Zomerschaakcompetitie Deze Tijd Hart - van - Holland - allerlei Jaap Schilder op Axis-WSE toernooi Strakkere spieren en een maatje minder bij Body Care Natasja Figuurcorrectie-centrum en zonnestudio Hé, ga je mee Nieuw Ook F-pupillen doen mee N.A.C. Breda i.p.v. Zweeds team op Axis WSE'93 Ballon Figuuranalyse In omvang 'af nemen Waddinxveen - Na negen donderdaga vonden, waarop 15 ronden werden ge speeld werden, konden de prijzen wor den verdeeld in de Waddinxveense Zo merschaakcompetitie. Winnaar met 67 punten werd G. v. Ommeren uit Moer- kapelle, die in de laatste ronde de kam pioen van 1992, B. Jansen versloeg. J. Evengroen uit Moordrecht legde met 61 punten beslag op de tweede plaats. In zijn laatste duel bevestigde hij zijn goede vorm door D. Bac te verslaan, die daardoor kansloos werd voor de derde plaats. Deze ontwikkeling was gunstig voor W. Mourits uit Bodegraven; hij overblufte met een spectaculaire ope ning Singeling en haalde de volle winst binnen waardoor hij met 55 punten de ongedeelde derde plaats wist te vero veren. De resterende ere-plaatsen in de top tien werden als volgt verdeeld: 4. B. Jansen Waddinxveen 51 punten; 5. H. v. Woudenberg Waddinxveen en M. Bour geois Gouda 48 punten; 7. P. de Niet, J. v.d. Born, H. Smitskamp uit Waddinx veen, E. Singeling Krimpen a.d. IJssel en N. Dannis Zwijndrecht, allen met 47 punten. Goede volgers waren: L. Ellers en W. Hennink 46 punten; H. Reekers, J. Frij- ling en J. van Oort 45 punten; M. v.d. Berg en B. van Aart 44 punten. Een extra vermelding verdienen N. Dannis en H. Reekers, die als 'niet-clubschakers' zeer hoog zijn geëindigd in dit sterke gezelschap van in totaal 57 deelne mers. Tiemen van Bruggen uit Zevenhuizen was de beste jeugdspeler met zijn 42 punten en de 26e plaats. Dat dit zomerschaakfestijn voorziet in een behoefte, blijkt wel uit het groeien de aantal deelnemers. De initiatiefne mers, schaakvereniging W.S.V. en Stichting Wijkwerk De Zuidpias, zeg den reeds toe de samenwerking te con tinueren, zodat volgend jaar juni de 4e editie van start zal gaan; opnieuw in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 te Waddinxveen. t.k. Philips stofzuiger 25,- na 6 uur: 01793-1646 t.k. radiogr. best. vrachtwagen met oplegger vr. pr. 3000,-na 19 uur: 01793-2098 t.k. wit ledikantje 150,- en witte hoekcommode van 1200,- voor 500,- 01793-2773 Gevraagd oppas (schoolverlaatster) v. 1-10 t/m 31-12 onr. tijden 2 jongens v. 3,5 jr. 01727-16476 t.k. gevraagd boeken 1 e jaars MDGO AW "De Dobbe" 01793-1242 t.k. Gazelle jongensfiets in goede staat 01727-14549 Rijnwoude - Het is zo jammer dat in deze tijd bijna alle waarden veran derd zijn. "Ik weet het niet meer!", dat is het zinnetje dat je regelmatig hoort. Vooral de ouderen hebben daar reuze moeite mee. Ze denken, dat het aan hun herinneringsvermo gen ligt, maar niets is minder waar. Er is heel veel veranderd deze laatste 50 jaar. ieder vliegt en rent. het is een duize ligheid, die een mens bevangt, die in een razend rondwentelende draai molen zit. Ik hielp vroeger wel eens in een kruidenierszaak als los hulpje voor 50 cent per dag. ik zat toen nog op school. Eén van de verkoopsters was betrapt op het stelen van een pakje thee en werd op staande voet ontslagen. De ouders en het hele ge zin werden hiermee door de dorps genoten besmet en jaren later was deze diefstal nog een gesprek van de dag. Ik heb geen flauw idee hoe tegen woordig het stelen van een pakje thee in beeld wordt gebracht. Men noemt het tegenwoordig geen stelen meer. men spreekt van 'wegnemen' of 'proletarisch winkelen'. Dat klinkt iets vriendelijker, maar het schijnt in deze tijd heel normaal te zijn. En naar de ouders gaan is helemaal van de gekke. Op je achttiende kun je het huis uit. desnoods vroeger; en je mag óók drie jaar eerder stemmen dan vroeger. En gebukt gaan onder een misstap is maar zeer gedeeltelijk af hankelijk van de sfeer in het gezin. Er wordt zwart gereden. Er wordt trou wens van alles zwart gedaan; laat staan een kind een klap voor z'n kop geven, is helemaal in onbruik ge raakt. Als een kind niet wil, wordt direct de wijsvinger op de ouders gericht. Trouwens vroeger sloeg men er ook heus niet zo maar op los, maar een schaarse 'maal' kon geen kwaad... in elk geval liep niemand ermee naar een psycholoog. Nu wordt er ge praat, urenlang. Dikwijls in een kring ofwel praatgroep genoemd. Dat klinkt knusser. En je vraagt je af of dat allemaal zoveel beter is. Aarze lend vraag je het je af, en dan besef je maar al te goed: "Weten", doe je het niet meer, want voeden is zo gemakkelijk, maar... opvoeden? Neem nou ons dorp. Alles mag tegenwoordig. Ons dorp is een plaats zonder ge/ verbod waar alles kan. Rijden waar je niet mag rijden. Inrijden verboden? Gewoon doen. Ga eens 10 minuten op een bankje zitten aan een weg alwaar alleen voetgangers en fiet sers gebruik van mogen maken. Af en toe snorren daar de opgevoerde brommers en scheren pal langs je voeten. Loop eens 's avonds in het donker te wandelen. 80% van de fiet sers heeft geen licht aan. Echt doen waar je zin in hebt is 'in'. Je aan de regels houden is 'uit'. De vroegere wAakzame, door het dorp slenterende politieagent, was zo slecht nog niet. Gewoon bekeu ren!, o zou dat ook "uit" zijn. WOOD Waddinxveen - Jaap Schilder van FC Volendam, zal zaterdag 28 augustus a s. de eerste toernooidag van het Axis- WSE'93 internationale jeugdtoernooi, trachten ruim 100 penalty's te stoppen. De D- en C-spelers van de voetbalver enigingen Be Fair, Waddinxveen, RVC, Floreant, Groeneweg, Moerkapelle en WSE strijden om de Axis wisselbokaal. Om 17.45 uur zal er aangevangen wor den met het nemen van de eerste penalty's. Na het succes verlopen van de voor gaande wedstrijden om de penalty-bo kaal van het Axis-WSE toernooi, heeft de toernooicommissie weer dit onder deel in het programma opgenomen. Jaap Schilder is dit keer weer gast- keeper. Hij heeft jarenlang het doel verdedigd van FC Volendam, maar heeft nu het veld geruimd voor Edwin Zoetebier. Hij fungeert nu als stand-in bij het eerste elftal. Een nieuw fenomeen op het Axis WSE'93 toernooi is dat er op zaterdag 28 augustus eveneens een toernooi wordt georganiseerd voor de F-pupil- len: leeftijd 6 en 7 jaar. Aan het Axis WSE'93 minitoernooi zal worden deelgenomen door de voetbal verenigingen Bodegraven, Bergam bacht, Floreant en WSE. De wedstrijden zullen gespeeld worden in de pauzes van het grote toernooi. Afgelopen week heeft het Zweedse hel- singborg IF zich afgemeld bij de toer- nooi-roganisatie voor deelname aan het Axis WSE'93 toernooi. De reden van afmelding was dat bij nader inzien er een groiot aantal spelers geen week vrij-af kregen van hun school. In de afgelopemn kjarten heeft WSE vele contacten opgebouwd bij de be taalde voetbalorganisaties in Neder land en is op zeer korte termijn als alternatief het Bredase N.A.C. vastge legd. het Al -team komt eveneens uit in de hoogste klasse van het landelijke jeugdvoetbal en het organisatiecomité verwacht dan ook geen devaluatie van het toernooi. Direct na de prijsuitreiking van de penalty en de mninibokaal zal, indien het weer gunstig is, de luchtballon van het WSE-complex vertrekken als afslui ting van de eerste toernooidag. In Boskoop is 'Body-Care Natasjavan start gegaan met 'bewegingsbankendie o.a. figuurcorrectie en steviger spieren ten doel hebben. In Waddinxveen opent deze week 'Body Culturede deuren voor het publiek. Deze week is Natasja aan het woord. In de volgende Hart van Holland, treedt 'Bodv Culturevoor het voetlicht. Boskoop - "Wie op de bewegende tafels gaat liggen, krijgt strakkere spieren en neemt in omvang af, waardoor je een maatje kleiner kunt dragen", zo verze kert Natasja de Bruin. Zij is onlangs gestart met "Body Care Natasja". Voor de zomervakantie was de zonnestudio al in functie, maar dezer dagen gingen ook de activiteiten die o.a. figuurcor rectie en spierversterking tot gevolg hebben. Dat gebeurt door gebruikma king van motorisch gestuurde 'tafels' ofwel 'banken'. Natasja: "Bovendien bevordert het de bloedsomloop. Daarnaast wordt het hart niet overbelast zoals bij sporten, zodat zelfs mensen met een pacemaker er baat bij vinden. Vrouwen in de over gang, die tegen de verschijnselen daar van medicijnen slikken, hebben de nei ging dikker te worden. Met behulp van deze tafels kan dat proces worden te gengegaan". Natasja benadrukt dat de bewegende banken bedoeld zijn de gebruiker te stimuleren actief mee te doen met die bewegingen. Het hele proces wordt door Natasja of één van haar assisten tes, begeleid. Die assistentes zijn twee aan twee, per toerbeurt, Monique, Con- ny, Els en Anneke. Wie bij Body Care Natasja aan de Burg.Colijnstraat 10 a, in Boskoop bin nenstapt en de trap oploopt wordt gast vrij onthaald en krijgt direct koffie ge serveerd. Van tevoren is doorgaans te lefonisch een afspraak gemaakt, dus wordt men verwacht. De eerste keer is een proefles. Pas bij de officiële start wordt een figuuranalyse gemaakt. Natasja hanteert aantrekkelijke prij- "De mensen worden op tien plaatsen gemeten en hun gewicht wordt geno teerd. Ik reken het ideale gewicht van de persoon in kwestie uit, maar dat is zeer relatief. Want een ideaal gewicht 'volgens het boekje'hoeft nog niet ide aal te zijn voor de klant. Sommigen willen alleen een overmatig buikje weg werken, welnu, dat kan. Overigens kan dat op alle plekken waar men dat wenst: te dikke benen, billen, bovenarmen etc. Dat gebeurt bij het trainen van de spie ren op de tafels. Dit spierversterken, en daarbij in omvang verminderen, ge beurt op tafels (ofwel banken) die bij het trainen van de spieren de zwaarte kracht uitschakelen. Naast spierver sterking is het doel ook de vetophoping verminderen. Er zijn namelijk twee soorten vet in het lichaam. Dat rond de spieren kan met deze oefeningen worden omgezet in in de tent op de grond... wat doel die Elsje toch vreemd... Waddinxveen - Onder het thema 'Hé, ga je mee', werden tal van 'tent' evenementen in de regio georganiseerdDit thema is gekozen door een landelijke organisatie voor christelijk (evangelisatie) kinderwerk. In Waddinxveen stond aan de Kuyperhoeve een grote tent waar zeker 250 kinderen in pasten. De start was een beetje aarzelend, maar naarmate de week vorderde kwamen er steeds meer kinderen, 's Morgens voor een Bijbels verhaal en 's middags voor spelletjes op speurtocht e.d. Voor de grotere jeugd waren er speciale activiteiten, waaronder een volleybaltoernooi. Zondag werd de tentweek afgesloten met een kerkdienst in de tent. De tentweek ging uit van de Evangelisatiecommissie van de Hervormde Gemeente te Waddinxveen. spierweefsel. Een deel van het onder huidse vet zal door de inspanningen eveneens verdwijnen. Maar het meren deel van dit onderhuidse vet moet toch worden weggewerkt met een dieet. Daarom geeft Natasja aan mensen die zich echt te dik vinden, het advies bij om een verantwoord dieet te volgen. "Niet door te gaan hongeren, maar ver antwoord. Daarom geeft ik brochures van de hartstichting mee". Ze wijst er op dat de bewegingsbanken ook ideaal zijn voor mensen met 'pan- nuculose', (sinaasappelhuid) en wei eens ten onrechte cellulitus genoemd. Vooral veel vrouwen hebben hier last van op billen, bovenbenen en armen. Bovendien voor degenen die toch spor ten willen, maar er te weinig energie voor hebben. Wie de conditie wil verbeteren met sporten moet het hele lichaam meedra gen. Dat kan voor het hart van sommi gen een (te) zware belasting zijn. Op de tafels heb je veel minder energie nodig. Na aerobics ben je doorgaans helemaal bekaf en je bereikt soms niet wat je wilt. Dat gebeurt hier wel. Daarom kan ik deze manier van figuurcorrectie ook van sporten zonder risico, aanbevelen voor mensen van 15 tot 100 jaar. Figuurcorrectie d.m.v. bewegingsban ken is ook goed voor reumapatiënten, rug-en nekklachten kunnen erdoor ver minderen, terwijl de stoelgang beter wordt. Vochtophopingen zouden er door verdwijnen doordat de nieren ge stimuleerd worden. Overigens is deze bewegingsmethode uit de medische wereld afkom- stig. Er werd voor mensen die zelf niet goed konden bewegen een manier gezocht om de spie ren toch in conditie te houden. Deze tafels waren het resultaat ervan. In het begin verdient het aanbeveling tweemaal per week een uur op de zes tafels te gaan liggen, die elk tien minuten hun werk moeten doen. Om de vijf lessen wordt de klant op nieuw opgemeten. Als het ge wenste resultaat is bereikt, gaat het echter niet aan om tevreden achterover te gaan leunen in de makkelijke stoel. Het is dan zaak de versterkte spieren in conditie te houden. En dat kan eens in de zeven a tien dagen. Als je dat niet zou doen dan verslappen je spieren weer. Hier worden de mensen gecon troleerd. De meeste mensen hebben zo'n stok achter de deur nodig, want als er niemand meer op let denk je al gauw:' laat maar'. Net als mensen die op een gegeven moment het bijltje erbij neergooien. Die vallen ook snel weer terug in hun oude ge woonten". Open Huis a.s. zaterdag. Voor inlichtingen: zie advertentie in deze HvH)

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15