Burgemeester Colijnstraat. Op 9 juli werd aangifte gedaan van vernieling van enkele ruiten van de wo ningen aan het Noordeinde. De schade bedraagt 900 gulden. Op 10 juli werd aangifte gedaan van diefstal van een radiocassetterecorder uit een auto welke geparkeerd stond aan de Bosweg. Ook werd aangifte ge daan van diefstal van twee hanen uit een ren aan de Goudse Rijweg. Diefstal fietsen: De volgende fietsen werden gestolen; witte kinderfiets, he renfiets, groene Union herenfiets Brand: Op 10 juli ca. 0.30 uur werd een brand ontdekt in een berging van wo ningen aan de Zijde. De brandweer bluste de zaak. Door de enorme rook ontwikkeling werden de bewoners van de boven gelegen woningen uit hun woningen gehaald. Een baby moest zich even onder doktersbehandelingen stellen i.v.m. ingeademde rook. Na con trole mocht het kind naar huis. Enkele bewoners moesten i.v.m. de rook de nacht bij familie onder brengen. Boskoop/Hazerswoude- De internatio nale vakbeurs voor de boomkwekerij Plantarium '93 wordt op woensdaga vond 18 augustus door David Clare ge opend. Hij is de voorzitter van de Inter national Garden Centre Association. De eerste tw ee dagen is de beurs alleen toegankelijk voor de vakhandel, in het weekeinde (20 en 21 augustus) kunnen ook consu menten kijken wat de boomkwekerij te bieden heeft. Tuincentra uit 13 Europe se landen laten dit keer zien welke strui ken en planten in najaar en winter op hun mooist zijn. Boskoop - De heer J. Habets (36) is per 1 oktober aanstaande benoemd tot di recteur van Plant Publiciteit Holland (PPH), de promotie-organisatie van de Nederlandse boomkwekerijsector. Ha bets wordt de opvolger van de heer H.R. Bannier, die deze functie ruim 20 jaar heeft bekleed en nu van de VUT- regeling gebruik maakt. Jan Habets maakte al snel na zijn middelbare school kennis met de agrarische sector als medewerker van het Land bouwschap en het Produktschap Sier gewassen en sinds 1 augustus is hij in dienst van de PPH. Momenteel maakt hij deel uit van de voorbereidingscom missie van de boomkwekerijsector voor de Floriade 2002. Verder is hij o.m. secretaris en adviseur van de Stichting Vakbeurs voor de Boomkwekerij (Plan tarium), adviserend betrokken bij de Stichting Afzetbevordering Groot Groen en lid van het Marketing Team voor de Boomkwekerij. Hervormde Gemeente Brugkerk 9.00 uur ds. A.W. v.d. Plas 17.00 uur eerw.heer L.A. Burger Rijssen De Hoeksteen 9.30 uur eerw.hr. L.A. Burger Rijssen 18.30 uur ds. A.W. v.d. Plas Bethelkerk 9.30 uur ds. W. Gorissen Katwijk a. Zee 17.00 uur cand. G. v.d. Brink Nijkerk Rehobothschool 10.30 uur ds. A.W. v.d. Plas 17.00 uur ds. J. Noordam Nieuwerkerk a.d. IJ. Geref.Vrijgem. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 16.30 uur ds. P.M. de Wit Gouda Herv.lmmanuelgemeente 9.30 uur ds. J. v. Vliet Amersfoort Ontmoetingskerk 17.00 uur geza menlijke samen op weg dienst ds. G. Rang Nieuw Vennep 'ntefgemeentelijk Samenwerkings- gaan Midden-Holland heeft onlangs hph ^et 'icht van de gebleken nnri te bij de gemeenten aan bodem- i 6rZj voorafgaand aan bouwpro- en d°or de Milieudienst, heeft het vÜf?6»? bestuur besloten de formatie an de Milieudienst uit te breiden. Te- knm 'S een begrotingswijziging nage- financiering van de in 1993 optredende meerkosten. ten ?em1eente Rijnwoude heeft beslo- vn,,r™°i- voor twee scholen uit de dp I?-71 j 6 Semeente Koudekerk aan r.rn'iï-pp logopedische zorg van de alpp dden-Holland af te nemen, het hpP(t V estuur van Midden-Holland ïenmÜ6" begrotingswijziging 1993 aan- hif be financiële gevolgen niervan verwerkt. -Gezien het structurele gebruik van de post 'vervanging' heeft het AB inge stemd met een formatie-uitbreiding van de afdeling jeugdgezondheidszorg van de GGD ten laste van de post ver vanging. Het daartoe strekkend voor stel tot de 2e begrotingswijziging 1993 is aangenomen. -De heer Zantman van de gemeente Nederlek wordt benoemd tot lid van de commissie Onderwijs Zorg. -Het AB gaat akkoord met de vijfde be grotingswijziging 1993 ten behoeve van een dienstverleningsovereenkomst met de Centrale Post Ambulancever voer (CPA) Hollands Midden. Deze dienstverleningsovereenkomst be helst het uitlenen van een medewerker aan de CPA teneinde het secretaris schap van deze regeling te kunnen ver- Boskoop - De 'vernieuwbouw' van de kantine en de bouw van het jeugdhonk van voetbalvereniging Floreant liggen perfect op schema. Dankzij een goed draaiende bouwcommissie en de inzet van een vaste kern Floreant-vrijwilli- gers loopt alles volgens planning. Ople veringvan deze bouw wordt medio sep tember/oktober verwacht, met de ver nieuwbouw is een bedrag van ca. 20.300 gulden gemoeid. Tijdens de ledenvergadering in novem ber vorig jaar, toen het besluit tot deze ingrijpende vernieuwbouw viel, liet het bestuur weten dat de plannen alleen gerealiseerd konden worden als de le den bereid waren de handen uit de mouwen te steken. Door zelfwerkzaam heid wilde Floreant de bouwkosten te rugbrengen tot 'slechts' 170.000 gul den. Zoals de zaken er nu voor staan, gaat dit- ondanks enkele tegenvaller, die er bij elke bouw altijd schijnen te zijn - lukken. Dat de vernieuwbouw succesvol ver loopt is vooral te danken aan de tiental len vrijwilligers die op de avonden en de zaterdagen enthousiast aan het werk zijn. In maart van dit jaar startte Floreant met het werk. nadat door de leden veel voorbereidend werk was gedaan (grond voor de fundering verplaatsen en riolering ingraven) kon bouwbedrijf Factotum met de bouw beginnen. Toen de aanbouw casco gereed was, begon- na het bedrijfsvoetbal- op 14 juni het grote werk voor de Floreant-leden. Bin nenmuren werden weggehaald, toilet groepen verplaatst, leidingen getrok ken, plafonds geïsoleerd en afgewerkt, wandjes geplaatst en veel zaken afge timmerd. Elke avond slaagde de bouwcommissie erin probleemloos zo'n 20 tot 30 vrijwil ligers te charteren. Eigenlijk groeit de groep met de week, want door de sfeer en het grote enthousiaste worden kij kers soms helpers. Vandaar dat de noodzakelijke onder houdswerkzaamheden ook gewoon' doorgaan. Zo worden door deze groep de latten langs de reclameborden en palen van de afrastering geschilderd en is het oude roestige gaas van het hek vervangen door een frisgroene afraste ring. Tegelijkertijd is de ballenvanger achter het doel rechtgezet. Wie komend seizoen bij Floreant komt, ziet dat de entree naar de kantine een heel aardige face-lift heeft ondergaan, overigens leven er nog meer ideeën om de entree nog aantrekkelijker te maken, maar dat is een kwestie van tijd (geld). voor wie zich er zorgen over zou ma ken: alle werkzaamheden worden door volledig gediplomeerde en kwalitatief hoog geschoolde mensen begeleid en gecontroleerd. Zo staat de bouw onder toezicht van een bouwcoördinator en worden leidingen gecontroleerd door een onlangs nieuw in Boskoop gestart electro-technisch installatiebedrijf. De eigenaar van dit bedrijf, dat de materi alen leverde, werd oor het enthousias te van de vrijwilligers zo aangestoken dat hij nu zelf in zijn vrije tijd vrijwilli gerswerk loopt te doen. Een trouw lid van Floreant stelde tij dens tal van graafwerkzaamheden - het ingraven van de vetvanger en het egali seren van de grond - gedurende een aantal avonden zijn graafmachine gra tis beschikbaar. Niet onvermeld mag blijven dat veel Floreantleden zich hebben ingezet om goedkoop aan duurzame materialen te komen, hetgeen honderden guldens besparing opleverde. Momenteel is Floreant zover met de bouw dat de nieuwe koelruimte aange sloten kan worden en er met het tegel werk van de keuken al gestart is. Voorts is het de beurt aan de installatie van keukenapparatuur. Dankzij een leverancier kon op inver- dienbasis 20.000 gulden aan appara tuur aangeschaft worden. Omdat alles reeds in de grondverf staat kan het afschilderwerk eerdaags ook aangepakt worden. Uiteraard kende Floreant tijdens de bouw ook wat financiële tegenvallers. Zo moest er een oude olietank verwij derd worden en viel de isolatie duurder uit. niet meer het te gebruiken toilet groepen moesten vervangen worden en een nieuw raam en een extra ventila tie- en lichtkoepel in de keuken zorgden voor meerkosten. Kostenverhogend werkte ook het gescheiden houden van de riolering. Ook bleek dat de oude telefooncentrale op het punt stond om het te begeven en dus vervangen moest worden. Wanneer de vernieuwde kantine en het nieuwe jeugdhonk geopend zullen wor den, is nog niet bekend. Er moet na de bouwvakvakantie - in die tijd hebben ook de bouwvakkers van Floreant va kantie - nog veel werk verzet worden, dus zullen er nog veel vrijwilligers no dig zijn. Nog meer vrijwilligers nodig?! Bovendien speelt het bestuur met de gedachte om de gehele kantine meteen helemaal mee te renoveren, het be stuur van Floreant aarzelt echter, want dat betekent naast een financieel pro bleem, ook een nieuw, extra aanslag op de vrijwilligers. Floreant-voorzitter Sjaak Blaazer: "Al leen als de penningmeester nog geld wet te vinden en als er zich naast de oude getrouwde hap, ook nog nieuwe vrijwilligers komen, durf ik extra werk aan.We moeten de mensen echter niet te veel belasten, want wat er momen teel gepresteerd wordt, grenst al aan het ongelofelijke. Ik heb daar zeer veel waardering voor. Wie het werk, dat ver zet is, ziet - de kantine heeft een ware metamorfose ondergaan- zou bij na ver geten dat Floreant een voetbalvereni ging is en geen doe-het zelf- hobby club". Boskoop - Aan de christelijke agrari sche school "De Groene Zijde" zijn ge slaagd: Uit Waddinxveen: Daniëlle de Bake; Martijn Bos, Ciska la Grand, Gay- lord Heij en Henk Molenaar Uit Boskoop: Barrie de Bruyn, Roald Hengeveld, Ilja Hoogerbrugge, Arjan Loef, Antoon Rijnbeek, Reinier Schol- tenm, Nordin Veelenturf en Jaap Weze lenburg. Uit Hazerswoude: Leontine Maan, Sari na Siegers, Simon Spil en Barry Straat hof. De overige kandidaten komen uit Gouda, Bodegraven en Reeuwijk: Bram hoogeveen, Caroline v.d. Klugt, Eddy van Leeuwen, Peter Paans, Jung van Rossum, Leon Verkleij, Marsha de Vries. Geslaagden vakschool boomteelt Boskoop: Arnoud Boer en Dennis Grootendorst; Waddinxveen: Sake Saakes en Walter van Triet. Hazerswoude: Rob Droogh. De overige geslaagden zijn: Martin Baas, Johan Kieft, Gijsbert Scheurwa ter, Tirian Schouten, Johan Vermeulen, Ton de Jong, Martin v.d. Neut, Martin Ellerbroek, Helmuth van Brakel en Rob van den Dries. Het praktijkgetuigschrift ontvingen: Peter Harkes (De Bilt), Marco de Goede Alphen a.d. Rijn; Mickel van Elleswijk en Cees van Soest uit Boskoop en Mark van Staveren uit Hazerswoude. vullen. -Het AB accordeert de derde begro tingswijziging 1993 met betrekking tot de invoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). -Het AB stemt in met de wijziging van de verordening op de bestuurscommissie Volwasseneducatie Midden-Holland. Deze wijziging wordt van kracht nadat de gelijkluidende besluiten van de deel nemende gemeenten zal een hiertoe strekkend voorstel voorgelegd wor den. De volgende vergadering van het alge meen bestuur vindt plaats op woens dag 13 oktober. De behandeling van concept-voorstellen in de bestuurs commissies en vaste commissies vindt plaats in de periode van 8 september 1993 tot 15 september 1993. Boskoop/Hazerswoude - Op de boom kwekerijvakbeurs plantarium'93, die van 19 t/m 22 augustus in Boskoop/ Hazerswoude op het ITC-terrein wordt gehouden, wordt gebruik gemaakt van de nieuwe verzendkist voor de boom kwekerij als basismateriaal voor de standbouw. Samen met de houten pal lets zijn de verzendkisten in belangrijke mate bepalend voor het opvallende ar rangement van deze vakbeurs, dat al jaren door hoofdarrangeur Niek Roozen wordt verzorgd. Het gaat hier om een cadmiumvrije kunststof kist, die is voorzien van het logo(beeldmerk) van de Raad voor de Boomkwekerij. Deze door het TNO in Delft goedgekeurde kost, is een verbe tering van het bestaande, internatio naal geaccepteerde model, het voldoet aan een serie standaardeisen. Deze kis ten mogen dan ook als enige het logo van de Raad voeren. Onlangs werd de kist voor het eerst op beperkte schaal in produktie genomen en is nu door meerdere fabrikanten leverbaar, hierdoor wordt de door de Raad zo gewenste uniformiteit van het fust in belangrijke mate bevorderd. De Raad voor de Boomkwekerij heeft PLANTARIUM gevraagd om de intro ductie op grote schaal van deze kist te willen ondersteunen. De Stichting Vakbeurs voor de Boom kwekerij, organisator van PLANTA RIUM, heeft na aanvraag bij de verschil lende fabrikanten een overeenkomst gesloten met Handelsonderneming F.N. Fase uit Boskoop en fabrikanten Ringoplast voor de aanlevering van de circa 20.000 kisten die voor PLANTA RIUM '93 nodig zijn. De kosten worden direct na afloop van PLANTARIUM in het handelscircuit gebracht. Recht streekse afname van de beursorganisa- tie is uitsluitend voorbehouden aan deelnemers van PLANTARIUM'93.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13