Waddinxveen - Boskoop Indianenweek 2 t/m5 augustus Open Air Popfestival Zomerschaakcompetitie Utilt Kerkdiensten Brandnetels in Boskoop 1 Kerkdiensten Politieberichten Boskoop Plantarium'93 Langebaan zwemmen Tweemaal brons bij World Games jeugd jeu de boulers Waddinxveen Barbecue-festijn in Zuidplaswijk Feestavond buurt vereniging 't Zuiden Concordia start seizoen ft Speeltuin Oranjewijk grote trekpleister Boskoop - zondag 15 augustus Waddinxveen 15 augustus Harmonie schenking Internationale kwekersvakbeurs Masters Hart van Holland/11 augustus 1993 pagina 11 Waddinxveen - Ongeveer 40 kleine indi anen waren elke dag van 2 t/m 5 augus tus, te gast bij speeltuinvereniging Oranjewijk aan de J.W. Frisoweg. De eerste dag werd geopend met een ver haal over de leefgewoonten van de indi anen. Daarna zijn zij het opperhoofd gaan helpen met het opbouwen van het indianendorp en zo ontstond er een heel indianendorp met echte wigwams en een echte totempaal. De tweede dag werd doorgebracht met het maken van trommels, pijl en bogen, tomahawk's (strijdbijlen) en (stok) paardjes. De derde dag zijn de wapens en paardjes afgemaakt en werd er mee geoefend. Plotseling werd het dorp overvallen door echte cowboys. De indiaantjes hebben zich uitstekend verdedigd en hebben alle cowboys gevangen geno men. De cowboys werden aan de totem paal vastgeboden, waarna de overwin- ningsdans werd gemaakt. De cowboys hebben toen beloofd dat zij het nooit meer zouden doen en zijn daarna naar huis gestuurd. De vierde dag werd ge heel gevuld met spelletjes. De oudere kinderen deden een berenjacht in de wijk en de kleinere kinderen hielden een berenjacht in de speeltuin. Dit duurde de hele middag. De dag werd besloten met een heerlijke maaltijd... Na het eten werden er nog wat spelle tjes gedaan en om 20.00 uur gingen alle kinderen moe, maar tevreden naar huis. Mede dankzij de grote inzet van veel vrijwilligers en het goede weer, is het een zeer geslaagde week geworden, die zeer waarschijnlijk volgend jaar weer georganiseerd zal worden, maar dan met een ander thema... t.k. waterfiets en oude opgeknapte baksteenvorm 01828-13818 t.k. HAVO-boeken eng. fra dui 4, econ. 5, ned. 1 aard. 1 01802-2017 14 Augustus wordt het eerste Open Lucht pop/rockfestival dat in Waddinx veen georganiseerd is, gehouden op het parkeerterrein bij Gouwebad De Sniep. De muzikale manifestatie wordt gehouden ter gelegenheid van het 760- jarig bestaan van de gemeente Wad dinxveen. De organisatie is in handen van de Stichting Muzikanten Collectief Wad dinxveen, in samenwerking met de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk en draagt de naam "Waddinxveen 760 Open Air". Dit festival is mogelijk ge maakt dankzij steun en sponsoring van de Gemeente Waddinxveen, de Zuid hollandse Popunie en diverse bedrij ven uit Waddinxveen en de regio. Het programma begint om 15.00 uur en eindigt om 22.00 uur. Toegang is gratis en voor iedereen toegankelijk. Om ca. 20.15 uur zal een bemande luchtballon vertrekken vanaf een aangrenzend sportveld. Op het festivalterrein zijn behalve het podium diverse stands en kramen aanwezig, variërend van hore ca tot kleding, CD's, T-shirts etc. Aan sanitair voorzieningen is ook gedacht in de vorm van mobiele toilet-eenhe den die zijn gehuurd. Het festival wordt afgesloten door een spectaculair optre den van Nederlands beste melodieuze Rockband 1 ST AVENUE, bekend van de singles "Heaven in your arms" en "Once in a million Years", beiden tracks van hun album CD "Tears Triumph". 1 STE AVENUE brengt in het late najaar de tweede album-CD en achtereenvol gens een aantal nieuwe singles uit. De opnames hiervoor vinden ook nu weer plaats bij de Bollands; de marketing en distributie is in handen van CNR/lndic. Op diverse punten in Waddinxveen zijn gratis festivalkranten verkrijgbaar. Hierin staat uitgebreide informatie over de optredende groepen en andere van belang zijnde informatie. Verder wordt deze krant aan enkele honder den adressen toegezonden.het pro gramma voor a.s. zaterdag ziet er als volgt uit: 15.00 tot 15.50 uur THE 1-2-5 16.10-17.00 uur KASH1RO; 17.20-18.10 uur ZWART OP WIT; 18.30 - 19.20 uur FINGERS; 20.20 -21.35 1ST AVENUE Waddinxveen - Afgelopen donderdag waren er 8 schakers die de volle 100% binnenhaalden door dubbele overwin ningen t.w. v. Ommeren op Bac en Mou nts, Evengroen op De Niet en Smits kamp, Singeling op Wiersma en De met, Dannis op v. Oort en Ritter, vd Born op vd Hoek en Stam, J.E. Markus op D.,J. v Offeren en Taco Stouten, de °P ^aco Stouten en L G. Markus, Alblas op de Hoog en H. Stouten. Ondanks dat er nog 1 ronde moet wor den gespeeld staan de eerste en twee plaats nu al vast. G. v. Ommeren uit Moerkapelle is met 62 punten onbereik baar geworden voor zijn concurrenten. Uit is evenzo met J. Evengroen uit Herv. kerk 9.30 uur ds. L. van Nieuw- poort 18.30 uur ds. W.D. Omta Bun schoten/Spakenburg gez.dienst De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver Geref. kerk 9.30 uur ds. W.D. Omta Bunschoten 17.00 uur idem gez. dienst Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. P. v. Dolderen gouda 18.30 uur ds. M.J. Oosting Volle Evang.Gem.Bethel 9.30 uur D. v. steenis Vrijz.prot Geloofsgemeenschap 10.00 uur geen dienst R.K. zaterdag 17.30 uur De Stek 19.00 uur kerk zondag 10.00uurkerk Moordrecht die met 56 punten de twee de plaats bezet. Voor de derde plaats zijn nog vele kans hebbers. met 50 punten wordt deze nu ingenomen door Jansen en Mourits, maar er zijn met 46 punten nog de vol gende kanshebbers: Van Woudenberg, Singeling, Smitskamp, Bac en Bour geois. Het gaat er dus nog om spannen en het zal best mogelijk zijn dat extra barrage partijen de beslissing gaan brengen. Donderdagavond 12 augustus a.s. van af 20.00 uur is dit spektakel live te vol gen in Het Zuidhonk aan de Zuidpla- slaan 552 te Waddinxveen. Na afloop vindt direct de prijsuitreiking plaats. Liefhebbers van brandnetelsoep kunnen hun hart ophalen in het speeltuintje op de kruising B. C.-straat/Badhuisweg in Boskoop. Echter spelende kinderen vinden brand netels niet zo leuk. Milieuvriendelijk Boskoop, dit is net iets teveel van het goede! Herv. Gemeente Brugkerk 9.30 uur ds. P. Vermaat Maassluis 17.00 uur ds. H. Zethof Kockengen; De Hoek steen 9.30 uur ds. P. de Jager Barne- veld 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Bethelkerk 9.30 uur drs. B. Oosterom Rumpt 17.00 uur drs. D.N. Verhey Renswoude; Rehobothschool/tent: 9.15 uur zang; 9.30 uur dienst ds. H. Schipaanboord 17.00 uur ds. T.C. Guyt Lunteren Herv.lmmanuelgem. 9.30 uur cand. de heer J. Tromp Leiden 17.00 uur ds. P.H. Quartel Gouda (dienst Ontmoe- tingskerk) Geref.Vrijgem.Passage 9.30 uur ds. A.L.Th, de Bruijne Rotterdam 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn Waddinxveen - Het is van lieverlede een goede gewoonte geworden dat in de wijk Zuidpias de zomervakantie wordt afgesloten met een gezamenlijke barbe cue. Dit jaar wordt deze gehouden op zaterdagavond 21 augustus. De organi satie is in handen van Stichting Wijk- werk "De Zuidpias". In het programma boekje voor het derde kwartaal dat huis-aan-huis is verspreid in de wijk, staat een deelnameformulier dat men kan invullen en inleveren op Haverak ker 18 of Gruttdreef 29. De barbecue begint om 17.00 uur en wordt omlijst door gezellige muziek. Het formulier dient uiterlijk 14 aug. ingeleverd te zijn. Boskoop - Buurtvereniging 't Zuiden houdt in gebouw De Stek op vrijdaga vond 24 september een Country-avond vanwege het 55-jarig bestaan. Aanwe zig zijn een country band, bestaande uit 5 personen en een dansgroep die een paar demonstraties geeft en het ook leuk vindt om met deaanwezigen te dansen. De Buurtvereniging zorgt die avond voor lekkere hapjes. Juist omdat het een heel andere feestavond is dan anders, hoopt de organisatie op veel belangstelling. Waddinxveen - Muziekvereniging Con cordia start 17 augustus met de repeti tieavond van het slagwerkensemble. Momenteel zijn er 9 leden. Nieuwe le den/leerlingen zijn welkom. De repeti tie wordt gehouden op dinsdagavond 19.45-21.30 uur in clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1Het slag werkensemble staat o.l.v. Jan Alblas. Donderdagavond 19 aug. houdt het harmonieorkest weer de eerste repeti tie. Een nieuwe groep leerlingen inte greert in het seniororkest en speelt dit seizoen voor het eerst mee. Het harmo nie-orkest repeteert op donderdaga vond 19.30-21.30 uur. Ter ere van de opening van een nieuw pand heeft Van 't Hof Makelaardij B.V. op woensdag 30 junide directeur van Van 't Hof, de heer Hamersma, een schenking gedaan aan Concordia. Deze schenking zal voornamelijk bestemd zijn voor de aanschaf van nieuwe in strumenten en reparatie van de be staande instrumenten, die o.a. gebruikt zullen worden door de leerlingen van het harmonie-orkest en slagwerken semble. Na de zomervakantie zal Con cordia weer met de opleiding van een nieuwe groep leerlingen starten. Inbraken: In de nacht van maandag op dinsdag is er ingebroken in een woning aan de Wilhelminalaan. Na het verbre ken van het glas van een keukenraam klommen de daders naar binnen. Enke le sieraden zijn ontvreemd. Ook bij een woning aan de Zuidkade is er een ruit door inbrekers ingeslagen. De daders doorzochten het gehele huis maar hebben voorzover nu bekend is, niets gestolen. Donderdagnacht om tien voor half één meldden buurtbewoners dat er men sen in en uit liepen in een kantoor aan de Dr. Hamburgerlaan. Bij de komst van de politie gingen de daders ervan door. Eén van de daders gooide zelfs een stoel door een uit om hierdoor te kunnen vluchten. Ondanks assistentie van de politie uit Gouda en een speurhond onbreekt van de daders elk spoor. Binnen bleek dat men ge poogd had de kluis open te breken. Een paar uur later diezelfede nacht melde een getuige dat er drie mannen het boskoopse museum aan het Reijer- koop waren binnen gegaan. Voordat de politie ter plaatse was waren de daders reeds gevlogen. Bleek dat men een raam had opengebroken en dat er wat kleingeld en een draagbare telefoon gestolen waren. In de nacht van vrijdag op zaterdag is er getracht in te breken in een supermarkt aan de Mendelweg. De dader verniel den een ruitje maar liepen direct weg toen een voorbijganger polshoogte ging nemen. Hoewel ook deze getuige direct de politie belde konden de dader niet meer gevonden worden. Afgelopen week is er ingebroken in een flatwoning aan de Dijkzicht. De bewo ners zijn op vakantie en op vrijdagoch tend ontdekte de sleutelhouder dat de voordeur met een breekijzer was open gebroken. In de woning zijn alle kasten doorzocht. Pas bij terugkomst van de bewoner de politie kunnen vertellen wat er gestolen is. Diefstallen: Vanuit een loods aan de Oude Wijk is op vrijdagmiddag een haakseslijpmachine gestolen. In de J.C.Buikstraat is vanuit een gepar keerde auto een portofoon gestolen van de regionale brandweer. De dief heeft geen batterij oplader gestolen zodat hij er slechts kort plezier van zal hebben. Vanaf een in de BC-straat geparkeerde personenauto van het merk Bmw zijn twee wieldoppen gestolen. Deze week werden er vanaf het NS sta tion aan de Parklaan twee fietsen gesto len. Het betrof een diefstal donkerblau we damesfiets en een groene Opoe fiets. Diversen: Zaterdagochtend zag een voorbijganger dat onder het Rijneveld- viaduct een auto stond met ingeslagen ruit. De gewaarschuwde politie trof daar een auto aan die de dag daarvóór in Leiderdorp was ontvreemd. Op de auto werden ook nog wat laksporen aangetroffen zodat het niet is uitgeslo ten dat de dader ook nog bij een aanrij ding betrokken is geweest. Deze week werd er aangifte gedaan van de vernieling van 17 lichtkoepels van de Koningin Wilhelminaschool aan de Populierenhof. Op woensdagavond 18 augustus wordt de internationale vakbeurs voor de boomkwekerij "Plantarium'93" offici eel geopend. De beurs zal ook dit jaar weer op het ITC-terrein van Hazers- woude/Boskoop gehouden worden. Voorafgaand aan de opening zal 's mid dags in "De Rozenburcht" aan de Ro- zenlaan in Boskoop, een internationale workshop gehouden worden met als thema 'Stimuleren van de najaarsver kopen'. Doel hiervan is een discussie op gang te brengen over de mogelijkhe den om de najaarsverkopen te stimule ren. In vele landen blijken de verkopen steeds sterker achter te blijven bij die in het voorjaar. Aan de hand van enkele kernachtige stellingen van drs. J.B.M. Rotteveel, secretaris van het Neder landse Produktschap van Siergewas sen en o.m. ook secretaris van de Euro pean Nursery Stock Association (ENA), discussieert een deskundig forum met elkaar en met de deelnemers in de zaal. Het forum bestaat uit mensen uit de praktijk, zoals een eigenaar van een groot tuincentrum, een kweker, een hovenier, een exporteur, een lijnrijder, een bloemist-arrangeur en een consu ment. Ook de voorzitter van de interna tional Garden Centre Association (IGC) de Brit Dave Clark en de Deense kweker Benny Povlsen zullen zich in deze fo rumdiscussie mengen. De laatste twee dagen van het Planta- rium: 21 en 22 augustus, is de aandacht gevestigd op de particulieren tuinlief- hebber. Bijna 200 boomkwekerijbedrij- ven tonen dan een enorm sortiment planten voor de tuin, het terras en bal kon, met als thema de tuin in het najaar'. Waddinxveen - Tijdens de langebaan- wedstrijden, afgelopen zaterdag in het frisse water van de Binnenmaas in de Hoekse Waard, werd door zwemmers van "De Gouwe" weer meegestreden voor de diverse bekers. Jan Willem vd Hoek, vorig jaar als 3e geëindigd voor de Zwem Kroniek Beker heren vrijes- lag, werd nu 4e op de 2000 meter in 23.49. Hij is dit seizoen gestart met een aantal le plaatsen, maar of hij zijn klas sering van '92 kan verbeteren is, vanwe ge de felle concurrentie, nog lang niet zeker. De Gouwetroef op de schoolslag Martij n vd Maagdenburg, haalt de 2e plaats van '92 waarschijnlijk niet omdat hij even afstand heeft genomen van het zwemmen en waarschijnlijk niet de ver eiste kilometers haalt. Bovendien was de scherpte er wat af en moest hij in Leiderdorp genoegen nemen met een 11e plaats en op zaterdag in de Binnen maas werd hij 9e op de 2000 meter schoolslag. Zondag werd gezwommen bij het Eurostrand in Eersel, waar vd Hoek ontbrak en waar vd Maagdenburg een stijgende vorm aantoonde door vijfde te worden. De masters gooien hoge ogen voor de Speedo-klassementsbekers. Nic Geers en Judith v. Berkel hebben de le plaats in hun klassement bij de 50-plussers bezet door vanaf het begin alle 1000 m vrijeslag nummers, waar ook in het land, te winnen. Hans den Boer komt dit jaar zonder Speedobeker thuis. Op de vrijeslag wordt hij 3e achter Nic en de nieuwe sterke 50-plusser Rob Hanou uit Arnhem, die vrijwel zeker boven dien de wisselbeker voor de schoolslag van Hans zal overnemen. Nic leverde in de Binnenmaas op de 1000 m vrijeslag een bijzondere prestatie door deze af te leggen in 134 min en 35 sec, waarmee hij niet ver bij de jongere garde achter blijft. Dat hij in vorm is bewees hij ook tijdens zijn vakantie in het Deense Her- ning, waar hij meedeed aan een interna tionaal tweedaags mastertoernooi. Hij had op 9 nummers ingeschreven en hij zette deze alle in goud om. Op de 800m bracht hij daarbij het Europees record op 10 min en 39 sec, slechts drie sec. boven het wereldrecord. aangeb: paardrijlaarzen (rubber) mt. 39 01828-17622 Mont Blanc allesdragers fietssteun 85,- 01828-17155 Gazelle witte bruidsjurk strak lijfje sleep gedrappeerd mt 38 700,- 01828-19337 t.k. kinderfietsje klein model (stepbandjes) 01793-2355 De World Games worden evenals de Olympische Spelen elke vier jaar geor ganiseerd. Dit jaar vond dit evenement plaats in Den haag. Aan de spelen na men ongeveer 3000 sportlieden deel. De sporten die beoefend werden zijn internationaal minder bekend en ko men niet voor op de lijst van Olympi sche sporten. Eén van de sporten is pétanque (jeu de boules). Twee teams van de Jeu de Boules Vereniging namen deel aan het jeugdtoernooi. In verband met de enorme slechte weersomstan digheden werd door de organisatie uit geweken naar de binnen-accomodatie van Grand Cru. De resultaten waren verrassend, het eerste team van Wad dinxveen, bestaande uit Wouter de Lange, Stephan Tabben en Marco Jan sen, scoorde matig, zowel het schieten als het plaatsen met de boules was minder als dat van de tegenstanders. Als alles tegen zit komt ook de pechvo gel langs. Resultaat de B-poule. In deze poule werd alsnog brons behaald. Het tweede team van de Waddinxveense jeugd presteerde boven verwachting, het team bestond uit Krishnan de Jong, Erik-Jan Hoogendoorn en Sander 't Wout. Door een goede teamgeest en met enorme inzet plaatsten zij zich in de A-poule. Met bronzen medaille in deze poule bewezen zij hun kwaliteit. Alternatief Olympisch jeugd-kampioen Pétanque werd het Nederlandse team Mohr, Sanders en Arnhout.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 11