Tweede informatie- IREC ook dit jaar actief FOTOWEDSTRIJD ffl veel 'eesplezier! JAAP EINDHOVEN mm Waarom nieuwe rioolpersleidingen? Terug van vakantie???? va li Hart van Holland!!! Deze week in was het regen of zonneschijn? Hoe dan ooku maakte vast prachtige foto's! Zoek de leukste, mooiste, gekste, natste, foto uit en doe mee met de Er zijn prachtige prijzen te winnen! Hoe u meedoet? meer informatie op pagina 15! makelaardij o.g. indurain AUTOBEDRIJF Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 - b.g.g.: 01892-17193 16e jaargang nummer 520 21 juli 1993 Zevenhuizen- Vrijwel alle perceelei genaren door wiens grond het nieu we tracé van de rioolpersleiding zal voeren, waren maandagavond 19 juli in Hotel Vos aanwezig. Wethouder B. van Yperen vertegenwoordigde het gemeentebestuur. Deze tweede in- (ormatie-avond georganiseerd door het Hoogheemraadschap van Schie- land, gaf nog meer duidelijkheid, na dat er, naar aanleiding van op-en aan merkingen tijdens de eerste informa tieavond, wijzigingen in het gepro jecteerde tracé zijn aangebracht. Namens Schieland voerden hoog heemraad ir. J.C. Goudriaan, de heer N.A.M. Steijlen hoofd van de Techni sche Dienst en de heer R. v.d. Berg, projectleider het woord en beant woordden vragen. Het protocol voor de aanleg van de rioolpersleiding is alsvolgt: nadat alle perceeleigenaren werden aangeschreven, zijn deze ook per soonlijk bezocht. Na deze tweede info-avond worden ze in de tweede helft van '93 bezocht door make laarskantoor Verhagen en Hoppe nen De perceeleigenaren ontvangen namelijk een vergoeding voor de schade aan hun gewassen (recht van opstal). Voorts vindt er een grondon derzoek plaats naar de sonderingen en hoe de grondlagen samengesteld zijn. Aan de hand daarvan wordt de technische uitvoering vastgesteld en na vooroverleg en met toestemming om bepaalde werkzaamheden te ver richten, kan er nadat in de loop van 94 een ontwerp bestek gemaakt is, eind '94 begonnen worden met de uitvoering. De prognose is dat de rioolpersleiding voor l-l-'96 gereali seerd is. Er wordt, mede door een goede voorlichting en informatie vooraf, gestreefd om zomin mogelijk bezwaar op te roepen. De schadever goeding aan landeigenaren, waaron der ook tuinders, vindt plaats n.a.v. richtlijnen en geldende afspraken die het Landbouwschap met de Gasunie heeft. Elk kwartaal worden deze schadevergoeding-afspraken geac tualiseerd. Afvalwater moet gezuiverd worden voordat het weer zonder problemen terug kan naar de natuur. Het Hoog heemraadschap van Schieland heeft in zijn beheersgebied (nu nog) zes afvalzuiveringsinstallaties (afgekort: awzi's) in gebruik; drie van deze awzi's zijn klein en kunnen in de na bije toekomst niet meer voldoen aan de nieuwe milieunormen; ze zullen dan ook binnen niet al te lange ter mijn worden gesloten. Het betreft de awzi's te Bleiswijk, Zevenhuizen en Emmahof in Nieuwerkerk a.d. Ijssel. De sluiting van voornoemde installa ties past ook in het beleid van schie land om lozingen op binnenwater zoveel mogelijk te beperken. Schieland werkt aan een plan ok het afvalwater dat nu nog door riolerin gen naar deze drie kleine awzi's stroomt, via nieuwe rioolpersleidin gen naar de grotere awzi Kortenoord in de gemeente Nieuwerkerk a.d. IJs- sel te transporteren. Dit betekent dat voor het transport van afvalwater van woningen en be drijven uit de gemeenten Zevenhui- zen-Moerkapelle en Bleiswijk riool gemalen moeten worden gebouwd en nieuwe rioolpersleidingen moe ten worden aangelegd. De tracés van de rioolpersleidingen lopen zoveel mogelijk in openbare grond; het bleek echter onvermijde lijk de leidingen in bepaalde delen te situeren in particuliere grond. Zsvenhuizeri/Moerkapelle: Moerkapellenaar Hans Hol terug van privé "Tour de France".... Duiven-nieuws Rijnwoude: Feestelijke opening "De Hazelaar" voorkom voedsel vergiftiging Waddinxveen: Jan Willem vd Hoek: ^ons' bij marathon kampioenschappen lndianenfeest speeltuin Dranjewijk Boskoop: Politieberichten Informatiemarkt ouderen in bibliotheek en nog veel meer.... Vakantieplezier op Kampeerterrein Zevenhuizen Zevenhuizen- Op kampeerterrein Zevenhuizen, op een steenworp afstand van de Rottemeren, is maandag het interker kelijke recreatie-en evangelisatiewerk vanuit de plaatselijke Hervormde en Gereformeerde kerk, weer van start gegaan. Vier teamleden zorgen deze week voor een gezellig ochtendprogramma voor de kinderen. Zij horen bijbelse verhalen, knutselen samen en leren leuke liedjes, 's Middags is er sport en spel en 's avonds zijn er gezellige of sportieve happenings. Het thema van de eerste week van het vier weken durende campingwerk, is 'ridders Het eerste team bestaat uit Sandra Breugem en Timmo Gaasbeek uit Zevenhuizen, Mirjam Boevé uit Moerkapelle en Michel Roozenbeek uit Rotterdam. Zondagavond is er voor de eerste keer een campingdienst gehouden geleid door de heer C D. Verbeeke. Ook de komende drie zondagen is er op zondagavond een dienst die om 19.00 uur begint. Verder staan er discussie-avonden, begeleid door de IREC<ommissieleden, volleybalwedstrijden en filmavonden op het programma. ovens Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 INVM MAKELAAR verkoop - reparatie - schadetaxatie - A.P.K. gespecialiseerd in Nissan (o.a. Patrol 4x4) ®01802-1155/3270 - Noordeinde 25a - ZEVENHUIZEN Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken Heemskerkstraat 16. 2665 AK Bleiswijk

Hart van Holland | 1993 | | pagina 1