Hondensportvereniging heeft iokatie! Toervereniging Zoetermeer '77 organiseert de 16e Avondfietsvierdaagse Hart - van - Holland - allerlei Jeugdweek Moerkapelle Voetbaltoernooi voor gehandicapten in Hazerswoude leerproblemen Kringloop in de lift Avondfiets-twee- daagse Alphen Riagg Delt/Westland Inhoud brief NLP bij Schoon Schip Milieu Tip door De Kleine Aarde Cursus voor adoptieouders Karton apart Vrijwel wit Jongeren OF IIC Her pa pied e.\]£N Yi\l 5o&- reneN,.. Zevenhuizen - Een aantal weken gele den publiceerde Hart van Holland een interview met bestuursleden van de Honden Sportvereniging Zevenhuizen. Thans draagt deze de naam "Honden Sport Vereniging Zuid-Holland". Zij toonden zich verdrietig dat de loka- tie in Zevenhuizen, op een terrein dat niet voor andere doeleinden gebruikt kon worden, geen bestemmingswijzi ging kon ondergaan en zij geen toe stemming kregen van het gemeentebe stuur van Zevenhuizen, ter plekke hun hobby te beoefenen. Graag publiceren we de laatste ontwik kelingen. Hieruit blijkt dat Zevenhuizen dus geen mogelijkheid biedt en er uitge weken is naar elders... "Uw publicatie heeft voor de nodige reacties gezorgd, maar helaas niet tot een akkoord met de gemeente Zeven huizen. Met de gemeente Zevenhuizen loopt tot op heden nog steeds de nodi ge correspondentie, maar een licht puntje zit er helaas niet in. Toch echter heeft uw publicatie geleid tot tips en zelfs hele bruikbare, want tót ons genoegen kan ik u thans mededelen dat onze vereniging een huurovereen komst heeft afgesloten met de Neder landse Spoorwegen NV, voor het in huur nemen van een terrein van ruim 4000 vierkante meter waarop wij de hondensport kunnen beoefenen. Toch echter vinden wij het jammer dat wij niet tot overeenstemming zijn geko men met de gemeente Zevenhuizen, want uit de reacties op uw stuk, is ge bleken dat er toch relatief veel inwo ners graag een Hopdenvereniging bin nen Zevenhuizen willen. Ons 'vaste' nieuwe terrein is gelegen te Gouda en gelukkig voor de inwoners van Zeven huizen, gelegen, praktisch naast de snelweg A12, zodat vanuit Zevenhuizen de aanrijdtijd ongeveer 13 minuten is. Graag wil ik dan ook van uw krant ge bruik maken om de inwoners van Ze venhuizen en omgeving er op te atten deren dat ze vanaf nu welkom zijn bij onze Vereniging. Op 18 september 1993 willen we gaan beginnen met de eepste lessen van een Elementaire Ge hoorzaamheids Cursus. Deze Cursus wordt afgesloten met een examen en is tevens voorbereidend voor de cursus 'Verkeers Zekere Hond'. Nogmaals wil iku, namens ons bestuur, hartelijk bedanken voor de steun en publicatie van ons verhaal in uw Huis- aan-Huisblad. Mede dankzij u is het onze vereniging gelukt om een vaste lokatie te vinden. Uw krant en redactieleden zijn altijd welkom om bij ons een kijkje te komen nemen. U zult begrijpen dat nu vooral tijd en geld belangrijke kwesties zijn binnen onze vereniging. Gezien echter de inzet en belangstel ling van buitenaf verwachten wij ook deze buffer te kunnen overwinnen. Nogmaals u dankend, teken ik met de vriendelijke groeten, hoogachtend, A.v.d. Berg, Meloengeel 26 2718 CG Zoetermeer. tel. 079-610 337. Van maandag 23 augustus tot en met donderdag 26 augustus organiseert de toerfietsvereniging Zoetermeer '77 voor de 16e keer de avondfietsvier daagse. Er is keus uit drie afstanden: 15-20, 25- 30 en 50- 55 kilometer. De eerste af stand is speciaal bedoeld voor gezin nen met meefietsende kinderen. De 50- 55 kilometer is bedoeld voor de meer geoefende fietser. Om het leuk te hou den is per dag de route verschillend en daardoor ook de afstand per dag. Start tijden zijn 18.30 tot 19.00 uur. Men ver trekt vanuit het clubhuis van de Toer vereniging aan de Buytenparklaan (ge legen voorbij Locomotion, le weg rechts en voor de vuilstortplaats weer rechts). Op maandag 23 juli geeft de heer De Ruiter, voorzitter van de Raad voor Handel en Industrie, om 18.30 uur de weg vrij voor de deelnemers. Daarna stapt ook hij met het gezin op de fiets. Astrid wat ben je stil, feyenoord Ajax 0-4 dat doet pijn 4x in één jaar een Ajax-fan Gevraagd koelkast tafelmodel reageren tussen 18.00-19.00 uur: 01727-16857 Alie hou je rustig, kalm, stil dat is het advies van: Til! Adrie 5 dagen feest! dan is hij terug van weggeweest! Onderbroeken-lol op 21 augustus bij E.L.M. ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 4! tart van Hollanc augustus pagina 19 Hazerswoude-dorp - ln het kader van net 90-jarig bestaan van de KNVB afde- lng leiden, wordt in Hazerswoude, een groot voetbaltoernooi voor gehandi capten georganiseerd. h tcljrno°' za' worden gehouden op ntn fn van eveneens jubilerende t ujaar) vereniging Hazerswoudse oys op zaterdag 21 augustus a.s. n het toernooi wordt deelgenomen oor zeventallen van de volgende vere- I 'gmgen: UVS, Alphense Boys, Nico- as Boys, HlSD.Zwammerdam, Leiden, Zwart3 Olympia, GONA en Blauw om t.°?rno°' begint om tien uur en zal rpiv UUr a'§e'°Pen zijn. De prijsuit- ,P za' gebeuren door de keeper Alt«, Edwin van der Sar. Conclusie: een geslaagde jeugdweek die ook nu weer uitging van de plaatse lijke Gereformeerde Gemeente en Her vormde Gemeente. NLP of neurolinguistische programme ring is een ontwikkeling binnen de psy chologie die de laatste jaren sterk aan aanhangers wint. Dat is geen onder, want het is een heel praktische metho de, waarmee i.h.a. veel sneller resulta ten worden behaald dan met de gebrui kelijke therapieën. NLP gaat ervan uit dat ons gedrag het resultaat is van neurologische proces sen, we ordenen die processen door middel van taal en we zijn zelfs in staat om dat op een heel bewuste manier te doen om ons doel te bereiken. Als we echter in een bepaalde situatie te wei nig keuzemogelijkheden tot onze be schikking hebben, dan lopen we vast. De laatste jaren is gebleken dat NLP ook in het onderwijs gebruikt kan worden. Vooral bij leerlingen met faalangst zijn verrassend goede resultaten te beha len. Dyslectici blijken eveneens baat te heb ben bij een bepaald aspect van NLP. Uit hun oogbewegingen blijkt dat zij de spelling van een woord niet op de juiste wijze opslaan en/of oproepen. Door het aanleren en trainen van de juiste oog bewegingen kunnen zijn geholpen wor den om hun handicap te overwinnen. Meer informatie over deze methode kan men krijgen bij Jannie Hutten tel. 01727-13560. In september start er bij RIAGG RNW in Rotterdam een cursus voor ouders die een buitenlands kind hebben geadop teerd. Deze cursus is opgezet in samen werking met enkele Zuidhollandse RIA- GGS. Inl. tel. 010 -440 2575 of 4402576. Oud papier... bewaren en inleveren dus (zie inzamelingen vermeld in hart van Holland van schoten o.a. Nessevliet en Eendragt) Onverwacht misschien, bij alle jam merklachten rond de inzameling van oud papier, maar eigenlijk heeft kring looppapier een mooie toekomst. Let terlijk mooi, want er wordt tegenwoor dig steeds fraaier kringlooppapier ge maakt. Deels komst dat door de verbe terde techniek, deels ook door extra goede inzameling in het buitenland. Als consument kunnen we zelf dus een fik se vinger in de papierpap hebben. Oud papier hergebruiken heeft ver schillende voordelen, kringlooppapier is vaak goedkoop en energiezuinig te maken. We hoeven al dat papier niet kwijt op onze krappe stortplaatsen. En we helpen de kaalkap tegengaan van de laatste oerbossen in gebieden als Sibe rië en Noord-Amerika. Hoe beter het aangeleverde oud pa pier, hoe mooier het kringlooppapier dat je ervan kunt maken. Bruin of grijs karton kunt u daarom het beste apart gebundeld bij het oud papier zetten. Dan is het ook apart opnieuw tot karton te verwerken, uit raam-enveloppen scheurt u het raampje, want plastic vervuilt het kringlooppapier, hetzelfde geldt voor nietjes en dergelijke. Enveloppen zelf hergebruiken kan na tuurlijk ook: gewoon even een milieu vriendelijke adressticker met gom- plaklaag over het oude adres plakken en klaar is Kees. ..Let op! Tegenwoordig zijn er kunststof enveloppen die sprekend op papier lij ken. Ook die horen niet bij het oud papier, of een enveloppe echt van pa pier is valt simpel te testen: gewoon zachtjes doorscheuren. Lukt dat niet, dan is hij van plastic. De papierproduktie wordt steeds scho ner. Het bleken met chloor verdwijnt bijvoorbeeld snel. Ook het maken van kinrglooppapier was vroeger niet brandschoon. Maar ook daar gaat het zienderogen beter. Bovendien zijn steeds mooiere soorten kringlooppa pier te maken. Daarom heeft bij schrijf- en briefpapier alleen puur kringlooppa pier het Nederlandse milieukeurmerk gekregen. Voor druk- en kantoorpapier is nog geen milieukeur toegekend, maar het Deens 'Recyclus' is een bijna wit 100% kringlooppapier dat nog schoon geproduceerd wordt ook. het kan dus wel. Bij ons wordt Recyclus verkocht door firma Lutki Smit in Culemborg. Je kunt er enveloppen van kopen, alle gewichten drukpapier en zelfs computervellen. Dat alles is moge lijk door het geweldige Deense inzamel systeem. Zelfs verschillende soorten kantoorpapier houden ze daar apart. Zou het in ons land op een dag ook zover komen? Hergebruikstickers: te koop bij Wereld- winkeld. of bestellen bij De Kleine Aar de: f 5,50 één pakje van 60) dan wel f 8,50 (twee pakjes) overmaken op giro 52730. Inl. Recyclus: Lutki Smit 03450 -77100; Grijs kringloop computerpapier: Kring loop Rijnmond: 03420 -92690; Milieube wuste papieren: St. Natuur en Milieu: 030-331328. In Moerkapelle was de Jeugdweek weer een geslaagde happening. Meer dan 250 kinderen bezochten de activitei ten. Na bijbelverhaal en zingen binnen, volgde het buitengebeuren, waarbij soms de regen spelbreker was. Vrijdag was de laatste dag. De traditie getrouw ook nu weer een hele dag waarbij de pannekoeken heerlijk smaakten en de gehele dag weer sfeer vol verliep. Tussen de 100 a 150 jongeren (vanaf 13 jaar) bezochten de avondactiviteiten. Die begonnen op maandagavond met een film en vervolgens een spreker, een bonte avond en vrijdagavond een avondje roeien en varen op de Rotte. Sommigen maakten er een dolle boel van en sprongen gekleed te water. Regio - Op woensdag 25 en donderdag 26 augustus a.s. organiseert Toerclub Avanti een 'avond-fiets-tweedaagse' voor de recreatieve fietser. Start 18.00 uur Sportpark Zegersloot Zuid in Alphen a d. Rijn. Inl. 01720-21020.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 19