Riinwoude BROUWER DE KONING D-spelers van Bernardus terug uit Italië Jeugdvakantieweek Rhynenburch Kerkdiensten Diamanten bruidspaar in Hazerswoude-dorp Bezoek een wereld van bloemen... Gemeentegids Rijnwoude verschijnt binnenkort UITVAARTVERZORGING Veronica Beach Tour in Scheveningen Hart van Holland/4 augustus 1993 pagina 9 tf 4vëër n,ooeurdleiding duurt tot "Het was grandioos... wat hebben we genoten" Bernardus D-jeugd nam deel aan de Italy Cup 1993 te Verona Dank Dagboek MÊ festiviteiten in Hazerswoude-Rijndijk zaterdag 7 -zondag 8 augustus Huisartsendienst Boskoop/Benthuizen Belangrijke telefoonnummers: Rijnwoude-Hazerswoude-dorp - Corne lls Tazelaar en Maria Janna Contant, gaven elkaar op 27 juli 1933 in het ge meentehuis van Colijnsplaat het'ja- woord'. Precies 60 jaar later werd hun diamanten huwelijksfeest in bejaar dentehuis "Driehof" in Hazerswoude- dorp herdacht. Hartelijke gelukwensen klonken er niet alleen van de bewoners, maar ook van familie, bekenden en vrienden. Ook burgemeester M.J.J.M. Boelen en mevrouw B. Boelen- v.d. Wal boden, namens het gemeentebestuur, felicitaties aan tijdens een geanimeer de receptie. Vier dagen later kijkt de redactie van 'Hart van Holland' met hen op 60 jaar huwelijk terug. De viering van hun hu welijksjubileum is op de video vastge legd, die is hieraan voorafgaand, door het echtpaar bekeken. Herinneringen laten ophalen door de 86-jarige bruidegom Kees Tazelaar, be tekent dat je een veelheid aan informa tie opdoet. De toehoorder krijgt hier- dooreen indruk van de persoonlijkheid van zowel de bruidegom als de bruid. Hij in hart en nieren een onderwijsman, die laatstelijk tot voor 17 jaar geleden, hoofd van de christelijke MAVO-school van Hazerswoude was en zij de lieve zachte, begripvolle vrouw en moeder die altijd voor anderen klaarstond. He laas is de thans 85-jarige bruidkort van memorie, doch dat wordt door de brui degom gecompenseerd. Deze laat niet over zich lopen en zegt dat het geen pas geeft dat sommigen op een neerbui gend toontje tegen ouderen spreken. Hij is stapel op z'n vrouw. Die verliefd heid begon al op 12-jarige leeftijd na een Kerstviering en is een langdurige geworden. Trots is hij en begripvol. "Ze werkte hard in haar jonge jaren en gaf leiding aan een groot gezin plus winkel. En altijd was ze blij en opge ruimd. Ze had bovendien de gave om zorgen of gedeprimeerdheid van me weg te nemen". Beiden zijn geboren en getogen op Colijnsplaat. De bruidegom volgde de Normaalschool', kreeg 'oefen'-les van onderwijzers in Goes en vond een 'oe fen -baan in z'n dorp als onderwijzer. Negen maanden werkte hij voor een kwartje per dag en vond het toen welle tjes. Bij Philips verdiende hij meer. Via Botterdam kwam hij vervolgens in Mo- naanshoofd terecht op Schouwen, waar hij hoofd werd van een tweemans- school. Hier werkte hij zeven dagen van week: gaf naast de schooluren bijles aan leerlingen die naar de ULO of HBS wi den en was op zondag actief in evan- gelisatie-en kerkewerk. In het laatste Bleiswijk - In de vakantiemaand augus- s organiseert Bloemenveiling Hol- ~i', vejlcentrum Bleiswijk, speciale leidingen voor vakantievierders. "r! 'deaal begin van een dagje uit. Zo- mnn ?cht (bet is binnen) als bij „,1 1 et is vroeg) weer. Deze speciale •«antierondleidingen vinden plaats woenc°HnS1o8 donderdag 12 en nsdag 18 augustus. Bij deze rond- seh!w5n verde|t een rondleidster uit- hirio over re'len en zeilen van de ir-oemenve'hng. Over de koelcel, de af- vnprt,af 'c distributiehal en de aan- hpt i 3 over a"es wat verder met u'jeilproces te maken heeft. bii r"10-6' van tevoren aanmelden JKenee Boumans, tel. 01892-40200. zoekpr^a- Z''n 2,50 per Persoon. Be- wiiio met deze rondleiding mee m'uot KPe" moeten zich om 8.00 uur lino u ii je receptie van Bloemenvei- sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Hag- en nachl bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. jaar van de oorlog moest het gezin met de zeven kinderen evacueren: het ei land werd door de Duitsers onder wa ter gezet. Twee jaar lang was daar ook de verzorging van de twee meegeno men buurkinderen bij. Tijdelijk vertoef de het gezin in een pastorie in een klein plaatsje bij Gorinchem, terwijl vader als onderwijzer in Amsterdam een baan had. Hij was daarvan maandag tot vrijdag in de kost. Hierna kwam een functie als hoofd van de christelijke school in Maasland en vervolgens tien jaar Vlaardingen. Uit die tijd klinkt een verhaal over straatevangelisatie op een zeepkistje, waarna het jongenin- sternaat in Bilthoven volgde. 34 jaar geleden belandde het echtpaar met hun nog thuiswonende kinderen, in Hazerswoude-dorp waar Tazelaar als hoofd van de chr.MAVO werd aange steld. Dat kon omdat hij in de loop der jaren tal van onderwijsactes had ge haald. "Ik was een streber. Afkomstig uit een arbeidersgezin werd er vroeger op mij neergekeken door onderwijzers die de kweekschool hadden doorlopen. Ik ervaarde dat in de periode als onder wijzer in Eindhoven. Toen nam ik mij voor zoveel mogelijk te gaan studeren". Tijdens avondstudie behaalde hij o.a. z'n hoofdacte, na-acte, acte Frans, han delskennis e.d. Over de periode Hazer swoude zou hij best het één en ander kunnen vertellen, maar dat doet hij niet, omdat het verhaal te groot zou worden. Wel geeft hij blijk van z'n ge loof, getuigt ervan en zegt een blije christen te zijn. Heel goed te spreken is hij over hun Gereformeerde predikant ds. Poley aan wie hij al z'n verhalen kwijt kan... Tazelaar zegt blij te zij n dat ze vorig jaar in huize "Driehof" zijn komen wonen. Mede namens zijn vrouw roemt hij de liefdevolle verzorging en zegt dankbaar te zijn voor het gezellige feest waar de directie op een glaasje trakteerde. "Het familiefeestje hebben we bij één van de kinderen gevierd, met de 15 kleinkinde ren en aangetrouwde kinderen-en kleinkinderen". t.k. kaart Concert Prince op 11 aug. Den Bosch 58,50; na 19.00 uur: 01820-21714 9 aug. wordt Henk 60 jaar van harte gefeliciteerd Fem Ruud Bernard nog vele jaren jongens, bedankt nogmaals omdat jullie mijn brommer thuisbrachten na de aanrijding! Nico en Niesje kus van Guus voor de fijne tijd bij jullie toen mama werkte...! Hazerwoude-Rijndijk - "Het was hart stikke leuk. We hebben niet alleen ge voetbald, maar ook in het Gardameer gezwommen, zijn naar de disco ge weest en hebben keet geschopt", glun dert Ludo van den Berg. Hij, Harm Kroon, Arjan Bogerd en Bart Bekooy, willen graag hun verhaal kwijt aan Hart van Holland. "Het was de reis van m'n leven", knikt Harm Kroon. "We hebben in Verona meegedaan aan internationa le voetbalwedstrijden die door Eu- rosporting georganiseerd werden. Wil lem Zijlstra heeft ervoor gezorgd dat wij ook mee konden doen", zegt Arjan, die en passant verslag doet van de wed strijd tegen de Duitsers. 'Kicken joh', waar protest klonk toen er penalty's genomen moesten worden en een lange in het doel ging. Die protesten hielpen niet, maar desondanks overwonnen ze deze tegenstanders zodat ze door mochten gaan en uiteindelijk D2 een vierde plaats behaalde. Bart: "'t Had te maken met diskwalificatie van een Bra ziliaans elftal waarvan sommige spe lers al een baard hadden en dus veel ouder waren dan wij. Dus geen echte D- spelers want die zijn zo'n 11 jaar". Het elftal van Dl viel niet echt in de prijzen. Echter Nederland was in de D- categorie wel het sterkst. Een Biltho- vens voetbalelftal werd kampioen, "in de finale hebben wij de Nederlan ders niet aangemoedigd, maar de Itali anen, want dat waren onze vrienden", lacht Harm. In totaal zijn 27 jongens van voetbalve reniging Bernardus met 9 leiders/sters en 12 supporters op zondag 18 juli naar Verona vertrokken. Onder hen ook een aantal ouders. Onderweg werd in de omgeving van München overnacht. De terugreis, ruim een week later, is conti nu gereden, omdat vaders, be roepschauffeurs, de buschauffeur af wisselden. Na een nacht op de vloer, of op een lege bank omdat diverse jon gens in Italië achterbleven waar hun ouders vakantie hielden (of onderweg in Duitsland werden afgezet), arriveer de de bus maandagmorgen 27 juli rond half tien (na een ontbijt in Eindhoven) weer in Hazerswoude-Rijndijk. Erg ver moeid, maar tevreden om de zesde prijs.... de schitterende reis en het leu ke verblijf De jongens hebben speciaal voor Hart van Holland, een weekoverzicht ge maakt dat begint op 18 juli, met de overnachting in Duitsland. De dag erna de aankomst in Verona waar de groep zich meldde bij het perscentrum van het stadion Bentagoni van de voetbal club F.C. Verona. Vervolgens werd de slaapruimte in een grote school in ge reedheid gebracht. Dagelijks vonden de maaltijden in het stadion plaats ('s morgens en 's avonds: een gigantisch massaal gebeuren). Op 20 juli was de openingsceremonie van de internatio nale voetbalmanifestatie bij het stad huis van Verona door de loco-burge meester. Diezelfde middag werden de eerste wedstrijden gespeeld door de Dl en D2 elftallen van Bernardus. Bernardus Dl- speelde tegen Wolfstein Duitsland met als resultaat 2-1 voor Bernardus. (De weersomstandigheden waren de eerste dagen nogal redelijk, maar de temperatuur liep die week uit eindelijk op tot rond de veertig gra den....) Marcel Vondeling en John de Boer scoorden. De wedstrijd van D2 tegen het Duitse elftal uit Hamm werd met 1-4 verloren. Patrick de Jong scoor de het doelpunt. Die avond ging de jeugd naar de disco. De volgende dag moesten er door elk elftal twee wedstrijden worden ge speeld. 's Morgens speelde Dl tegen Italië Calcio Ribera waarbij de winst naar Italië ging: 1-3 Marcel Vondeling mocht het doelpunt (penalty) scoren, en een wedstrijd met 1-5 met score van Anthony Laman. in de vroege middag kon de jeugd eten en zwemmen en wachtte Dl een krachtmeting met een Frans elftal: Ragasset Amb. met 1-7 uit slag en score van Marcel Vondeling. Die avond gingen de Hazerswoudse voet ballers vroeg naar bed. D2 moest vroeg aantreden tegen FC Baal (België): geen score: 0-4. Op 22 juli was er 's morgens een wed strijd van Dl tegen Goldstern FC uit Zwitserland uitslag: 2-3. Jelle Zijlstra en Marcel Vondeling scoorden. "We verlo ren onverdiend" vinden de jongens. Ze werden laatste in deze poule en waren uitgevoetbald. Hen wachtte 's middags een troostprijs: zwemmen in een zwem paradijs en 's avond een disco. Op 23 juli trad D2 voor het voetlicht in een wedstrijd tegen Wolfstein met een 0-0 uitslag( door penalty's mag Bernar dus door naar de volgende ronde). Zwemmen stond op deze dag met ca. 35 graden Celsius weer op het programma en in de namiddag een voetbalwed strijd waar D2 tegen Hamm speelde en niet scoorde: uitslag 0-3. D2 eindigde op de 6e plaats bij de D-jeugd en 's avonds was er weer disco Tegen de Brazilianen werd dan wel verloren met 0-4, maar dezen werden gediskwalificeerd. De voetballers waren ouder dan ze zich voorgaven. Hierdoor werd Bernardus 4e in de poule en mocht door gaan strijden om de plaatsen 5 t/m 8. Uitsla gen: Poule A: 1. Calcio Ribera (Italië) 2. Ras Ambares F.C.(Frankrijk) 3. F.C. Goldstern (CH =Zwitserland?!) 4. T.S.G. Wolfstein (Duitsland) 5. Bernardus. Poule B: 1. BVC (Holland) 2. Baal (Bel- gië) 3.Hamm (Duitsland) 4. Bernardus 2; 5. Collegio Pentagona (Braz.) De finale van de D-jeugd werd op de laatste dag, onder grote publieke be langstelling een spannende happening, met zoals al eerder opgemerkt, een groep Rijnwoudse jongens die niet hun Nederlandse leeftijdsgenootjes aan moedigden, maar de Italiaanse. BVC tegen Calcio Ribera met een 2-0 Nederlandse overwinning. Deze happe ning was in de ochtend, zodat er nog plenty tijd over was om richting het Gardameer te rijden voor een heerlijk zwem-en zonfestijn. Teruggekeerd werd met interesse de finale van de A- jeugd bijgewoond. Later op de avond was de sluitingsceremonie met prijsuit reiking. De aanvoerder van D2 mocht een reusachtige trofee (zie foto) in ont vangst nemen voor de zesde plaats. En natuurlijk was er die avond weer een disco.... De volgende morgen werd de bus ingeladen voor de terugreis. Schor re stemmen, vermoeide gezichten, maar een opperbeste stemming. Er klonken nog sterke verhalen waarbij het niet aan erotiek ontbrak, want de jongens hebben tijdens die éne week veel gezien en waren getuige van situa ties waarmee menig ouder nog nooit geconfronteerd is... Een knokpartij in de disco, vrijpartijtjes in en om het schoolgebouw, maar ook confrontaties met 'beroepsmatige' verleidtechnie- ken buiten het schoolhek.... Zelf nog te jong om deel te nemen aan deze praktij ken, klinken er schaterlachend, opmer kingen en willen ze hier ook wel een verslag van, echter...laten we die verha len maar voor wat ze zijn.... Naast dank aan Willem Zijlstra, willen ze meer na men vermeld zien van mensen waaraan dank verschuldigd is. John Wortman, Hein Fles, Peter Saunier, Marcel Wagen voort (bij gesprek aanwezig), Kees Bal, Kees Wesseling en Peter de Goede, als mede verzorgsters Ada Koeleman en iris van Diggele. (zie bedankadverten- tie sponsors op pagina 10). Hazerswoude-Rijndijk-Van maandag 9 augustus tot en met vrijdag 13 augustus wordt de Jeugdvakantieweek Rhynen- burg in Hazerswoude-Rijndijk, in speel tuin "De Rode Wip" gehouden. Binnen enkele weken krijgt elk huishou den in Rijnwoude een nieuwe gemeen tegids. Het informatieboekje wordt zo als gebruikelijk huis-aan-huis ver spreid. De gemeentegids is helemaal up-to-date gebracht en presenteert tal van adressen en wetenswaardigheden over de gemeente, openbare voorzie ningen, instellingen en diensten, vere- nigings- en bedrijfsleven. De afgelopen maanden zijn alle vermeldingen in de gids weer zorgvuldig op hun juistheid nagetrokken. Iedere inwoner weet zich met de nieuwe uitgave weer een vol jaar wegwijs in zijn woonplaats. Wie een gegeven mist, of toch nog een fout ziet, wordt verzocht dit aan te geven op de antwoordbon achterin de gids. De nieuwe gemeentegids wordt binnen enkele weken thuisbezorgd en is daar naast een jaar lang op het gemeente huis verkrijgbaar. Het stafbureau Be stuurszaken geeft graag verdere inlich tingen. Benthuizen Herv. kerk 9.30 uur kand. G. v.d. Brink Nijkerk 18.00 uur ds. A.a.W. Boon Schoonhoven De Hoeksteen 10.00 uur ds. D. van Arkel Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur lees- dienst Hazerswoude Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J.B. Alblas Geref.kerk 9.30 uur ds. A.C. Poley 17.00 uur ds. A.J.G. Dronkert Gouda R.K. zaterdag 19.00 uur H. Mis met orgel en cantores zondag 10.00 uur H. Mis met gemengd koor 7 en 8 augustus dokter J.J.A. Harderwijk Zijde 26 Bos koop tel. 01727-17540. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoelerwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur. tel. 01728-9322.; Divisie ouder-en kindzorg; spreekuur dagelijks 13.00 -14.00 uur. tel. 01715-1463; Openingstijden uitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00-14.00 uur.; Hazerswoude- dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 - 19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00- 13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 8.30-9.30 uur, tel. 01714-15051/13782. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maatschappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazerswoude-dorp: tel. 01728- 8146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woensdagmiddag 15.00-16.00 uur; SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambulance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 Stichting Open Bejaarden werk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen: Mevr. G. Drost 01714-13253 (Rijndijk); Tafeltje-dek-je: Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarmering voor ouderen: Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je Mevr. M. Verhage 01726-9569 (Dorp) b.g.g. 01728- 9531 De festiviteiten beginnen op maandag om 10.00 uur met het bouwen van een wigwam waarvoor de jeugd zelf een laken dient mee te brengen. Er wordt die dag geknutseld, o.a. een indianen tooi en een totempaal gemaakt en om half vier is de verkiezing van het opper hoofd. Die middag komt de burgemees ter van Rijnwoude, mr. M.J.J.M. Boelen een bezoek brengen. De nacht mogen de kinderen in hun eigen wigwam door brengen, mits ze warm gekleed zijn. Na het ontbijt komt de poppendokter in Het Anker en zijn er 's middags leuke spelen. Tot besluit van de dag is er een poppenkastvoorstelling. Woensdagmorgen begint de dag om 7.00 uur met een viswedstrijd, worden er om 10.00 uur indianenspelen gehou den en is er in de namiddag een hob- byistenmarkt met aansluitend 's avonds een braderie en een optreden van een clown. Bovendien is er die dag een echte kermis met tal van attracties. Op donderdag worden er tal van spelle tjes georganiseerd in de speeltuin, maar 's middags vanaf 13.00 uur staat in het teken van snelheid, behendigheid en sport in gebouw De Cirkel. Vrijdag weer in de vroege ochtend een viswedstrijd met aansluitend een spel- letjeskermis. Het festijn wordt vrijdaga vond besloten met het schuimspuiten om 18.30 uur door de brandweer van Hazerswoude. Het programma is elke dag in ieder geval van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 15.30 uur. Voor de viswedstrijden dienen de kin deren zich aan te melden bij J. Bakker Het Swarthplantsoen 4. Veronica Music Beach Tour op 21 au gustus, wordt niet in Wijk aan Zee ge- houdén, maar in Scheveningen.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9