Waddinxveen Navo-pijpleiding naar Schiphol in ere hersteld Kerkdiensten Kerkdiensten allerlei Roemeense Doe-reis weet van "Wanten" Verkeersomleiding Beijerincklaan Tentweek 1993: "Hé, ga je mee?" WIST U DAT! WS' HARWA Stichting Kwaliteitsgroen brengt computer programma op de markt ten dienste van rijks-provinciale en gemeentelijke overheden Vakantie Bijbelclub Boskoop Club de Pétanque RHYNEBOULE Klaveijassen Kaartvoorverkoop Rondvaarten Hart van Holland/4 augustus 1993 pagina 11 Dank Tenten aan de Kuyperhoeve en aan de Wingerd... Reizen Kom Inn-tent Boskoop - 7 en 8 augustus Waddinxveen - 8 augustus Avondhappenings Volleybaltoernooi Slotavood met Sound of Joy Tentsamenkomst Helpende hand Clubkampioenschappen In onbruik Ineezonden: Waddinxveen - Afgelopen vrijdagavond 30 juli arriveerde de re formatorische jongerengroep o.l.v. ds. N vd Want, weer op hun thuisbasis, na bijna drie weken een werkvakantie-reis semaakt te hebben naar lasi in N.O. Roemenië (Moldavië). Het doel was hun vakantie te benutten t.b.v. het ten achtergestelde gedeelte van Roemenië te weten Moldavië. De dames, waaron der onderwijzeressen en aankomend verpleegkundigen hadden de taak de leidsters van een kinder(wees)huis te assisteren en voorlichting te geven in groepspedagogie en het leven in het tehuis familiairder te maken. Boven dien zorgden zij door aankleding bin nenshuis met o.a. gordijnen voor de ra men, voor een gezelliger en huiselijker sfeer in het tehuis. Het was natuurlijk niet mogelijk om in één week met slechts één team een totale metamorfo se te bewerkstelligen, eerder was het werk dat verricht werd bedoeld als 'voorbeeld' hoe het gehele tehuis een prettiger woonsfeer kan hebben. De jonge mannen die deelnamen aan de 'werkvakantie' in Roemenië, hebben de meest uiteenlopende beroepen, maar waren in staat door het uitsteken van hun handen (uit hun mouwen) een ver vallen 3 lokaals-schooltjes in Slobozia, 30 km buiten de redelijk grote stad lasi te renoveren met 12 nieuwe kozijnen en twee deuren met kozijn. Bovendien herstelden ze een parketvloer en brachten dakgoten rondom het ge bouw aan. Uiteraard hoorde bij de finis hing touch ook het sauzen en verven van zowel de buiten-als binnenkant van het gebouw. Het bouwmateriaal, als mede vele andere hulpgoederen, varië rend van kleding, speelgoed/beestjes, naai-typemachines, medicamenten, schoolmeubilair, diverse levensmidde len, zowel in partij door bedrijven/win keliers als losse pakketten door privé- personen en families beschikbaar ge steld, was al enkele dagen eerder in een ca. 24 tons oplegger transportwagen op 8 juli vertrokken. De bouwtechni sche leiding berustte bij architect D. Vroegindeweij uit Middelharnis, zono dig bijgestaan door J.H. Popijus uit Moerkapelle. Laatstgenoemde verge zelde de groep vanwege zijn Hongaars/ Roemeense ervaringen van voorgaan de jaren. Hij was hiervoor aangezocht door ds. V.d. Want. De uit 24 personen bestaande groep heeft in Moldavië er varingen opgegaan waarvan vele in het westen woonachtige mensen, geen weet hebben, zelfs niet via beelden op de t.v. Immers deze beelden worden afgewisseld door reklame, films en shows e.d. waardoor men snel vergeet. De belevingservaring ter plaatse dat wordt in je herinnering gegrift en zal niet zo gauw vergeten worden... Echter hebben we ook schik gehad. De culinai re verzorging was door de vertegen woordiger de heer Dorel (Roemeen) van de Stichting Oost Europa Zending in Krimpen, goed georganiseerd. Hij droeg de verantwoording van de rede lijke verdeling van kleding en levens middelen, echter er was vrijwel geen tijd voor privébezoeken aan de stad of de omgeving. Eén middag voor het ver trek is tijdens de voorbereiding de gele genheid genomen om wat souvenirs te kopen, want het werk kon om des tijds wille toch niet helemaal afgemaakt wor den. Ten eerste was er materiaal tekort; ten tweede mislukte het slaan (dat is boren) van een waterbron en wat dies meer zij... Desalniettemin kunnen we terugzien op een leerzame periode, zo wel het samen leven plus werken in een gemêleerd gezelschap in een omgeving en cultuur. Men waant zich zoals in dat zigeunerdorp Slobozia in een tijdperk van 60 a 70 jaar terug. Alles hand-en paardewerk alleen een beperkte elec- travoorziening deed denken aan deze tijd, want wassen gebeurt door het overgieten van putwater met een kan of schaaltje enz. Rest mij namens de groep en deze op zijn beurt namens de Roemeense be gunstigden, alle gevers, zowel bedrij- ven-winkeliers als privépersonen een hartelijke dankzegging voor de be schikbaar gestelde gaven, zowel in na- tura als financieel. Het is te vergelijken met het aanreiken van een beker water aan hen die dorst hebben. Ook dat is Evangelieverkondiging door 'Woord en Daad". Verder mag vermeld worden dat de urgentie van de nood in algehele zin niet meer zo nijpend is. Er is nog veel armoede vanwege de hogere prij zen naar verhouding van het inkomen, maar de Roemeense staat (politiek moet maar eens leren voor zichzelf en het volk te gaan zorgen en op eigen benen te staan. Roemenie is immers rijk aan bodemschatten en van 'krijgen' wordt men steeds luier. Eén en ander prikkelt niet tot zelfwerkzaamheid. Er staat het rijke westen in de naaste toe komst weer andere hulp te wachten aan andere landen, zoals Albanië, zo dra de burgeroorlog in Joegoslavië de finitief geëindigd is, staat de wederop bouw van dat land weer nummer één op de lijst van de behoeftigen... En zo draait de geschiedenis in het rond. De één verkwist het geld aan wapentuig en vernietiging en een ander mag voor de wederopbouw-kosten op te draaien... Zo gaat dat.... Opgetekend door een klokkenluider, die meent te weten waar in dit verslag de Roemeense klepel hangt... J.H.P. te Mkp. Waddinxveen - In verband met de aan leg van een rotonde op de Beijerinck laan (ter hoogte van de in aanleg zijnde Zuidelijke Rondweg) wordt het verkeer vanaf 17 augustus 1993, gedurende één maand, over één rijstrook van een ge deeltevan de Tweede Bloksweg geleid. Deze omleiding wordt geregeld met verkeerslichten. het verkeer over de Beijerincklaan dient gedurende genoemde periode rekening te houden met filevorming. Ter plaatse van de omleiding wordt de I weede Bloksweg onderbroken zodat geen doorgaand gemotoriseerd ver keer meer over deze weg mogelijk is. Bestemmingen langs de Tweede Bloks weg zijn dan slechts vanaf één van de twee zijden bereikbaar. Om deze reden zal de Beijerincklaan gedurende de ge noemde periode ook zijn opengesteld voor het langzame verkeer. Voor het fiets-en bromfietsverkeer blijft de Tweede Bloksweg wel een doorgaande weg. Hiervoor zullen ope ningen in de afzetting worden gehou den. Wel worden doorgaande fietsers- en bromfietsers aangeraden gebruik te maken van de IJsermanweg. Waddinxveen - De tentevangelisatie die de Centrale Herv. Gemeente dit jaar van 11 tot 13 augustus houdt, heeft als tnema; "Hé, ga je mee?" Er zijn dit jaar tenten: één in de Zuidpias aan de eve en één °P het Wingerd- v Kinderen van vier tot twaalf jaar z')n van harte welkom in één van de enten. Elke morgen van 10.00-12.00 v»»^rdt er een verhaal uit de Bijbel erteid, wordt er gezongen en geknut seld en nog veel meer. ue middagen... dat is andere koek! woensdagmiddag (14.00-16.00 uur) is n de Zuidpias een sprookjesmiddag met een echte Sneeuwwitje. In de Win- 's er ,det Poppentheater van Je- <rh\"an den 8 "Een eeuwenoude over de zeerover Mc Shake... Donderdagmiddag wordt een hele bij- I are "hhdag: een reismiddag met ton! wereldreiziger. Wat dat bete- m merkt de jeugd vanzelf. De deelne- a, j" ln ieder geval op reis! anrle?nkSi0m 19-00 uur zijn ouders en kiilrBnen^kastellenden welkom om te «)ken hoe het afloopt met Lars. ?middag is er in de Wingerd van Prookjesmiddag' en komt Jeroen van den Berg in de Zuidpias.... W^nooüa',n,n"tent staat dit keer in de 14 (?n ,aP '0 00 tot 12.00 uur en van daar t 16 00 uur kunnen jongeren [)emipcrec.,°,m mee te doen aan com- SD„|, ln ta'eltennis, darts, computer en voor een bakkie koffie of fris Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reuver 17.00 uur in Geref.kerk De Stek 9.30 uur ds. K.J. Jansen Geref. kerk 9.30 uur ds.J.A. van Hooijdonk 17.00 uur ds. R. de Reuver Chr. Geref. 9.30 en 18.30 uur ds. M. J. Oosting Volle Evang. Bethel 9.30 uur D. v. Steenis Vrijz .prot Geloofsgem. 10.00 uur ds.J.A. Broström-Bruin Roelo- farendsveen R.K. zaterdag 17.30 uur De Stek 19.00 uur kerk. zondag 10.00 uur kerk Herv. GemeenteBrugkerk 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 17.00 uur ds. M. Aangeenbrug Barneveld; De Hoeksteen 9.30 uur drs. B. Ooster- om Rumpt 18.30 uur ds. H. Schi paanboord; Bethelkerk 9.30 uur ds. A.A.A. Prosman Harmeien 17.00 uur kand. R. v.d. Spoel Nieuwersluis Rehobothschool 9.30 uur drs. R. LuykGenderen 17.00 uur kand. L.D. Burger. Herv.Immanuëlkerk 9.30 uur ds. J.v. Vliet Amersfoort 17.00 uur (sow dienst in Ontmoetings- kerk) ds.P.S. Veldhuizen Schoonho ven; Geref.Vrijgem.Kruiskerk 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 16.30 uur ds. J.P.C. Simpelaar Bodegraven en nog veel meer... Woensdagavond is er een politiehon denshow, donderdagavond wordt er een volleybalwedstrijd gehouden en vrijdagavond treedt de gospel "Coura ge" op in de Zuidpias bij de Kuyperhoe ve. Zaterdagavond is er een kano avond in Boskoop. Zaterdagmiddag 14 augustus wordt er bij de tent in de Zuidpias een volley baltoernooi georganiseerd, waarbij ie dereen welkom is. De jeugd wordt gead viseerd: "Vorm met familie, kennissen of buren een team van 6 tot 8 personen en doe mee!" De traditionele openluchtzangavond wordt gehouden op zaterdag 14 augus tus vanaf 20.00 uur. Medewerking ver lenen o.a. het jongerenkoor "Sound of Joy" uit Nieuwerkerk a.d. IJssel o.l.v. Frank de Bakker en Kees van den Berg. De tentweek wordt afgesloten met een 'themadienst' op zondag 15 augustus in de tent in de Zuidpias. Om 9.15 uur beginnen de kinderen met het zingen van de liedjes die ze tijdens de tent week geleerd hebben. Voorganger is dominee Schipaanboord. Ook hij spreekt over het thema: "Hé, ga je mee?", ledereen is hartelijk welkom. t.k. rieten kinderzitje (mand), peuterbromfietsje 01828-16657 t.k. skelter 50,- elec. parketwasmachine 25,- 01802-2872 gratis op te halen: radiator 40x200 cm kleur: wit 01802-3722 t.k. wit kanten wieg 150,- 079-315942 wij op het gebied van BED- TEXTIEL ruim gesorteerd zijn!! Waaronder tientallen OVER- TREKKERS met bijpassende GORDUNSTOF. En aansluitend daarop ruime keuze in HOESLAKENS zowel in KATOEN als STRETCH. Kom en zie hoe kleurrijk uw dromen werkelijkheid worden. VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN, ZONWERING EN SLAAPCOMFORT Rijnlandstraat 4 2741 GZ Waddinxveen Telefoon: 01 828-16119 De VW in Boskoop biedt gelegenheid tot aankoop van kaarten voor b.v. operavoorstellingen in Ahoy in januari 1994; Rob de Nijs in februari; Bon Jovi in Gent in september a.s. het Artiestenga la met o.a. René Froger op 10 septem ber; het American Circus in Den Haag en Rotterdam en vele andere evene menten. Inl. tel. 01727-14644. Boskoop - In gebouw 'De Stek' kan er vanaf woensdag 11 augustus elke week geklaverjast worden, aanvang 20.00 Boskoop - Elke zaterdagmiddag om 14.00 uur kan men een rondvaart ma ken door de sloten en plassen van het fraaie kwekersdorp Boskoop. De tocht van ca. een uur voert langs kwekerijen, terwijl de deelnemers aan de rondvaart uitgebreid worden geïnformeerd over Boskoop vroeger en nu. Vertrek vanaf het Boomkwekerijmuseum, Reijers- koop 54. Voor groepen van maandag t/ m zaterdag op afspraak: 01727-14644. Boskoop)- Onlangs hebben zes voor aanstaande boomkwekerijbedrijven, die bezorgd zijn over de ontwikkelin gen zich verenigd in de Stichting Kwali teitsgroen Nederland. Het zijn: Bonte Hoek Kwekerijen uit Glimmen, Boot en Co Boomkwekerijen BV uit Boskoop/ Zundert, Darthuizer Boomkwekerijen BV te Leersum, M. van den Oever en Zonen BV te Haaren, Ton van den Oever BV te Haaren en Udenhout BV uit Uden- hout. Deze bedrijven zijn voornamelijk gespecialiseerd in de produktie van boomkwekerijgewassen voor de over- heids-en institutionele markt. Tijdens een informatieve bijeenkomst in hotel Neuf, werd een explicé gegeven van de handelwijze van de stichting kwaliteitsgroen, door o.a. de heer K. Poppinga, voorzitter van de Stichting Kwaliteitsgroen Nederland (SKN). De heer K. Maliepaard, directeur van soft warehouse TSD Zwolle BV gaf een toe lichting, vergezeld van een demonstra tie van het computerprogramma. De heer M. de Winter onderstreepte namens de Groenraad de belangrijk heid van de kwaliteitszorg. Hij juichte het geïntroduceerde kwaliteitssys teem toe, maar plaatste een paar kriti sche kanttekeningen. De heer Poppinga beet het spits af: "Het ontstaan van de SKN vindt zijn oorsprong in een aantal besprekingen in 1991 waar de bezorgdheid werd uit gesproken over de dalende ontwikke lingsspiraal in de prijs/kwaliteitshou ding. Een ontwikkeling die zijn oor sprong vindt in het begin van de tachti ger jaren- de overheidsbezuinigings woede. Het groen moest goedkoper en op alle fronten werd beknibbeld. De boomkwekerij deed hier driftig aan mee. Men probeerde hierop een ant woord te geven door o.a. goedkoper te produceren- een goed streven. Een maal op dit punt aangekomen was er geen andere weg meer dan te kijken naar de kwaliteit van het produkt. Kan het daar goedkoper? Deze ontwikkeling is het vak niet ten goede gekomen. He laas is er een kwaliteitsgewenning op getreden - zeker daar waar het uitslui tend om de laagste prijs gaat. De eerste activiteit van de stichting is het op de markt brengen van een computerpro gramma ten dienste van rijks, provin ciale en gemeentelijke overheden. Marktonderzoek heeft aangetoond dat er grote behoefte bestaat aan een der gelijke geautomatiseerde handleiding voor de inkoop van hoogwaardige boomkwekerijprodukten. Genoemde zgn. 'bezorgde' boomkwekers kunnen het prijzensysteem niet wijzigen c.q. beïnvloeden. Dat is dan ook de reden geweest om het te zoeken in een ombui ging in het kwaliteitsbewustzijn van de afnemer". De heer Poppinga benadruk te dat dit een langdurig en moeilijk pro ces kan zijn. "Reeds eerder is er een gezamenlijke krachtsinspanning ge weest m.b.t. een betere kwaliteitsom schrijving van park-en laanbomen, het geen geresulteerd heeft in een studie werkboek, wat helaas niet zoveel ge bruikt wordt. Gelukkig reageerde de media, met name de vakpers, wel. Ge bruikers werden hierdoor gewezen op het fenomeen kwaliteit/prijs. Ook een aantal symposia hebben de gedachten- gang reeds in positieve zin beinvloed. We kunnen nu dan ook gerust stellen dat het vak er rijp voor is". "De Stichting Kwaliteitsgroen Neder land heeft nu hierop ingespeeld en een begin gemaakt de afnemer de helpende hand te reiken d.m.v. een automatise ringsprogramma. Een naar haar me ning uniek programma, wat jaarlijks kan en zal worden aangepast, al naar gelang het assortiment en de daarbij behorende kwaliteiten, alswel de ge bruiksmogelijkheden van het program ma. Zij zal trachten aan de ontwikkelin gen op deze markt voortdurend in te kunnen springen om op deze wijze een positieve bijdrage te leveren aan de kwaliteits/prijs spiraal. Het program ma is met name ontwikkeld voor pro jecten in het openbaar groen, het is nog geen 'plant selekt programma', maarde Stichting sluit een ontwikkeling hier van zeker niet uit". Boskoop - Alle kinderen van 4 -12 jaar zijn van harte welkom in de tent aan de Mendelweg op dinsdag 10, woensdag 11 en donderdag 12 augustus. Elke och tend van 10.00-11.30 uur wordt er een verhaal verteld, worden er liedjes ge zongen en leuk geknutseld. Het thema van het drie durende kindervakantie- feest luidt: 'Hé, ga je mee?', 's Middags zijn er leuke happenings, met sport en spel op dinsdag en woensdagmiddag en op donderdagmiddag het poppen theater van Andre Verhagen uit Erme- lo. De middagen duren van 14.00- 15.30 uur. De donderdagavond wordt met de kinderen en hun ouders afgesloten van 19.00-20.00 uur. De bijdrage is f 1,25 per kind per dag. Het poppentheater kost f 1,25 extra. Zondag 13 augustus worden alle kinderen en hun ouders uitgeno digd om de afsluitingsdienst bij te wo nen in de Chr.Geref.kerk aan de Nieuwstraat 79 te Boskoop. Inlichtingen: H. Kieft tel. 01720-22693. c Rijnwoude - Op 21 juli hebben twee teams van Club de Pétanque RHYNE BOULE meegespeeld met het 50+ toer nooi van de vereniging P.U.K. in Haar lem. Tineke Rademakere had voor deze wedstrijd dispensatie gekregen, want zij is nog lang geen vijftig. Na vijf voor- geloten partijen gespeeld te hebben, wisten RHYNEBOULE-leden Aad Schra- ma en John Ferrée een vijfde plaats te bemachtigen. Ze wonnen 4 partijen en verloren er 1, met een totaal positief saldo van 13 punten. Een goed resul taat, gezien de grote deelname. De zesde dag van hun onderling "Melée" clubkampioenschappen is op 21 augustus a.s. in het Hofstede-park in Koudekerk, meldingstijd 13.00 uur; aanvangstijd 13.30 uur. Het Navo-pijpleidingsysteem wordt tussen Pernis en Schiphol uitgebreid met een nieuwe ondergrondse pijpleiding voor het transport van kerosine, die de enkele jaren geleden in onbruik geraakte leiding vervangt. Dit brandstoftransport dient niet alleen militaire doeleinden, maar biedt ook een tweede mogelijkheid naast de klassieke bevoorrading per schip om de burgerluchtvaart van Schiphol van brand stof te voorzien. Naar verwachting zal de nieuwe pijpleiding in de 2e helft van 1994 in gebruik worden gesteld. De kosten van deze vernieuwde pijpleiding bedragen ongeveer 50 miljoen gulden en zullen door Defensie en de Navo worden gedragen. De aan het civiele medegebruik verbon den kosten worden aan de gebruikers doorberekend. Op 16 juli is daartoe een overeenkomst getekend tussen het mi nisterie van Defensie en de aanvoeren de oliemaatschappijen, de KLM en Air craft Fuel Supply. Het Navo pijpleiding systeem is een 6500 kilometer lang net van ondergrondse leidingen in Neder land, België, Duitsland, Luxenburg en Frankrijk waarmee brandstof naar mili taire locaties wordt vervoerd. Het lei dingnet wordt voor de Navo beheerd door het Central Europe Operating Agency (CEOA) dat is gevestigd in Ver sailles. Deze organisatie coördineert opslag en vervoer van brandstoffen voor de Navo. In Nederland wordt het pijpleidingsysteem beheerd door de Defensie Pijpleiding Organisatie, ge vestigd in Noordwijk. De pijpleiding zal behalve voor Navo-doeleinden ook worden gebruikt voor bevoorrading van Schiphol. Hiermee komt een twee de mogelijkheid voor brandstoftrans port van Rotterdam naar Schiphol be schikbaar. Momenteel geschiedt het brandstofvervoer met binnen-vaart- schepen via de Gouwe en de Ringvaart. De Navo-pijpleiding is vroeger ook al op Schiphol aangesloten geweest. Dit bur gervliegveld heeft namelijk in oorlogs tijd een belangrijke functie voor de aan- en afvoer van manschappen en materi eel. De Schipholpijpleiding is enkele jaren geleden wegens ouderdomsver- schijnselen en gebrek aan capaciteit uit bedrijf genomen. Al sinds 1959 wordt het Navo-pijpleidingsysteem ook ge bruikt voor het transport van brand stof voor civiele doeleinden. Dit is mo gelijk omdat het pijpleidingsysteem is gebasserd op de behoefte aan brand stof in oorlogstijd, ln normale omstan digheden is overcapaciteit aanwezig. Een aantal instanties, waaronder de ministeries van economische Zaken, VROM, Binnenlandse Zaken en de re gionale en lokale overheden, heeft la ten weten met dit projekt in te stem men.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 11