Waddinxveen - Boskoop Kinderdag met rommelmarkt Politieberichten Boskoop Vredestaken.. Nederlanders werken aan een ideaal Besluiten B&W Afsluiting Zuidelijke Dwarsweg voor autoverkeer Wethouder van de Wetering slaat eerste paal villapark 'Florida' Infomarkt voor ouderen met gratis vervoer Jumelage Boskoop-Bruhköbel 10-jarig vriendschapsverdrag 350-jarig bestaan openbaar onderwijs in Boskoop VW actief in Boskoop Kerkdiensten WOON WINKELEN BIJ HARWA Kerkdiensten Eén-acter-festival Gouda Voorlezen en knutselen in bibliotheek Boskoop Open repetitieavond bij Meeting Hart van Holland/1 september 1993 pagina 19 Collecte gez. Thuisfronten Boskoop - 5 september WS' HARWA Benoemd Kunstwerk Waddinxveen - 5 september Boottochten t/m september Vogeltjesmarkt Voorverkoop Waddinxveen - Op 4 september wordt weer een geweldige gecombineerde kinder-en rommelmarktdag georgani seerd door de Stichting Wijkwerk "De Zuidpias". Er valt van alles te beleven. Er worden spelletjes gehouden zoals dropraden, kamertje verhuur, er is een jurk waarin gegrabbeld kan worden, de kinderen kunnen zich laten schminken en er zijn hobbykramen. Het springkus sen nodigt uit tot... springen natuurlijk. Pop-corn is een lekkere versnapering en er zijn allerlei creatieve kunstwerk jes te bekijken. Dit varieert van zelfge maakte poppen, brooddeegwerkjes, sieraden enz. Kinderen die graag aan de rommel markt mee willen doen en hun eigen spulletjes verkopen, kunnen een plaatsje kopen voor 1,-. De verkoop is van 10.00-14.00 uur. De volwassenen die graag nog een stand willen waarin zij hun creatieve hobby kunnen tonen kunnen zich tot en met 3 sept. aanmel den bij mevr. H. de Vries tel. 01828- 17889. Zij is tevens bereikbaar voor andere informatie. De rommelmarkt dag voor kinderen, in combinatie met de hobbybeurs, wordt gehouden bij of in het Zuidhonk. Criminaliteit Op 22 augustus werd er ingebroken in een auto welke geparkeerd stond aan de Voorofscheweg. Er werd een radio ontvreemd. Dezelfde dag werd van de Goudse Rijweg een grijze Puch brom fiets ontvreemd. Enkele dagen later werd de bromfiets terug gevonden. Op 24 augustus werd er ingebroken in een bedrijf aan de Puttelaan. Aldaar was ook een persoon aangehouden. Deze bekende de inbraak. Later op de dag werd een tweede dader aangehou den. Beide daders waren afkomstig uit Boskoop en respectievelijk 23 en 20 jaar oud. Op 26 augustus werden een tiental t- shirts uit een winkel in de Dorpsstraat gestolen. Onderzoek leerde dat het om dezelfde dader ging als welke eerder deze week de boven vermelde inbraak had gepleegd. Hij werd aangehouden en de volgende dag voorgeleid bij de Officier van Justitie De afgelopen week werden diverse fiet sen ontvreemd: rose/groene Valuas damesfiets; groene Peerless heren fiets; groene batavus damesfiets Verkeer Op 24 augustus vond op de kruising Zijde/Boezemlaan een aanrijding plaats tussen en bromfiets en een auto. De auto verleende terwijl geen voor rang aan de bromfietser welke op de zijde reed. De bromfietser werd ter plaatse behandeld aan lichte verwon dingen. Op 25 augustus raakte op de Alphenseweg een vrachtautocombina tie van de weg. Dit gebeurde omdat de slaapbank van de bestuurder naar vo ren viel, waardoor de bestuurder ach terom keek. De vrachtauto werd met twee takelwagens weer op de weg ge zet. De brandweer maakte de weg schoon en ving een deel van de diesel olie wat uit de tank liep op. De takel werkzaamheden hadden tot gevolg dat tussen 15.30 en 18.30 uur de weg ge stremd was, wat grote files tot gevolg had. Tijdens de file gebeurde ook nog een aanrijding waarbij vier personen auto tegen elkaar reden. Op 26 augustus had een vrachtauto een groot dieselspoor op diverse we gen in Boskoop achter gelaten. De da der werd achterhaald. Het bleek dat hij vergeten was zijn tankdop op de tank te schroeven. De gemeente maakte de di verse wegen schoon. Op 27 augustus reed een vrachtauto bij het keren schade aan het trottoir op de galerij. Doordat een getuige het ken teken genoteerd had werd de dader achterhaald. Op 28 augustus vond op de Roemer een aanrijding plaats tussen een motor fiets en een auto. De auto reed een parkeervak in, maar had de motorrij der niet zien naderen. Het bleef alleen bij materiële schade. Het Protestants Interkerkelijk Thuis front organiseert daarom van 6 t/m 11 sept. de landelijke collecte van de Geza menlijke Thuisfronten (voorheen PIT- collecte) voor blijken van medeleven o.a. bij vertrek en tijdens de kerstda gen. De opbrengst van deze collecte is ook bedoeld voor de steun, zorg en opvang via de onafhankelijke geeste lijke verzorging, militaire tehuizen en vormingscentra. Inl Waddinxveen B. v.d. Roest Heemraadweg 13 tel. 01828- 12911. Meer dan 6000 nederlandse dienst plichtigen en vrijwilligers worden dit jaar voor zes maanden uitgezonden naar crisis- en oorlogsgebieden: Liba non. Namibië, Angola, Cambodja, het voormalige Joegoslavië en diverse an dere landen. Zij worden door het neder landse volk uitgezonden en werken daar namens het Nederlandse volk aan een ideaal: een rechtvaardiger wereld met hoop op een betere toekomst. Zij hebben recht op de steun van het ne derlandse volk. t.k. 55 fietswielen in een koop 01727-14208 t.k. 4 pits gasstel Atag 01828-18754 Betrouwbare mvr. zoekt werk in het de huishouding 01828-32261 t.k. hobby caravan 520 T prestige vr. pr. 1500.- 01727-18016 t.k. kinder-wandelwagen 75,- 01727-13355 t.k. kinderfiets merk Aldo 4 t/m 7 jaar bijna nieuw!!! 125,- 01727-13952 t.k. gasfornuis wegens verhuizing vr. pr. 100,- tel na 19 uur: 01727-12873 t.k. donker eiken box verstelbare bodem 150,- 01820-37573 t.k. home trainer 50,-; Philips haardroogkap ƒ35,- Inl. 01714-12606 Ford Fiesta 1.1 I bj 1979 APK 09-94: 1450,- 01727-17456 t.k. pracht wandmeubel zwaar eiken eethoek 079-317297 Waddinxveen - Het college van burge meester en wethouders heeft in princi pe besloten tot uitvoering van een sys teem, waarbij binnen de bebouwde kom speciale verwijsborden zullen worden geplaatst naar belangrijke ge bouwen, zoals gemeentehuis, politie bureau, sportaccomodaties en sport complexen. Om op de verwijsborden te worden geplaatst moet een object ten algemene nutte, niet primair commer cieel en van belang voor grote groepen van niet-Waddinxveners zijn. De bor den worden wit met een blauw kader, waarin de tekst met zwarte letters wordt aangegeven. 1 addinxveen - De colleges van Burge meester en Wethouders van Waddinx veen en Moordrecht hebben het geza menlijke voornemen om de Zuidelijke warsweg ter hoogte van de spoorweg overgang nabij perceel nr. 21-20 voor autoverkeer af te sluiten. Gedacht wordt aan een fysieke afsluiting waarbij i )rom)fietsverkeer mogelijk blijft, eze maatregel heeft tot doel het sluip- verkeer na realisering van de Zuidelijke ondweg te Waddinxveen (tweede lf'llt 1993) op deze weg tegen te gaan. Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reuver De Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar dorpskerk 18.30 uur ds. L. v. Nieuw- poort Geref.kerk 9.30 uur ds. J.A. v Hooij- donk 17.00 uur ds. J.H. Langelaar Vrijz. prot Geloofsgemeenschap 10.00 uur ds. J.A. Broström-Bruin R.a.veen Chr.Geref.Boskoop 9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. W.P. de Groot Den Haag Volle Ev.Bethel 9.30 uur samen komst Gerrit-jan de Graaf Smaakvolle sfeer kunt u proeven bij Harwa. Vloerbedekkingen, gordijnen, woon- en slaapcomfort. Kwaliteit en service als vanouds. Laat u vrijblijvend adviseren door uw vakman! VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Rijnlandstraat 4 2741 GZ Waddinxveen Telefoon: 01828-16119 M.i.v. 1 november is mevrouw P. van Bedaf te Gouda benoemd tot beleids medewerkster politie- en brandweer zaken op de afdeling Algemene Zaken. Aan de gemeenteraad zal worden voor gesteld een krediet beschikbaar te stel len voor de aankoop van een door de Waddinxveense kunstenaar Theo den Boon te vervaardigen kunstwerk. Het kunstwerk zal worden geplaatst tegen de ronde muur in de hal van het gemeentehuis ter hoogte van de trap leidende naar de raad-en trouwzaal. De Zuidelijke Dwarsweg zal in dat geval slechts een functie krijgen voor de ont sluiting van de aanliggende percelen. Na realisering van deze afsluiting ligt het in de bedoeling dat de Nederlandse Spoorwegen deze spoorwegovergang van een AHOB-beveiliging (automati sche halve overwegbomen) gaat voor zien. Vanwege de geplande afsluiting voor autoverkeer ter plaatse kan een grote reconstructie van de weg achterwege blijven. Hervormde Gemeente: geen opgave Herv. Immanuelkerk 9.30 uur ds. A.A. v. Houwelingen 17.00 uur SOW dienst Ontmoetingskerk H.A. ds. J.C. de Moor Geref.Vrijgem.Kruiskerk 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 16.30 uur ds. J. v.d. Haar Gouda Boskoop- Op dinsdag 31 augustus sloeg mevrouw H.C.M. van de Wete ring, wethouder openbare werken en planologie van de gemeente Boskoop, de officiële paal voor de bouw van ze ven villa's in het plan villapark 'Florida'. Met de bouw van deze villa's op de hoek van het Reijerskoop-Goudse Rijweg krijgt de oostkant van Boskoop een ste vige face-lift. Niet alleen omdat de vil la's met vakkundige zorg zijn ontwor pen door architect Van Egmond uit Noordwijk, maar ook om dat aan de inrichting van het villapark extra aan dacht is besteed. Landschaps-archi- tect Riede uit Boskoop tekende name lijk voor de groene inrichting van het villapark. Dat de villa's in villapark 'Florida' gewil de objecten zijn, blijkt uit het feit dat reeds zes van de zeven woningen ver kocht zijn en dat enkele Boskoopse kwekers belangstelling hebben ge toond voor deze villa's en deze luxe woningen op de kop van hun kweke rijen willen laten bouwen. De villa's worden gebouwd door het Boskoopse Bouw- en Aannemersbedrijf J. W. Verweij b.v., die de auteursrechten van deze woningen in de regio verworven heeft. Eind van dit jaar verschijnt er bij Verweij een uitgebreide documentatie map over deze villa's. Daarin staan bij zonderheden over afwerking en moge lijke toepassingen. Boskoop - Op donderdag 9 september zal in de Openbare Bibliotheek een "In fomarkt voor Ouderen" worden geor ganiseerd. Naar aanleiding van het Eu ropees Jaar van de Ouderen is in Bos koop voor deze dag het motto "De bibli otheek is er voor grijs en groen" geko zen. Oud-burgemeester Reinders zal om 11.00 uur de opening verrichten en de gehele dag door zal er een boeiend programma zijn met voor iedereen in teressante onderdelen. De nadruk wordt hierbij vooral gelegd op de posi tieve kanten van het ouder worden, hoe men op een prettige manier kan leven en invulling kan geven aan de vrije tijd. Diverse plaatselijke verenigingen zijn aanwezig, zoals Ons Belang, de Stek- Soos en Boskoop Creatief. Er worden demonstraties volksdansen en Meer Bewegen voor ouderen georganiseerd en men kan van landelijke organisaties informatie krijgen over gezond leven, leeshulpmiddelen, ouderenbonden, gesproken boeken, natuureducatie etc. In de bibliotheek is een aantal interes sante tentoonstellingen te zien. Hans vd Drift heeft een keuze gemaakt uit zij n collectie ansichtkaarten van Oud-Bos koop, Ronald Barends laat oude topo grafische kaarten zien en het Boom kwekerijmuseum toont een keuze uit de collectie. Verder zal mevrouw Spros informatie geven over de collectie ou de kinderboeken van de Stichting Kin derboek Cultuurbezit en zullen de da mes Aeilkema, vd Zalm en v Laar laten zien hoe zij boeken voor de Stichting restaureren. Voor diegenen die slecht ter been zijn biedt de bibliotheek gratis vervoer aan, een telefoontje maar de bibliotheek is genoeg (tel. 13170). Ie dereen die op deze dag lid wordt van de bibliotheek krijgt drie maanden gratis lezen aangeboden. Deze Informatiedag voor Ouderen begint om 11.00 uur, duurt tot 17.00 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk. Waddinxveen - Aan het in Gouda te houden Eén-acter-festival op 2,3,8 en 9 oktober in de Garenspinnerij wordt deelgenomen door diverse toneel-en cabaretgroepen uit de regio. Ook Mas kerade uit Waddinxveen treedt voor het voetlicht. Dat gebeurt op 2 oktober met "Café Noir". Toi-Toi is op 8 oktober aan de beurt met "CeCe". Boskoop - Elke eerste of tweede woens dag van de maand is er in de bibliotheek een voorlees-en knutselmiddag om 14.30 uur en duurt een uur. Er wordt voorgelezen n.a.v. een wisselend the ma en daarna wordt er geknutseld of gekleurd. De activiteit is bedoeld voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Deelname is gratis. De eerste voorleesmiddag in het nieuwe seizoen is op woensdag 8 sep tember. Voor meer informatie: O.B. Boskoop, Babsloot 7 2771 E.N. Boskoop 01727-13170. Waddinxveen - Aan het begin van het nieuwe seizoen wordt door het Inter- kerkerkelijk koor Meeting een open re petitieavond gehouden. Het koor, dat in mei jl. het koperen jubileum vierde met een gospelkorenfestival, nodigt ie dereen die van zingen houdt, uit voor deze repetitieavond op 8 sept. in de Kruiskerk aan de Passage Aanvang 20.00 uur. Inl: tel. 01828-16331 of 30997. t.k. gevr. duplo-rails 01802-2936 t.k. gevr. vouwwagen Scout-tracker 01793-2883 t.k. Koelstra 3 in 1 k.wagen moderne kl. ine db hoes, voetenz e.d. f 350,- 01802-3145 Wie heeft er nog oude barbie-spullen liggen jaren 60 en wil deze verkopen: 078-184191 Boskoop - Ongeveer 400 Boskopers gaan van 3 t/m 5 sept. naar de Duitse stad Bruchköbel. Zij nemen dan deel aan de vieringen rond het 10-jarig be staan van het officiële vriendschaps verdrag tussen beiden gemeenten. Tot dit gezelschap behoren o.a. het college van B en W., een vertegenwoordiging van het Convent van Geestelijken, de christelijke muziekvereniging Concor dia, de wielerclub Avanti, de scouting- band De Schouw, de voetbalvereniging Floreant, blaaskapel De Baggerbeu- gels, een afvaardiging van de Senioren raad, de Brandweervereniging Steeds Paraat, de plaatselijke VW en vele par ticulieren die in de loop der jaren vaste vriendschapsbanden met inwoners van Brüchköbel zijn aangegaan. Enkele leden van Avanti zullen per fiets de afstand van 500 kilometer naar de zus- tergemeente afleggenlOp vrijdag 3 sep tember zullen beide burgemeesters, drs. J.J. Spros en H. Irmen, in het raad huis een lustrum-oorkonde onderteke nen, waarna de feestelijkheden kunnen beginnen. Vele Boskoopse verenigin gen en andere organisaties zijn daartoe bij hun zusterverenigingen te gast. De zaterdag staat voor een groot deel in het teken van de Boskoop-promotie. Hiervoor wordt in het centrum een spe ciale markt opgebouwd. Tevens zal er een vriensdschapsboom in het nieuwe Krebsbachpark geplant worden. Tege lijkertijd zijn er fietstochten door de omgeving. Verder zijn er rondleidingen door de oude stadskern, 's Avonds is er een Bunte Abend in het Bürgerhaus, waar vele verenigingen met culturele bijdragen acte de présence zullen ge ven. Ter afsluiting van de lustrumvie ring vindt er zondagmorgen een oecu menische dienst in de Jacobskirche plaats. Na een gezamenlijke brunch zullen de Boskopers in de namiddag weer huiswaarts keren. Dit jaar viert het openbaar onderwijs in Boskoop het 350-jarig bestaan. Uit de oudste gegevens blijkt dat in 1643 Jan Leenderszoon hoofd van de openbare school te Boskoop was. Het gemeente bestuur, tevens schoolbestuur, wil dit historische en tamelijk unieke feit niet ongemerkt voorbij laten gaan. Op 14 september zal mevrouw drs. I. Gün- ther, gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland, een werkbezoek aan Bos koop brengen. Daarbij ligt het in de bedoeling dat zij een bezoek brengt aan de beide openbare basisscholen, ten einde extra luister bij te zetten aan de jubileumherdenking. Het definitieve programma van dit werkbezoek zal - in overleg met mevrouw Günther - nog nader worden vastgesteld. Om één en ander te vieren wordt er in de periode van 20- 24 sept. een feestweek gehou den. Op de scholen worden momenteel voorbereidingen getroffen voor een aantal feestelijkheden. Naast een op tocht en spelletjesmiddag in Oudhol landse stijl en een presentatie op de braderie, zal een afsluitend feest wor den gehouden in de beurshal. Gefeliciteerd juf Jolanda 12 1/2 jaar bij de Rhynenburg de OR en MR Vermist v.a. 15 aug. zwarte kater met rafel oor litt. a. poot 01828-15807 h.g. oom bram tante letta met uw 40 jarig huwelijk neven en nichten Hoera, Danielle wordt 5 sept. 2 jaar gefeliciteerd en kusjes van papa en mama t.k. vrieskast 180 liter 6 laden 250,- 01802-1751 t.k. badstandaard 7.50; serveerwagen wit merk Jardin 30,-01802-3289 Het VW Boskoop organiseert elke za terdagmiddag om 14.00 uur een rond vaart door sloten van Boskoop. Deze gaat om 14.00 uur van start. Iedereen die graag wat informatie wil over het ontstaan van de boomkwekerijen, de aanleg, de produktie en Boskoop als kwekersdorp, zou een dergelijke boot tocht beslist eens moeten maken. Zelfs inwoners van Boskoop genieten van een dergelijke boottocht. Vertrek vanaf het Boomkwekerijmuseum Reijers- koop 54 in Boskoop. Groepen kunnen zich aanmelden om een boottocht te maken op andere dagen, van maandag t/m zaterdag. Van september t/m april wordt er in de Beurshal Florida in Boskoop op elke eerste zaterdag van de maand de vogel tjesmarkt gehouden. Bij de VW kan men ook terecht voor kaarten in voorverkoop, zoals b.v. het Gospelkorenfestival op 16 sept. in Gou da; Pnantom of the Opera in Schevenin- gen; Fats Domino, Tineke Schouten of The Dubliners... inl tel. 01727-14644

Hart van Holland | 1993 | | pagina 19