Zevenhuizen - Moerkapelle <5t cf cf eürios^ gifts Activiteiten Agenda Om "bij" te blijven Kerkdiensten r -5 at is paintball CF a eajijo *>'spaU^ Hart van Holland/18 augustus 1993 pagina 7 Dan Gouweloos maakte van z'n hobby een beroep Gelatine balletjes met aan de lucht oplosbare kleurstof Zelfstandig ondernemer in plaats van in de w.w. Louweloos zegt blij te zijn een brood winning te hebben aan deze liefhebbe- J. die van lieverlede net zo populair onlt als bowlen geweest is. was van beroep scheepsdieselmon- ?n dreigde in de w.w. te komen, m fa 'k ze" 'n voor het eerst tiiri hobby in aanraking gekomen, dens een vrijgezellenavond in Heer- gowaard. Ik ben het vervolgens eerdere keren gaan doen en met een groep inwoners van Oud Verlaat, heb- Survival of the fittest Agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten \kPaUvY\>^ 4» JZ> Zondag 22 augustus Huisartsen-weekeinddienst Marianne Visser Zevenhuizen is sinds juni een Paintball Center rijk. "Een aanwinst op het recreatieve vlak", menen liefhebbers van deze hobby. "Niet passend in het landschap, omdat de bestemming agrarisch is" vindt de gemeente Zevenhuizen. "Het bezorgt overlast", vinden buurtbewoners. Met gemengde gevoelens gaan wij van Hart van Holland ter plaatse: nabij de Rottemeren, tussen Oud Verlaat en de jachthaven, in de buurtschap 'Vijfhuizeneen kijkje nemen. Dat gebeurt uiteraard op de fiets en nog wel op een zomerse zaterdagavond. Het is windstil. Ons gezelschap: drie volwassenen en drie kinderen is even van het fietspad vanaf jachthaven De Eendragt, langs de Rotte afgeweken, om de werking van een combine, die de tarwe in de Eendrachtspolder oogst, van nabij te bekijken. Volgens aanwijzingen zouden we van lieverlede "Dan's Paintball Center" in het vizier moeten krijgen. Misgedacht: we zien alleen kassen, caravans en een waterbassin van zwart plastic. Waar is nu toch dat landschapspark...? Westoppen. Turen in de verte en constateren vervolgens:"ja daar beweegt zich een tweetal oranje figuurtjes en nog wat schimmige gestalten. Dat moet dat terrein zijn waar ze met oplosbare balletjes schieten.Gek, je hoort niks....en je ziet niks..Er moet toch een omheining om een dergelijk Paintball centrum staan", bedenken we.... Pas laterals we het terrein opfietsen, onder oorverdovend geluid van zeker een tiental blaffende honden uit omliggende woningen, ontdekken we: "Er staat toch een hek om het terrein. Onzichtbaar dubbeltjesgaas, hetgeen een grote investering moet zijn geweest". "Hoewel het inderdaad veel gekost heeft, vonden wij het noodzaak, om de koeien op het hiernaast gelegen wei land niet te laten schrikken of balletjes in het waterbassin of bij de caravans, op andermans terrein te laten neerko men", zegt Dan Gouweloos(36) eige naar van het naar hem genoemde Paint ball Center. Ook al leveren die balletjes geen schade op aan het milieu omdat ze van gelatine zijn en de inhoud direct vervliegt. "We willen geen overlast veroorzaken. Daarom is juist deze lokatie in dit afge legen gebied, met dit wat geacciden teerde terrein, uitermate geschikt voor deze sport. Ik zou geen vergelijkbare lokatie, waar nauwelijks bewoning is, hier in de omgeving weten te vinden. Trouwens, in Zevenhuizen is het sowie so moeilijk, want alle gronden hebben een bestemming die vastgelegd is in een bestemmingsplan. Er wordt nu een beetje moeilijk gedaan door de ge meente, zowel over onze bezigheid in de zgn. 'combat zone', als over dit ter rein: een model landschapstuin, waar bovendien bomen en hesters groter groeien. Voor ons een prima oefenter rein..., een lokatie met een steeds wis selende situatie, omdat volwassen struiken doorgaans verkocht worden en vervangen worden door kleinere. Een ideaal oord en zeker passend in het agrarische kader. Wat wij doen is nau welijks waarneembaar. En als het om de bezigheid gaat die wij beoefenen, of om de vraag of groeiende bomen en heesters, die de gemeente 'houtopslag' noemt, wel in het open polderland schap passen, dan vraag je je af of de rest in deze omgeving wel agrarisch verantwoord is". Zn vriend valt bij: "In deze zelfde pol der zitten bovendien twee boomkwe kers met struiken en heesters. Wij be grijpen eigenlijk niet zo goed wat nu de moeilijkheid is. Bovendien snijdt het mes nu aan twee kanten. De eigenaar van dit tuincentrum krijgt nu tenminste nog een verhuuropbrengst. Zo blijft een en ander economisch verant woord. We zouden ook kunnen verkas sen naar een boomgaard dicht bij de bebouwde kom van Zevenhuizen. Een eigenaar van een boomgaard zou daar best blij mee zijn omdat, als de oogst niet veel oplevert, z'n terrein wel een verhuurbedrag oplevert, zodat hij kan overleven.... Echter hopen we hier te kunnen blijven. Deze lokatie ligt derma te ver van de bewoonde wereld dat de mensen ons nauwelijks kunnen horen, iaat staan zien". b aatste kunnen we bevestigend wikken...slechts het 'schieten' van de Bulletjes was van zeer nabij waar te nemen, hetgeen klonk als het raken van yn pingpongballetje door een batje... Helaas heeft de buurt bij de Raad van tate geprotesteerd tegen onze activi teiten. Erg jammer". «i M'üUtmitiu' De 'spelers' hebben in de korte 'break' allemaal een blikje fris gedronken, waarvoor Wendy gezorgd heeft, im mers transpiratie vraagt om vocht. Hoewel het bij deze groep niet gebeurt, kan er ook een barbecue aan een Paint ball happening gekoppeld worden. Eén en ander in samenwerking met De Strandgaper. Ofschoon de meeste Paintball activiteiten, 's avonds en ben we inmiddels een club opgericht. Je kunt Paintball op verschillende ma nieren spelen, maar het resultaat is na afloop altijd: of je speelt het nooit meer, of je hebt er een kick van. Het spel is vergelijkbaar met het door de jeugd vaak gespeelde 'vlaggenroof'. In plaats van elkaar te tikken, probeer je de vlag van de tegenpartij te veroveren door je tegenstanders met het schieten van een balletje uit te schakelen. Als dat balletje de tegenstander raakt, heeft deze even een vlek op z'n overall, maar direct daarna is deze weer opgelost. Je kunt dan beslissen dat deze deelnemer 'uit' is, of hem naar de uiterste hoek van het veld dirigeren. Wij doen het laatste, want het is niet leuk als iemand ander half uur op de bank moet zitten". ...Vervolgens instrueert Dan een groep jonge mannen die vanavond de vrijge zellenavond viert van hun gezamenlijke vriend. We zijn al van achter de omhei ning getuige geweest van hun enthou siaste spel, waarbij het zweet hen van hun gezicht gutst. Van 'tijgersluipgang' hebben sommigen echt geen kaas gege ten. Intussen maken we kennis met Wendy, die bezig is met het schoonmaken van de zeer professioneel ogende hoofd kappen met veiligheidsbrillen. Hoewel Paintball een betrekkelijk veili ge sport is en het effect van een 'treffer' vrijwel hetzelfde is als geraakt worden door een golf-of tennisbal, mogen er nooit risico's worden genomen. Gouweloos: "Veiligheid staat bij ons verschrikkelijk hoog in het vaandel". Zelfs voor het maken van een foto moet er een hoofdkap met veiligheidsbril worden opgezet, hetgeen trouwens het gezichtsvermogen, optimaliseert, om dat het doorzichtige gedeelte een spe ciale behandeling heeft ondergaan. De 'mannen' in ons gezelschap blijken bijzonder gefascineerd door dit Paint ball gebeuren. Ons gezelschap krijgt van lieverlede een positievere kijk op het 'spel', dat volgens Dan zeker geen oorlogje voeren is, maar een 'survival of the fittest', waarbij motiveren overle ven is. Vooral het zakenleven toont in toenemende mate interesse. "In bedrijven steken weieens proble men de kop op. Vaak zijn ze te vinden op communicatiegebied. Dit zijn op te lossen via sportieve evenementen. Teambuilding en meer van dat soort zaken; mensen op een andere manier met elkaar in contact brengen. Een voorbeeld. De werknemers van een bedrijf komen op een morgen aan voor een paintball spel. Eerst gaan ze zich verkleden, iedereen krijgt een overall die in de 'kleedtent' wordt aangetrok ken. (N.B.Bij het ter perse gaan werd vernomen dat op last van de gemeente is de tent is neergehaald red.) Eenmaal buiten ziet iedereen er hetzelfde uit en een beetje potsierlijk. Grenzen verva gen, dan heb je al een uitgangspositie". Dan Gouweloos heeft zeer gevarieerde clientele, waarvan sommigen hem via mond-op-mondreklame weten te vin den. Anderen komen via het organisa tiebureau van Lizeth Stevens. Bij Dan's Paintball Center komen zowel leidinggevenden van een bedrijf, perso neelsverenigingen als groepen jonge ren en ouderen die 'iets' willen vieren. Binnenkort is dat zelfs een bruiloft... Onze aandacht vestigt zich weer op de deelnemers- inmiddels al aardig ver moeid- die voor de derde en laatste maal het 'veld' ingestuurd worden met een nieuwe opdracht. Gouweloos en z'n maat begeleiden de groep. Een ieder die voor het eerst met 'paintball' wordt geconfronteerd, zal wat sceptisch de wenkbrauwen optrekken. Wij schrijven 1993. Er is volop oorlogsgeweld in de we reld en zelfs dichtbij in het vroegere Joego slavië. Voornoemd feit van gewapend ge weld vormt slechts het topje van de ijsberg. Wie staat er dan te springen om zijn buur man, vriend of collega op de 'combat zone' van Dan's Paint Ball Center in Zevenhuizen op de hielen te zitten, gewapend met een pistool dat verfballetjes afschiet? Toch is Paintball een sport die snel aan populariteit wint. Aangewakkerd door het succes in Amerika, schieten Paintball vere nigingen in Nederland als paddestoelen uit de grond. Zoals kinderen er plezier aan beleven om achter hun Nintendo computer spel gezeten vijandelijke Turtles te vernie tigen, beleven volwassenen veel plezier aan Paintball. De ploegen Twee ploegen, elk minimaal 8 man sterk, verdedigen hun vlag en proberen tegelij kertijd de vlag van de tegenstander te ver overen. Iedere deelnemer is bewapend met een pistool dat op luchtdruk verfballe tjes afschiet. Zodra een afgeschoten verf- balletje een voorwerp (of een mens) raakt, spat het uit elkaar. De opdracht De opdracht is het veroveren van de vlag van de tegenpartij. Wordt een deelnemer in de hitte van de strijd geraakt door een verfballetje, dan moet hij of zij van de scheidsrechter vanuit het midden naar een hoek van het veld rennen. In de volgende spelronde wordt een nieuwe verdeling van ploegen gemaakt, worden nieuwe taktie- ken toegepast en worden slinkse omsinge- lingsmanoevres uitgeprobeerd. Bescherming Om beschermd te zijn tegen de rondvlie gende verfpatronen, dragen de deelne mers overalls, hoofdkappen met veilig heidsbrillen die het gehele gelaat bedek ken. De ruimte Paintball wordt doorgaans buiten, onder alle weersomstandigheden gespeeld. De wapens Er wordt met wapens gespeeld die goedge keurd zijn door het ministerie van justitie. Wie belangstelling heeft kan contact opne men met Dan Gouweloos. (zie advertentie elders in deze Hart van Holland) Helene gefeliciteerd Opa en Oma Bos, William groetjes Unicef kaarten kado-artikelen I vd Hoek Korenstr. 19 Zvh 01802-2260 t.k. eiken wandkast i.z.g.st. 250,- 01802-3035 BMW 316 1.8 bj '86 73.000 km afst. alarm alu. velgen apk gek. i.z.g.st. 01802-2540 Wie wil Center Paros kortingbon van 200,- overnemen? geldig tot 1 okt. 01802-2153 Big Band zoekt met spoed bassist oefenr. in Boskoop 01727-14093/01802-3155 t.k. gevr. stevige fietskar 01828-32748 Dick en Rita Paul zijn 22 aug. 30 jaar getrouwd gefeliciteerd de buren Yamaha piano t.k. zwart glanzend als nieuw nw. pr. 11.000,-nu 8500,-01727-15965 t.k. diverse tinnen en koperen voorwerpen na 6 uur: 01714-14157 t.k. een radio cassette recorder met 2 boxen 100,-; 1 luxaflex wit 75,- 238 br. 180 h. 01728-9911 t.k complete polyester BM-zeilboot incl. dekzeil 3500,-01728-9828 t.k. tweelingkinderwagen bebe confort i.z.g.st. 079-313556 Zevenhuizen: Dinsdag 31 aug: 12 oktober; 30 november Oud papieractie De Eendragt inleve ren 8.00-18.30 uur Vrijdag 10 september: Dorpshuis Swanla 20.00 uur Wereldwinkel thema-avond 'Max Havelaar-koffie' m. voorn.cabaretvoorstell. Zondag 26 september Ontmoeting over drempels heen: 17.00 uur in Geref.kerk Zevenhuizen, overdekinking door Sipke v.d. Land. [dorpshuis Swanla: 25-jarig bestaan Zanglust m.m.v. Marco Bakker en het Rotterdams Dockyard mannenkoor Vrijdag 12 november 20.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen Muziekavond voor volwassenen Zaterdag 19 februari 1994 20.15 uur dorpshuis Swanla: toneelgroep Spektakel met een Griekse tragedie. Oud Verlaat Zaterdag 18 september: Loop van Oud Verlaat 16.00 uur. Aanmelden van 10 augustus tot 4 september F. Boeve tel. 010 -455 6809 of M. Krijgsman 010 -4550 512. Moerkapelle Geen opgave Wie activiteiten te melden heeft voor deze agenda, kan ze uitsluitend doorge ven aan mevrouw G. Beunder, tel. 01802-1733. Het melden van deze activiteiten kan doublures voorkomen. Men neme van het bovenstaande nota! doorgaans in het weekeinde plaatsvin den, bestaat ook overdag de mogelijk heid, immers Dan Gouweloos heeft van z'n hobby z'n beroep gemaakt.... Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaas beek 19.00 uur ds. C. v. Andel Oud Verlaat 10.00 uur ds. W. Rad- stake Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur ds. W. Jeroense Moord recht Ver. v. Vrijz.Herv. 19.00 uur ds. J. v. Rossum Moerkapelle Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk 21 augustus dokter R.L. Warnaar Dorpsstraat 12 Bleiswijk 01892-12500 22 augustus dokter W. Vroegindeweij Beatrixlaan 7 Moerkapelle 01793- 1687 Rottekade 23 Oud Verlaat Open van april t/m september vrijdag 16.00-18.30 uur zaterdag 13.00-17.00 uur

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7