Waddinxveen - Boskoop Vakantie-activiteiten van Stichting Waddinxveens Welzijnswerk IÉ lilt f Politieberichten Boskoop Regio Priveko-paradijs tVe/ztfrkftre-rk Kerkdiensten Kerkdiensten Familie Lindhout honderdduizendste bezoeker Gouwebad "De Sniep" Archeologisch spreekuur in het Rijksmuseum van Oudheden Rotary-club organiseert fotowedstrijd Compost: prachtprodukt Wriemelen tussen oude stenen Vlinders en water spare Bericht van Gouwebad De Sniep: uitbreiding STICHTING WADDINXVEENS Vm 5 augustus in en om de voormalige Klaas de Vriesschool Boskoop - zondag 1 augustus Nationale Zwemvierdaagse Winterseizoen Waddinxveen -1 augustus Verkeer Snelheidspiraat Criminaliteit Diefstal fietsen Brand Dit is een Schoon Schip Milieutip van De Kleine Aarde tel. 04116-84921) Tel. De Schutsboom: 080- 783299 of 772978 Stichting Robinia: 08370-21711; Vlindertuinen: 8370-11220 (Vlinderstichting) rA1UU22£SÜZYAAT Kl&T èenzePEN Hart van Holland/28 juli 1993 pagina 13 foto "De Sniep" Waddinxveen - Zwaar bewolkt, in de ochtend en middag kans op regen en later op de dag kans op onweer. Dit zijn de vaak gehoorde weersverwachtin gen van deze zomer. Toch ontving plaatsvervangend bedrijfsleider de heer W.J. van Yperen op woensdag 21 juli de honderdduizendste recreatieve bezoeker van 1993 in het Gouwebad "De Sniep". De heer en mevrouw Lind hout werden samen met hun kinderen Johan, Mariëlle en Marco letterlijk in de bloemetjes gezet. Een verrassende ge beurtenis als je wilt komen zwemmen en plotseling word je aangesproken en gefeliciteerd met het feit dat je de hon derdduizendste bezoeker bent. Erg attent en leuk, bloemen voor me vrouw Lindhout, kadootjes voor de kin deren en bonnenboekjes voor vele ma len gratis zwemmen, waren toch een leuke binnenkomst voor deze woens dagmorgen. Ook voor de toekomst liggen de plan nen alweer klaar voor een uitbreiding van voorzieningen. Na het zomersei zoen zal men starten met de eerste fase van het masterplan. Dit plan zal tot 1997 zorgen voor een continue verbete ring van het Gouwebad "De Sniep". Zo zal begonnen worden met de verbou wing van het openlucht bad. Het nu aanwezige wedstrijdbad zal verande ren en een grote waterspeeltuin wor den. waardoor ook vele jonge gezinnen in de zomer buiten kunnen recreëren. t.k. Paradiso vouwwagen met voortent - luifel 650,-01727-10620 t.k. stereo toren mide i.z.g.st. met dubbele cassette 100,- 01828-15530 t.k. roei hometrainer merk DP z.g.a.n. vleessnijmach. elektr. 01727-16252 t.k. Puch Maxi met veel chrome model chopper kleur zwart 01727-16569 Wie heeft onze skelter gevonden? omg. Bentlanden, tel. 317808 t.k. 1 box bruin 10,-; 1 luxaflex wit 180x238 75,- 100 boeken ned. bk 01728-9911 t.k. 60 gew. grindtegels 60x40 a 2,50 8 bielzen a 10,-01828-9828 t.k. commodore 64 software v.a. 1,- per disk lijst op aanvraag 01827-2343 een integraal brommerhelm fletcher i.z.g.st. vr. pr. 150,- tel na 16.00 uur 01802-3939 t.k. Pink Floyd CD live in Berlin dubbel -cd 25,- 01714-16033 Pa en Ma hartelijk gefeliciteerd met uw 39 jarig huwelijk kees ria jeroen en monique t.k. 3 houten garage kanteldeuren 2.37,5 x 2.12 m ƒ75,- p. st. 01828-16149 t.k. brommer Honda MB i.z.g.st. compleet met verzekering 1450,- 01727-17466 Electriciteitsmunt van Zevenhuizen "waarde 100" te koop gevraagd 01802-3286 t.k. eenpersoons bed 50,-; zwarte kast labyrint (bijenkort) 150,-01802-3064 t.k. donker eiken secretaire met onder 2 deurtjes 01802-1513 Waddinxvgg" - pe eerste vakantie-acti- d!f, door de Stichting Waddinx- spel? e'zijnswerk werd georgani- den 'S a'weer een aantal weken gele- dan negentig, zeer enthousiaste, er®n hebben, onder het motto ;Je kinderkijker door Wadt- i>ph, v,ef? dnn eigen droomdorp pn i u^d-Het was een hele leuke week van "deren hebben volop genoten u.e burgemeester en zijn vrouw, pn nl6t 9Pmd°rP. Juffrouw Lolliepot Ont r'ijk Hakim van Sesamstraat, startaUgU8tus gaat de tweede week van onm rek ^lee't a's thema 'maak een ontdekkingsreis naar...' nJLe"u.deze dagen gaan de kinderen naar China Park van Chi-Lang,' om te spelen in het speel- ook gaan ze samen met de krokodil Chiko naar het zonnige zuiden en de laatste dag gaan de kinde ren in het Midden-oosten op zoek naar Ali Baba. Kinderen die mee willen doen zijn har telijk welkom. Iedere dag begint om 10.30 uur en duurt tot 15.00 uur. De kinderen moeten zelf een lunchpakket- je en wat te drinken meenemen. Kinderen moeten niet te lang wachten met opgeven, want de vorige week zijn veel kinderen teleurstellen omdat het vol was. Vrijwilligers zijn uiteraard nog van harte welkom. Iedereen die nog vragen heeft of kinderen wil opgeven, kan bellen met de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk 01828-31932. Langs komen mag ook, tijdens kantoor uren op de H. Heijermanslaan 5 in wad dinxveen. Herv. kerk kand. J.G. Schenderling 18.30 uur ds. W. Baas Sassenheim (Herv/Geref) De Stek 9.30 uur de heer M. de Rid der Sassenheim Geref.kerk 9.30 uur drs.M.C. Ker sten Scheveningen 18.30 uur gez.dienst in Herv.kerk Chr.Geref. 9.30 en 18.30 uur ds. M.J. Oosting Volle Evang.Bethel 9.30 uur samen komst Dick v. Steenis Vrij.Pot. geen dienst R.K. 31 juli 17.30 uur De Stek 19.00 uur kerk; 1 augus. 10.00 uur kerk Voor het sub-tropische gedeelte van het Gouwebad zal het nu komende uit- zwembad een zeer aantrekkelijke uit breiding zijn. Alle bezoekers kunnen dan zomer en winter in de openlucht zwemmen. Een temperatuur van 30 gra den Celsius zorgt ervoor dat ook als het vriest dit een zeer aangenaam vertoe ven is. In de laatste week van het zomersei zoen organiseert het Gouwebad "De Sniep" wederom de Nationale Zwem vierdaagse. Het landelijk zeer bekende evenement zal van 23 t/m 27 augustus het decor zijn voor een ouderwets ge zellige sfeer waar sommige deelnemers al voor het 24e jaar hun favoriete af stand zwemmen. Voor het komende winterseizoen heeft de bedrijfsleiding van het Gouwebad enkele kleine wijzigingen aangebracht. Zo zal in navolging van de donderda gochtend ook de dinsdagochtend een speciale doelgroepenochtend worden. Een drie-generatieochtend waar het Gouwebad voor alle leeftijdsgroepen een programma presenteert, zoals baby-zwemmen, aquarobic, meer be wegen voor ouderen. Een ochtend vol gezellige, sportieve activiteiten. Voor verdere informatie kan men bel len met het Gouwebad "De Sniep", tel. 01828-30444. Herv. Gemeente Brugkerk 9.30 uur ds. J. Maasland Kootwijk 17.00 uur cand. G. v.d. Brink Nijkerk De Hoeksteen 9.30 uur? 18.30uurds. H. Schipaanboord Bethelkerk 9.30 uur?? 17.00 uur ds. H. Schipaanboord Rehotbothschool 9.30 uur?? 17.00 uur cand B.M. Bos Woudenberg Herv.Immanuelkerk 9.30 uur ds. J. Hoekstra Oegstgeest 17.00 uur SOW dienst in Ontmoetingskerk ds. L.M. Verseput Oegstgeest Geref.kerk Vijgem.Kruiskerk Pas sage 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogen- doorn 16.30uurds. P.M. deWitGou- da Angelica gefeliciteerd met je 18-e verjaardag Iwan en Marina t.k. 2 surfpakken groot en klein te bevr. 01727- 14825 t.k. wegens overlijden Fiat Uno 45 Sie bj '90 km 21.000 nog 3 mnd. gar. 10.250,- 01727-10602 4 eiken stoelen met paardenhoofd 2 pits gasstel wit grijze mantel m. 44-46 01727-13399 t.k. aardrijkskundeboek HAVO 2,3 of 4 Ath. 3 samenw. W'veen 9e druk 01727-15834 Wie wil er met mij goede-slechte tijden stickers ruilen 01727-15703 t.k. 2 reddingsvesten merk Besto medium en large 200,-01727-16485 Leiden - Drs. Marijke Brouwer, conser vator voor de Provinciaal -Romeinse afdeling, zal op zondag 1 augustus een archeologisch spreekuur houden in de Taffeh-zaal van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden. Van 13.00 tot 15.00 uur zal mevrouw Brouwer ar cheologische vondsten op hun ouder dom, functie en herkomst bekijken. Dit spreekuur is niet alleen bedoeld voor amateur-archeologen. Ook voorwer pen die in een tuin zijn opgegraven of oude voorwerpen van een rommel markt of uit familiebezit afkomstig, kan men laten determineren. Soms blijken dit heel bijzondere dingen te zijn, zoals een bronzen Mercurius-beeldje uit de Romeinse tijd of een zeldzaam Madeli- nusmuntje van goud uit de zesde eeuw. Het Rijksmuseum van Oudheden is ge legen aan het Rapenburg 28 te leiden en is van dinsdag tot en met zaterdag geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. Op zon-en feestdagen van 12.00 - 17.00 uur. Het archeologisch spreekuur is zon dagmiddag 1 augustus gratis te bezoe ken. Boskoop - "Wie maakt er in de periode tot ca. september een foto met als the ma 'het milieu'?" De foto kan zowel over 'vuil' milieu gaan als 'schoon' milieu. De Rotary Club Boskoop houdt deze maand en in augustus een foto-wed strijd onder het motto "Zo moet het wel, zo moet het niet". Inzendingen moeten voor 15 september worden in geleverd bij de apotheek in Boskoop. De inzendingen worden eind septem ber tentoongesteld in de bibliotheek aan de Babsloot. Op 4 juli botste twee fietsers op het fietspad van de Hoogeveenseweg tegen elkaar, een van de fietsers werd voor controle naar een ziekenhuis vervoerd Op 8 juli vond een aanrijding plaats op de Zijde, een bestuurder welke zijn por tier open deed had de lengte van e passerende vrachtauto verkeerd inge schat. De auto liep forse schade op. Tevens vond en aanrijding plaats op het Reijerskoop met de Galerij, een au tomobilist die af wilde slaan had ver moedelijk door de zon een tegemoet komende bestuurder niet gezien. Die dag verloor een onbekend gebleven vrachtauto enkele stenen op de provin- cialeweg, waardoor een personenauto schade opliep. Op 9 juli reed een onbekend voertuig tegen een geparkeeerde auto op de A.P van Neslaan. In de vroege ochtend uren van 10 juli vond een eenzijdig ongeval op de Alp- henseweg plaats ter hoogte van de Shell. Een bestuurder uit Alphen a/d Rijn raakte i.v.m. de zeer hoge snelheid de macht over het stuur kwijt. Hij schoot tussen twee tegenliggers door en kwam op zijn kop in de sloot terecht. In de auto zaten nog twee passagiers. De inzittenden konden niet op eigen kracht uit de auto komen. Door de brandweer moesten zij uit de auto wor den gehaald en werden zij vervoerd naar het groene Hart Ziekenhuis. Al daar hadden zij alleen wat onderkoe- lingsverschijnselen en enkele schaaf wonden. Brandweer Boskoop, Wad dinxveen en Gouda waren ter plaatse, alsmede twee ambulances en twee ta kelwagens. De auto bleek niet verze kerd te zijn. Tegen de bestuurder wordt proces-verbaal opgemaakt Door collega's van de Algemene Ver keersdienst werd op 8 juli een bestuur der uit Alphen a/d Rijn bekeurd voor het overschrijden van de snelheid op de Hoogeveenseweg. De bestuurder reed aldaar tussen de 140 km en 180 km/uur. Tevens maakte hij levensge vaarlijke inhaal manoeuvre's. Zijn auto werd inbeslaggenomen. werd op 8 juli de auto welke op 25 juni vanaf de Zijde ontvreemd was teug ge vonden in Den haag. De auto was echter geheel uitgebrand. Op 8 juli werd geprobeerd om wielen te stelen van een personenauto die gepar keerd stond aan de Burgemeester Co- lijnstraat. Op 9 juli werd aangifte gedaan van ver nieling van enkele ruiten van de wonin gen aan het noordeinde. De schade bedraagt F 900, Op 10 juli werd aangifte gedaan van diefstal van een radiocassetterecorder uit een auto welke geparkeerd stond aan de Bosweg, ook werd aangifte ge daan van diefstal van twee hanen uit een ren aan de Goudse Rijweg. De volgende fietsen werden gestolen; Een witte kinderfiets, een herenfiets, een groene Union Herenfiets Op 10 juli omstreeks 00.30 uur werd een brand ontdekt in een berging van wo ningen aan de Zijde. De brandweer bluste de zaak. Door de enorme rook ontwikkeling werden de bewoners van de boven gelegen woningen uit hun woningen gehaald, een baby moest zich even onder doktersbehandelingen stellen i.v.m. de ingeademde rook. Na controle mocht dit kind weer naar huis. Enkele bewoners moesten i.v.m. de rook de nacht bij familie onder bren gen. Zomer vieren is tuinieren, lekker je groene vingers laten wapperen. Tussen de blommekes en de vogelzang voel je je weer even 'oer'. Nou ja oer: voor iedere tuin heeft immers een stuk echte natuur het veld moeten ruimen. Geluk kig wemelt het voor groenhobbyisten van mogelijkheden om die natuur toch weer de ruimte te geven... leve het privé ekoparadijs. Om bij de bodem te beginnen; bemes ten doet u met compost. In een hoekje achteraf in de tuin, legt u een compost- hoop aan. of in een zelfgemaakte bak van oud hout. Zo'n container van het tuincentrum kan ook, maar is meestal wel van kunststof of hout dat geïmpreg neerd is met minder lekkere middel tjes. Compost is prachtmest en werkt nog ziektewerend ook. Als grondstof dient uw eigen groente-, fruit- en tuinaf val. Goed composteren is een kunst. De kleine Aarde heeft er een handig boekje over. Wat betreft de inrichting: hoe mee va riatie hoe beter. Hier een zonnig nisje, daar wat schaduw, hoogteverschillen van vijftig centimeter doen al wonde ren. Met hopen oude stenen en takken schept u al een natuurgebiedje naast de keukendeur, in de kieren tussen dat puin ontstaan legio holletjes, waarvan evenzovele planten en beestjes profite ren. ook rietdaken, nestkastjes van oud hout of een horizontaal opgehangen hol stammetje, behagen allerlei wriemelend grut. Op uw recy- cle-tuin vol zespoters komen dan weer vogels en kleine zoog dieren af. Tropisch hardhout laat u links liggen. Behalve her- gebruikhout is ook Europees hout als eiken of Robinia uit stekend. Dat is duurzaam, kei hard en er wordt geen oerbos voor gekapt. Stichting Robinia in Wagenin- gen kan u zelfs aan kant-en-kla- w'r"W' re Robinia tuinmeubels helpen. Inheemse planten zijn het aantrekke lijkst voor onze die renwereld. Zulke planten en zaden krijgt u bij kwekerij De Schutsboom in Nijmegen. En opnieuw is het motto: afwisseling. En goede mix van bloemen, grassen, struiken en bomen. Toefjes brandnetel, distel of ander 'onkruid' zijn voor vlinders pure lokkers. Voor de verzorging hebben tuincentra als Intra- tuin en Europatuin een assortiment ECO-style natuurlijke preparaten (he laas in plastic weggooifles). De hoofd regels voor tuinonderhoud: ruim nooit iets helemaal op: ook de wildernis is immers een creatief rommeltje. Tenslotte: zuinig sproeien is in verdro gend Nederland een must. Dus: alleen als het echt nodig is en alleen in de avonduren.... (Echter met de huidige weersomstan digheden hebben we water in over vloed! red.) Water besparen kan ook met een laat houtsnippers of ander 'mulch' over de bloemperken. Of u steekt bij elke struik een buisje in de grond, waardoor u de wortels direct bewatert. Q

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13