Jaarmarkt Hazerswoude-dorp 25,26,27 en 28 augustus WEDSTRIJD g van vakantie? pf? FOTO-' r v°or 'I^Qrsf 11 van Hart van Holland!!! ^rr f°t0 U't Gn 0106 mee met 010 Telefoon: 01892-17133 - b.g.g.: 01892-17193 Aanmelden voor de Braderie Dansavonden Er zijn prachtige prijzen te winnen! Hoe u meedoet? was het regen of zonneschijn? Hoe dan ooku maakte vast prachtige foto's! Zoek de leukste, mooiste, gekste, natste Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Dag en nacht bereikbaar. Programma Braderie Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bleiswijk 16e jaargang nummer 522 4 augustus 1993 Een impressie van zo 'n 12 jaar geleden... (archieffoto Mico) Er zijn ca. 70 aanmeldingen binnen van standhouders op de Braderie. De verwachting is dat dit er zeker 90 zullen worden. Ondernemers van buiten Hazerswoude-dorp die graag een kraam huren kunnen schrijven naar Postbus 76 2390 AA Hazerswou- de of de heer van Meurs bellen tel. 01728-9224. Verenigingen en instellingen, alsme de particulieren die met hun 'versier de' boot deel willen nemen aan de 'gondelvaart' op donderdagavond kunnen zich eveneens bij de heer Van Meurs aanmelden. Ook de Wielerronde gaat dit keer om bijna dezelfde redenen niet door..." De subsidiekraan wordt dichtge draaid en sponsoring lukt ook niet", aldus een wat teleurgestelde secreta ris. In de Avantihal organiseert tafelten nisvereniging Avanti vrijdagavond een dansavond met de Mannheim- Coverband van 22.30 tot 2.00 uur. Deze Duitse band is een echte pu bliekstrekker. Dat is ook het geval met de Veronica-drive-inshow op za terdagavond van 22.30 tot 2.00 uur. Vuurwerk: En de traditiegetrouw zal de Jaarmarkt ook dit jaar weer met een spectaculair vuurwerk worden beslotenDat wordt weer gehou den aan de Herenlaan, aanvang 23.00 uur. De bedoeling is dat men voor 21 augustus een goede, duidelijke foto instuurt, eventueel met een verhaaltje wie de personen of wat het object is dat op de foto staat en waarom de foto bijzonder is. De prijzen zijn: 1e prijs: Hartman tuinset, beschikbaar gesteld door Recreatie Verweij Zevenhuizen; 2e prijs: etentje voor twee personen bij La Baraque Zevenhuizen; 3e prijs: Vergroting met lijst van de winnende vakantiefoto van Megacolor Waddinxveen. Een deskundige jury bepaalt de prijswinnaars. Foto's kunnen, voorzien van een retourenvelop met postzegel voor het terug zenden en voorzien van uw naam op de achterzijde, naar het redactie-adres van Hart van Holland worden gezonden: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen. hazerswoude-dorp - "We hopen dat er dit jaar weer vee! deelnemers zich zullen aanmelden voor de gondelvaart op 26 augustus. Heel Rijnwoude kan zich presenteren. Er worden fraaie prijzen uitgeloofd. Verenigingen, instellingen en particulieren uit heel Rijnwoude kunnen zich voor deelname aanmelden", zegt de heer G.J. van Meurs. Hij is penningmeester-secretaris van de Jaarmarktcom- misie van de "Mico": de MIddenstandsCOmbinatie van de Ondernemersvereni ging Hazerswoude. Samen met marktmeester de heer D J. Plaizier werd alvast een tipje van de sluier van de op handen zijn de Jaarmarkt opgelicht. rswoude-Dorp - Deze 32 ouderen uit Hazerswoude-dorp vertrokken zaterdag naar Oldenzaal voor een r 'jke vakantieweek. Zij werden door hun kinderen en/of andere familieleden en bekenden uitgezwaaid. ne. De Braderie wordt zowel vrijdag avond als zaterdag overdag gehou den, terwijl deze op vrijdagavond o.a. opgeluisterd wordt door de plaatselijke muziekvereniging TTH. De muzikanten maken een rondgang door het dorp...Ook de Arebeiepluk- kers uit Roelofarendsveen laten zich niet onbetuigd. Op zaterdag strooit een Boerenkapel vrolijke klanken door de dorpskern. Karaoke-show: Liefhebbers van zin gen met muzikale begeleiding van een muziekband, kunnen hun hart ophalen tijdens een Karaoke-show op het Ambachtsplein, ledereen kan zich hiervoor aanmelden op deze avond. Hier wordt ook een gezellig terras met bar gecreëerd.. Het Am bachtsplein wordt dit jaar het 'hart' van de Braderie en daarom omgeto verd tot 'Evenementenplein'. Het kunstwerk vormt vrijdagavond en zaterdag het podium. Omdat een Bra derie zeker ook voor kinderen aan trekkelijk is, zijn ook dit keer weer 'Ufo's besteld, die de jeugd omhoog tillen en in een razend tempo rond zullen draaien.. En wat te denken van volksdansen? De Hazerswoudse Volksdansgroep geeft om 14.30 uur een demonstratie op het Ambachtsplein..ofwel: Evene mentenplein. Oudheidkamer. Tijdens de Braderie kunnen belangstellenden een kijkje nemen in de Oudheidkamer van Ha zerswoude die zaterdag open is. Deze bevindt zich op de hoek van de Dorpsstraat/Torenstraat en kees Kroon is gaarne bereid om iedereen te woord te staan. Ook verenigingen zijn actief op de Braderie. Zij zullen proberen hun clubkas te spekken met tal van evenementen. Geen ringsteken en geen wielerronde Helaas zijn de kosten voor de Ringrij- manifestatie te hoog en zijn er dit jaar geen sponsors voor dit leuke paar- denspektakel. Eén en ander doordat vorig jaar, de belangstelling door het fraaie zomerweer nogal tegenviel. Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken w at gebeurde jl. zaterdag middag in de schoenwin kei van Harry v. Oosterom in Hazerswoude-dorp. Laatstgenoemde heeft ook zitting in het Jaarmarktcomité en verzorgt o.a. het onderdeel "Motor-en bromfiets- opstapdag". Deze manifestatie voor 17 en 18-jarigen vindt plaats op het parkeerterrein van de Landvliethal op zaterdag 28 augustus van 9.00 tot 17.00 uur. Deelnemers kunnen hun vaardigheid op bromfiets of motor testen en krijgen onderricht in veilig weggedrag. De overige leden zijn voorzitter A. v.d. Sluijs, mevrouw C. v.d. Lede-v.d. Linde, de heer M. v. Ruijtenbeek en mevrouw H. v.d. Meers-Brouwer. De Jaarmarkt begint ook dit jaar weer op woensdagmiddag. Vanaf 16.00 uur die middag tot en met zaterdaga vond is er Kermis. Donderdagavond is de gondelvaart. Er wordt ongeveer dezelfde route als andere jaren geva ren van de Oostvaart tot aan de brug over de Gemeneweg: de bekende St. Nicolaas-en gondelroute. De tocht begint om 20.00 uur. Vrijdagavond om zeven uur hoopt burgemeester M.J.J.M. Boelen het startsein voor de grootse Braderie te geven, waarop gelijktijdig honder den ballonnen het luchtruim zullen kiezen. Alle basisscholen van Hazer swoude-dorp worden uitgenodigd hieraan mee te doen. Oude ambachten: Op de Braderie zul len diverse kraampjes met oude am bachten een publieke trekpleister vormen. De duizenden braderiebe zoekers uit Rijnwoude en de regio kunnen genieten van het kijken naar het: -potten draaien; - fuiken breien; - glas blazen; - klompen maken; - houtsnij werk; Delfts Blauw beschilderen; - oude gereedschappen en een de monstratie van een mini-dorsmachi-

Hart van Holland | 1993 | | pagina 1