Waddinxveen - Kinderdagverblijf De Boemel viert 1-jarig bestaan Badminton van start Gouwemasters in het IJsselmeer Speurtocht naar Oud-Waddinxveen op Open-Monumentendag 1993 IÉ Lustrum fietstocht Hart-en Nierstichting Tentweek Mendelweg Boskoop Katholieke Vrouwenvereniging De geschiedenis van de Waddinxveense industrie Kerkdiensten KEIHARD DE Kerkdiensten pagina 13 Competitie Monumenten Speuren naar sporen Boskoop - 22 augustus WS' HARWA Gemeente en Historisch Genootschap Waddinxveen - 22 augustus Historisch Genootschap exposeert: Veel Historisch materiaal Industrie, belangrijk hoofdstuk Koninklijke bibliotheek Boeiend voor oud en jong Waddinxveen - Kinderdagverblijf "De Boemel" van Stichting Kinderopvang Humanitas vierde op 13 augustus z'n 1- jarig bestaan. Het dagverblijf biedt opvang op alle werkdagen voor kinderen van zes we ken tot en met twaalf jaar. Hierdoor worden ouders/verzorgers in de gele genheid gesteld om buitenshuis te wer ken, studeren of andere activiteiten te ontplooien in de wetenschap dat hun kind op een verantwoorde wijze wordt opgevangen. Momenteel zijn er 40 kin deren die verdeeld zijn over een baby- groep, een dreumes/peutergroep en een groep voor naschoolse opvang. Elke groep heeft vast leidsters die er zo veel mogelijk aan doen om de kinderen zich tehuis te laten voelen, net als thuis wordt er gegeten, geslapen en ge speeld. Daarnaast bieden de leidsters regelmatig een activiteit aan, waar de kinderen aan mogen meedoen. De kinderen van de naschoolse opvang worden 's middags uit school opgevan gen. Na een kopje thee te hebben ge dronken mogen de kinderen vrij spelen of kunnen ze mee doen aan een activi teit. hierbij wordt zoveel mogelijk geke ken naar wat de behoefte is van de kinderen. Vorig jaar augustus startte het dagver blijf met 1 groep voor kinderen van 01/ m 4 jaar. Inmiddels is het aantal kinde ren flink gegroeid, het dagverblijf heeft nog ruimte om kinderen te plaatsen. Er is nu nog een ruim aantal plaatsen be schikbaar voor bedrijven. Deze plaat sen kunnen door werkgevers worden ingehuurd voor hun medewerkers. Feest was het vrijdagmiddag toen de kinderen het speelmateriaal uit moch ten pakken. Dat speelmateriaal, een klimrek, is aangeschaft van het geld dat geschonken is tijdens de opening: een speelrek. Deze middag werd uitslui tend met de kinderen en ouders ge vierd die nu het dagverblijf bezoeken. In september wordt er een 'informatie dag' gehouden waarop alle belangstel lenden een kijkje in het dagverblijf kun nen nemen. Inl. tel. 01828-17272. Waddinxveen - Het badmintonseizoen '93/'94 van B.C. Florida gaat op volle toeren beginnen. A.s. zaterdag spelen de mini's (6-9)jaar al. Er staan weer veel activiteiten op het programma. Trainingen op verschillen de wedstrijd-, recreanten- en begin- nersniveau's door de zes trainers; tien clubtoernooien, waaronder het nieuwe open jeugdtoernooi in januari; deelna me aan maar liefst zes verschillende competities, waaronder die voor le en 2e jaars spelers; speciale recreanten activiteiten, uitwisselingen met buiten landse clubs enz. Op alle avonden is er nog mogelijkheid voor nieuwe leden. Dat betreft de volgende groepen in Waddinxveen: Badminton 18 Op dinsdag-, woens dag-en donderdagavond in de Sporthal "De Sniep" van 20.20- 23.00 uur. Badminton 13-17 jaar: op dinsdaga vond van 18.30 tot 20.20 uur in de sport hal "De Sniep" met training, vrij spelen, wedstrijden, toernooien en gezellig heid. Badminton 10-12 jaar: Hetzelfde, aange past aan de leeftijd op de donderdaga vond van 18.30 - 20.20 uur. Badminton 6-9 jaar: Reeds vanaf '85 bestaat bij Florida deze bijzondere sport en spelmogelijkheid voor de mini's. Speciaal aangepast en begeleid programma in de sportzaal "Groens- waard" (tegenover NS station Wad dinxveen Noord) iedere zaterdagmor gen van 9.30 - 11.00 uur. Rackets en shuttles beschikbaar. Vanaf 21 augus tus. Mogelijkheden genoeg voor de lief hebbers. Voor alle nieuwelingen geldt een 'probeerperiode' van vijf weken. Inl. secretaris Wil Boumans, tel. 01727- 16500. De belangrijkste competitie begint 19 september. Florida 1 speelt in de 2e klasse NBB (deze bondscomp.telt 424 teams), de andere negen Florida-teams in het district Zuid Holland (1050 teams). Het eerste team bestaat uit Dick van Teijlingen, Rob Sikking, Jean Lamaison, Liesbeth v. Bergeijk en Mi- rande v.d. Zijden. Vorig seizoen werd de 3e plaats behaald, dit seizoen is het team op papier zwakker, zodat een kampioenschap niet kan worden ver wacht. Waddinxveen - Aan de jaarlijkse zwem- marathon over het IJsselmeer van Sta voren naar Medemblik- een afstand van ca. 25 km- namen zaterdag, naast een aantal iangebaanexperts, ook drie esta fetteploegen deel, te weten "Njord" uit Haarlem, de "Otters" uit Bussum en een nationale masterploeg. Elke ploeg be stond uit zeven personen, die elk drie kwartier moesten zwemmen. Indien de laatste zwemmer dan nog niet aan de finish zou zijn, moest de eerste weer te water. De oudste zwemmers bij de mas terploeg waren de Gouweleden Judith van Berkel (51) en Nic Geers (55). De weergoden waren eht zwemevene- ment, na een stormachtige week, gun stig gezind. Echter ondanks het zonni ge weer en de matige wind werd het toch afzien omdat de minimumtepera- tuur van zestien graden maar net werd gehaald. Van de twaalf marathonzwem mers en - zwemsters haalden er slechts vier de overkant. Winnaar werd de be kende langebaanzwemmer Erik van Dartel uit Eindhoven in bijna vijf uur. gevolgd door de ploeg van de "Otters". De masterploeg werd derde in vijf uur 14 min en 30 sec, waarbij Nic Geers als zevende zwemmer kans zag om vlak voor het verstrijken van zijn drie kwar tier de haven van medemblik binnen te zwemmen en de bloemen voor de ge slaagde overtocht in ontvangst te ne men. Met gezwinde spoed zocht hij daarna de warme douche op. Waddinxveen- 'Speuren naar sporen van Oud-Waddinxveen' is de naam van I® speurtocht die op 11 september 1993 - Open Monumentendag- per fiets kan worden afgelegd door Waddinx veen. Hans Geel, vice-voorzitter van het Historisch Genootschap Waddinx- Vfeü:-'lee't c'e tocht samengesteld, zo als hij dat ook 10 jaar geleden gedaan heeft bij het 750-jarig bestaan van Wad- uinxveen. Toen heette de speurtocht hangs Dorpstraat en langs Gouweka' en werd verlevendigd met historische hguren langs de route. Enige honder den mensen hebben in 1983 de tocht gereden. Nu - bij het 760-jarig bestaan van Wad- 'n«;een- 's het traject langer dan toen: 13 kilometer, omdat naast de monu menten en de historische gebouwen ook aandacht wordt besteed aan de verschillende kunstwerken die in de gemeente staan. De twee monumenten die Waddinx- een njk is, zullen op 11 september ,,Mn v°or het publiek: de Brugkerk 1&38 en de Remonstrantse kerk aan e ^uidkade uit 1836. Ook de St. Victor- rk uit 1880 - nog geen monument - zal te bezichtigen zijn. de vraag waarom de titel van de PeUrti?c^t. - beschreven in een hand- am Doekje - 't Speuren naar sporen ()ud-Waddinxveen' luidt, ant- lil Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reuver De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk Geref.kerk 9.30 uur dr. J. Haitsma 17.00 uur Herv/Geref.gez.dienst ds. K. J. Jansen Chr.Geref.kerk 9.30 en 18.30 uur ds. M.J. Oosting Volle Evang.Gem.Bethel 9.30 uur Hans van Boven Vrijz.Prot.lO.ÓO uur rev.drs. F.H. sachs Noordwijkerhout R.K. zaterdag 17.30 uur De Stek 19.00 uur kerk zondag 10.00 uur Boskoop - Op 23 augustus om 20.00 uur wordt er een hoorzitting gehouden in het gemeentehuis van Boskoop over de her-inrichting van de Burg.Colijnstraat vanaf de Zijde tot aan de Rabobank. De vloer van je lang zal die leven... Lamifloor en Lamifloor-laq. Onverwoestbaar woongenot voor groot en klein, in hout- en marmerdessins. Kom eens langs voor vrijblijvende informatie bij HARWA aan de Rijnlandstraat 4 in Waddinxveen VLOERBEDEKKING GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Rijnlandstraat 4 2741 GZ Waddinxveen Telefoon: 01828-16119 woordde Hans Geel in een interview voor de RTW-radio, dat veel ouds in Waddinxveen helaas verdwenen is. 'Maar wie z'n ogen goed de kost geeft en de geschiedenis een beetje kent, ontdekt nog wel het een en ander. Ge noeg om er 15 interessante kilometers mee te vullen.' Rijdend langs de Gouwe, door straten en over pleinen wordt de geschiedenis van Waddinxveen ver teld en gewezen op vele historische panden en plekjes. Gevels, huizen, bruggen en zelfs bomen worden be sproken. Vooral ook voor de jongeren is de tocht leuk om te doen, maar even zoveel ouderen zullen er plezier aan beleven, is de verwachting. De speurtocht, gemaakt door het Histo risch Genootschap Waddinxveen ter gelegenheid van Open Monumenten dag 1993 - het jaar van de 760e naamdag van het dorp - wordt uitgegeven door de Gemeente. Het boekje is op 11 september gratis te verkrijgen in het Gemeentehuis vanaf 10.00 uur. De tocht begint ook bij het Gemeentehuis, waar op dat moment in de raadzaal de tentoonstelling 'De ge schiedenis van de Waddinxveense in dustrie' te zien is. Uiteraard is het mo gelijk de route op elk gewenst moment te rijden - ook na de Monumentendag - maar op 11 september zijn onze kostba re monumenten in ieder geval geo pend. Hervormde Gemeente Brugkerk 9.30 uur dr. A. de Reuver Delft 17.00 uur ds. A.W. v.d. Plas De Hoeksteen 9.30 uur ds. A.W. v.d. Plas 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Bethelkerk 9.30 uur ds. H. Schipaan boord 17.00 uur ds. A. Willemsen Sommelsdijk Rehobothschool 9.30 uur ds. A. Heij Arnemuiden 17.00 uur ds. W.J. Bouw Ede Herv.lmmanuelkerk 9.30 uur ds. A.A. v. Houwelingen Waddinxveen 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers sow- dienst ontmoetingskerk Geref.kerk 9.30 uur ds. G. Zomer Spa kenburg 16.30 uur ds. A.O. Reitsema Bunschoten Waddinxveen/Boskoop - De Vereniging Vrienden van de Hartstichting afdeling Waddinxveen en Boskoop in samen werking met de Nierstichting neder- land afd. Waddinxveen, vieren voor wat betreft het jaarlijks organiseren van een fietstocht, hun derde lustrum. Op zaterdag 28 augustus zal de 15e keer van start gaan. De tocht begint als van ouds bij het politiebureau aan de Mo- zartlaan in waddinxveen. De heer S. Pille, oprichter van de Vrienden, zal om 9.00 uur het startsein geven. Daarna kan er nog tot 11.00 uur gestart worden Aan de tocht is een puzzel verbonden en voor de schoolkinderen een kieur- wedstrijd. Langs de route zullen op enkele controleposten versnaperingen worden aangeboden. De organisatoren verwachten een flinke opkomst. Een kijkdoos maken valt niet mee. Gelukkig had de leiding alvast het kijkgat gemaakt. Boskoop - Onder het motto "Hé ga je mee?", werden tal van kinderactiviteiten georganiseerd vanuit een grote tent achter de flat aan de Mendelweg in Boskoop. De organisatie vanuit de Chr.Geref.kerk zorgde voor een aantrek kelijk programma van bijbelse verhalen, zingen, knutselen en spelletjes. Een feest was het optreden André Verhagen met z'n poppentheater.... Ruim 100 kinderen waren vorige week dagelijks in de witte tent... Boskoop - Dinsdag 24 augustus gaan de dames van de katholieke vrouwenver eniging in het Reeuwijkse Hout. In het restaurant drinken de dames koffie. Vertrek om 13.30 uur vanaf restaurant Florida met eigen auto's. Terugkomst om ca. 16.30 uur. Wie mee wil rijden dient een kleine vergoeding te betalen. Men dient zich van tevoren aan te mel den bij Ria Vermeulen tel. 13426. (Zo wel dames die rijden als die mee willen rijden s.v.p.) Waddinxveen - Woensdag 25 augustus gaat in het gebouw van de Schutters vereniging aan de Alb. Thymlaan het sjoelen weer van start. Dit seizoen 1993-1994 zijn 14 avonden gepland, vanaf 19.00 uur kunnen belangstellen den: liefhebbers van sjoelen, terecht. Er wordt competitie gesjoeld in vijf klassen. De inzet is dit jaar de wisselbe ker. Deze is beschikbaar gesteld door houthandel Alblas. Deze moet door Jan Kersbergen verdedigd worden. Deze beker heeft hij slechts eenmaal gewon nen, dit in tegenstelling tot eerdere be richten dat hij deze drie keer gewonnen had. Per avond zijn er in elke klasse ook 'avond'prijzen te verdienen. t.k. eiken kast 3 delen; eethoek; eiken tafel met plavuizen 079-317297 t.k. zwarte Opoefiets 150,-; 01829-5797 tevens oude heren toerfiets 10 versn. 85,- t.k. schoolboeken SWS 5 havo: du, 4 ath: en examenbundels havo na 18 uur: 01828-13870 t.k. waterpomp zelfaanzuigend pr.n.o.t.k. 01727-16320 t.k. schoolboeken SWS VWO 5+6e jaar duits wisk. A econom. 2 engels 01727-15196 Waddinxveen- Van zaterdag 4 september tot en met zaterdag 11 september 1993 wordt in de Raadzaal van het Waddinxveense Gemeentehuis de tentoonstelling 'De geschiedenis van de Waddinxveense industrie'gehouden. Het is de eerste expositie van de Vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen, die is opgericht op 20 april jl. de 760e naamdag van het dorp. Op vrijdag 3 september om 17.00 uur zal burgemeester CM. van der Linden de tentoonstelling officieel openen. Een commissie, samengesteld uit leden van het Historisch Genootschap heeft in de voorbije maanden zeer veel werk verzet om materiaal voor de tentoon stelling te verzamelen. Tal van bruik leengevers hebben zich gemeld, zodat er onverwacht mooie en historische artikelen zijn aangedragen. Gekozen is voor een thematische opzet, waarbij alle takken van de Waddinxveense in dustrie gelijkelijk onder de aandacht worden gebracht. De tijd van voor 1940 zal daarbij in de diverse themahoeken worden opgenomen. De ontwikkeling van de industrie is een voornaam hoofdstuk in de Waddinx veense geschiedenis. Ambacht en nij verheid hebben in belangrijke mate het aanzien van het dorp bepaald, zo ver klaart het historisch Genootschap de keuze voor het onderwerp van zijn eer ste manifestatie. Bracht het turfsteken lang geleden door het ontstaan van veenplassen armoe en ontvolking, langs de Gouwe en later in de droogge legde polders ontstond, vanaf de twee de helft der 18e eeuw, alternatieve be drijvigheid. Zoals bv. de houtindustrie in ruime zin (molens, meubels, speel goed), papierindustrie, scheepsbouw en smederijen. Waddinxveen, het grootste industriedorp van Nederland is niet slechts een pakkende slogan, maar slaat op de vele oude en nieuwe bedrijven: carrosserie, verf, spijs en niet te vergeten op 'Waddinxveen - meubelstad'! Uiteraard opent de tentoonstelling met de oudste 'industrie': het turfsteken. Turf was nodig als brandstof voor de steden. Door de vervening ontstonden de grote veenplassen, waarvan 'De Pet' (midden in het dorp) en de plas bij het Weegje nog resten. Vervolgens komen de vele Waddinx veense molens (de laatste verdween in 1932) en de daarbij behorende nijver heid aan de beurt in foto's en archief stukken: papiermolens, houtzaagmo lens, korenmolens en een trasmolen. Prachtig materiaal wordt aangeleverd door de Koninklijke Bibliotheek te 's Gravenhage. Ook verschillende naams- aanduidingen van de molens zijn te bewonderen. Ruime aandacht wordt voorts besteed aan de houtverwerkende industrie: de houtzagerijen langs de Gouwe, de meu belindustrie en de speelgoedindustrie. Een draaibank, gereedschap en diverse produkten zullen te zien zijn. Ook de smederijen en scheepswerven (met aambeeld en veldsmidse), de wa genmakerij en carrossieriebouw (met materialen en personeelsfoto's) de lak en vernisfabriek (met glasplateaus van de verffabriek) en de spijsfabriek (met een amandelwrijfmachine en erediploma's) komen aan bod. Tenslot- te wordt de nieuwste industrie in het bedrijvenpark 'Coenecoop' getoond. Ai met al zal de expositie uiterst boeiend zijn, te meer daar veel (oude re) Waddinxveners zich met een of an dere tak van bedrijvigheid verbohden weten, voor iedereen is er een korte beschrijving van de tentoonstelling, die gratis toegankelijk is. Ook de schooljeugd, met name groep 8 van de Waddinxveense basisscholen, zal wor den uitgenodigd. Voor hen is er op de expositie een speciale speurtocht. Op de beide zaterdag wordt in de trouw zaal van het Gemeentehuis de film 'Waddinxveen, hoe het hier reilt en zeilt' vertoond. De openingstijden van de tentoonstel ling 'De geschiedenis van de Waddinx veense industrie' zijn dezelfde als die van het Gemeentehuis; zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur; maandag t/m vrij dagvan 9.00 tot 17.00 uur; donderdaga vond van 19.00 tot 20.30 uur.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13