Hart - van - Holland Cursus voor vrouwen die beter voor zichzelf willen opkomen Familie berichten Foto's in het HART VAN HOLLAND Collecte kankerbestrijding fyoii ooob fybcdit tje De Milieupolitie ben je zelf Kinderdag met rommelmarkt Oriëntatie-rit voor het hele gezin Mening van wijkbewoners MINDER AFVAL HEB JE ZELF IN DE HAND Luukc Maarten Uitslag postduiven De Stormvliegers pagina 4 HarWar^mTana/z^iugustus ws Hoe is dit initiatief ontstaan? Alleen voor vrouwen Patroon Veranderen Gepubliceerde foto's in Hart I van Holland kunnen aan ons kantoor. Dorpsstraat 62a te worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later j tot uiterlijk een week na ver schijning). Foto's zijn af te na verschijning van Hart van Holland. collecte 30-8 t/m 4 september Wedvlucht vanuit Strombeek oude en jonge duiven uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 - Moerkapelle De Bouwhof- Bleiswijkseweg 11 Zoetermeer Van Oosterom Schoenen - Dorpsstraat 108 - Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. - Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra - Dorpsstraat 33 Waddinxveen Holland bv - Da Costasingel 4 - Hazerswoude-Rijndijk Wedvlucht jonge duiven Roye Textiel Boos per telefoon Rechtsadresjes ■m0 Links Jannie Bruil, rechts Lidwien van Niel Stichting de Vierstroom, afdeling Al gemeen Maatschappelijk Werk start in september een cursus voor vrou wen die beter voor zichzelf willen leren opkomen. Maatschappelijk werksters Jannie Bruil en Lidwien van Niel gaan deze cursus begeleiden. Voor wie is deze cursus? Volgens Jannie Bruil is de cursus be doeld voor vrouwen die: die o.a. moeite hebben om 'nee' te zeg gen. bovendien voor hen die anderen meestal belangrijker vinden van zich zelf; *last hebben van schuldgevoelens; *voortdurend zorgen voor anderen en aan zichzelf voorbij gaan; *het moeilijk vinden om te zeggen wat ze denken en wat hen dwars zit; *zich teveel laten beïnvloeden door de mening van anderen. Vrouwen die zich in één of meer van bovengenoemde punten kunnen her kennen, kunnen zich aanmelden voor deze cursus. Bij het maatschappelijk werk komen veel vrouwen die slecht voor zichzelf opkomen en die zichzelf daar niet pret tig bij voelen en klachten krijgen. Klachten kunnen variëren van een vaag gevoel van onvrede tot o.a. hoofdpijn, hyperventilatie en depressieve gevoe lens. Medicijnen helpen vaak niet afdoende en de klachten verdwijnen pas als de oorzaak wordt weggenomen. De meeste vrouwen komen individueel voor hulp. Het voordeel van een groep is dat vrouwen bij elkaar herkenning en steun kunnen vinden en van elkaar kun nen leren. Een groep biedt bovendien een goede oefensituatie. Het zijn vooral vrouwen die gewend zijn zichzelf weg te cijferen en de nei ging hebben zich aan te passen aan de wensen en behoeften van anderen, het welzijn van hun omgeving is dan vaak belangrijker dan hun eigen behoeften en wensen. Ze hebben er moeite mee om voor zich zelf op te komen en voor de verande ring eens een keertje eerst aan zichzelf te denken. Zo kan een patroon ontstaan waar som mige vrouwen zich niet tevreden in voelen. De onvrede wordt vaak wegge slikt en niet uitgesproken. De omgeving heeft niet altijd in de gaten dat hun partner of moeder zich eigenlijk niet zo Op 22 augustus 1993 is onze zoon en ons broertje geboren: Ron en Titia de Jong-v. Eijndhoven Judith Thijs Rick IJsvogellaan 52 - 2665 ES Bleiswijk 'happy' voelt. Dat vrouwen hun onvrede niet naar buiten brengen, heeft meestal te maken met schuldgevoelens. Er ontstaat een botsing tussen eigen behoeften van vrouwen en het gevoel te moeten zor gen voor het welzijn van anderen en te moeten voldoen aan hun verwachtin gen. Het is de bedoeling dat de vrouwen die zich voor de cursus hebben aangemeld zelf aangeven wat ze willen veranderen. Vervolgens werken ze met kleine stap jes naar een door henzelf gesteld doel, een haalbaar doel. Dat kan d.m.v. oefeningen, huiswerk of opdrachten. Voor vrouwen die zich in een ingesle ten patroon bevinden is het vaak moei lijk om iets aan hun situatie te verande ren. Toch is het mogelijk, vrouwen uit dergelijke groepen in andere plaatsen hebben dat bewezen. De cursus zal wekelijks plaatsvinden op maandagmorgen of dinsdagavond gedurende 10 weken, aan het Raadhuis plein nr. 35 in Nieuwerkerk a.d. IJssel De kosten bedragen f 35,voor de gehele cursus. Aanmelden kan men bij één van de begeleidsters tussen 9.00 en 10.00 uur 01803-14144 of 01802-1280. (zie advertentie elders in deze krant) Patiënten centraal in collecte Kanker bestrijding De jaarlijkse collecte van de Nederland se Kankerbestrijding/Koningin Wilhel- mina Fonds (KWF) wordt dit jaar ge houden van 30 augustus tot en met 4 september. Ook dit jaar is het collectethema: "Een beter leven voor kankerpatiënten". Het gevoel niet alleen te staan, actief te kunnen meepraten, toegang te hebben tot meer en betere behandelmogelijk- heden, si bijzonder belangrijk voor pa tiënten en hun naaste omgeving. Daarom steunt het KWF patiëntenbege leiding en wetenschappelijk onder zoek. Dankzij dit onderzoek komt nu onder meer een oplossing in zicht voor het probleem dat veel kankercellen op den duur ongevoelig worden voor anti- kankermedicijnen. Prof.dr. P. Borst, wetenschappelijk directeur van het Anthony van Leeuwenhoekhuis in Am sterdam, is dit jaar door het KWF on derscheiden voor zijn baanbrekend onderzoek op dit terrein. In de folder die één dezer dagen ver spreid wordt, is het verhaal te lezen van ex-kankerpatiënt Stan Teurling. De TROS-televisie zendt op maandag 30 augustus, vroeg in de avond, een uit voerige documentaire uit over Hetty van Dongen, ex-borstkankerpatiënte. Deze patiënten komen ook aan het woord in de Socutera-uitzendingen op zondag 92 augustus en woensdag 1 sep tember op Nederland 3. De Nederlandse Kankerbestrijding/Ko ningin Wilhelmina Fonds (KWF) rekent ook dit jaar weer op ieders royale steun. Het geld wordt goed besteed. En tenslotte: iedere collectant zet zich ge heel belangeloos in. Goed om te weten! Zevenhuizen - de Duiven van postdui venvereniging De Stormvliegers te Ze venhuizen (oude en jonge) werden za terdag om 12.50 uur met een westen wind gelost in Strombeek. In concours 628 duiven met een totaal aantal prij zen van 157. De afstand bedroeg 124 km. De snelheid van de le duif was 1269.645 m. p. min. C. v.d. Graaf 1, 13, 18; M. Strijdhorst 2, 11; J.S. Heijkoop 3, 7; J. v.d. Berg 4; D.C. Brem 5, 6, 12, 15, 19, 20, 23, 24, 25; N. Koppenaal 8; Joh. Stofberg 9; S.E. Duur- De redaktie behoudt zich het recht voor kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Kleintjes per fax of telefoon worden geweigerd!! ENVELOP NIETDICHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 centh Mi \El VHS video afspeler i.z.g.st. 100,- 01728-7656 t.k. auto-alarm nieuw in doos incl. censors vaste prijs/ 165,-01714-16033 Hoera Oma van Zetten is 23 aug. 75 jaar geworden felicitaties van Niels en Ramey t.k. verschillende dakpannen uit voorraad ook die nog nieuw zijn 01828-11922 t.k. geval-gaskachel merk Pelgrom aardgaf of butaan 35,-01714-15123 t.k. kinderwagen met ligstand Queeny i.z.g.st. 90,- Mozartlaan 111 Hazerswoude t.k. hout konijnenhok 80x50x80 35,-; en judopak mt. 34/ 15,-01727-12635 t.k. standaard v hemeltje 10,-; kinder/wandelwa- gen toebeh. i.z.g.st. kl. beige 250,- 01828- 11357 ski-imperial t.k. voor auto's met goot afsluitbaar max 6 baar t.e.a.b. 01828-10043 t.k. voetbalshirts broekje sokken v.a. 7/8 jr. 01802-2503 sma 10; J. v. Leeuwen 14, 17; C. Zweere 16; E.P. Verschoor 21; Wim en Coby 22. In concours waren 350 duiven van De Stormvliegers die vanuit Roye vlogen. 88 prijzen werden er behaald. De snel heid van de le duif bedroeg 1263.773 km. De duiven werden gelost met een westenwind om 12.00 uur. J.S. Heijkoop 1, 4, 7; Wim en Coby 2, 5, 8,9,19,24;D.C.Brem3,12,14,15; Ton en Ank 6,17,22; C. Zweere 10,13,16; C. v.d. Graaf 1118,20; J. v. Leeuwen 21Cees en Bert 23; Joh. Stofberg 25. Mode is mooi. Een jas in januari, een mantel in maart, een jurkje in juni en een das in decem ber. En tussendoor nog broe ken en hemden, t-shirts en trui en, jacks en japonnen. Maar mode duurt ook kort. En dan hangen die spullen daar verge ten in de kast. Vergeten, maar nog niet vergaan. Veel van die kleding kan nog heel goed wor den gebruikt. Door uzelf op momenten en piaatsen dat mo de er niet zo toe doet. Of door mensen die tweedehands kle ding juist leuk vinden. Die het spannend vinden ze net zo te combineren of te veranderen dat ze weer modieus worden. En dan zijn er op de wereld ook nog genoeg mensen die elk kledingstuk kunnen gebrui ken, omdat ze anders niets hebben. Maar zelfs kleren die tot op de draad zijn versleten, kunnen nog worden gebruikt. Er worden poetsdoeken van gemaakt of het worden nieuwe grondstoffen voor de textielin dustrie. Gooi kleren daarom niet weg, gooi ze in de herkan sing! Bestel de gratis brochure "Minder afval heb je zelf in de hand". Schrijf naar distri butiecentrum VROM, antwoordnummer 10103, 2700 VB Zoetermeer (geen post zegel nodig). Of bel 079 - 449449. Een beter milieu begint bij..De Buren! Ho eens even, niet afschuiven, he! Trou- wens, zelfs succesvol je buren de schuld geven is niet altijd even simpel. Want om onfrisse praktijken te onthul len zult u zelf stevig in het geweer moe ten komen. De politie klaagt steen en been, dat ze de milieu-overtredingen niet bij kan benen. Hulp van burgers is broodnodig. Veel lokale milieube schermers hebben er een dagtaak aan.. Fraaie bomen die gekapt dreigen te worden, plannen voor hinderlijke nieuwbouwsels, rare kleurtjes in de sloot, stank- het zijn evenzovele rede nen om aan de bel te trekken. Maar je buren op de vingers tikken is vanzelf sprekend niet populair. Tegenover be drijven lijkt op het oog soms niks te beginnen. Zijn het gewone burgers, dan heeft het iets klikkerigs. Het kan f de sfeer in de wijk verzieken. En^ bovendien, de volgende keer ben jij de pineut.. Anoniem klagen kan. Om te beginnen is er de provinciale Milieuklachtentelefoon. Wanneer u met open vi zier de strijd aandurft, helpt het om dat met wat mensen samen te doen: als milieugroep. En hoe bewuster uw eigen leefstijl, des te geloofwaardiger ook uw protesten. Maar dan nog: hoe pakje het aan? Moei zame procedures en onderhandelin gen maken al gauw kopschuw. Daar door blijven heel wat vieze zaakjes ja renlang onopgemerkt. In Amsterdam maakt de Milieurechtswinkel het mi lieupolitie spelen makkelijk. Op het spreekuur (dinsdag en donderdag) kan iedereen in de omgeving gratis terecht. Voor advies, maar ook voor hulp bij bezwaarschriften, brieven en dergelij ke. Van wanten weten ook enkele Bu reaus voor Rechtshulp, waar milieuju risten werken die u -eveneens gratis- bijstaan. Misstanden op het gebied van dierenwelzijn kunt u, behalve bij de plaatselijke politie, altijd kwijt bij de Landelijke Inspectie Dienst (LID) (of uw lokale afdeling) van de Dierenbescher ming. t.k. skatebike 65,-01714-14175 ik verzamel scheerapparaten wie heeft er nog een liggen? tel. na 19.00 uur: 01720-31998 t.k. Jamaha XS650 SE licht geschopt 5850 miles bj '83 5500,- tel na 5 uur: 01828-13150 t.k. surfpak een geheel zwart rose mt. m z.g.a.n. 01714-14150 t.k. boiler AEG inhoud 5 Itr. thermostaat ideaal voor hobby of stacaravan 35,- 01714-15123 t.k. draagzak voor peuter tot ca. 25 kilo merk Chicco 079-316538 t.k. hoekkeuken t.e.a.b. 01728-9293 t.k. Suzuki Alto automaat bj 83 apk 11-93 vr. pr. 3000,-tel na 17 uur: 01728-8809 Waddinxveen - Op zaterdag 4 septem ber is het weer zover. Dan wordt er weer een grootse gecombineerde kin- der-en rommelmarktdag georgani seerd door de Stichting Wijkwerk "De Zuidpias". Wat valt er te beleven? Er worden diverse kinderspelletjes ge houden zoals dropraden, schmincken, kamertje-verhuur, grabbeljurk en hob by-kramen. Verder kan men zich ver maken met een springkussen en kan er worden gesnoept van vers gebakken popcorn. Vanaf 9.00 uur kunnen kinde ren zich melden bij Het Zuidhonk. Deel name kost een gulden per plaatsje. De verkoop van de zelfgemaakte spulle tjes duurt van 10.00 tot 14.00 uur. Degenen die een leuke creatieve hobby hebben kunnen zich ook presenteren. Te denken valt aan zelfgemaakte pop pen, brooddeegwerkjes, diverse siera den e.d. Hiervoor kunnen (volwassenen) een tafel bespreken voor vijf gulden Men dient zich bij mevrouw H. de Vries aan te melden tel. 17889, tussen 30 au gustus en 3 september. Met een gezins-oriëntatierit gaat zater dagmiddag 28 augustus het nieuwe sei zoenvan de Stichting Wijkwerk De zuid- plas van start. De oriëntatierit bevat speurwerk, opdrachten en spelletjes voor het hele gezin. Gestart wordt er zaterdag 28 augustus tussen 13.00 en 14.00 uur bij het buurtcentrum "Het Zuidhonk" aan de Zuidplaslaan. M d ient zich van tevoren aan te melden mevrouw De Vries tel. 17889. Reeds vorige week is in deze krant ge noemd dat de Stichting Wijkwerk De Zuidpias huis-aan-huis in de wijk Zuid- plas een enquête heeft bezorgd waarin zij de mening vraagt van de wijkbewo ners over de activiteiten die zij in het wijkgebouw "Het Zuidhonk" organi seert. Het bestuur vraagt dringend deze enquête in te vullen en in te Ie ren bij één van de op het formu vermelde adressen. Allen op die nier kan de Stichting zich een rn.enlj;j vormen over hetgeen wat leeft bij wijkbewoners met betrekking tot wijkgebeuren.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 4