Wie maakt de leukste, origineelste, ludiekste vakantiefoto? Met de 57 leuke artikelen uit de nieuwe UNICEF catalogus maakt u miljoenen kinderen blij... Bel snel 070-3339300 voor de gratis Voorjaarscatalogus 1993! Zomerexpositie in de Kunstuitleen Bezoek een wereld van bloemen Groenzweem: nieuw schoon voor fotografen r\ Een wenskaart, puzzel, knuffel, t-shirt, schrijfmap of kookboek: Jaarverslag Hoogheem raadschap Schieland m Hart van Holland/14 juli 1993 pagina 15 gratis kleintje vul de bon In op Vakantief oto-wedstri j d een inzending van vorig jaar Evenals vorig jaar organiseert Hart van Holland weer een 'vakantie-foto-wedstrijd'. Iedereen kan in principe deelnemen aan de foto-wedstrijd, waarvoor mooie prijzen beschikbaar gesteld zijn. De bedoeling is dat men voor 21 augustus een goede, duidelijke foto instuurt, eventueel met een verhaaltje wie de personen of wat het object is dat op de foto vermeld staat en waarom de foto bijzonder is. De prijzen zijn als volgt: le prijs: Hartman tuinset, beschikbaar gesteld door Recreatie Verweij Zevenhuizen; 2e prijs: Etentje voor twee personen bij La Baraque Zevenhuizen; 3e prijs: Vergroting met lijst van de winnende vakantiefoto van Megacolor Waddinxveen. Een deskundige jury bepaalt de prijswinnaars. Foto's kunnen (voorzien van een retourenvelop met postzegel voor het terugzenden en voorzien van uw naam op de achterzijde) naar het redactieadres van Hart van Holland worden gezonden: Postbus 85,2760 AB Zevenhuizen. Het jaarverslag van het Hoog heemraadschap Schieland oogt bijzonder fraai. Ook in houdelijk is het goed verzorgd. Het geeft een omschrijving van de manifestaties waarbij het schap betrokken was, o.a. de grootse inzending op de Floria- de in 1992, gezamenlijk met twee andere waterschappen; hef bezoek van H.M. Koning Beatrix aan het gemaal in Moordrecht; de gehouden ex cursies en voorlichtingen en geeft een duidelijke omschrij vingvan de taakstelling van het bestuur en organisatie. Ook cijfermatig wordt er ver slag gedaan van de financiële stand van zaken. Gouda - In de Goudse Kunstuitleen gingt opl juli de zomerexpositie van start. Op deze tentoonstelling zullen meerdere beeldende kunstuitingen te zien zijn. Zo hangen er niet alleen (re cent vervaardigde) aquarellen, schil derijen en allerlei grafische technieken, maar staan er ook kunstzinnig gemaak te vazen, schalen en objecten. Een greep uit de beeldend kunstenaars achter de kunstwerken levert onder meer namen op val Leatitia de Haas (etsen), Marjan nagtegaal (aquarellen/ gemengde techniek), Nicole Montagne (sjabloomdruk) en Frits Droog (zeef drukken). Wat de keramisten betreft, is er werk te zien van o.a. Wies Dur, Ingrid Thies, Hanneke Blom, Brigitte Schreu- der en Bep Franzel. Alle kunstwerken zijn tegen aantrekkelijke prijzen te koop. De geëxposeerde kunstwerken zijn al lemaal afkomstig uit de galerie van de Kunstuitleen, Galerie KUG, die zich ook in het pand aan de Blekerssingel 40 bevindt. De galerie heeft nog meer tweedimensionaal en driedimensio naal werk "in stock". Deze zomertentoonstelling is t/m zater dag 14 augustus te zien in de Kunstuit leen Gouda Regio, Naaldwijk - In de vakantiemaanden juli en augustus organiseert Bloemenvei ling Holland. Dijkweg 66 in Honselers- dijk, speciale rondleidingen voor va- kantievierders. Een ideaal begin van een dagje uit. Vanaf gisteren (13 juli) zijn er tot en met 24 augustus, elke dinsdag en vrijdag rondleidingen, behalve op vrijdag 20 augustus. In plaats daarvan is er een rondleiding op woensdag 18 augustus. Bij deze rondleidingen vertelt een rondleidster uitgebreid over het reilen en zeilen van de bloemenveiling. Over de grootste koelcel ter wereld, de acht digitale veilingklokken, de distributie hal en de aanvoerhal. En over alles wat verder met het veilproces te maken heeft. Bezoekers die met deze rondlei ding mee willen lopen, moeten zich om 8.30 uur melden bij de ingang "Tou rists" aan de Elsenzijde van het veiling terrein. De rondleiding duurt tot ca. 11.00 uur. Van tevoren aanmelden is niet nodig. Inl. 01740-32158. Bericht van De Kleine Aarde Vakantietijd, fototijd. ledereen wil alles vastleggen. Van huise lijk geluk tot reisavontuur. Nou komen daarbij nogal wat che micaliën kijken. Zo'n 15 mil joen liter per jaar in Nederland. De helft gaat op aan zwart/wit- werk, waarbij veel in het riool verdwijnt. De andere helft komt vooral van printshops die uw kleurkiekjes bereiden. Merendeels gaat het netjes naar afvaldepots. Maar die hebben ruimtegebrek. Ook kost het fotowerk veel kost baar water. En dan hebben we het nog niet eens over al die, vaak kwikhoudende, batterij tjes in camera's en flitsers. De fotobranche beperkt de mi lieuschade via nieuwe chemi caliën. Daarvan is veel minder nodig dan voorheen. Toch groeit de afvalplas, doordat meer mensen gaan fotografe- Weggooi-gekkigheid Wat kun u doen? Om te beginnen: weggooicamera's zijn natuurlijk pure gekkigheid! En bij aankoop van foto apparatuur kunt u letten op het ener gieverbruik. Al die electronische snuf jes op de huidige camera's zijn geinig, maar kosten wel batterijen en maken het fotograferen vaak niet eens makke lijker. Enkele camera's van Nikon wer ken ook op Nikkel-cadminum (NC)op- laadbatterijen. Die gaan wel tot dui zend keer mee. Een oplader heeft u voor 35 gulden, ook in veel flitsers en compactcamera's zijn NC-tje te gebrui ken. Lees de handleiding en vraag het de winkelier. Trouwens, oude mechani sche came-ra's als de kleine Olympus Trip, leveren nog prachtfoto's op. Wie zelf ontwikkelt en afdrukt kan vloei stoffen vaak enkele keren hergebrui ken. En dan afleveren bij fotohandel, printshop of chemokar, net als afval- fotopapier en de eerder genoemde bat terijen. Verschillende stoffen apart houden vergemakkelijkt verwerking. Dus ontwikkelaar niet mengen met (bleek)-fixeer etc. Green Fotoshop Uw foto's laten ontwikkelen en afdruk ken kan via de fotowinkel of bij de printshop. Doet u het via de winkel, dan gebeurt het in een groot laboratorium, waar het tegenwoordig milieubewust toegaat. Milieuvriendelijk zijn de printshops die het 'Green Fotoshop'-Iabel voeren. Zij werken met een speciaal recycle-sys- teem van Van Vlodrop in Bergen op Zoom. Die neemt hun gebruikte foto- chemicaliën in en maakt ze voor herge bruik geschikt. Dat scheelt zeker de helft in het afval. Overigens: recycling bij de printshop zelf zou nog beter zijn, want dan hoeft er niet met chemische stoffen heen en weer gereden te wor den. Minder riskant en minder vervui lend transport. Uw aandringen als ko ning klant, bij het minilab, kan die ont wikkeling versnellen... Inl. tel. 04116 - 84921.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15