Hart - van - Holland Loopgroep AV'47 weer volop in training Politieberichten Jeu de Boulers Waddinxveen 2x prijs in Gouda Top jeugdvoetbal bij WSE Gouwezwemmer V.d. Hoek verbetert positie 2.50 Repetities "De Gouwestem" in Bethelkerk ruimen wij onze zomerkollektie! MEGA-COLOR Unieke kaarten en ansichtkaarten in bibliotheek Boskoop met lezing Ewout Bulk OXBOW Najaarsbeurs Boskoopse Veiling succesvol! First Love MEGA-COLOR Sjoelen Zanggroep "Da Capo" ook zondag open Randgebeuren 2e Toernooidag 2-UURSFOTOSERVICE 3*1 WAARDEBON L. korting bij ontwikkelen en afdrukken J Inbraken Diefstallen Fietsen Vernielingen Overig Aanrijdingen Dorpstraat 76 Tel. 01828-32002 Waddinxveen etc... Hart van Holland/25 augustus 1993 Boskoop - Nu de vakantie er voor ieder een weer opzit, wordt er door de loop groep van AV'47 weer enthousiast ge traind. De loopgroep van Av'47 heeft tot doel lopers en loopsters op verant woorde en plezierige wijze training te geven De loopgroep is een zelfstandige groep binnen de atletiekvereniging AV'47. Het gaat bij de loopgroep met om wed- strijdatleten, maar meer om de grote groep lopers en loopsters die af en toe een prestatie willen leveren en hun con ditie en/of basis-snelheid willen verbe teren. Dit gebeurt door middel van trai ningen op maandag- en/of woensdaga vond onder begeleiding van gediplo meerde loopgroeptrainers. Gezamen lijk worden de trainingen afgewerkt met o.a. warming-up, loopscholing, rekkingsoefeningen, loopprogramma's en cooling-down. Het loopprogramma is zodanig opgesteld dat iedereen op zijn eigen niveau kan trainen. Voor de gene die meer wil, is het mogelijk een persoonlijk trainingsprogramma sa men te laten stellen. Na afloop van de training is er gelegenheid tot douchen en kan men in de kantine onder genot van een kop koffie o.i.d. op verhaal komen. wie geïnteresseerd is kan een keer ko men kijken of meetrainen. De eerste vier weken zijn gratis. Aanvang op beide avonden 19.30 uur. Startpunt is de kantine van AV'47 aan de Hoogeveenseweg te Boskoop. (Bus maatschappij Westnederland), lnl. tel. 01828-16204 of 01727-18471. Waddinxveen - Tijdens het stroopwa- feltoernooi op het nieuwe sportpark "De Uiterwaard" afgelopen zondag, vie len twee teams van JBV Waddinveen in de prijzen. Piet van der Made en Betsy Lanting behaalden de tweede plaats in poule A en Stephan Tabben met zijn moeder Toos Tabben de tweede plaats in poule B. De zomerweekendcompetitie van JBV Waddinxveen, is bijna afgelopen. De top tien ziet er na 14 augustus alsvolgt uit: 1. Dino Giancaspero; 2. Piet v.d. Made; 3. Krishnan de Jong; 4. Jan Kooistra; 5. Jan Hielema; 6. Pieter van Oosten; 7. Willem Hendriks; 8. Neel van Oosten; 9.Edward Springer; 10. Annie Warmelink. Aanstaande zaterdag is de laatste speeldag, daarna kan het eindklasse ment worden opgemaakt. Het ledental van de JBV Waddinxveen is nog steeds stijgend. Veel mensen die in de vakan tie in frankrijk met 'Pétanque' kennis Waddinxveen- Op zaterdag 28 en zon dag 29 augustus organiseert v.v. W.S.E. in Waddinxveen voor de 6e maal het in ternationale A-jeugd voetbaltoernooi. Aan dit toernooi, zal worden deelgeno men door de sterkste A-jeugd van Feye- noord, Ajax, Sparta, FC Volendam, ADO Den Haag, N.A.C. en Aarhus GF (Dene marken). De organiserende vereniging WSE zal deelnemen met een jeugdteam t/m 21 jaar. Het Axis-WSE'93 toernooi behoort tot de top van de in Nederland georganiseerde toernooien. Zo worden de deelnemende teams per luxe tou ringcar vervoerd en worden de deelne mers gedurende twee dagen van alle maaltijden voorzien. Op zaterdag 28 augustus om 11.15 uur vindt de officiële opening plaats door burgemeester van der Linden. Om 12.00 uur staan de eerste wedstrijden gepland tussen N.A.C. en Ajax. Op veld 2 vindt de wedstrijd plaats tussen Vo lendam en Sparta. De duur van de wed- strijd bedraagt 2 x 30 minuten. Aan het einde van de eerste toernooi- dag om ca. 17.45 uur worden er door de D- en C-spelers van de voetbalvereni gingen Waddinxveen, RVC, Floreant, Groeneweg, Moerkapelle en WSE ge streden om het Axis-WSE Penalty-bo kaal Dit jaar is wederom Jaap Schilder gastkeeper, de reserve keeper van FC Volendam, gecontracteerd om ruim 100 penalties te stoppen. Op het over dekte terras zullen wederom weer vele kraampjes aanwezig zijn, waaronder een stand met promotie-artikelen, een haringkar, een barbecue, een ijskar en een snoepkraam. Een nieuw fenomeen op de eerste wedstrijddag is het toer nooi voor de F-pupillen. Hieraan zal deelgenomen worden door Bodegra ven, Bergambacht, Floreant en WSE. Deze jongste voetballers zullen hope lijk onder grote publieke belangstel ling, strijden om de Minibokaal en de wedstrijden zullen in de pauzes van het grote toernooi gespeeld worden. Op zondag 29 augustus vangen de eer ste wedstrijden aan om 11.00 uur tus sen Ajax en Sparta op het hoofdveld en op het andere veld tussen N.A.C. en Fc Volendam. Vanaf 14.00 uur vinden de finales plaats en om 16.45 uur is de grote finale gepland. Om 18.15 uur zal een bekende trainer of speler uit het betaalde voetbal de prijzen uitreiken. Waddinxveen - Vanwege het niet door gaanvan langebaanwedstrijden elders, trokken de klassementswedstrijden in het recreatiegebied Bussloo bij Apeldoorn afgelopen zaterdag, ineens de meeste deelnemers van de hele zo mer. Maar liefst 700 zwemmers totaal in de diverse klassen, begaven zich in het water van 9 graden Celsius. Ruim hon derd wedstrijdzwemmers hadden zich gemeld voor de twee km. vrijeslag. Jan Willem van den Hoek had nog nooit in Bussloo gezwommen, maar hij kwam, zag en overwon. Met een hoog aanvang- stempo nam hij direct de leiding en tot een paar honderd meter voor de finish bleef hij zo;'n vijf meter voor het pele- ton zwemmen. Hiermede was hij wel de te kloppen man voor de achtervolgers, maar Jan Willem heeft een grondige hekel aan het hinderen bij het groeps werk. Er bleek één man in het peleton te die na anderhalve km in staat bleek zich ook uit de groep vrij te ma ken. Dat was Erik van Dartel uit Eindho ven, de marathonspecialist die een week geleden nog de oversteek van Stavoren naar Medemblik op zijn naam schreef. Jan Willem had hem wel ver wacht en zich voorbereid op een eindsprint die hij met 0,3 sec in zijn voordeel besliste in 24 min en 6 sec. De Gouwezwemmer heeft nu zicht op de felbegeerde ZwemKroniek Beker. Om deze te veroveren zal hij nog enkele van de zes resterende klassements wedstrijden moeten winnen, zodat de spanning nog volop aanwezig blijft. Aan dit onderdeel deden ook mee de Gouwezwemmers Martijn van den Maagdenburg, 30ste in 27.21 en vete raan Nic Geers, 61-ste in 29.20. Martijn werd voorts vijfde in 31.34 op de twee km. schoolslag. Bij de masters werden Nic Geers en Judith van Berkel in 14.15 en 16.02 eer ste op de km vrijeslag en Hans den Boer eerste op de km schoolslag in 20.16. durende de maand september zal een collectie van ruim 120 oude an- sichtkaarten van Boskoop, een keuze uit de verzameling van Hans van der h n6 Z'8n zi'n 'n bibliotheek. Hans ^•d. Drift heeft hierbij gekozen voor de periode van 1900 tot 1960. Van diverse arakteristieke punten in Boskoop laat '1 zien wat de veranderingen in het straatbeeld zijn. Vooral in de dertiger i ren is er, door de verbreding van de ouwe en de aanleg van de hefbrug, eel veranderd en verbouwd in Bos- Koop. De expositie laat o.a. de Zijde, het normalige torenpad en Achterkade Lan.s ®ur§- Colijnstraat) de Dorps- aat (Oost- en Westzijde) Reyers- I °P' ^a8 Boskoop, Biezen, Rozen- n en Bootstraat zien. Verder worden tlj l!e 'nteressante luchtfoto's ge- ond; Ronald Barends laat uit zijn ver- ifa-üv'n® een aantal topografische KR?6!1 zien' oudste dateert van Ra j jongste stamt uit 1928. Ronald srh is geïnteresseerd in de ge- ledenis van Boskoop, speciaal oude arten hebben zijn interesse en hij zal I, erse unieke kaarten tentoonstellen. vp exPos'tie wordt aangevuld met di- rse interessante materialen uit de hebben gemaakt, vinden de weg naar het speelterrein aan de Alb. Thymlaan. Wie ook een balletje mee wil gooien is van harte welkom op dinsdag- en vrij dagavond of donderdag- zaterdag- of zondagmiddag. De najaarsbeurs van de Boskoopse Vei ling die gehouden werd op 18,19 en 20 augustus, is succesvol verlopen. Tij dens de beursdagen werd er een omzet gerealiseerd van 1.550.000,-. Ten op zichte van de najaarsbeurs '92 betekent dit een omzetstijging van 3%. Opmerke lijk was de spectaculaire stijging van de Deense karrenverkoop. In totaal wis selden 550 karren van eigenaar, terwijl dit in het najaar van 1992 300 stuks waren. De beurs werd op 17 augustus geopend door de heer J.C. Brink, direc teur en algemeen secretaris van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. In zijn openings speech benadrukte hij de belangrijke functie die de Boskoopse Veiling in de regio heeft. De Boskoopse Veiling pre senteerde zich ook met een twaalftal leden op het Plantarium. Deze interna tionale vaktentoonstelling was een pri ma mogelijkheid om de coöperatieve werkwijze van de veiling onder de aan dacht te brengen. De resultaten van zowel Najaarsbeurs als Plantarium zul len zeker een krachtige impuls geven aan het nieuwe seizoen. Benthuizen - "First Love" is de naam van de nieuwe drive-in disco die zater dag 28 augustus voor het eerst in de BOC draait. Deze disco, die al eerder een houseparty heeft gegeven in de Kuip, zal die avond verzorgen met goe de muziek. Aanvang 21.00 uur. collectie van het Boomkwekerijmu seum. Er worden tijdens deze maand twee lezingen georganiseerd waarbij vooral de belangstelling van ouderen wordt verwacht. Op speciaal verzoek van de bibliotheek heeft de heer Ewout Bulk, bekend deskundige van de ge schiedenis van boskoop, zich bereid verklaard een dialezing over Boskoop te houden. Op woensdag 15 september zal hij ruim 200 dia's laten zien, aange vuld met vele verhalen en anekdotes over oud-Boskoop. Op donderdag 16 september zal de beroemde schrijfster Jos van Manen-Pieters, auteur van o.a. de Tuinfluitertrilogie, een lezing hou den over haar eigen werk. Ook tijdens de "informatiemarkt voor ouderen" op donderdag 9 september a.s. zullen de tentoonstellingen te zien zijn en kunt u ook, indien nog voorra dig, kaarten voor de lezingen kopen. Voor deze informatiemarkt is gratis vervoer geregeld, iedereen die deze in teressante informatiemarkt wil bezoe ken kan thuis opgehaald worden en weer teruggebracht worden, vooral immobiel Boskopers kunnen zo gemak kelijk een kijkje in de bibliotheek ne men. lnl. 01727-13170. Bij twee woningen aan het Noordeinde ontdekten de bewoners dat er een zo genaamde gaatjesboorder actief was geweest. Het gaat hierom inbrekers die een gat boren onder een raamhefboom en door dit gat dan het raam openen. In één woning is de dader niet binnen geweest in de ander wordt tot op heden niets vermist. In de nacht van vorige week zaterdag op zondag is het portier slot van een personenauto in de P.den Oudenstraat geforceerd en zijn diverse goederen uit de auto gestolen. In de nacht van maandag op dinsdag is er ingebroken in een personenauto die geparkeerd stond op de Zuidkade. De dader heeft een ruit ingeslagen en een lichtgroen jack en wat papieren gestolen. Op woensdagmiddag heeft een man bij de sportkleding zaak in de Dorpsstraat een greep gedaan in de trainingspak ken en is met een onbekend aantal van door gegaan. Het betrof een onverzorgde blanke man van 17 a 18 jaar met donker blond krullend haar. In Gouda is een inbreker opgepakt die ook een auto inbraak in de Nieuwstraat in Boskoop bekende. Helaas zijn de ge stolen goederen niet meer te achterha len. Zaterdagmiddag stal een man een fles sterke drank in het centrum van Bos koop. De verkoopster die hier op geat tendeerd werd rende de man achterna en pakte hem in zijn kraag. De man greep hierop in zijn jas, toonde een mes en dreigde hiermee te steken. Hierop liet zij de man lopen. Een andere getui ge die eveneens achter de man was aangerend kon even later niet de dader maar wel de fles drank terugbrengen. De zaak is in onderzoek. Uit de Nieuwstraat verdween een zwar te Opoe fiets Vanuit de Bootstraat werden twee City Bike's gestolen die een dag later elders werden aangetroffen. Eén van de fiet sen bleek al voorzien van een nieuw slot. Daar de vindplaats wat mogelijk heden biedt loopt er een onderzoek naar de dader. Nadat een fiets 's nachts onder zijn ogen was gestolen kwam de eigenaar aangifte doen van de politie. Daar bleek de fiets reeds op het bureau te zijn. De fiets was gevonden op het Wetering pad. Een dames fiets welke even onaf gesloten op de Zijde stond werd gesto len en later op de dag bij het Ns station aangetroffen. De eigenaresse mist nog wel de tas met inhoud die aan het stuur hing. Een geestelijk in de war zijnde man heeft afgelopen week zijn woede ge koeld op een aantal fietsen de onderaan de Dijkzichtflat stonden. De man is bij de politie bekend. Tot op heden heb ben zich nog geen eigenaars van deze fietsen bij de politie gemeld. Van een school aan het Klaverblad is wederom een ruit vernield. De schade bedraag ongeveer 500,-. De politie in Boskoop ontving tijdens het Plantarium vele meldingen van ge luidsoverlast veroorzaakt door een he likopter. Het betrof hier een attractie bij het Plantarium waarvoor toestem ming van de betroffen gemeente was gegeven en waarvan de organisatoren voldeden aan de landelijke richtlijnen van de Rijks luchtvaart dienst. Het ge luid was mogelijk wel irritant maar er zijn geen strafbare feiten gepleegd. Een 22 jarige bestuurder van een vrachtauto beschadigde 13 binten van de hefbrug van Boskoop. Door het over de hefbrug rijden met een te hoge bela ding raakte de bestuurder alle binten. Dinsdagochtend omstreeks vijf uur reed er een bestelauto op de Goudse Rijweg in het water. Bleek dat een 16 jarige jongen uit Alphen ad Rijn zonder toestemming de sleutel van de auto had gepakt en was weggereden. Op de Goudse Rijweg raakte hij in paniek na het schampen van een paaltje en reed het water in. Het bleef bij materiële schade zodat de ook ter plaatse geko men brandweer en ambulance zonder werkzaamheden konden inrukken. Nadat een bromfietser op de Parklaan onderuit was gegaan door het gladde wegdek bleek dat er een dieselspoor van 1 meter breed en 400 meter lang op de parklaan lag. De brandweer is meer dan een uur bezig geweest met het schoonmaken van het wegdek. Dader is onbekend. wie heeft er grote pannen over? groter dan 21 cm soeppan) 01727-15779 verloren in w'veen in de sniep: badlaken wit met italia '90 erop graag terug: 01727-16598 t.k. stereomeubel wit tv-videomeubel grijs z.g.a.b. 01727-17743 t.k. 2 bedstoelen 150,-; 4 zwemvesten 200,- 01727-16485 t.k. racefiets peugeot 10 versn. voor lich. lengte ca. 1.65/ 150,-01727-13495 t.k. stereotoren cass., cd, radio, gram. 125,- 01727-15829 t.k. Yamaha-orgel met bankje 500,-; manou bankje 50,- tel na 17 uur: 01727-17864 t.k. handy-boy 50,- 01728-9240 t.k. ouderwetse spiegel 65 cm 135 cm br. 40,-; eiken rand i.z.g.st. st. buro 17,50; schildersezel 75,-01728-9523 Honda VT100 shadow kleur zwart bj 86 i.z.g.st. vr. pr. 8300,-; 01728-7656 t.k. snorfiets puch city incl. mand ketting slot 975,-: nw. 2250,-01728-9687 t.k. mooit uitgew. eik. boekenk. h 140 br 120 d 38 onder 2 deurtjes 90,- 01827-1928/9587 Waddinxveen- De sjoelclub in Wad dinxveen nodigt iedereen uit om eens te komen sjoelen. Woensdag 25 augus tus is de zaal weer open vanaf 18.30 uur. De komende avonden worden gehou den op: 15 sept.; 6 okt.; 27 okt.; 17 nov.; 1 dec.; 22 dec. Alle avonden worden gehouden in het gebouw van de Schut tersvereniging aan de Alb. Thijmlaan. Voor inl. 01828-16349 Boskoop - Interkerkelijke Zanggroep "Da Capo" heeft plaats voor nieuwe leden. Alten, sopranen, bassen en voor al tenoren zijn welkom. Wie tussen de 25-50 jaar is en van zingen houdt, hoeft niet te aarzelen, maar kan komen. Het repertoire is heel afwisselend: Bach, Handel, Tom Parker tot en met de mu ziek van het Oslo Gospel Choir. De diri gent (Ben Kramer) zorgt tevens voor de piano-begeleiding en tijdens optredens (lx per 3 maanden) wordt dit aange vuld met een dwarsfluit. De repetities zijn iedere dinsdag 20.00-22.00 uur in de Geref.kerk aan de Zijde te Boskoop, lnl. tel. 01727-12404. Waddinxveen- Op maandagavond 30 augustus beginnen de repetities van het Chr. Waddinxveens Mannenkoor "De Gouwestem" in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan te Waddinxveen. De repetities beginnen om 20.00 uur en eindigen om 22.00 uur en staan onder leiding van dirigent de heer Martin Mans. Sinds de ziekte van de heer Ver hoef, die het koor sinds de oprichting heeft gedirigeerd, neemt de bekende organist en koorleider Martin Mans de honneurs waar. Zijn enthousiasme geeft de koorleden veel muzikaal zang genoegen en inspiratie. Nieuwe leden zijn dan ook welkom op de maandaga vonden. Aangezien er zeer veel vooral jonge mensen de bekende orgelconcer ten van Martin Mans bezoeken, rekent het bestuur dan ook op vooral jeugdige mannen die de gelederen komen ver sterken. Door het mannenkoor zijn veel concerten voor het nieuwe seizoen ge pland, zo zullen er uitvoeringen zijn in o.a. de Leidse Pieterskerk, de Laurens- kerk te Rotterdam en meerdere plaat sen. Ook is medio februari '94 een CD- opname gepland. Alle mannen zijn welkom op de wekelijkse repetities. t.k. tafelkleed pluche haardbankje elc kachel voetenzak 01792-1119 t.k. piano merk Adam 750,- 01802-3464 Active Wear Zevenhuizen, Strandweg 29, Tel: 010-455.30.32 Alblasserdam, Ohmweg 42, Tel: 01859-30.347 Den Haag, Teunisbloemplein 1, Tel: 070-323.38.24

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17