k. Sport in de regio Geslaagd Open Jeugd Toernooi Tennisclub Zevenhuizen Éffiffil '-•_p Rentokil pas in tweede ronde Europa-cup actief! Zomerschaakcompetitie BROUWER DE KONING Sportiviteitsprijs 1992-1993 Langebaan competitie Wielerronde Hoe de duiven vlo«en Racing Team Scholten r UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/14 juli 1993 pagina 9 Uitslagen Selectie Rentokil-ZVH Heren rond! PERKPLANTEN EN GERANIUMS Alex Zöfle SPEELZAND KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN ORGENZ^l JTJ Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Wedvlucht oude duiven De jonge duiven vlogen Zevenhuizen - Afgezien van de start- die letterlijk in het water viel - is het Open jeugd Toernooi van 5 t/m 11 juli, geor ganiseerd door Tennisclub zevenhui zen, zeer geslaagd verlopen. Na maandag was het weer uitstekend, waardoor de uitgevallen wedstrijden ruimschoots ingehaald konden wor den en het verdere toernooi geheel volgens planning kon verlopen. Iedere dag was er publiek aanwezig, wat de spelers uit de gehele regio aan moedigde. De beste spelers uit elke poule speelden zondag 11 juli in de finales. Annika v.d. Hoeven, was de eni ge uit Zevenhuizen, die op een eerste plaats eindigde. De overige finalisten kwamen uit de wijde omgeving en brachten heel wat publiek mee. Rond klokke vier werd iedereen in een vol clubhuis toegesproken door de voor zitter, de heer Van de Weerdhof. Deze bedankte de firma Doornhein, schoe nen en sport, voor het mede mogelijk maken van dit sportieve toernooi. Hier na reikt hij de prijzen uit aan alle finalis ten. Zij kregen als herinnering aan dit toernooi een beker en een Prince-rug- zak of T-shirt. Na het nemen van een groepsfoto met alle finalisten, werden tot besluit Truus van Leeuwen, Leon van Leeuwen, Jeroen Kors en Camiel Hack van vele kanten bedankt voor het succesvol verlopen van dit toernooi. Meisjes enkel t/m 10 jaar: 1Romy de Groot, TC Nieuwerkerk (6-4, 6-4); 2. Eugenie van Bunningen, TC Bo degraven. Meisjes enkel t/m 12 jaar: 1. Rubi de Groot, TC Nieuwerkerk (6-2, 6-2); 2. Suzan Verzijden, TC Nieuwer kerk. Meisjes enkel t/m 14 jaar: 1. Sabiene van Dijk, TV Segwaert Zoe- termeer (6-3, 6-3); 2. Quirien Overeijn- der, TV Buytenwegh Zoetermeer. Meisjes enkel t/m 17 jaar: 1. Micha Aries, TC Berkel en Rodenrijs (6-1, 6-2); 2. Femke Verwest, TC Pijnacker. Meisjes dubbel t/m 14 jaar: 1. Marije Knijff/Annika v.d. Hoeven, De Woerd Waddinxveen/TC Zevenhuizen (4-6, 6-4, 6-1); 2. Quirien Overeijnder/ Charlotte Berger, TV Buytenwegh Zoe termeer. Jongens enkel t/m 10 jaar: Afgelopen weekend werd er voor de volleyballers in Luxemburg geloot voor be Europa-Cup wedstrijden. Voor kentokil-ZVH bracht de loting, dat zij pas in de tweede ronde (4/5 en 11/12 becember 1993) moeten spelen. Zij spe- fen dan tegen de winnaar van de wed strijd tussen Lamaring Vilnius (Litou wen) en Brostadboten Tromsu (Noor wegen). De eerste wedstrijd in het weekend van 4/5 december zal een uit wedstrijd zijn. Trainer Toon van der Burgt was zeer tevreden met de komst van middenaan valler Arno van Solkema. Deze Friese speler, speelde vorig seizoen bij Maas eik in België en zit in de selectie bij het ationale team. Voor de Zevenhuizen- se ploeg is dit een goede versterking an de selectie. Naast Van Solkema eeft de selectie in de breedte ook aan vulling gekregen in de talentvolle Scho- ocomca-speler Jean Paul van Geme- emDeze zal zijn talent verder binnen e Kentokil-ploeg gaan ontplooien, an de huidige selectie is alleen tweede 'verdeler Remco Valkenburg afge- en. selectie bestaat verder uit de pelers, Pieter Nobel, Arnold van Ree, tIk Kooiiman. Hans Foekens, Edger 'nkhol, Rini Boutens, Cees van Opij- en en de weer herstelde Brecht Ro denburg. Deze laatste heeft wederom een uitnodiging van het Nationale team gekregen. t.k. tv stoel 15,-; 125 singels 50,-; messing vogelkooi 75,-; na 18.30 uur: 01828-32119 t.k. Perzische kittens div. kleuren poesjes 3 katers met stamboom 01728-8364 t.k. 2 pers. bed met ombouw en nachtkastjes goede staat na 18 uur 01728-8610 gevr. hek in 2 delen *340 breed 01727-14049 Waddinxveen - ln de zomerschaakcom petitie Waddinxveen heeft koploper J. Evengroen uit Moordrecht zijn koppo sitie verstevigd door 30 punten te ver zamelen. In de eerste partij speelde hij met wit tegen Hennink, die met een stukoffer een furieuze aanval inzette. Wit kreeg het behoorlijk benauwd en moest zijn dame offeren tegen twee torens om even lucht te krijgen, op een moment dat alles nog mogelijk was, werd Hennink getroffen door schaak blindheid en gaf zijn dame weg, waarop hij zijn koning kon omleggen. In de tweede partij speelde Evengroen met zwart tegen Woudenberg, die lang zaam maar zeker het initiatief overnam en met een ijzersterk paard op d6 uit verschillende varianten kon kiezen hoe hij de nekslag kon uitdelen. Van Wou denberg treuzelde echter, gaf onnodig een pion weg en zijn riante stelling ver anderde in een puinhoop, waarna zwart alsnog bekwaam naar winst af wikkelde. Van Ommeren uit Moerkapelle is bezig aan een inhaalrace door op fraaie wijze Mourits en Hennink te verslaan en zo doende op 24 punten te komen. De sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveners Jansen, Ellers en Van der Starre volgen ook met 24 punten. Van der Starre verloor weliswaar van Jansen, maar herstelde zich in de twee de ronde door overtuigend V.d. neut op verlies te zetten. Ellers-Jansen bestre den elkaar met een Boedapester; een leuke partij waarin Jansen in het eindspel twee pionnen wist te verschal ken, maar Ellers dit toch perfect op remise kon houden. Een dubbele winst werd verder be haald door: Kloet op Reekers en De Niet, Th. Goor op S. Kleinhoonte en Dannis, Quist op Frijling en Moerland, Van Oort op Brinkhorst en S. Klein hoonte, De Bock op Van Halewijn en H.E. van Offeren. De overige toptieners met 22 punten zijn: Van Woudenberg, Th. Goor, Kloet en Smitskamp. De directe volgers met 20 punten zijn: Van Sandijk, Hennink, V.d. Hoek, Mourits, V.d. Berg, V.d. Neut en Quist. Er zijn nu zes ronden gespeeld van de 15. Voorlopig zijn er nog vele kansheb bers voor de wisselbeker en de diverse prijzen. Opvallend is dat steeds meer toeschouwers op donderdagavond de weg naar het Zuidhonk aan de Zuidpla- slaan weten te vinden om deze schaak happening van dichtbij mee te beleven. t.k. ijskast /diepvr 250,-; 2 pers. grenen bed wegens overcompl. nachtk 500,- 01828-3244 t.k. auto babyzitje 50,-; loopstoeltje 35,-; camping wasmachine 35,- 079-314651 gratis af te halen poes met jongen; speedboot 15 pk yamaha 01714-14092 t.k. imperiaal voor Opel Kadett met goot 75,- na 19.30 uur: 01714-15789 t.k. Flying junior (hout) incl. trailer trapeze etc. 01793-2191 Nog steeds: grote sortering en kwaliteit in en alles voor de groentetuin o.a. prei, kool, ijsbergsla, spruiten, andijvie enz. KWEKERIJ A geen koopavond VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL 1. Steven v. Olst, TV Rokkeveen Zoeter meer (6-2,6-2); 2. Victor Oudmayer Zoe termeer. Jongens enkel t/m 12 jaar: 1. Diederik Hageraats, TC Nieuwerkerk (6-4, 3-6, 6-2) 2. Jouri Schrammeijer, TC Berkel en Rodenrijs. Jongens enkel t/m 14 jaar: 1Merijn v. Dijk, LTC T riomf Bergschen- hoek (7-6, 6-3); 2. Arnoud van Os, TC {Pijnacker. Jongens enkel t/m 17 jaar: 1Willem Roderik van Os, TC Pijnacker (2-6, 6-0, 6-1); 2. Ferdy Kegel, TC Nieu werkerk. Jongens dubbel t/m 17 jaar: 1. Ronald v. Dijk/Michel v. Eijk, TV Krimpen a.d. IJssel 6-3, 7-5); 2. Marijn v. Dijk/Gerben de Groot, TC Berkel en Rodenrijs. In de categorie 'meisjes dubbel t/m 12 jaar' en 'jongens dubbel t/m 17 jaar' werd in poules gespeeld. De eerste geëindigden ontvingen bovengenoem de prijzen. Meisjes dubbel t/ml2 jaar: 1. Suzan Verzijden/Shelly Delwel, TC Nieuwerkerk. Jongens dubbel t/m 17 jaar: 1. Jeremy en Timothy Lek uit Zoetermeer. Bij Badmintonvereniging Zevenhuizen staat niet alleen het leveren van spor tieve prestaties hoog in het vaandel: minstens even belangrijk is het gedrag in en rond het veld. Een jaar lang wordt er door de leden van de jeugdcommis sie gekeken naar de sportiviteit van de jeugd. Het was dit jaar erg moeilijk om er één te vinden die boven de rest uit stak. het is natuurlijk een goed teken dat er zoveel zijn die zich zo goed ge dragen. uiteindelijk zijn er zeven gekozen waar onder een heel mooi badmintonracket werd verloot. De genomineerden waren: Jeroen Mim- pen. Jeroen Harreveld, Mirjam de Bruin, Jolanda Lekkerkerk, Edwin Schol, Jarie Potuijt en Pim Dorrestijn. De laatste Pim Dorrestijn, was de geluk kige na loting. De pas 6-jarige Pim viel op omdat hij altijd aan het spelen is. Als er een veld vrij is, pakt hij de eerste de beste die bij hem in de buurt staat en zegt 'zullen we even spelen?'. Je kunt ook zien dat hij, omdat hij zoveel speelt, met grote stappen vooruitgaat. Bravo Pim. Waddinxveen- De zwemclub de Gouwe had vorig weekeinde maar een zwem mer in het water bij de langebaanwed- strijden. Dat was de Boskoper Jan Wil lem vd Hoek, die zaterdag in het Kanaal Hoeke-Sluis in Zeeuws Vlaanderen op de 3 km vrije slag probeerde het maxi mum aantal punten te verzamelen voor het klassement van de Zwem-Kroniek beker. Hij kende de situatie daar nog niet maar onder ideale omstandighe den lukte het hem inderdaad om -weer met een scherpe eindsprint- eerste te worden in 35 min. en 22,6 sec. Zondag werden in hetzelfde kanaal de Vlaande- renmarathons gehouden over 8 en 16 km. Met het oog op de nationale kam pioenschappen op de 5000 m in Steen- wijk op 17 juli waar hij zijn titel op die afstand zal verdedigen, had Jan Willem als voorbereiding ingeschreven op de 8 km prestatiemarathon. Zo'n afstand had hij nog nooit in een keer afgelegd en door een stevige verzuring op de laat ste 500 m moest hij zijn concurrent Almar vd Meer uit Hilversum laten gaan. Beide bleven onder het oude baanrecord van 1 uur 45. Almar bleef daar 9 en Jan Willem 6 minuten onder. nagekomen bericht Vanuit Bieiswijk ontving Hart van Hol land vorige week het bericht dat Eric Venema op 3 juli de eerste wielerwed strijd in het Kring-klassement heeft ge wonnen. In de eindsprint klopte hij de amateurrenner Piet Eikelenboom uit Zevenhuizen en Stefan de Jong uit Groot-Schermer. Piet Eikelenboom start vandaag in Bergschenhoek (19.00 uur) de tweede wedstrijd voor het Kring-Klassement. De organisatie van de Wielerrondes in het Kring-Klasse ment is de Stichting Kring Promotie. De volgende wedstrijd is op 24 juli in Zoetermeer. gratis af te halen oud hout 01727-18808 t.k. boeken HAVO vakken: Ne En Fa Wi Ec Hw 01727-14754 t.k. tweeling combi wagen geheel compleet 10 maanden gebr. 01828-15201 t.k. ivoorkleurige trouwjurk mt. 40 met strik zonder sleep/sluier 01828-30677 Zevenhuizen - De wedvlucht vanuit Pont St. Maxence van 10 juli leverde 80 prijzen op voor de Zevenhuizense post duivenvereniging De Stormvliegers. In concours waren er 320 duiven, die na om 7.45 uur gelost te zijn, een afstand van 333 km. aflegden, met een zuid westenwind. De snelheid van de le duif bedroeg 1578.020. Uitslag: D.C. Brem 1,7,9; Wim en Coby 2, 3,4; J.S. Heijkoop 5,16; Joh. Stofberg 6,12,15,18, 21; D.C. den Hertog 8; C. v.d. Graaf 10, 11,20,23, 25; M. Jongeneien 13; C. Nobel 14, 22; C. Zweere 17, P. Kreft 19, B. Koole 24. De uitslag van de wedvlucht waaraan de jonge duiven deelnamen leverde 199 prijzen op van 796 deelnemende dui ven. Gelost werd om 8.45 uur met een zuid/westenwind. De snelheid van de le duif was 1502.802 m.p.min. De af stand bedroeg 125 km. Uitslag: D.C. Brem, 1,2,3, 7,8,9 10,11,13,15,17, 2123,24; Ton en Ank4,18,20,25; C. v.d. Graaf 5; Joh. Stofberg 6, 14; J.S. Heij koop 12; J. v. Leeuwen 16; Wim en Coby 19, 22. Zevenhuizen/Nieuwerkerk a.d. IJssel - Racing Team Scholten heeft de afgelo pen zes weken, ondanks dat het een periode was zonder wedstrijden, niet stilgezeten. In samenwerking met Dirk Stolk en wat nieuwe onderdelen voor Karl van Til burg hadden beide coureurs wat ver mogenswinst geboekt. Tijdens de donderdagochtendtraining op het circuit van Zolder in België ble ken de veranderingen goed uit te pak ken. Dit gaf dus zeer goede hoop voor de wedstrijd, die het afgelopen week einde in het Nederlands klassement in Assen, werd gehouden. Tijdens de twee opwarm-ronden voor de wedstrijd, bleek echter dat toch het sleutelen van de avond ervoor, resul taat had gehad. De motor hield niet meer in. Harold Scholten had een goe de start en nam de buitenkant van de eerste bocht waardoor hij direct een aantal plaatsen opschoof. Langzamer hand wist hij van groepje naar groepje te rijden en finishte hij uiteindelijk op een zeer goede 7e plaats, waardoor hij 9 punten vergaarde voor het NK. Helaas had Karl van Tilburg een minder goede start en kwam hij na de eerste rondde als 25 ste door. Echter een pri ma race met een beste ronde-tijd van 1,38,3 (1 sec. sneller als zijn persoonlij ke record) waarin ook hij van groepje naar groepje wist te rijden, deed hem voor het eerst in zijn race-carrière in de punten belandden. Een fraaie 14e plaats leverde hem twee punten voor het NK op. De volgende wedstrijd voor Racing Team Scholten zal op 1 augustus op het circuit van Assen verreden worden.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9