Politieberichten Zevenhuizen Moerkapelle Hart - van - Holland - allerlei Opening van zaken: "De Stenen Wereld" Opening twee nieuwe fietspaden Honingbij op De Savornin Lohmanschool De Tennisnacht bij Love'70 Zwemvierdaagse Waddinxveen Speurtocht naar Oud-Waddinxveen op Open-Monumentendag 1993 Fotoclub Moerkapelle Afsluiting afritten Hart van Holland/1 september 1993 pagina 21 Gevonden voorwerpen ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 4! Monumenten Speuren naar sporen Gemeente en Historisch Genootschap Poging inbraak schuur In de nacht van maandag op dinsdag werd getracht in te breken in een schuur aan het Zuideinde. Diefstal radio uit personenauto In Moerkapelle werd vanuit een opel, welke geparkeerd stond op de Kievit, een autoradio gestolen. Schaderijder doorgereden De teleurgestelde eigenaar van een grij ze Toyota personenauto deed aangifte bij de politie. Een onbekende is in het vorige weekend tegen zijn auto aange reden en is daarna zonder zijn identi teit bekend te maken weggereden. De rechterzijde van de auto is flink bescha digd. De auto van de benadeelde stond geparkeerd in de Korenstraat te Zeven huizen. Aanrijdinkje Op de kruising Lente met de Bongerd te Zevenhuizen vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Materiële schade tot gevolg. 's Nacht zonder lichten op de rijksweg Donderdagnacht werd er op de A-12 een personenauto staande gehouden welke zonder verlichting richting Den Haag reed. Gelet op de technische staat van het voertuig werd dit voertuig door de politie uit het verkeer genomen. De bestuurder, die een valse naam opgaf, werd aangehouden en tegen hem is proces verbaal opgemaakt. Rayoncommandant Moerkapelle aan de kant gezet Ondanks zijn jarenlange ijverige in zet voor zijn gemeente en bijzondere belangstelling voor de inwoners, wordt de huidige rayoncomman dant van het voormalige Korps Rijks politie .I.P. van der ROER in ver band met de reorganisatie binnen het politie-apparaat overgeplaatst en wel naar het district Gouda. Door deze verplaatsing gaat een stuk sociale bekendheid en politionele vaardigheid de gemeente verlaten en zullen de inwoners deze ook gaan missen in de nabije toekomst. Helaas zal er geen gelijkwaardige op volger worden aangewezen om het ontstane gat op te vullen. Overigens is hij de eerste van de zes nog voor Zevenhuizen-Moerkapelle aangewezen rijkspolitie-mensen, die door reorganisering worden ver plaatst. Desondanks hoopt men van harte dat J.P. van der Roer in het Goudse zijn carrière binnen de politie kan vervolgen en verder uitbouwen. De inwoners, plaatselijke politie mensen die nog alhier in functie zijn en de redactie van H.v.H. wensen hem daarbij dan ook het allerbeste toe en VEEL SUCCES. Zilveren ketting met hanger. t.k. jonge russische dwerghamsters 01802-2793 t.k. mooie schemerlampen en hanglamp voor klassiek en eiken inrichting 01727-17566 t.k. gevraagd glijbaan voor binnen; boek: torenhoog en mijlenbreed LEGO 01727-18437 Gesslein combi kinder/wandelwagen met acc. lichtgrijs met rode bies 01727-16248 voetbalschoenen te koop maat 34, 35 37 z.g.a.n. 01727-16068 t.k. Mazda 323 Sedan bj 1985 apk 6-94 01727-15164 t.k. dames sudpak mt. 38/40 2 delig nieuw nooit gebruikt 100,- Zuidplaslaan 70 W'veen (o)pa markus gefeliciteerd met jee verjaardag addinxveen- 'Speuren naar sporen van Oud-Waddinxveen' is de naam van de speurtocht die op 11 september - Open Monumentendag- per fiets kan worden afgelegd door Waddinxveen. Hans Geel, vice-voorzitter van het His torisch Genootschap Waddinxveen, neeft de tocht samengesteld, zoals hij dat ook 10 jaar geleden gedaan heeft bij net 150-jarig bestaan van Waddinx veen. Toen heette de speurtocht Langs Dorpstraat en langs Gouweka' en werd verlevendigd met historische ngurep langs-de route. Enige honder den mensen hebben in 1983 de tocht gereden. Nu - bij het 760-jarig bestaan - 's het traject langer dan toen: 15 km, omdat naast de monumenten en de his- orische gebouwen ook aandacht wordt besteed aan de verschillende unstwerken die in de gemeente staan. De 2 monumenten die Waddinxveen >)k is, zullen open zijn voor het publiek: e Brugkerk uit 1838 en de Remon strantse kerk aan de Zuidkade uit 1836. °k de St. Victorkerk uit 1880 - nog geen monument - zal te bezichtigen zijn. ''p vraag waarom de titel van de P^f'ocht 't Speuren naar sporen van Q-Waddinxveen' luidt, antwoordde RTm ,el in een interview voor de v vee' ouds in Waddinx- en helaas verdwenen is. 'Maar wie iiü i0®en §oeci de kost geeft en de j> st"'edenis een beetje kent, ontdekt g wel het een en ander. Genoeg om er interessante kilometers mee te vul- 'en Rijdend langs de Gouwe, door stra ten en over pleinen wordt de geschie denis van Waddinxveen verteld en ge wezen op vele historische panden en plekjes. De speurtocht ter gelegenheid van Open Monumentendag 1993 - het jaar van de 760e naamdag van het dorp - wordt uitgegeven door de Gemeente. Het boekje is op 11 september gratis te verkrijgen in het Gemeentehuis vanaf 10.00 uur. De tocht begint ook bij het Gemeentehuis, waar op dat moment in de raadzaal de tentoonstelling 'De ge schiedenis van de Waddinxveense in dustrie' te zien is. Uiteraard is het mo gelijk de route op elk gewenst moment te rijden - ook na de Monumentendag - maar op 11 september zijn de kostbare monumenten in ieder geval geopend. Het fotoseizoen van de Moerkapelse Fotohobbyclub begint weer op dinsdag 7 september. Op deze avond zal het bestuur het voorlopige programma voor het nieuwe seizoen presenteren en daarna zal er ruimschoots gelegen heid zijn tot het bekijken en bespreken van vakantiefoto's en dia's. De cluba vonden worden dinsdag om de veer tien dagen gehouden in dorpshuis Op Moer en beginnen steeds om 20.00 uur. Geïnteresseerden zijn hierbij geheel vrijblijvend, van harte welkom. Zevenhuizen-Moordrecht - Het hoofd van de dienstkring Delft van de Rijkswaterstaat in de di rectie Zuid-Holland, maakt be kend dat in verband met asfal- teringswerkzaamheden de oos telijke toerit van de aansluiting Moordrecht (vanaf de Middel weg naar de oostelijke hoofdrij baan van rijksweg 20) tijdelijk voor alle verkeer wordt afgeslo ten en de westelijke afrit (van de rijksweg 20 naar de Middelweg). De afsluiting van de oostelijke toerit zal plaatsvinden geduren de één nacht van maandag 13 september 1993 van 20.00 uur tot dinsdag 14 september 1993 06.0 uur. Bij slechte weersomstandighe den zullen de werkzaamheden worden verplaatst naar dinsdag 14 september 20.00 uur tot woensdag 15 september 06.00 uur. De afsluiting van de westelijke afrit zal plaatsvinden gedurende één nacht van woensdag 8 sep tember 20.00 tot donderdag 9 september 06.00 uur. Bij slechte weersomstandigheden zullen de werkzaamheden worden ver plaatst naar donderdag 9 sep tember 20.00 tot vrijdag 10 sep tember 06.00 uur. Het verkeer met bestemming Gouda en Moordrecht zal met routeborden worden omgeleid via de A20 naar Nieuwerkerk a.d. IJssel. maakte voor 'stenen' die hij zocht en vond. Na jaren verza melen, vitrines in de woonka mer die daardoor overvol wer den, kwam de mogelijkheid om het pand aan de Kerkweg te ko pen, toen de kapper dit niet meer nodig had. De begane grond werd van lieverlede in gereedheid gebracht om er een permanente expositie in te huistvesten, maar moest te vens de mogelijkheid bieden belangstellenden en hobbyis ten stenen, byoux en mineralen te laten kopen. En zo ontstond, met wat verbouwingsingrepen een aantrekkelijke galerie met een unieke collectie mineralen, fossielen, beeldjes en byoux: een lust voor het oog. "De Stenen Winkel" is drie da gen per week geopend: van don derdag t/m zaterdag. Wie van stenen, fossielen en mineralen houdt, moet beslist eens een kijkje gaan nemen.... Een derge lijke galerie is uniek in de regio! Waddinxveen - Meisselspaat uit de Claragroeve in Duitsland, Satijngips uit Spanje; roze Kwarts uit Brazilië, Bariet uit Roemenië, Leopard Ja spis, Jade, Speksteen uit China en ga zo maar door... Het zijn stenen en mineralen die te vinden zijn in de leuke 'stenen' winkel (galerie) van Hans en Ria Banis aan de Kerkweg West 4 in Waddinxveen. Daarnaast heeft het echtpaar ook een keur aan byoux en gezondheidsstenen. Hans en Ria zeggen dat de realisatie van hun galerie het gevolg is van 'een uit de hand gelopen hobby'. Ooit ontstond deze toen ze op vakantie waren en in de bergen van Zwitserland hun buurman tegenkwamen die hen enthousiast Waddinxveen- Op dit moment wordt er op de Prot. Christelijke De Sav. Lohman school aan de Wingerd een tentoonstelling gehouden over de honingbij. Buiten de Uitgestalde artikelen en posters is er ook Lesmateriaal voor de bovenbouw. Het lesmateriaal is uitgegeven door de Ver. tot bevordering der bijenteelt in Neder land. Tentoongesteld zijn o.a. een korf, imkerskap, honingraat, kaarsen van bijenwas en een imkerspijp. Ook posters geven aan bij welke bloemen en wilde planten bijen gevonden kunnen worden. Het bijenvolk bestaat uit drie soorten: de koningin, werkster en de dar. De koningin is te herkennen aan een lang achterlijf. Haar taak is enkel om twee soorten eitjes te leggen, bevruchte en onbevruchte. Uit de onbevruchte eitjes komen darren en de bevruchte eitjes leveren vrouwelijke larven die grotendeels tot werksters opgroeien. De kleinste en meest talrijke in het bijenvolk is de werkster. Zij legt geen eitjes, maar verzorgt het broed, bouwt, bewaakt en verwerkt nectar. Zij leeft slechts 6 of 7 weken. De dikke mannetjes bijen zijn darren en doen niet zo veel. Zij blijven bij de raten in hoofdzaak om de larven en eitjes op temperatuur te houden. Bijen leveren honing en daar komt de imker aan te pas. Deze neemt de honingraten uit de korf of kast en veegt er de bijen af. Hij zet de honingraten in een honingslinger en door snel te draaien slaat de honing tegen de wand van het vat. De honing moet nog wel gezeefd worden eer ze gegeten kan worden. De lege raten gaan weer terug in de korven zodat weer nieuwe honing gemaakt kan worden. Moerkapelle - Een windstille zomera vond, een heldere maan, een aantal sterke bouwlampen en 70 enthousiaste leden, waren de ingrediënten voor een bijzonder geslaagd nacht-toernooi bij Tennisvereniging Love '70 in Moerka pelle. De eerste in haar geschiedenis. Maar tennissen was niet het enige ver maak dat de vereniging haar leden op 28 augustus te bieden had. Onder het groene lover stond, beschenen door helder maanlicht, de evenementen- kraam met daarop een keur aan heer lijkheden voor een lekkere barbecue maaltijd. Dit en de attributen voor het eenmalige verlichten van de vijf tennis banen, de steigerpijpen, lampen, ka bels, het geluidsarme aggregaat, wer den kosteloos beschikbaar gesteld. Na het uitreiken van de prijzen: tuinfakkels en zaklantaarns, klonken waarderende woorden voor de zes organisatoren. t.k. zwart leren motorjack damesmaat: m 200,- 01727-13195 Wie heeft een driewiel fiets met (julp) motor te koop? 01727-12025 In Waddinxveen werd vorige week in Gouwebad De Sniep de Zwemvierdaagse gehouden. Eén van de activiteiten was een kinderrommelmarkt waar kinderen konden verkopen en kopen Fietspad 97 meet 3,6 kilometer en ligt tussen de Onderweg in Waddinxveen en de Hoogeveenseweg (provinciale weg N455) in Rijnwoude. Op de kruising met de Hoogeveense weg bevindt zich een fietstunnel en bij een kruising van twee watergangen liggen houten brug gen. Uniek is de watertransportleiding met een doorsnede van 1 meter, die de Waterleidingmaatschappij Zuid-Hol land Oost onder het fietspad aanlegde. Ook nieuw aangelegd is de hoofdwater- gang langs de oostdijk. De wens hier voor kwam van aanliggende landbou wers en het waterschap Meer en Wou- de. Fietspad 97 heeft een recreatieve func tie. Omdat fietspad 97 goed aansluit op het nog aan te leggen fietspad 96, zijn in de toekomst rondritten mogelijk tus sen: Waddinxveen, Moerkapelle, Bent huizen, Hazerswoude en Zoetermeer. De aanleg van fietspad 87 kostte f 800.000,de kosten voor fietspad 97 waren f 2.600.000. Moerkapelle-Rijnwoude-Boskoop - De heer T. Jansen, gedeputeerde voor Ver keer en Vervoer van de provincie Zuid- Holland, zal vandaag, 1 september, de provinciale fietspaden 87 en 97 officieel openen. Hij doet dit samen met be stuurders van de gemeenten Zoeter- woude, Rijnwoude, Zevenhuizen-Moer kapelle en Waddinxveen. Fietspad 87 is 2 kilometer lang en loopt langs de toekomstige rijksweg NI 1 tus sen de Ommedijckseweg in Zoeterwou- de en fietspad 85 bij de woonwijk Groe nendijk in Rijnwoude. In het fietspad is een boogvormige betonnen brug die over de Weipoortse Vliet loop. De vorm is nodig omdat de ontwerper rekening heeft moeten houden met de doorvaar- thoogte voor de scheepvaart. Over de Hoogeveense Vaart loopt een gewone brug. Fietspad 87 is bestemd voor het woon-werk-en woon-schoolverkeer (tussen Zoeterwoude en Rijndijk) en het recreatieve verkeer in de zuidelijke Rijnstreek.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 21