Kinderen uit Delitzsch aangekomen Jeugdweek in Moerkapelle Braderie Zevenhuizen vooral in het teken van de landbouw uit vroeger tijden Foto's in het HART VAN HOLLAND Kerkdiensten Wie heeft de langste stokroos?? Hoe de postduiven vlogen Klaveijassen w Groeneweg Tourclub Weekendtocht PVC-beschermde kurk-en hout-op-kurk vloerenWel de lusten, maar niet de lasten... Vlooienmarkt Zoetermeer Kindervlooienmarkt Goudse Muziekprijs '93 Cursus Riagg familie dementerenden Hart van Holland/4 augustus 1993 pagina 7 Schitterend tentenkamp Welkom Programma om van te smullen Kom ook eens kijken Jongerenprogramma zondag 8 augustus Huisartsen-weekeinddienst Survival-race Welkom oogstfeest+demonstraties Transparante pvc-toplaag Voordelen van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te worden 5,-. Nabestellen kan ook: nè betaling van 7,50 afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na ver schijning}, Foto's zijn af te na verschijning van Hart van Holland. Zevenhuizen - De kinderen uit Delitzsch zijn aangekomen in Zevenhuizen. Na maanden van voorbereiding door le den van de Lions Club, gesteund door bedrijfsleven, middenstand, plaatselij- ke overheid, scholen en bevolking, was afgelopen dinsdag het moment einde lijk daar. Met de neuzen tegen de ruiten van de bus gedrukt maakten de kinderen voor het eerst kennis met Zevenhuizen en de camping. Dankzij de videoband en de muurkrant van de basisscholen in Ze venhuizen herkenden de kinderen het nodige. De afgelopen weken waren de dagen geteld voor het vertrek naar Ne derland en niet alleen door de kinde ren, maar ook door de vier man sterke leiding. Voor allen is het immers de eerste kennismaking met 'onze' wereld die ze alleen van de televisie kennen en tot voor enkele jaren geleden, absoluut onbereikbaar was. Op Het "Kikker'veld van kampeerter rein Zevenhuizen hebben de 'doe het zeivers' onder de Lions leden een schit terend tentenkamp uit de grond ge stampt. Behalve slaaptenten, is er ook een bagage-een eet-en een recreatie tent. Defensie was zo vriendelij k de ten ten, stretchers, banken, tafels, tot zelfs debrandblusapparaten beschikbaar te stellen. Na een welkomstwoord door de voor zitter van de Lions Club, Charles Sar- neel, bezorgde Ben Verburg van La Ba- raque voor de eerste keer het avond eten. De Duitse gasten lieten het zich prima smaken, na de bijna twaalf uur lange busreis. Nadat de tenten waren ingeruimd, volgde een presentatie van het programma. Al snel kon je een speld horen vallen. De 'oh's' en de 'ah's' wa ren niet van de lucht. De twee-weekse vakantie kon nu al niet meer stuk. Door de Lions leden is er een program ma opgesteld om 'van te smullen' Een greep: Paardrijden bij manege "De Zevenkamp"; meedoen aan een zes kamp in Haastrecht; een bezoek aan Madurodam; eten bij Mac Donalds; naar de nieuwste attractie in Scheven- ingen "Sealife"; de Pier op; naar de dis co; zeilen onder leiding van instruc teurs van de zeilschool van Water sportvereniging Zevenhuizen; een be zoek aan Avifauna, inclusief rondvaart; 'tropisch zwemmen' in De Boogert in Oud Beijerland; een fietstocht rond de Rotte; tennissen en eten bij Tennisclub Zevenhuizen; een bezoek aan het Haag se Museon en vervolgens naar de Euro mast en dan met een boot door de haven. Het laatste uitje is een bezoek aan het Omniversum. Verder wordt er nog menig keertje gegeten bij de vele restaurants in en rond Zevenhuizen. Een vakantie die de kinderen uit het kindertehuis in Delitzsch zeker nog lang heugen. In de komende weken doet het Hart van Holland natuurlijk regelmatig verslag van de eerste echte vakantie die de meeste van de kinderen ooit hebben gehad. Moerkapelle - De kinderen van 6 t/m 12 jaar kijken vast alweer uit naar de Jeugdweek in Moerkapelle. Dan is er goed nieuws, want evenals voorgaande jaren wordt ook dit jaar, van 9-13 augus tus, door de jeugdraden van de Geref- en Hervormde Gemeenten in het dorps huis "Op Moer" de jeugdweek georgani seerd. Het centrale thema waarvoor dit jaar gekozen werd is: Vertrouwen?! Rond dit thema worden enkele bijbel verhalen verteld en met de kinderen liederen gezongen. Na de vertellingen is er weer een heel leuk spelprogramma in elkaar gezet. De spelen zijn door de jeugdweekleiding (door de kinderen 'ooms' en 'tantes' genoemd) zelf hele maal uitgedacht. Zo is er een beroepen- spel en zijn er spelen met namen als: 'de lachende koning' en 'uit spuit, die brand moet uit'. De ochtenden beginnen om 8.30 uur en eindigen ca. 12.15 uur. Ouders, die hun kinderen komen ophalen, mogen rustig binnen een kijkje komen nemen. Op vrijdag zijn de kinderen de gehele dag welkom, het programma duurt dan tot ca. 15.45 uur. Vele vaders en moeders zorgen dan voor pannekoeken en 's middags....???? Deelname aan de dagen is gratis. Na afloop van iedere dag krij gen de kinderen een blijvende herinne ring mee naar huis. In de week voor de jeugdweek worden er huis-aan-huisfol- ders verspreid waarin alle noodzakelij ke informatie voor ouders en kinderen vermeld staat. Daarbij zit ook een kleur plaat. Die mogen de kinderen meene men. Natuurlijk gekleurd. Voor iedere leeftijdsgroep zijn er mooie prijzen. Elke jongen en elk meisje is vanaf maan dagmorgen 9 augustus 8.30 uur van harte welkom. Voor informatie: R. de Gooijer, Rijnland 1, tel. 1292. Voor de jeugd van 13 jaar en ouder zal ook dit jaar (van 9 t/ml3 augustus) de jeugdweek georganiseerd worden in Zevenhuizen: Rek 10.00 uur ds. H. Gaasbeek iy.00 uur ds. W. Radstake Rotterdam yud Verlaat 10.00 uur ds. A. v. Eijk Gouda Deref. kerk 9.30 uur mw.drs. A.H. v. Uudenallen Woubrugge 18.30 uur ds. W.Davidse Herv/Geref. camping 19.00 uur. Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur kand. H.L. Ver sluis Krimpen ad IJssel 1£4£ uur drs. LW. van Estrik Geref.Gem.9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk J augustus dokter W.J. van Bruggen, e Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel.01802-1783 augustus dokter R.P. Renssen, N-derhof 3, Bleiswijk 01892- 14085. De familie V.d. Wiel heeft een stokroos van vier meter Zevenhuizen - "Wij hebben een stokroos die wel vier meter lang is. Helaas is deze niet meer zo fraai door de aanhoudende regen, maar misschien kan er een artikeltje over geschreven worden en aan de lezers gevraagd worden wie er een stokroos heeft die hoger is?" Deze vraag werd gesteld door mevrouw V.d. Wiel uit de Rozenstraat 44. De redactie van Hart van Holland nam zich daarom voor een plaatje van de stokroos te schieten. Echter bij de familie V.d. Wiel aangeland, stonden we perplex van de bloemen zee zowel in de huiskamer: diverse door fraaie door mevrouw zelfgekweekte en overgehouden orchideeën, alsmede de fraaie fuchsia's buiten. De laatste zijn een hobby van de heer V.d. Wiel, terwijl zijn vrouw naast de bloemenliefhebberij, vogels en met name parkietachtigen, kweekt. Een grote 'Lorre' in de woonkamer heeft op een stoelleuning, een eigen stekkie. Tijdens de foto-sessie buiten, klinkt er protesterend gekrijs uit de voilieres. Een toekij kende en fel reagerende drieling Rosella blijkt door mevrouw V.d. Wiel, na het overlijden van de moeder, zelf groot gebracht.... (Wie een stokroos heeft die langer is mag ons daarover inlichten tijdens kantooruren: tel. 01802-2289) Zevenhuizen - 792 jonge duiven van De Stormvliegers vlogen vanuit Chantilly. Ze waren om 10.15 uur gelost en vlogen met een westenwind. Het aantal prijzen bedroeg 198. De snelheid van de le duif bedroeg 1509.933 m.p.min. De afstand bedroeg 345 km. D.C.Brem 1,2,3,4, 5, 6, 8., 9,13, 16, 18,19, 21, 22; J.S. Heijkoop 7,10,17; J. v. Leeuwen 11; Ton en Ank 12,15,24; C. v.d. Graaf 14, 20; D.C. den Hertog 23; C. Zweere 25. "Op Moer". De organisatie is in handen van jongeren uit de beide plaatselijke kerken en heeft dit jaar als thema uitgangspunt: "Vertrouwen?! Dit thema zal in korte uiteenzettingen centraal staan en tevens tot uitdrukking komen in de film "Heaven Heroes" welke op de eerste avond vertoond wordt. Een poli tiefilm waarin vertrouwen het centrale onderwerp vormt. En dan blijkt dat je in de praktijk maar op bitter weinig zaken kunt vertrouwen. Ook de traditionele sprekersavond ontbreekt niet op het programma: dinsdagavond een avond over daklozen. Actueel, wanneer we denken aan de recent beschikbaar ge stelde 'kartonnen' woningen. Ander zijds een verzwegen onderwerp, maar zelfs in onze welvaartsstaat zijn er ge noeg. De heer De Raaf van de Stichting "De Ontmoeting" wil over de daklozen komen spreken. Op woensdag is er een heus spektakel: een survival-race naast het dorpshuis "Op Moer". De zeephelling zal daarbij niet ontbreken. De sterke mannen/ vrouwen kunnen op deze avond los branden. Op donderdag de bij de Moer- kapelse jeugd bekende 'bonte-avond'. Een avond om de lachspieren weer eens goed te testen. Op de laatste avond wordt er geroeid op de Rotte en natuurlijk weer een heerlijk broodje hamburger na afloop verorberd. De jeugd van 13 jaar en ouder is van harte welkom, "je bent echt niet de enige. Voorgaande jaren werden de avonden gemiddeld bezocht door 100 jongeren. Deze opkomst zal heus niet aan de gratis toegang liggen, maar veel meer aan de gezelligheid en het goed voorbereide gevarieerde programma", aldus de organisatie. Vanaf 19.15 uur staat dorpshuis "Op Moer" open. Om 19.30 uur wordt de avond geopend. Voor meer informatie: Nancy Hofman tel. (01793)-3114. Zevenhuizen - Op donderdagmiddag 12 augustus zullen bij de w Groeneweg om 14.00 uur de deuren weer open staan voor de start van het nieuwe kla- verjasseizoen voor A.O.W.-ers, V.U.T.- ers en al de andere kaartliefhebbers. Het is het zevende seizoen. Iedereen is welkom, ook om vrijblijvend eens te komen kijken. Tevens zal op donder dag 9 september gestart worden met de eerste competitie. Voor meer informa tie: de klaverjascommissie (iedere don derdagmiddag vanaf 13.00 uur telefo nisch: 01802-1683). Tourclub Zevenhuizen '80 organiseert op zaterdag 7 en zondag 8 augustus de Weekendtocht. Starttijden: 40 km: 10.00-13.00 uur; 90 km: 8.00-10.00uur en 120 km: 8.00-9.00 uur. Alle afstanden zijn uitgepijld. De startplaats is bij café de Roerdomp, Tweemanspolder 12 te Zevenhuizen. Inl.: (na 18 uur) 01802- 2166. Zevenhuizen - Op de eerste zaterdag van september wordt, zoals gebruike lijk, de Braderie, door de plaatselijke Middenstandsvereniging, gehouden. Uiteraard zullen er weer tal van kraam pjes in de dorpskern staan, waar attrac ties en allerhande artikelen te koop zullen zijn. Voor de kinderen is er een rommelmarkt op het parkeerterrein van de Gereformeerde kerk. Het plaatselijke muziekcorps "De Klei ne Trompetter" zal in gevarieerde sa menstelling de happening muzikaal omlijsten. De dixieland-band, de boerenkapel en het A-sociale-orkest zijn muzikale for maties die garant staan voor ludieke en luisterrijke optredens.... In de aankondiging van vorige week werd reeds vermeid dat de Braderie ook dit jaar weer in het teken staat van de oogst, omdat Zevenhuizen van oudsher omgeven is door akkerbouw en weidegebied, is dit van lieverlede traditie geworden. Op welke wijze de oogst verwerkt werd en hoe dorsmachines, stro-pak-machi- nes, oude landbouwtractoren en ande re nostalgische technische vernuftig heden, werkten, kan door de toeschou wers worden bekeken. Tal van land bouwmachines zullen ook nu weer in de Dorpsstraat worden uitgestald. Country en Western-muzuiek en ande re activiteiten in die sfeer, sluiten hier bij prima aan. Ingezonden: zie advertentie aan achter zijde: Bac Zevenhuizen-Moerkapelle Natuurlijke materialen mogen zich- te- recht-verheugen op een warme belang stelling van de hedendaagse consu ment. En men laat die natuurlijke mate rialen ook meer en meer in hun oor spronkelijke kleur en uiterlijk zien. ook in het interieur is deze trend waar neembaar. Warme aardkleuren en meer natuurlijke materialen. Kurk en hout als vloerbedekkingsmaterialen kunnen daarbij een ideale basis zijn! Wicanders, een van oorsprong Zweed se producent, maakt al sedert 1868 pro- dukten uit kurk. Kurkvloerbedekking is dan ook niets nieuws. Al in het begin van deze eeuw werden met was of oxaanolie beschermde kurkvloeren toegepast. Het unieke materiaal bun delt een aantal opmerkelijke eigen schappen in zich. Kurk komt uit de bast van een vrijwel uitsluitend in het Mid dellandse Zee-gebied voorkomende ei kesoort, de Quercus Suber. bijzonder is dat men de bast van de stam en het onderste gedeelte van de dikke vertak kingen kan halen, zonder dat de boom sterft. Integendeel zelfs; de boom creëert weer een nieuwe bast. Elke 9 a 10 jaar kan er weer geoogst worden. Het unieke zit in de cellulaire opbouw van het materiaal. Miljoenen minuscule luchtdichte celletjes geven het- naast drijfvermogen- veerkracht, vormher- stellend vermogen en een groot isole rend vermogen. Het materiaal is rot-en schimmelvrij en al die bijzondere ei genschappen zijn blijvend. Men heeft vele pogingen gedaan met kunststoffen al die eigenschappen in één produkt te imiteren, maar tot op heden is dat niet gelukt, danwel één of meerdere eigen schappen verdwijnen na verloop van tijd in het gebruik of door het uittreden van in die kunststoffen gebruikte week makers. Wicanders ontwikkelde eind 50er ja- ren- toen in Zweden de vraag naar een voudig te onderhouden en slijtvaste materialen spectaculair begon toe te nemen - een kurkvloer met een transpa rante pvc-toplaag. Men noemde dit pro dukt Cork-o-Plast. Deze kunststof top laag is extreem slijtvast en behoeft geen ander onderhoud dan stofzuigen en af en toe een vochtige doek. Schuren en steeds weer opnieuw lakken zijn overbodig, in nederland zijn de eerste van deze vloeren al in 1968 toegepast in (o.a.) het gemeentehuis van Doetin- chem, een bejaardentehuis in Amster dam en de provinciale bibliotheek in Leeuwarden. Al deze vloeren worden - nu ruim 25 jaar later - nog steeds ge bruikt! De Wicanders-vloeren zijn in eerste instantie dan ook ontwikkeld voor projectmatige toepassingen, maar- zoals vaak gebeurt- zijn er altijd slimme consumenten die begrijpen dat zo'n razend slijtvast produkt in een particuliere toepassing wel een ex treem lange levensduur moet hebben. Als we de voordelen van deze vloeren nog eens samenvatten en vergelijken met andere alternatieven, zoals een gelakte kurk- of houtparketvloer of het momenteel zo populaire laminaat, dan vallen de volgende punten het meest op: -Een geringe werkende dikte van 3,2 mm. Deuren hoeven niet te worden in gekort en aansluiten op bestaande tex tiele vloerbedekking gaat heel eenvou dig. -Het materiaal wordt direct op de vlakke ondervloer gelijmd. -Het is ge- luidsabsorberend en neemt snel de omgevingstemperatuur aan, waardoor de vloer comfortabel en warm aan voelt. -Het wordt tegen de bestaande plint aangelegd, zonder expansievoe- gen en extra overzetplinten en kan ook worden doorgelegd in deuropeningen, Op zaterdag 7 augustus zal, zoals ge bruikelijk op de le zaterdag van de maand, de Dorpsstraat van Zoetermeer weer in het teken staan van de snuffel/ vlooeienmarkt, georganiseerd door de 'promotiecommissie' van de Winke- open keukens e.d. zonder ontsierende dillatatieprofielen. -De vloeren hoeven nooit te worden geschuurd en gelakt. Stof-wissen of zuigen en incidenteel een vochtige (uitgewrongen) doek met lauwwarm water, waaraan eventueel een beetje afwasmiddel of zo is toege voegd, volstaat. De zijkanten zijn in de fabriek voorzien van een coating om indringen van water te voorkomen. -Een hele lange levensduur, die proef ondervindelijk is aangetoond in eerder genoemde openbare gebouwen, maar ook in drukbeklante warenhuizen als de Bijenkorf in Rotterdam en Amster dam of de V&D-filialen in Amstelveen, Den Haag (Spuistraat), Rotterdam (Zuidplein en Coolsingel), waar duizen den meters Wicanders-vloeren, de voe ten van tienduizenden bezoekers weer staan als winkel-vloerbedekking. -Het produkt is te koop in tegels (van 30x 30 cm) of stroken van 15 x90 cm). Door te combineren (zelfs hout en kurk passen heel goed bij elkaar) zijn heel spannende vloerontwerpen te beden ken. Het snijverlies is minimaal. Bij een eventuele plaatselijke beschadiging door een ongelukje kan heel eenvoudig- door het vervangen van die beschadig de tegel of strook- de vloer weer wor den gerepareerd, want ze vallen niet met een veer en groef in elkaar. Al met al een heleboel bijzondere op ties. In onze omgeving kan men alles over deze vloeren te weten komen en ook stalenmateriaal bekijken in de filia len van BAC. Deze woning-en projectin richter heeft al enkele jaren ervaring met de verwerking van deze materialen in zowel particuliere als projectmatige toepassingen. Zij kunnen adviseren en voorrekenen wat in de betreffende si tuatie de beste oplossing is en welk prijskaartje daar aan hangt. Gemeten aan de kwaliteit en het jarenlange ple zier dat aan deze vloeren verbonden is, zal dat laatste u zeker meevallen! Zoetermeer - Woensdagmiddag 11 au gustus is de Zoetermerse Dorpsstraat het decor van een kindervlooienmarkt. Op 14 augustus sluit de inschrijving voor "De Goudse Muziekprijs '93". Deze competitie voor bands uit de regio Gou da wordt dit jaar voor de 2e maal geor ganiseerd door Stichting Brainstorm. Bands die zich nog willen inschrijven en kans maken op drie dagen studiotijd in een 24-sporenstudio, kunnen een in schrijvingsformulier en reglement aan vragen. De voorrondes vinden op 17 september en 1 oktober plaats in The Rebel, de finale op 15 oktober in So What. Inl. tel. 01820-83852/26070. Regio - Donderdag 19 augustus start in Gouda een cursus voor familieleden die de verzorging op zich hebben genomen van een dementerende die thuis of in een verzorgingshuis woont. Er zijn nog enkele plaatsen open. Deelname is gra tis. De begeleiding wordt verzorgd door Nellie Wilschut, sociaal psychia trisch verpleegkundige bij de Riagg en Marijke ten hengel, medewerkster bij de Riagg. Er zijn in totaal 9 bijeenkom sten op donderdagmiddag. Inl. tel. 01820-16422 (niet op vrijdag).

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7