Eerste paal voor 8 vrije-sectorwoningen in Swanla Tweede informatie-avond aanleg rioolpersleidingen Waddinxveen - Boskoop Muziekavond Zeven Muzen Maaltijdvoorziening onder gebracht bij "Souburgh" Zevenhuizen Moerkapeile Uitbaggeren Rotte Kerkdiensten Marchant (85) loopt voor 13e keer de Vierdaagse van Nijmegen Sleuteluitreiking sociale huur woningen Perkstraat Epilepsie-collecte Collecte Epilepsie Waarom nieuwe rioolpersleidingen? Een weddenschap was de aanleiding Baggeren noodzakelijk Doel Financiën Vergunningen Plan Oproep voor deelname aan amateur muziekavond voor volwassenen Huisconcert Keus maken en instuderen .««•til zondag 18 juli Huisartsen-weekeinddienst ■"ffllTT Zevenhuizen - Maandagavond 19 juli is er in Hotel Vos, aanvang 20.00 uur, een informatieavond van het hoogheem raadschap van Schieland over het voornemen nieuwe rioolgemalen te bouwen en rioolpersleidingen aan te leggen tussen de gemeenten Bleiswijk, Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwer- kerk a.d. IJssel. Omdat het tracé van de rioolpersleidin gen gedeeltelijk over particuliere grond loopt, zijn voor deze avond alle belanghebbende perceeleigenaren uit genodigd. De avond is een vervolg op een eerdere informatieavond (18 mei jl.) die om trent de uitvoering van bovengenoemd project is georganiseerd. De aanwezi gen werden op deze avond o.a. geïnfor meerd over de voorgenomen ligging van de rioolpersleidingen, uitvoerings aspecten, cultuurtechnische aspecten, vergoedingen en de procedure voor het vestigen van het recht van opstel. Tijdens de tweede bijeenkomst, op 19 juli a s., wordt het gekozen tracé nader toegelicht en wordt dieper ingegaan op de uitvoeringsaspecten van het pro ject. Afvalwater moet gezuiverd worden voordat het weer zonder problemen terug kan naar de natuur, het hoog heemraadschap van Schieland heeft in zijn beheersgebied (nu nog) zes afval waterzuiveringsinstallaties (afgekort: awzi's) in gebruik; drie van deze awzi's zijn klein en kunnen in de nabije toe komst niet meer voldoen aan de nieuwe milieunormen; ze zullen dan ook bin nen niet al te lange termijn worden gesloten, het betreft de awzi's te Bleiswijk, Zevenhuizen en Emmahof in Nieuwerkerk a.d. IJssel. De sluiting van voornoemde installaties past ook in het beleid van Schieland om lozingen op binnenwater zoveel mogelijk te beper ken. Schieland werkt aan een plan om het afvalwater dat nu nog door rioleringen naar deze drie kleine awzi's stroomt, via nieuwe rioolpersleidingen naar de grotere awzi Kortenoord in de gemeen te Nieuwerkerk ad. IJssel te transporte ren. Dit betekent dat voor het transport van afvalwater van woningen en bedrijven uit de gemeenten Zevenhuizen-Moer kapelle en Bleiswijk rioolgemalen moe ten worden gebouwd en nieuwe riool persleidingen moeten worden aange legd. De tracé's van de rioolpersleidingen lopen zoveel mogelijk in openbare grond; het bleek echter onvermijdelijk de leidingen in bepaalde delen te situe ren in particuliere grond. Boskoop - De 85-jarige Charles Mar- cnant uit Boskoop, is een energieke, ™ale levenslustige man, die het zelf geen bijzondere prestatie vindt om ook 't jaar weer deel te nemen aan de iJeI..ja8se van Nijmegen. Op 72-jarige .eft'id liep Charles Louis Henri Mar- Want zijn eerste Mijmeegse Vierdaag- n 6on aarna verzuimde hij nooit. P20 juli a.s. hoopt hij voor de 13e keer an deze prestatieloop deel te nemen, archant is zich terdege bewust van 7r j c'at 'n Boskoop als een bij- ,er markante persoonlijkheid 1 ervaren. Hij is een persoon die S en blad voor de mond neemt, een nipH^6 .°Pmerkingsgave heeft en het et kan laten om zich nog dagelijks in ?pct' overgedragen aan z'n zoon, v„ f'B 'aar geleden door hem gestart: °°P van boomkwekerijgereed- tp ,d.ppe" ecP'te 'aten zien> maar ook aten horen. Waar nodig springt hij mLn niets ontgaat deze onbezoldigd widerker, "Ik ben inderdaad een Part geval, wat ook blijkt uit de deelna- aan de Vierdaagse, want wie begint ou ooit op 72 jaar aan de Vierdaag- ,1. e meeste mensen die zo oud zijn «■hl n het rust'g aan. Daar wil ik ecfiter mets van weten" hpl,^1 urCjant 00it aan de Vierdaagse derx"k 5l'es te maken met een wed de r i P' Over die eerste keer praat ■oskoper niet graag, want omdat het de eerste dag echt noodweer was, gaf Marchant de pijp meteen aan Maar ten. "Ik was niet goed voorbereid. Ik droeg geen goede schoenen en mijn kleding klopte niet. Nee, ik bereid me nog niet voor. Dat is allemaal onzin. Ik train er dus niet voor. Lopen is namelijk heel makkelijk: je zet ge woon je éne voet voor bij je andere en dan ga je vanzelf vooruit. Je moet echter wel goede schoenen hebben. Kijk, op deze kistjes loop ik de Vierdaag se". Marchant tilt zijn voeten op en showt een paar gewone werkschoenen waar hij dagelijks op loopt. Zijn kleding is niet echt speciaal: een ge wone lange broek en een T-shirt, waarop de naam van zijn sponsor prijkt. Wat dat betreft is Marchant bijna pro fessioneel bezig. Als er extra inkomsten zijn te verwerven, dan maakt de oudste loper van de Nijmeegse Vier daagse hier met ple zier gebruik van. Tips voor de wat minder ervaren lopers van de Vierdaagse heeft Mar chant genoeg: "Ga niet te hard van stapel. Laat je niet opjagen door hardlopers, maar loop in je eigen tempo". De Boskoper blaakt van zelf ver-trouwenen is vast voornemens de Vierdaagse echt uit te lopen. Hart van Holland wenst hem veel succes! Zevenhuizen- regio - Al weer bijna een jaar geleden zijn berichten gepubli ceerd dat de Rotte, de Rottemeren en het Toevoerkanaal op diepte gebracht zullen worden. Er is in die periode een voorlichtingsbijeenkomst over het project gehouden en er zijn gesprekken gevoerd met direct betrokkenen. Bij de voorbereiding van de plannen zag het er aanvankelijk naar uit dat in de eerste helft van 1993 met uitvoering van het project gestart zou worden. Door vertraging in de voorbereiding van dé vergunningenprocedure kan tot op heden nog niet met de werkzaamhe den worden begonnen. [,an Yperen sloeg donderdagmiddag 8juli een officiële paal voorde bouw van 8 vrije-sectorwoningen m plan Swanla. De woningen worden gebouwd door Bouw -en Aannemersbedrijf J W Verweij te Boskoop De woningen zullen halverwege de winter van 1994 kunnen worden betrokken. De verkoopprijs van deze woningen ligt op 295.000 en 300.000gulden. Zevenhuizen - Op vrijdag 9 juli jl. heeft de sleuteluitreiking plaatsgevonden van de negen sociale huurwoningen aan de Perkstraat, in de wijk Swanla in Zevenhuizen. Deze negen eengezins woningen maken deel uit van een com plex van 22 eengezinswoningen, waar onder nog vijf sociale koopwoningen en acht vrijesector-koopwoningen. De negen sociale huurwoningen zijn gebouwd in opdracht van Woning bouwvereniging "S.S.W." uit Waddinx veen, evenals de vijf sociale koopwo ningen. Deze laatste woningen zijn reeds ver kocht door Perdijk Makelaardij B.V. De acht vrije-sectorkoopwoningen zijn namens Vink Ontwikkeling uit Moord recht, eveneens verkocht door Perdijk Makelaardij B.V. De huurprijs van de negen sociale huur woningen is f681,per maand. Hierbij komen nog de kosten voor glasverzeke- ring en schoonmaken dakgoten. Deze kosten bedragen f 3,20 per maand, het hele plan is ontworpen door Archi- tectenburo Treffers en Polgar en is ge bouwd door Bouwbedrijf Frans Vink en Zn. B.V. uit Moordrecht. Naar verwach ting zullen de vijf sociale koopwonin gen en de acht vrije sector koopwonin gen medio september 1993 gereed zijn voor bewoning, onder voorbehoud van onvoorziene omstandigheden. In 1987 is op initiatief van het Recreatie schap Rottemeren overleg geopend om te trachten gezamenlijk het noodzake lijk uitdiepen van de Rotte, de Rotteme ren en het Toevoerkanaal als een van de boezems van schieland, op te pak ken. Directe aanleiding was de slechte bevaarbaarheid van de Rotte. Schieland ondersteunt het initiatief mede omdat uitdiepen van deze wate ren nodig is voor de waterafvoercapa citeit van de Rotte en het Toevoerka naal. Bovendien zal uitdiepen een posi tief effect hebben op de waterkwaliteit. Voorwaarde tot samenwerking is dat ook het meest noordelijke deel van de Rotte (boven rijksweg A12) en het Toe voerkanaal naar het gemaal mr. U.G. Schilthuis in het baggerproject wordt betrokken. Doel van het op diepte brengen van de gehele Rotte is: -herstellen van de diep gang voor de recreatievaart; -verwijderen van de verontreinigde waterbodem in verband met de wa terkwaliteit; - verruimen van het dwarsprofiel van het Toevoerkanaal om de bemalingsca paciteit van gemaal Schilthuis optimaal te kunnen gebruiken. Het project "Baggeren Rotte" wordt gefinancierd door vijf overheidsinstan ties. Het Recreatieschap Rottemeren en het Hoogheemraadschap van Schie land nemen het overgrote deel voor hun rekening. Daarnaast worden bij dragen verstrek door de provincie Zuid-Holland, de gemeente Rotterdam en het ministerie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij. Het ligt in de bedoeling de uitkomende baggerspecie te bergen op lokaties in het Hoge Bergse Bos. Hiervoor is ver gunning aangevraagd in het kader van de Afvalstoffenwet. In eerste instantie is berekend dat het zou kunnen gaan om 6000 a 7000 m3 baggerspecie. Ver traging in de vergunningenprocedure en een nadere uitwerking van het pro ject hebben geleid tot uitstel van de baggerwerkzaamheden en tot aanpas sing van het project. Momenteel wordt een plan uitgewerkt om ca. 400 duizend m3 baggerspecie te verwijderen. Uit de technische uitwer king van het project blijkt dat hierdoor eveneens het beoogde doel kan wor den bereikt. De voorbereiding van het project is erop gericht dat de baggerwerkzaam heden eind 1993 kunnen worden aan besteed. Enkele maanden daarna kan het project dan van start gaan. Zevenhuizen - De eerstvolgende muzie kavond voor en door volwassen mu- ziek-amateurs zal worden gehouden op vrijdag 12 november a.s. in dorpshuis Swanla Zevenhuizen, aanvang 20.00 uur. Reeds vier maal eerder organiseer de 'De Zeven Muzen' een dergelijke muziekavond, telkens met veel succes, het enthousiasme van de deelnemers was aanleiding er mee door te gaan. Zo'n muziekavond is te beschouwen als een groot huisconcert, het repertoi re is overwegend klassiek, enkele stuk ken komen uit het lichtere genre, het aanbod tijdens eerdere avonden was zeer gevarieerd: men speelde of zong solo, als duo, trio, kwartet., Kortom, alle denkbare combinaties. Het belang rijkste is dat men een stuk serieus in studeert. Daarom wordt dit bericht geplaatst ruim vóór de aanstaande muziekavond. Wie mee wil doen moet snel een keus maken wat men wil uitvoeren. Men kan solo spelen of in een ensemble. Het advies van "De Zeven Muzen": "Kies een stuk dat u aan kunt. Grijp niet te hoog. Het gaat niet om de moeilijk heidsgraad. maar wel om een goede uitvoering. Maak er iets moois van, zo dat anderen met plezier naar u zullen luisteren. Als de vorige muziekavond u enthousiast heeft gemaakt om met ie mand samen te spelen, schroom dan niet om contact op te nemen". Aanmelden bij Peter Lelieveld tel. 01793-1829, uiterlijktot 1 oktober 1993. Moerkapeile - De opbrengst van de col lecte voor het nationaal Epilepsie Fonds 'De macht van het Kleine' heeft in Moerkapeile f 1577,65 opgebracht. Met de opbrengst van deze collecte kan daadwerkelijk aan de toekomst van kin deren met epilepsie worden gewerkt. Op wetenschappelijk gebied kunnen zaken nader worden onderzocht. Extra voorlichtingsmateriaal, speciaal ge richt op kinderen, kan worden ontwik keld en bijgedragen kan worden aan zaken als ontspanning en recreatie, kin dervakanties en speciaal onderwijs. Mevrouw Broer uit Moerkapeile, col lecte-organisatrice, bedankt collectan ten en gevers namens het Epilepsie Fonds hartelijk. gevraagd t.b.v. HUNI gezelschapspelen bijv. kaarten, dammen, 4 op 1 rij enz. 01727-18942 Zevenhuizen-Oud Verlaat - De collecte voor het EpilepsieFonds "De Macht van het Kleine" heeft in Oud Verlaat f 424,80 opgebracht. Allen die meehielpen dit resultaat te bereiken, worden door mevrouw J. Bos-Ooms namens het Epi lepsie Fonds, hartelijk bedankt. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. T. Poot Woerden 19.00 uur ds. T.D. v. Soest Rotterdam Oud Verlaat 10.00 uur dr. C. Ver meulen Valkenburg Geref. kerk 9.30 uur en 18.30 uur ds. J.C.w. van 't Hoff Boskoop Moerkapeile Herv. kerk 9.30 uuur ds. T.E. van Spanje Ridderkerk 18.30 uur kand. H. Minderhoud Kortgene Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk 17 juli dokter R.L. Warnaar Dorps straat 12 Bleisiwjk 01892-12500; 18 juli dokter W.J. van Bruggen De Wielewaal 20 Zevenhuizen tel. 01802-1783 Waddinxveen - Dezer dagen is een be gin gemaakt met de maaltijdverstrek king voor ouderen vanuit bejaardente huis "Souburgh". Onlangs besloot de gemeenteraad in te stemmen met het voorstel van het col lege van B. en W. om de maaltijdvoor ziening voor ouderen volledig onder te brengen bij het bejaardentehuis "Sou burgh". Dit betekent dat ouderen, die daar een beroep op doen, via dit tehuis een warme maaltijd kunnen krijgen thuisbezorgd a f 9,75 per maaltijd. Voorheen werd deze maaltijdvoorzie ning verzorgd door de Stichting Welzijn voor Ouderen. Mede op het verzoek van het bestuur van deze stichting is de gehele organisatie: de bezorging, de administratie en de publiciteit van deze voorziening bij "Souburgh" onderge bracht. Hiervoor is de keuken ver bouwd en aangepast.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7