ZITMEUBB m Tophits op Hazerswoudse Jaarmarkt w ELK TAPIJT KIES JE NOU BIJ JE MOOISTE DESIGNMEUBEL? lUiki m. 1 ^HAZERSWOUDE J HAZERSWOUDE ir/vf"® pi iHUISMArJ Kermis, gondelvaart, braderie, groots discofestijn, veel kraampjes, behendigheidsproeven, motoren, bromfietsen, karaoke, en nog veel meer op de jaarmarkt in Hazerswoude-Dorp. pagina 10 Hart van Holland/25 augustus 1993 25, 26, 27 en 28 augustus Hazerswoude-dorp - Er hebben zich ook dit keer weer vele standhouders aangemeld voor de jaarmarkt die a.s. vrijdagavond om zeven uur van start gaat. De hoop is nu gevestigd op droog weer. Dat is zeker ook noodzaak bij de gondelvaart op 26 augustus. Diverse verenigingen zullen zich in een gondel bij 'candle-light' presenteren. Deze gondelvaart, de kermis die vanmiddag al begint en de Jaarmarkt met tal van attracties, worden jaarlijks georganiseerd door de Mico: de MIddenstandsCOmbinatie van de Ondernemersvereni ging Hazerswoude. Iets anders dan anders is de "Motor-en bromfiets-opstap- dag". Deze manifestatie voor 17 en 18-jarigen vindt plaats op het parkeerterrein van de Landvliethal op zaterdag 28 augustus van 9.00 tot 17.00 uur. Deelnemers kunnen hun vaardigheid op bromfiets of motor testen en krijgen onderricht in veilig wegge drag. Programma De Jaarmarkt begint ook dit jaar weer op woensdagmid dag. Vanaf 16.00 uur die middag tot en met zaterdaga vond is er Kermis. Donderdagavond is de gon delvaart. Er wordt ongeveer dezelfde route als andere jaren gevaren van de Oost vaart tot aan de brug over de Gemeneweg: de bekende St. Nicolaas-en gondelroute. De tocht begint om 20.00 uur. Braderie Vrijdagavond om zeven uur hoopt burgemeester M.J.J.M. Boelen het startsein voor de grootse Braderie te geven, waarop gelijktijdig honder den ballonnen het luchtruim zullen kiezen. Alle basisscho len van Hazerswoude-dorp worden uitgenodigd hieraan mee te doen. Oude ambachten Op de Braderie zullen diver se kraampjes met oude ambachten een publieke trekpleister vormen. De duizenden braderiebezoe kers uit Rijnwoude en de regio kunnen genieten van het kijken naar het: -potten draaien; - fuiken breien; - glas blazen; - klom pen maken; - houtsnijwerk; Delfts Blauw beschilderen; - oude gereedschappen en een demonstratie van een mini- dorsmachine. De Braderie wordt zowel vrijdagavond als zaterdag overdag gehouden, terwijl deze op vrijdagavond o.a. opgeluisterd wordt door de plaatselijke muziekvereni ging TTH. De muzikanten maken een rondgang door het dorp...Ook de Arebeie- plukkers uit Roelofarends- veen laten zich niet onbe tuigd. Op zaterdag strooit een Boerenkapel vrolijke klanken door de dorpskern. Karaoke-show Liefhebbers van zingen met muzikale begeleiding van een muziekband, kunnen hun hart ophalen tijdens een Karaoke-show op het Am bachtsplein. Iedereen kan zich hiervoor aanmelden op deze avond. Hier wordt ook een gezellig terras met bar Hazerswoude-dorp - Vrijdag 27 en zaterdag 28 augustus is het weer Jaarmarkt in Hazers- woude-Dorp. Naast onder kraampjes op de Dorpsstraat en kermis op het Raadhuis plein, betekent dat weer twee feestavonden in de Avantihal. Op vrijdag de 27ste treedt de Nederlands/Belgische band met de Duitse naam Mann heim op. Op zaterdag de 28ste zorgt een top-discjockey van Veronica met de Veronica Dri ve In Show voor een spetteren de avond. Mannheim is één van de top pers uit de 'Blue Star stal'. Ze,s doorgewinterde muzikanten uit Nederland en België spelen de sterren van de hemel met covers van moderne toppers en onverslijtbare oude hits. Naast nummers van groepen als Toto en Queen staat ook muziek uit een bijna grijs ver leden van o.a. Yes en Pink Flo yd op het programma. Mannheim heeft de afgelopen jaren een dijk van een reputa tie opgebouwd in het dancing circuit. Hun opmars werd nog versneld toen ze vorig jaar de bezetting uitbreidden met een tweede zangeres. De band be hoort inmiddels tot de absolu te top van coverbands in de Benelux. De Veronica Drive In Show behoeft eigenlijk geen introductie meer. Het belooft een swingen de avond te worden. Beide avonden beginnen om 22.00 uur. Toegangs kaarten in voorverkoop verkrijgbaar bij snack bar 't Zwaantje, slijterij Timmermans en De Ege lantier in Hazerswoude- dorp. De Avantihal is te vinden aan de Sportparklaan in Hazerswoude-Dorp. gecreëerd.. Het Ambachtsplein wordt dit jaar het 'hart' van de Braderie en daarom omgetoverd tot 'Evenementenplein'. Het kunstwerk vormt vrijdag avond en zaterdag het po dium. Omdat een Braderie zeker ook voor kinderen aantrekke lijk is, zijn ook dit keer weer 'Ufo's besteld, die de jeugd omhoog tillen en in een razend tempo rond zullen draaien.. En wat te denken van volksdansen? De Hazerswoudse Volksdans groep geeft om 14.30 uur een demonstratie op het Ambachtsplein..ofwel: Evene mentenplein. Oudheidkamer Tijdens de Braderie kunnen belangstellenden een kijkje nemen in de Oudheidkamer van Hazerswoude die zater dag open is. Deze bevindt zich op de hoek van de Dorpsstraat/Torenstraat en Kees Kroon is gaarne bereid om iedereen te woord te staan. Ook verenigingen zijn actief op de Braderie. Zij zullen proberen hun clubkas te spekken met tal van evene menten. Geen ringsteken en geen wielerronde Helaas zijn de kosten voor de Ringrijmanifestatie te hoog en zijn er dit jaar geen spon sors voor dit leuke paarden- spektakel. Eén en ander doordat vorig jaar, de be langstelling door het fraaie zomerweer nogal tegenviel. Ook de Wielerronde gaat dit keer om bijna dezelfde rede nen niet door..."De subsi diekraan wordt dichtge draaid en sponsoring lukt ook niet", aldus een wat teleurgestelde secretaris. Dansavonden In de Avantihal organiseert tafeltennisvereniging Avanti vrijdagavond een dansavond met de Mannheim-Cover- band van 22.30 tot 2.00 uur. Deze Duitse band is een echte publiekstrekker. Dat is ook het geval met de Veronica-drive-inshow op zaterdagavond van 22.30 tot 2.00 uur. Vuurwerk En de traditiegetrouw zal de Jaarmarkt ook dit jaar weer met een spectaculair vuur werk worden beslotenDat wordt weer gehouden aan de Herenlaan, aanvang 23.00 uur. s33naant3CK Primaire kleuren en lijnen, ze zijn weer even modern als in de jaren '20 het geval was. De^betaalbare Becofloor Kollektie laat u kie zen uit moderne tapijtsoorten die zelfs een Design meubel niet mis staan! Jaarmarkt Hazerswoude-dorp i 'li,; TERI EUR VERZORGING wm^ÊÊÊÊmÊÊÊmÊÊmmmÊmm B.V. Dorpsstraat 95, Hazerswoude Telefoon 01728-9235

Hart van Holland | 1993 | | pagina 10