Youn Visser naar Japan Stop dirty dancing Boze artiesten in dierenpark Politieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Remco van Hoek surft goed Vakantie Maak van achterblijvers geen spoorzoekers!! Kerkdiensten r PIRTY DANCING. Merk:J 86 07 84 878 Drinkwater NV Duinwaterbedrijf Zuid-Holland krijgt lichte chloordosering J ~i L. J zondag 1 augustus Huisartsen weekeinddienst Berenbos in Ouwehand de politie maakt u erop attent, dat u een afwezigheidsmelding kunt doen. (inleveren bij het burn) I Adres:j Bel zelf met een mishandelde beer Hart van Holland/28 juli 1993 pagina 7 I De Zevenhuizense Remco van Hoek surft nog regelmatig wedstrijden, waar bij hij in de prijzen valt. Dit seizoen heeft hij o.a. de North Sea Cup in Hellevoetsluis gewonnen, ver volgens behaalde hij de tweede prijs bij de Imco Men Heavy en een eerste prijs bij de heren zwaar Imco competitie, resp. op 20 maart en 9 mei. In mei behaalde hij een derde prijs bij de jubileum marathon Gooimeer te Huizen. Bij de eigen club 'Plané' in Delft is hij samen met zijn broer Max le geworden tijdens de 10 uurs race. Helaas was er ook een teleurstelling. Tijdens de 2 t/m 7 juli gehouden Euro pese kampioenschappen in Nieuw- poort te België, werd Remco 13e zwaar. Hij kon de laatste manches niet meer uitvaren door een blessure aan zijn voet door het breken van een voet- Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. E. Bouman Scheveningen 19.00 uur ds. H. Gaas beek Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaas beek Geref. kerk 9.30 uur de heer J. Seele Nwk. a.d. Ussel 18.30 uur de heer B. Evertse Moerkapelle Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur ds. W. Vroegin- deweij Voorthuizen 18.30 uur drs. J.W. van Estrik Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk 31 juli dokter W. Vroegindeweij Bea- trixlaan 7 Moerkapelle tel.01793-1687 1 augustus dokter W. Voorthuyzen Lijsterlaan 2 b Bleiswijk tel. 01892- 15241 kentoor Zev worden kan ook: na «uenaald w tot schijniag Holland. Een beer in Turkije. Of in Roemenië. Er is een stalen ring door z'n neus gesto ken. Hardhandig, soms zonder verdo ving. Aan die ring is een stalen ketting bevestigd. Door hard aan die ketting te trekken, drukt de ring zich wreed in het vlees van de neus. Soms trekt men zo hard, dat de ring dwars door de randen van de neus losgescheurd wordt. De bebloede en kapotgetrokken neus wordt met zwachtels weer opgelapt. Tijdelijk wordt de ring in het vlees van de kop van de beer bevestigd. Hoe harder men aan de ring trekt, hoe pijnlijker het is. Hoe 'mooier' de caprio len van de beer dus zijn. Vreselijk. Dit jaar reisde de directie van Ouwe hands Dierenpark vaker naar Turkije dan haar lief was. Daar onderhandelde ze met de autoriteiten. Met de dieren bescherming. En het resultaat is inmid dels dat deze mishandeling mag en kan worden gestopt. De dieren worden uit Turkije en andere landen weggehaald, in quarantaine geplaatst. Opgeknapt. En op transport gezet naar Neder land.... In Nederland is opvang nodig. Momenteel graven bulldozers zich een weg door Ouwehand. Er komt een Be renbos. Een enorm bos, waar beren hun oude dag kunnen meemaken. Zon der ringen, zonder kapotgetrokken neuzen. En zonder de enorme verwaar lozing waar ze bijna aan gewend waren. Het berenbos wordt geëxploiteerd door een stichting met sponsors. Deze stichting probeert zoveel mogelijk zwaar mishandelde beren te 'adopte ren' en probeert andere dierenparken in Europa zover te krijgen ook 'beren- bossen' operationeel te maken. Ton Pekkenpol, journalist, heeft zich het lot van die beren aangetrokken. Dit resulteerde in de oprichting van de Stichting Berenbos. Op de zondagen 1 en 15 augustus a.s. wordt er daarom in Ouwehands Dieren park in Rhenen een familieshow geor ganiseerd onder het motto "Stop dirty dancing". De opbrengst van de optredens van de artiesten wordt besteed aan het verblijf van de beren (het onderhoud per beer is 10.000 gulden per jaar; er komen hopelijk 10 tot 15 beren); het onder houd van het bos en de afschrijving van de paviljoenen die voor dit project ge bruikt worden. Uiteindelijk zal het pu bliek dit opbrengen, door te komen, abonnementen te nemen, consumpties te betalen en donaties te storten. Men hoeft niet perse geld te storten, maar kan meewerken door massaal naar Ou wehands Dierenpark te komen, bij wij ze van protest: en om een gezellige familiedag te beleven. Bovendien wordt binnen twee weken de beer "MacKenzie" uit het belegerde Saraje vo, via Split, naar het Berenbos ge bracht. Mackenzie heeft lange tijd, uit gehongerd, vastgezeten aan de richel van een kapotgeschoten restaurant. "Stop Dirty Dancing". Wie meeleeft met dieren kan helpen om de levensom standigheden te optimaliseren voor een aantal van de 200 zwaar mishandel de beren, waarvan een groot aantal op dit moment nog aan het 'optreden' is, moet z'n adhesie tonen... gewoon door Ouwehand te bezoeken.. De 11-jarige Youri Visser uit Zevenhuizen is op 25 juli naar Japan vertrokken. Met 11 andere jongeren, geselecteerd voor het Nederlandse Honkbalteam neemt hij deel aan de wereldkampioenschappen 'honkbal'. In totaal nemen 21 landen deel aan de wereldkampioenschappen. Youri speelt bij honkbalvereniging "Neptunus" in Rotterdam-Overschie in het adspirantenteam. (tot 16 jaar) tijdens de wereldkampioenschappen neemt hij deel in een pupillenteam: tot 12 jaar. Eerder maakte Hart van Holland al melding van het bovenstaande, feit. Uniek is het feit dat de twee kinderen van het echtpaar Visser, beiden getalenteerde sporters zijn. Hun dochter Ingrid (16) nam onlangs deel aan de Europese JeugdOlympiade in het volleybalteam van Jong Oranje. Thans verblijft ze, in verband met deelname aan internationale volleybalwedstrijden, in de U.S.A. Zij is speelster bij de volleybalvereniging ZVH. band. Van 9 t/m 11 juli waren de Neder landse kampioenschappen te Hargen, Noord-Holland. Daar heeft hij nog 1 manche proberen te surfen, maar hij had te veel pijn en moest het voor ge zien houden. Nu houdt Remco even rust, gaat op vakantie en na herstel van z'n blessure, weer verder trainen. EENZIJDIG ONGEVAL Op de Wollefoppenweg te Zevenhuizen kwam een fietser door onbekende oor zaak ten val. De man moest met een scheenbeenbreuk naar het ziekenhuis worden afgevoerd. AUTOKRAAK Op de camping aan de Tweemanspol derweg te Zevenhuizen zag een man 3 jongens rommelen bij een auto. Op het moment dat hij hij de politie belde kre gen zij hem in de gaten en namen zij gezwind de benen en verdwenen even later in een donkere personenauto. La ter bleek de auto te zijn opengebroken, maar er werd niets ontvreemd. INBRAAK BEDRIJVEN Bij een bedrijf aan de Nijverheidsstraat te Moerkapelle werd bij een inbraak een grote hoeveelheid elektrisch ge reedschap ontvreemd. Om de buit te vervoeren werd tevens een bestelbusje gestolen. De auto werd later op de dag leeg teruggevonden in Woerden. Ook werd ingebroken in een bedrijf aan het Nijverheidscentrum te Zevenhui zen. Hier bedroeg de buit een geldkistje met een geldbedrag en enige kenteken bewijzen. Enige flessen sterke drank waren de buit bij een inbraak in de discotheek aan de Zuidplasweg te Zevenhuizen. POGING DIEFSTAL Een bewoonster van de Wollefoppen weg te Zevenhuizen was boven in haar woning aan het werk toen zij beneden gerommel hoorde. Toen zij beneden kwam, zag zij dat haar videorecorder op tafel klaar stond om te worden mee genomen. De dader was hem echter al gesmeerd. De moraal van dit verhaal is dat men sneller het slachtoffer is van een mis drijf dan men denkt. Vooral vrijstaande woningen zijn nog al eens het doelwit van dergelijk soort misdrijven. Moet u voor langere tijd werkzaamheden op een bovenverdieping verrichten, doe dan de achterdeur op slot. Een porte monnee is zo van een keukentafel ge grist of uit een tas of jas gepakt. Het is misschien vreemd de deur op slot te doen als men thuis is, maar we leven nu eenmaal niet op de maan en er zijn altijd lieden die uit zijn op andermans eigen dommen. EENZIJDIG ONGEVAL Op het fietspad langs de Rijksweg 12 kwam een wielrenner ten val toen hij een andere fietser wilde passeren. Hij raakte hierbij in de berm en bij de po ging om terug op het fietspad te komen viel hij. Hij werd met lichte verwondin- i gen aan het hoofd en een gebroken arm I overgebracht naar het ziekenhuis. vertrek dd: terug dd:.... Naam: Adres: Postcode:... Woonplaats Zevenhuizen/Moerkapelle Sleutel bij: Naam:I Woonplaats:I 1 Tel.: Kenteken auto: Kleur:j •Vakantie-bestemming:j •Bijzonderheden:. Op 1 augustus loopt er drie uur vanaf 13.00 uur een 'pretband' door het park, verder is er de Jochem van Gelder- grote kindershow e.d. Op 15 augustus is Hans Kazan de trekpleister, evenals Marco Borsato en de clown Gray. wie het nummer 06- 350 110 09 belt, kan een kwis spelen met Bolle. Een mishandelde beer, die z'n naam kreeg toen hij in Rhenen aankwam. Bolle stelt vragen over beren. Wie de vragen goed beantwoordt, mag gratis naar Ouwehands Dierenpark om het Berenbos te komen bewonderen. De opbrengst van het 06-nummer (een gulden per minuut) komt geheel ten goede aan de Stichting Berenbos. Overal in de wereld wordt de bruine beer misbruikt. Hij leert dansen op gloeiende kolen. Zit 24-uur per etmaal vastgeketend. Wordt opzettelijk verminkt. Stop deze bercnmishande- ling. Help 15 beren aan hun eigen Berenbos. Stort naar draagkracht uw bijdrage op VSB Bank Utrecht t.n.v. Stichting Berenbos Rhenen. |- en miti.tiM-l v ut rit iimK I ••«•ici'p.tthl t.k. gevr. oud smeedijzeren tuinhek lengte ca. 6 a 7 mtr. 01727-14335 t.k. goed onderhouden peugeot trekt snel op, zeer mooi pr.n.o.t.k. 01727-12815 t.k. gevraagd tv-antenne 01727-16883 t.k. Tomos damesbrommer 7 jaar oud 350,- 01727-16548 t.k. Nissan Sunny 1.7 Itr. diesel bj 85 bi. vr. pr. 5500,-; na 18 uur: 01727-12460 Gevraagd 2 ijzeren platen 3 of 3,5 mtr. lang 0,5 mtr. breed 01727-12450 t.k. Piano merk Acker-Jena 950,- 01727-14192 t.k. fietsdrager 2 fietsen 01728-8601 Bij één van de dagelijks gehouden con troles door het laboratorium van het Duinwaterbedrijf Zuid-Holland is ge bleken dat enkele coliformen (bacteri ën) in het drinkwater voorkomen. Het Duinwaterbedrijf heeft daarom - uit voorzorg- besloten om vanaf heden het drinkwater, afkomstig van het pomp station te Scheveningen, een lichte chloordosering mee te geven van 0,3 mg/1 (dit levert een restchloorgehalte van 0,1 mg/1 in het distributienet op). Het is niet uitgesloten dat het water daardoor een wat 'muffe' smaak heeft, naar de oorzaak van de aanwezigheid van de coliformen wordt een onder zoek ingesteld. De laatste keer dat het Duinwaterbe drijf het drinkwater moest chloren was in 1984, toen het water was verontrei nigd met de Aeromonas-bacterie. Er werd toen 1 mg/1 chloor gedoseerd.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7