Tweede prijs Derde prijs OA Hart van Holland/1 september 1993 pagina ZO Uitslag fotowedstrijd Hart van Hollanc De 5-jarige Erwin van Helden onder de paraplu het geeft het beeld weer van de zomer 93. De derde prijs: een vergroting van de winnende foto, beschikbaar gesteld door Megacolor in Waddinxveen plus fraaie lijst met passepartout, ging naar de 5-jarige Fabian van Leeuwen uit Benthuizen. Is het niet een schattige foto die vissende Fabian in Benthuizen Henk van Houten van Megacolor in Waddinxveen was samen met zijn vrouw de jury die de winnende foto's van de fotowedstrijd van Hart van Holland aanwees. De eerste prijs, gewonnen door Henk van Dongen uit Zevenhuizen, was voor hem niet moeilijk. "De foto straalt het idee vakantie uit 'lekker gek doen'. De winnaar nam in het gezelschap van z'n vrouw een fraaie tuinset met kussens en parasol, in ontvahgst. Deze was beschikbaar gesteld door Recreatie Verweij. Mevrouw Van Dongen die de volgende dag jarig was, kreeg zo haar verjaardagswens 'gratis' vervuld. Henk van Dongen over de wijze waarop de foto tot standkwam: "Ik was met m'n zoon op vakantie in de omgeving van Bor deaux. Hij was wat balorig en groef een kuil. Ik lag wat op het strand te soezen en toen ik me oprichtte kreeg ik ineens dit beeld voor ogen. Snel pakte ik m'n fototoestel. En voila dit was het resultaat". Overigens zond Henk van Dongen nog enkele artistieke foto's in. Niet verwon derlijk overigens, omdat hij docent handvaardigheid en tekenen is. Hij is ooit mede-oprichter van de Zevenhuizense fotoclub geweest en een verwoed amateurfotograaf. De tweede prijs werd gewonnen dborde familie Van Helden uit Waddinxveen. Op de foto neemt mevrouw Wil van Helden de dinercheque voor twee personen, beschikbaar gesteld door La Baraque, in ontvangst van medewerker Fred Boevé. En aangezien de drie kinderen ook graag van de partij willen zijn, neemt het gezin Van Helden zich voor om spoedig aldaar te gaan dineren... (En ook hier ging de prijs vergezeld van een boeket bloemen van Hart van Holland) De tweede prijs, gewonnen door de familie Van Helden: de 5-jarige Erwin van Helden onder de paraplu, is toegekend vanwege het feit dat dit echt de zomer van 1993 weerspiegelde: steeds een paraplu nodig. Wil van Helden uit Waddinxveen, die de prijs: een dinercheque voor twee personen bij La Baraque in ontvangst nam: "De foto is door m'n man genomen. Ik wist er niets van. Pas na het ontwikkelen zag ik de foto. Onze 15-jarige dochter was aan het voetballen en wij waren toe schouwers. Onze jongste verveelde zich en ging tekenen en kleuren op het gras. Ik heb daar een paraplu overheen gezet". Op een dag zei de 5-jarige Fabian van Leeuwen uit Benthuizen: "Ik wil vissen". Dat werd een hele happening, dus pakte z'n moeder het fototoestel en schoot dit mooie plaatje, dat goed voor een gratis vergroting van Megacolor. "Je ziet in de verte zelfs het Benthuizense bruggetje en op z'n gezicht lees je de ernst. Vissen is een inspannende bezigheid..." Z'n moeder, in het gezelschap van haar jarige man en zoon Jeffrey van zeven:"lk zat met het toestel in de aanslag te wachten tot hij een vis zou vangen, echter die eerste dag ving hij niks... Later wel een eervolle vermelding voor L. van Vliet uit Zevenhuizen voor deze schitterende strandfoto een eervolle vermelding is er voor mevr. M L. van Spluter-Bos uit Waddinxveen, welke wij u zeker niet wilden onthouden, een pracht (actie?) foto!

Hart van Holland | 1993 | | pagina 20