Waddinxveen - Boskoop Body Culture in Waddinxveen Bewegings-afslank en zonnestudio Plantarium Open dag Buitencentrum De Schouw Kerkdiensten Kerkdiensten Optisch wit... Zelfstandig ondernemer Afslanken Begeleiding Infrarood sauna Sportmassage Permanente 'hal' op ITC-terrein? Record aantal deelnemers Boskoop - 29 augustus Waddinxveen - 29 augustus Jfi Waddinxveen heeft Body-Culture, vorige week een druk bezocht open huis I gehouden. Body-Culture is een centrum 'waar alles draait om het fit en gezond I houden van het lichaam, o.a. door gebruikmaking van bewegingsbanken en JL sauna. Velen reageerden op de advertentie en toonden zich geïnteresseerd in de handelwij- ze van de bewegingsbanken. Ook de infrarood sauna, de snelbruiners en de apparatuur om plaatselijk af te slanken, hadden de belangstelling van een breed publiek. Dat publiek maakte overigens ook kennis met sportmasseuse Annelies Yroegop, die spreekuur houdt in het Body-Culture<entrum. Hel is eigendom van Fran en Gré Hundersmark. Ook Hart van Holland nam ter plaatse poolshoogte in het centrum voor lichaamsver zorging en conditie, dat de toepasselijke naam "Body Culture draagt. Overigens is deze naam gekozen omdat de bewegingsbanken afgestemd zijn op het concept van Body Culture', zoals meerdere in .Nederland. Er zijn ook instituten die, op bijna dezelfde leest geschoeid, gebruikmaken van bewegingsbanken van een andere organisatie. Er is door het echtpaar Hundersmark, hun familie en vrienden, keihard ge werkt om van de beschikbare 300 vier kante meters, een functioneel geheel te maken. Het ontwerp is van de eigenaar van Body Culture, Fran Hundersmark, die koos voor witte wanden. Het wekt enigszins de indruk dat je in een kliniek, of buitenlands schoonheidsinstituut belandt. De oorspronkelijke grote vierkante ruimte is dusdanig ingericht dat er ca bines/ c.q. kamertjes ontstonden, waarin de diverse aspecten van de li chaamsverzorging, plaats kunnen vin den. Zo is de receptie bereikbaar via een brede trap. Deze is ruim opgezet, met enkele banken waarop men na af loop van de 'behandeling',koffie of iets anders kan drinken. Ernaast ligt een kinderkamer. Deze wordt zowel door de vijf kinderen van het echtpaar als speelkamer gebruikt, als door de 'oppas kinderen, immers op maandag-, woensdag- en vrijdagmorgen is er kin deroppas. In de studio achter de receptie zijn de bewegingsbanken geplaatst. Erachter ligt. aan het gezicht onttrokken, een cabine waarin de apparatuur voor plaatselijk afslanken d.m.v. diepte- warmte, staat opgesteld. De gang leidt naar de diverse ruimten, o.a. naar die van sportmasseuse Anne lies Vroegop en naar de kamers waarin de resp. snelbruiners staan opgesteld. In het vierkant zijn hier de toiletten en de twee douches gesitueerd, terwijl ook de infrarood sauna hier te vinden is. Het geheel ziet er met door de witte uitstraling, bijna steriel uit.... "Het idee om met een zaak als Body Culture te starten, is geboren toen ik zelf na een langdurige ziekte, niet de kracht had om te sporten", zegt de 32- jarige Fran Hundersmark. "Ik kwam via een advertentie op het spoor van een instituut met bewegingsbanken. Aan den lijve heb ik ervaren wat bewegings banken met je lichaam en vooral je spieren doen.. Je wordt als het ware 'bewogen'. Je lichaam ligt echt niet stil. Daar gebeurt van alles mee. Bijna zon der dat je het zelf merkt. Je hartcirucu- latie verbetert door meeraanvoer van zuurstof, de spijsvertering krijgt een zetje en je gewrichten ondergaan een prettige stimulans. Heel belangrijk is dat je wervelkolom- doordat je er ont spannen bij ligt- bij dit alles onbelast blijft. Het is trouwens een zalig idee om °P je eigen dashboard de bewegingen van iedere bank zelf traploos met een knopje te kunnen regelen en het zo doende mogelijk wordt de intensiteit van de training zelf te bepalen en de hchaamsbelasting na elke training op te voeren. Kun je je voorstellen dat ik me er wekelijks beter door ging voe len?" "Omdat er steeds meer belangstelling is voor lichaamsactivering, sport lang niet voor iedereen goed is, kwam de gedachte bij me op een dergelijk cen trum met bewegingsbanken zelf op te gaan zetten. Immers een dergelijk cen trum met bewegingsbanken, ontbrak in Waddinxveen. Aangezien het zelfstandig ondernemen me in het bloed zit, ik voor m'n ziekte ook zelfstandig ondernemer was en m'n vrouw Gré net zo enthousiast over het resultaat was als ik, zijn we in Wad dinxveen uit gaan kijken naar een ge schikte vestigingsruimte. Na lang zoe ken en veel geduld waren we blij een groot deel van het pand aan de Nesse 32a te kunnen huren", knikt Fran Hun dersmark. ste energiebron 'de zon'", zegt Hunder smark. Sauna's staan reeds lange tijd bekend om hun belangrijke therapeuti sche voordelen. Sauna's verminderen stress, helpen bij het afslanken en ont spannen en versoepelen de spieren. Daarnaast versterken ze de stofwisse ling, stimuleren de bloedcirculatie, ver zorgen een gezondere huidskleur en trainen hart-en bloedvaten. De infra rood sauna werkt reeds optimaal bij een temperatuur van 40 tot 80 graden celsius. De straling dringt tot ca. 40 mm. in het lichaam, maar de huid ervaart dat als plezierig zonder negatieve ver schijnselen. Wie af wil slanken kan ook terecht bij Body Culture. Plaatselijk kan men in omvang afslanken door de bewegings banken of door gebruikmaking van dieptewarmteapparatuur. Echter wie in gewicht wil verminderen, dient naast de bewegingsbanken voor een maatje minder, ook een dieet te volgen. Vol houden is dan de kunst. Fran en Gré Hundersmark zijn gaarne bereid hierin te adviseren. Hij en z'n vrouw zijn intensief opgeleid Body Culture consulent en uitstekend getraind om de dagelijkse gebruikers van deze Bewegingsstudio te adviseren en te begeleiden. Wie gebruikmaakt van de bewegingsbanken, bijvoorbeeld om kleding van een maatje minder aan te kunnen, de conditie te verbeteren of de spieren te versterken, kan zelf z'n grenzen bepalen; het tempo van de be wegingen van de banken zelf bepalen. Iedere bank heeft een computerge stuurde handbediening. Elk van de zes banken heeft een werktijd van tien mi nuten. Het is dan ook vanzelfsprekend dat de beoefenaars van Body-Culture, altijd stipt op tijd dienen te zijn, daar ze anders niet in het schema passen, of gewoon één of twee banken overslaan, hetgeen jammer is, omdat elke bank op zich een andere functie heeft en als serie functioneel is. Degenen die- na telefonische of monde linge- aanmelding, voor een gratis ken nismakingsbehandeling van Body-Cul ture komen, zijn er van op de hoogte dat ze een jogging- of trainingspak aan dienen te trekken. Bovendien advise ren Fran en Gré de clientele uit hygië nisch oogpunt, een handdoek en bad stof sokken mee te nemen. Naast het gebruik van de banken be staat de mogelijkheid om gebruik te maken van de infrarood sauna: een complete saunagang in 35 minuten. In plaats van stoom door waterverhit- ting, ervaart men nu de werking van het systeem, hetgeen gebaseerd is op warmte via lange infrarood stralen. "Deze totaal ongevaarlijke straling is vergelijkbaar met die van onze groot- Begin juli berichtte Hart van Holland dat Annelies Vroegop uit Zevenhuizen geslaagd was voor haar rijksexamen 'sportmassage' en een praktijk ging starten. Kort hierna verscheen in deze krant een advertentie van een nieuw te openen zonnestudio, met bewegings banken en afslankprogramma in Wad dinxveen. Nieuwsgierig geworden door dit bericht, vroeg Annelies zich af of er ook aan de combinatie van studio en massage gedacht was. Zij nam contact op met de eigenaren van Body Culture en al gauw kwamen ze tot overeenstem ming: een combinatie van hun studio en de (sport)massage. Annelies huurt een ruimte van Body Culture en heeft deze ingericht met een massagebank e.d. Deze wijze van samenwerking biedt voordelen voor beide partijen. Ook kan men voor spiertesten via de 'Touch for Health-methode', de 'Bach- bloesemtherapie' en VSM allergietes- ten bij Annelies in Waddinxveen te recht. Bij Body Culture is dan ook een combinatie van bewegingsbanken en (sport)massage, sauna en (sport) mas sage en zonnebanken en (sport) massa ge mogelijk. Tevens biedt zij de moge lijkheid tot ontspannings-, fithoudend, en anti-stress-massage. Waddinxveen - Op donderdagmorgen is er vanaf 2 september elke week weer Badminton-Overdag, waaraan ieder een tegen betaling van drie gulden vijf tig per keer, kan deelnemen. Er is dus geen lidmaatschap vereist. Op de 5 banen van de sportzaal "Groenswaard" (tegenover NS station Waddinxveen Noord) van 09.30 -11.30 uur staan rackets en shuttles voor de deelnemers gereed. Vaste begeleid sters en trainsters Marjo Appel en Lies- beth v. Bergeijk helpen nieuwelingen op weg en zorgen dat iedereen het naar z'n zin heeft. De kantine is open voor een gezellige kop koffie. Badminton Overdag is een project van Regio Effekt Aeolus en B.C. Florida, on dersteund door de Gemeente Waddinx veen. Inlichtingen aan de zaal op don derdagmorgen of tel. 01828-17251. Op de foto de plant die de persprijs kreeg en enkele 'nieuweplanten V* 't De Rabobank-trofee, ging dit jaar naar gebroeders Heinen B.V. te Soest, die de mooiste stand hadden op het Planta rium dat vorige week op het ITC terrein in Hazerswoude/Boskoop gehouden werd. De plant Viburnum Tinus' Gwen- llian, kreeg de persprijs. De toekenning gebeurde tijdens de openingsmanifestatie, op woensdaga vond 18 augustus, waarvoor de Schot David Clark uitgenodigd was. Hij is toe komstig voorzitter van de International Garden Association. Clark ging in op de actie die in verschillende Europese lan den gestart zijn om de consumenten ertoe te bewegen meer planten in het najaar te kopen. Vroeger was de ver koop in het voor-en najaar. Tegenwoor- dig is dat een Europees probleem, want er wordt 75% in het voorjaar gekocht en slechts 25% in het najaar. De heer Clark gaf de kwekers en andere vakmensen uit de groensector in overweging kor ting te geven op planten die in het na jaar worden verkocht. Als de daad bij het woord gevoegd wordt krijgt het ITC-terrein een grote hal van 12.000 vierkante meter, waarin manifestaties als Plantarium gehouden kunnen worden. Thans vindt Plantarium in een groot tentencomplex plaats. Dr. Tjeerd Reitsma, voorzitter van de Stichting Vakbeurs voor de Boomkwe kerij, deed een dergelijke toezegging in z'n openingstoespraak. "Het spreekt vanzelf dat wij deze hal met een vier daags evenement nooit alleen rendabel kunnen maken. Demogelijkheden voor ander gebruik van de hal, om op die manier tot een sluitende exploitatie te komen, worden dan ook grondig beke ken". Plantarium'93 stond dit jaar in het te ken van de stimulering van de najaars aankopen en had een record aantal deelnemers. Deze 11e beurs voor zowel de vakhandel(drie dagen) en de particu lier (twee dagen) toonde aan dat Plan tarium uitgroeit tot het ontmoetings punt voor de boomkwekerijsector in Europa. Niet alleen Nederlandse kwe kers en exporteurs presenteerden zich, maar ook kwekers en organisaties uit zes andere landen toonden hun pro- dukten. De duizenden vakbezoekers van over de gehele wereld honden een zeer breed en prachtig sortiment boomkwe kerijgewassen zien en op kwaliteit be oordelen. En traditiegetrouw namen de nieuwig heden op Plantarium een belangrijke plaats in. Tijdens Plantarium werden zaken ge daan, contacten gelegd en meningen en ideeën uitgewisseld, conclusie: De 11e vakbeurs voor de boomkwekerij Plantarium is een zeer geslaagde geweest! Herv. kerk 9.30 uur ds. K.J. Jansen 18.30 uur ds.J.A. v Hooijdonk gez. dienst De Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange laar 18.30 uur zie herv.kerk Chr. Geref. 9.00 uur ds.J.J. Lof Rot terdam 18.30 uur ds. G. v. Roekei Nw. Vennep Vol.Evang.Bethel 9.30 uur samen komst D. v. Steenis Vrijz.Prot.Geloofsgem. geen dienst R.K. zaterdag 17.30 uur De Stek 19.00 uur kerk en zondag 10.00 uur kerk. Boskoop - Het Buitencentrum De Schouw aan het Rijneveld, waar de scoutinggroepen St. Jan de Doper en Ste. Zita hun activiteiten organiseren, houdt zondag 29 augustus een open dag. het is een zogenaamde 'loop in' wat wil zeggen dat iedereen tussen 13.00 en 16.00 uur op ieder gewenst tijdstip langs kan komen op De Schouw. De op het terrein gevestigde groepen tellen inclusief de leiding ongeveer 500 scouts en behoren daarmee tot de grootste van deze provincie, en zelfs van nederland. Op de open dag wordt getracht een goed beeld te geven van wat de scouts allemaal doen op De Schouw en daar buiten. heel leuk om te zien zijn bijvoor beeld de Bevers (jongens en meisjes van 6 jaar) met hun T-shirts en petjes. Zij doen iedere zaterdagmiddag leuke spelletjes volgens het verhaal van Lan ge Doener in Hotsjietonia en maken leuke dingen. De welpen en kabouters hebben ook op zaterdag hun spelmiddag of ochtend. Zij zijn vaak heel creatief bezig met vliegers, kijkdozen, kleurplaten, enz. enz. Daarnaast is er veel aandacht voor allerlei leerzame, of gewoon leuke, spelletjes. Hoogtepunten van hun sei zoen zijn altijd de huttenbouw in de herfstvakantie en het thema-zomer kamp. De verkenners en gidsen (vanaf ca. 11 jaar) beginnen met het samen leren maken van bijvoorbeeld tafels van hou ten palen en touw, het opzetten van tenten en het klaarmaken van hun ei gen maaltijd. Naast deze zaken wordt ook hier altijd veel gedaan aan spelen, zijn er fietstochten, sportavonden etc. Het hoogtepunt van ieder seizoen is ongetwijfeld het zomerkamp. Van de kampen van de scouts zijn op de open dag diverse foto's en videofilms te zien. Bovendien zijn er optredens van de eigen drumband, is er (afhankelijk van het weer) een model-patrouille- hoek opgebouwd, compleet met keu ken, eettafel en tent en kan er boord worden gebakken op de kampvuur plaats. Niemand zal zich hoeven te ver velen want alle opgestelde spelen en georganiseerde activiteiten zullen jong en oud bezig houden, het is zeer zeker de moeite waard om eens langs te ko men bij de bloeiende scoutingclubs (met een open karakter) op Buitencen trum De Schouw. Peter en Ellen B. van harte gefeliciteerd met jullie zesde trouwdag pa en mam 0 t.k. caravan merk Kip 330 T met acc. 01828-16409 Herv. Gemeente 9.30 uur ds. A.W. v.d. Plas 17.00 uur ds. H. Schipaanboord De Hoeksteen 9.30 uur ds. H. Schi paanboord 18.30 uur dienst Bethelkerk 17.00 uur ds. P.M. Bregem Barneveld Rehobothschool 9.30 uur cand. R. v.d. Spoel Nieuwersluis 17.00 uur ds. B. Verspui Hard.Giess. Herv. Immanuelkerk 9.30 uur ds. A.W. de Bruin Leiden 17.00 uur de heer J. Seele Nwk.a.d. 1.1. sow dienst Ontmoetingskerk Geref.Vrijgem. 9.30 uur en 16.30 uur ds.L.S.K. Hoogendoorn

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15