Zevenhuizen - Moerkapelle Oogstfeest/Braderie in Zevenhuizen VEERMAN Emotioneel afscheid van Oostduitse kinderen Kleine aarde recept van de week Mogelijkheid tot inleveren buitenlandse munten Kerkdiensten Gevonden voorwerpen in Op Moer Klaveijassen Openlucht "Sing In" bij de Zevenhuizerplas Hart van Holland/25 augustus 1993 pagina 7 4 september: om te onthouden! Nostalgie Muziek Kinderpret IN VERBAND MET DE CONVERSIE VAN SPAARBANK BOEKJES NAAR REKENINGEN, IS DE AFDELING BANKZAKEN VAN ONS KANTOOR OP VRIJDAG 27 AUGUSTUS OM 16.00 UUR GESLOTEN. VRIJDAGAVOND ZIJN WIJ OP DE GEBRUIKELIJKE TIJD GEOPEND VAN 18.00-20.00 UUR. NU WINTERVAKANTIE BOEKEN LEVERT VOORDEEL OP Slankjam van vlierbessen De beste koers voor vreemde valuta YOGA IN MOERKAPELLE NU OOK OVERDAG. zondag 29 augustus Huisartsen-weekeinddienst Zevenhuizen - Liefhebbers van oude motorfietsen kunnen op de Braderie hun hart ophalen. De 77-jarige Willem Boode uit Zevenhuizen is een hobbyist die motorfietsen restaureert en enkele juweeltjes graag te pronk zet op de aanstaande Braderie. Het is z'n lust en z'n leven om zowel monumentale auto's als motorfietsen in hun oor spronkelijke staat terug te brengen. Boode kocht ooit, zestien jaar oud, z'n eerste motorfiets, een Cleveland, voor vijfentwintig gulden van Piet Jonge- neel. Boode is net terug van een beurs in Utrecht waar hij oude onderdelen bij elkaar wist te zoeken, hetgeen hem een geweldige voldoening gaf. Voor een oude krukas, bestemd voor een Cleve land uit 1918, is Boode zelfs naar België gereden. Het kostte hem vier dagen om die krukas weer in orde te brengen. De fraaie motorfietsen waaronder een ACE uit 1921, vier cylinders- 1300 cc, zijn het bekijken waard op de Braderie. Ze zijn te bewonderen voor het pand van Boode, tegenover de Herv.kerk. Overigens, wie denkt dat het een ten dens van de tijd is dat er niet op een paar cc gekeken wordt, heeft misge- dacht. Ook vroeger niet. Neem bijvoor- beid een BSA uit 1924 en de nog niet gerestaureerde Cleveland uit 1918. De toeschouwers kunnen nu zien wat er aan gedaan moet worden om een derge lijk vervoermiddel weer rijdbaar te krij gen. Een DKW uit 1936, een Panter, een Velocette, zijn merken die op de TT in Assen vroeger de dienst uitmaakten. Ook heeft Willem een schitterende Fiat uit 1937, voor de kenners "De Vlo" ge naamd. Het is net als bij de oude tracto ren het geval is: de hobbyisten zijn allemaal bezeten van hun hobby. Wil lem Boode al meer dan 20 jaar... Het is 'nostalgie' wat de klok slaat op de ouderwets gezellige braderie die ook nu weer in het teken van de 'oogst' staat. Nu meer nog dan voorheen met het oog op 'vervlogen tijden'. Op 4 sep tember kunnen bezoekers ook de oude landbouwtractoren en machines en een scala aan gereedschappen bekij ken. Op het Dorpsplein wordt al vroeg ge start met live-muziek van de band "De Windfall" en met de dansgroep de "Nord Hall Country DancersAlles in Country-en westernstijl. De volleybal vereniging organiseert samen met de Zevenhuizense middenstand het zgn. 'fun-boxen', is verder actief met het Rad van Avontuur en met een bar, eveneens in Country en Western-stijl. Op het plein voor de Gereformeerde kerk is er voor de kinderen een manifes tatie. Zo is er een springkussen, een kleine draaimolen e.d. De opbrengst is bestemd voor de peuterspeelzaal "De Zeven Dwergen". Voor tweedehands spullen moet men er vroeg bij zijn. Op het kerkplein van de Hervormde kerk is weer het nodige huisraad te koop tijdens een 'rommel markt'. De totale braderie wordt omlijst met muziek van "De Kleine Trompetter", die acte de présence geeft met een 'straat orkest'. En uiteraard zijn er kramen... heel veel kramen...waar van alles te koop, te kust en te keur is. Dorpsstraat 200 - Zevenhuizen Tel. 01802-1866- Fax 01802-3178 Telefunken tuner versterker 2 cervin verga boxen 250,-01802-1600 t.k. moderne eethoek beige 195,-; hoek/ salontafel 50,-; h. st. kapstok 50,- 01828- 11816 t.k. traphek schaarmodel bl. hout 10,- judopak mt. 34/ 15,-01727-12635 t.k. meisjesfiets 8-11 jr. i.g.st. 75,- 01727-10212 t.k. Puch Maxi europa kleur wit spaakwiel snelle uitlaat 01727-16124 t.k. gevraagd moderne poppe-kinderwagen 01727-15194 De kinderen uit het kindertehuis van Delitzsch namen vorige week met pijn in hun hart afscheid van Zevenhuizen. "Afscheid nemen is nooit leuk", zei Ute Paul, één van de vier begeleidsters van de kinderen uit de voormalige DDR. "Maar ons verblijf in Zevenhuizen kun je niet bestempelen met het woord va kantie. hier hebben we geleerd wat ech te vriendschap is. Hier hebben we ge leerd hoe mensen met elkaar behoren samen te leven. En dat alles in een periode van twee weken., Voor bijna iedereen betekent de terugkeer naar Duitsland afscheid nemen van familie. Familie, die de meeste kinderen in Duitsland nooit echt hebben gehad". Het slotfeest dat in een Italiaans restau rant in Zevenhuizen werd gehouden, mondde dan ook uit in een opeenstape ling van emoties. Het grootste deel van de avond was iedereen vrol ijk en uitge laten. Er werd lekker gegeten en samen gezongen. Toen Denis Meissner (zie foto) op verzoek het lied "Schon auf die Welt zu sein", van Roy Black begon te zingen, sloeg de emotie van uitgelaten heid om in verdriet, niet alleen de jong ste, maar ook de oudere kinderen kon den hun tranen niet meer verbergen. "Ik wil niet meer naar Duitsland, ik wil hier blijven wonen", zei Alexander Ock- hardt (15) geëmotioneerd, toen hij af scheid van de begeleiders uit Zevenhui zen nam. Een uitspraak die die avond door veel kinderen werd herhaald. Tus sen de vele tranen en omheizingen door waren het deze opmerkingen, die duidelijk maakten dat de kinderen veel meer dan een geslaagde vakantie in Zevenhuizen hebben beleefd. Ute Paul: "Het is absoluut onmogelijk om in woorden uit te drukken wat deze va kantie ons heeft gedaan. Ik ben daar iedereen in Zevenhuizen en in het bij zonder de Lions Club en Europa Kin derhulp zeer dankbaar voor. het was gewoon fantastisch". Wie wil mij helpen in de huishouding 1 x per 2 wkn. 1 ochtend? W'veen 01828-11595 t.k. Puch Maxi 01727-16569 t.k. i.g.st. verkerende Philips midiset CD dub. deck pv tuner a.b. 600.- 01728-7399 t.k. Philips UV-A zonnehemel verstelbaar op voet zes buizen 125,- 01793-2372 Speciale actie Rabobank: Met de herfst weer in aantocht, verschijnen ook de nieuwe winterreisprogramma's. Het aanbod wordt steeds attractiever omdat een toenemend aantal mensen er op uit trekt in de winter. Natuurlijk gaat de aandacht uit naar de sneeuwgebieden, maar ook groeit de belangstelling voor trips naar de zon, uitstapjes in eigen land, culturele vakanties, reizen naar andere werelddelen of een 'lang weekend' naar een mooie Europese stad. Onlangs verscheen het Vakantie Magazine van de Rabobank. Deze bank - opvallend actief op de vakantiemarkt - mag zich, gezien het grote aantal vestigingen, het grootste reisadvieskantoor van Nederland noemen. Wat opvalt is dat het assortiment reizen ruim en gevarieerd is, en de prijzen scherp. Goedkope vliegtickets Door de hevige concurientie-slag tussen de luchtvaartmaatschappijen veranderen de prijzen van vliegtickets per dag. Voor vakantiegangers is dat absoluut niet meer te volgen. Om reizigers toch aan het meest voordelige ticket te helpen, heeft de Rabobank een speciale luchtvaart database ingevoerd op alle kantoren. Deze computer laat a la minute weten bij welke luchtvaartmaatschappij een ticket het goedkoopst is en welke voorwaarden daar bij horen. In het Vakantie Magazine van de Rabobank valt daar meer over te lezen. Het blad laat ook zien hoe gevarieerd het assortiment reizen is dat de bank aanbiedt. Het openingsverhaal schetst de charme van Florida. Wintersport met het hele gezin' geeft waardevolle tips voor wintervakan- ties met kinderen. Boordevol praktische ideeën en suggesties staat het artikel 'Het Bruisen de Brussel'. Verder wordt aandacht besteed aan het Oostenrijkse ski oord Zillertal. Marokko en de vernieuwde sportieve mogelijkheden van Center Pares. Ook is in het magazine een prijsvraag opgenomen. Eerste prijs is een reischeque ter waarde van duizend gulden. Het enige wat deelnemers hoeven te doen is een leuke vakantiefoto opsturen en het beantwoorden van een enkele vraag. Voordeel Het reisadvieskantoor van de Rabobank biedt diverse interessante voordeelacties. Zo kunnen vakantiegangers die vóór 31 oktober hun wintervakantie boeken, drie extra maanden gratis dekking krijgen op de doorlopende reisverzekering. Ook geeft de bank gratis ski-aerobic 'essen en een ski-conditietest weg. Wilt u meer weten over de vakantiemogelijkheden voor deze winter, of oent u uit op een leuke wintervakantie, loop dan eens vrijblijvend de Rabobank bij u in de buurt binnen. In ieder geval ligt daar het Vakantie Magazine gratis voor u klaar. De nazomer heeft vele mooie kanten. Het gouden licht, de eerste paddestoe len of., de nieuwe oogst. Vlierbessen zijn veelzijdige vruchten met een eigen, kittige smaak. Halva-jam uit eigen tuin laat u genieten van een zachtzoete na smaak van de vakantietijd. Schone jam potten (totaalinhoud: 1.500 cc) 1 kilo vlierbessen; 300 gr. suiker; 300 gr. honing; 1 zakje Marmello geleerpoe- der; 1/2 geperste citroen. Zevenhuizen - Drie weken lang organi seert de Stuurgroep ontwikkelingssa menwerking een inzamelactie voor bui tenlands muntgeld. Op alle basisscho len in de gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle staan grote spaarbussen, waar in de munten verzameld worden. De leerlingen komen niet langs de deur om muntjes op te halen, ieder kan zelf via z'n buurjongen, achternichtje of wie dan ook zorgen dat de munten in de spaarbussen terecht komen. De Stuur groep ontwikkelingssamenwerking kan de buitenlandse munten omwisselen bij de Grenswisselkantoren (GWK). Op grond van een afspraak tussen de NO VIB en de GWK's. Veel mensen die naar het buitenland op vakantie zijn ge weest, hebben aan het eind nog wat kleingeld over. Omwisselen in neder- Moerkapelle - In het afgelopen seizoen zal menig gebruiker van de sporthal in Op Moer schaarser gekleed naar huis gegaan zijn dan hij of zij gekomen is. Dit resulteerde in een hele grote doos met gevonden voorwerpen. De inhoud van deze doos ligt vrijdag 27 augustus van 19.30 tot 22.30 uur en zaterdag 28 au gustus van 14.00 tot 18.00 uur ter be zichtiging voor iedereen die meent wat kwijt te zijn. Hierna gaan de goede spul len naar de Stichting Kinderhulp Roe menië. Gevr. gasfornuis i.z.g.st. 01828-13730 jongensfiets 24 inch 55.-; C. Rip Esdoornlaan 17 01828-12073 t.k. zeilbootje "Topper" kan op dak van auto i.z.g.st. 500,- 01727-16483 Zevenhuizen- De Klaverjasvereniging Hotel Vos begint op donderdag 2 sep tember met het nieuwe klaverjassei- zoen. Het seizoen loopt van september t/m april. Men kan 3 keer 9 weken com petitie spelen met mooie prijzen. Er is ook prijsklaverjassen o.a. St. Nicolaas, Kerstmis en Pasen en nog vele leuke avonden er tussendoor, ledereen wel kom, iedere donderdagavond in Hotel Vos. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 2 september wordt begonnen met een ledenvergadering die begint om 19.45 Zevenhuizen- Op zondag 29 augustus vier uur 's middags is er een openlucht "Sing In" in Oud Verlaat bij de Zevenhui zerplas in de buurt van het gebouw de Vierkap. Deze "Sing In" zal geleid wor den door Hans de Oude met een spe ciaal voor deze dag gevormd combo. Tijdens deze "Sing In is het de bedoe ling dat we vele goed in het gehoor liggende christelijke liederen zullen zingen. Iedereen is van harte welkom. Kook de gewassen vlierbessen lang zaam zacht. Roer de suiker en geleer- middel door de warme moes. Een mi nuut laten koken zodat de brei kolkend omhoog komt. Even wat laten afkoelen en de honing en het citroensap erdoor mengen. Vul de potten tot de rand en sluit ze stevig af met een in kokend water heeft gemaakt twist-off deksel. Keer de potten om of pasteuriseer ze 10 minuten door ze in de oven te zetten op 100 graden. (i.m.) Sinds december 1988 geeft Trude Mafia, gediplomeerd hatha yoga- docente, op woensdag- en vrijdag avond les in gebouw Moerveen. Met ingang van 1 september 1993 zijn er ook lessen overdag, nl. 's woens dags om 9.00,10.15 en 13.00 uur. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Inlichtingen: 01793-1963 lands geld kan niet en dus verdwijnen de munten ergens in een lade. Al die vakantiegangers brengen zo gezamen lijk een aardig bedrag mee naar huis. De Stuurgroep zal de opbrengst van de buitenlandse muntjesactie overmaken aan Ineder, een NOVIB-project voor plattelandsontwikkeling in Bolivia. De belangrijkste activiteiten van Ineder zijn: •het ondersteunen van de landbouw produktie door middel van voorlich ting, kredietverlening en het produce ren van zaai-en pootgoed; •het versterken van de landbouworga nisaties via cursussen en voorlich ting; •het verbeteren van de gezondheids zorg en •het verzorgen van informatieve en educatieve radioprogramma's voor de plattelandsbevolking. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. A. v. Eijk Gouda 19.00 uur ds. H. Gaasbeek Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaas- beck H A Geref. kerk 9.30 uur drs. G.H. Ho- mans Veenendaal 18.30 uur ds. J.W. van der Linden Zoetermeer R.K.Dorpshuis Swanla 10.15uur eu charistieviering pastor A. Bosman Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur ds. A. den Hoed Sliedrecht 18.30 uur ds. G.C. de Jong Sliedrecht Geref. Gemeente 9.30 en 18.30 uur leesdienst 28 augustus dokter W. Voorthuy- zen Lijsterlaan 2b Bleiswijk tel. 01892-15241 29 augustus dokter W..1. van Brug gen De Wielewaal 20 Zevenhuizen tel. 01802-1783.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7