Zevenhuizen - Moerkapelle ClOOO-slager kreeg oorkonde Kijken naar het zuiden" Vleermuizen ontdekken Youri Visser terug uit Japan Ingrid Visser Kerkdiensten Activiteiten Agenda Oproep voor leden Ouderenkoor Zevenhuizense exposeert in Krimpen Koffieconcert gitaartrio Capriccio Jeugddienst Koffieavond en cabaret in Swanla Collectanten gevraagd Wandeling koornmolengat Oud papier Moerkapelle Expositie bij kapsalon Verheul om bij te blijven. Hart van Holland/1 september 1993 pagina 7 8,6 was het cijfer voor gemengd gehakt. 8.0 voor algemene bedrijfshygiëne! Wereldwinkel zondag 5 september Huisartsen-weekeinddienst Openingstijden Bibliotheek Werken en Wandelen in het Koornmolengat Youri vertelt Sn St agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen - Ron Nieuwenhuijse, de slager-vakman van de ClOOO-vestiging van Michel Janssen in Zevenhuizen, ontving dezer dagen een oorkonde van TNO, vanwege de uitermate goede kwa liteit van zijn gemengde gehakt. Hoewel elke chef slager z'n best doet om een goede beoordeling van TNO te krijgen en daarom altijd kwaliteit probeert te leveren, is zoiets niet altijd vanzelfspre kend. Ron van C1000 in Zevenhuizen was niet op de hoogte van het feit dat TNO-keurmeesters bij hem in de slage rij waren geweest en gehakt kochten om zowel het vetgehalte te bepalen alsmede een bacteriologisch onder zoek in te stellen. Hij scoorde daarmee een hoog cijfer, namelijk een 8,6, het geen goed was voor een oorkonde, iets wat ca. 1/4 van de chef-slagers van de 250 Cl000 vesti gingen overkomt. Bo vendien ontving hij bij een andere keuring, waarvan hij van tevo ren niet op de hoogte was, maar pas mee ge confronteerd werd, tij dens het bezoek van de keurmeesters van Ci- VO, TNO, een 8.0 voor de algemene bedrijfs hygiëne! Ook dit was goed voor een certifi caat! Volgens Nieuwen- huij-se bestaat de con trole van TNO, waaron der alle Cl000 vestigin gen vallen, (tweemaal per jaar) uit twee on derdelen: een beoorde ling van de totale afde ling op hygiëne, net heid en koeltempera- tuur en die voor vlees- produkten die door de slager zelf vervaardigd worden. Variërend van gehakt, verse worst e.d. Nieuwenhuijse, erg blij met de certifice ring, ziet het als een be kroning op zijn voort durende inzet de kwali teit hoog te houden. Zevenhuizen - De "Wereldwinkel" is in Zevenhuizen-Moerkapelle inmiddels een bekend begrip geworden. Met de expositie "Kijken naar het zuiden" in de Openbare Bibliotheek Zevenhuizen zal de aandacht worden gevestigd op de ontwikkelingslanden die bij deze eerlij ke handel betrokken zijn. De expositie geeft een overzicht van de producen ten, kunst en cultuur uit o.a. Kenia, ivoorkust, Bolivia. Indonesië, de Filip pijnen, Mexico, Chili en Peru. Er zal bijvoorbeeld houtsnijwerk te zien zijn (uit Kenia, de Filippijnen en de Ivoor kust). wandkleden uit Ecuador, Peru en Nepal, muziekinstrumenten uit Bangla desh en India, leerwerk uit Indonesië en sieraden uit o.a. Mexico, peru en Chili. Zevenhuizen- Op vrijdag 3 september wordt door Natuur- en Vogelwacht Rotta een vleermuizenontdekkings- tocht georganiseerd. Startplaats: einde Molenweg Zevenhuizen, op de parkeer plaats nabij de molens.Te bereiken met de auto vanaf Noordeinde, afslag nabij spoorlijn Gouda-Den Haag. Met de fiets op meerdere manieren.Starttijd: 23.00 uur i ijdsduur: 1,5 a 2 uur. Vervoermid del: Fiets (evt.mee brengen met de auto).Bij voorkeur een fiets zonder ver snellingsnaaf. Het geluid hiervan ver oorzaakt storing op de "Batdetector", het apparaat waarmee de vleermuisge luiden worden omgezet in voor ons waarneembare geluiden. Aan het soort geluid is te horen welke vleermuissoort er in de buurt is. Bij goed zijn er mis schien geluiden van meerdere soorten vleermuizen te horen en mogelijk zijn er ook enkele te zien, afhankelijk van de helderheid van de lucht. Bij regen en/of sterke wind gaat de tocht niet door. ,ngen: Marcella Hemkes, 01802- 4SU9 of Aad Deurloo, 01892-14291. evenhuizen - Het Zevenhuizense Ou- renkoor kan meer leden gebruiken. rt ome|]'ee' telt het koor dat op donder- gmiddag in het Hervormd Centrum alc a a' leden, maar er kunnen wijd nog zanglustigen bij. Graag zelfs! P "september is de eerste 'zang' mid- ag in het Hervormd Centrum aan de tpsstraat 156. Elke oudere die graag ingt is welkom. Inl.: mevr. Schurinktel. ihbl of mevr. Kraan tel. 2310. Zccenhu.zen - Keramiste Anneke Nap temu Ve uizen, exposeert van 3 sep- Tm! »tot en met 15 oktober in "De 'uyter in Krimpen a.d. IJssel. De Tuy- s,1® ^vestigd aan de Nachtegaal- Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur en 19.00 uur ds. H (iD/i'ihppk Oud Verlaat 10.00 uur ds. C. Baas Fijnaart Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur ds. J.C. de Moor W'veen Vrijz. herv. 19.00 uur ds. E.H. Cos- see, Rotterdam. Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur drs .J.W. v Estrik 18.30 uur kand. A. Kagchelland Ka- merik Geref.Gem.9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk 4 september dokter W. Vroeginde- weij Beatrixlaan 7 Moerkapelle tel. 01793-1687 5 september: dokter R.P. Renssen Ce derhof 3 Bleiswijk tel. 01892-14085. Zevenhuizen - Op zondag 5 september organiseert De Zeven Muzen een koffie concert. Het gitaartrio "Capriccio" uit Rotterdam vertolkt daarbij bewerkte stukken van oude meesters en eigen tijdse composities. Het trio bestaat vijf jaar en bestaat uit Mark v Sprang, Hat- tem vd Burg en Jaap Polder. Zij zullen o.a. werken van Schubert, Haydn, Vi valdi en De Falla ten gehore brengen. Het koffieconcert vindt plaats in het kerkje van de Vrijz. Herv. Gem., wat door de goede akoestiek en de intieme sfeer borg staat voor veel luisterple- zier. Het concert begint om 12.00 uur. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Een interessante en zeer fraaie ten toonstelling die de achtergrondinfor matie bij de Wereldwinkel-produkten verdiept. De expositie duurt van woensdag 1 sept. t/m zaterdag 2 okt. en is te bezichtigen in de hal van de bibli otheek gedurende de openingstijden. Inl. M. Klumper tel. 01793-2596 en bij R. Peddemors tel. 01802-3497. In de win kelwagen van de Wereldwinkel: iedere zaterdag van 10.00- 14.30 uur is even eens informatie te verkrijgen. maandag 13.30-16.30 uur; 19.00- 21.00 uur; dinsdag 9.30-11.30 uur; woensdag middag 13.00-16.30 uur; donderdaga vond 19.00-21.00 uur; zaterdagmorgen 9.30-11.30 uur. Op zaterdag 4 sept wordt er weer ge werkt in het KMG. 't Werken begint om 9.00 uur. Ingang le hek vanaf het infor matiebord bij de Roerdomp. Een ieder die enkele uren, een dagdeel of een hele dag wil meerwerken is welkom. Einde circa 17.00 uur. De bedoeling is om bramen en opslag van zaailingen te ver wijderen alsmede bomen te snoeien. Dit om overwoekeringen te voorkomen en meer licht op de bodem te krijgen. Alle losse materialen worden afge voerd teneinde het gebied armer aan voedingsstoffen te maken meer licht op de bodem te krijgen, 's Middags is er een rondleiding o.l.v. enkele gidsen. Start bij het informatiebord, om 14.00 uur. Duur wandeling ca. 2 uur. Tijdens de wandeling wordt verteld over de ontstaansgeschiedenis van het gebied alsmede de huidige situatie en het be heer daarvan. VW Kever '75 12.000 km 1e eig. apk gek. t.e.a.b. 01714-13372 t.k. tweedeurs vrieskast wit indesit evt. bezorgen mog. 335,-01714-16398 Zevenhuizen - Op vrijdagavond 10 sep tember a.s. wordt er een koffie-thema- avond in dorpshuis Swanla gehouden, nadat wethouder Brouwer om 20.00 uur de officiële opening van de winkel wagen van de Wereldwinkel verricht heeft. Hoewel de winkelwagen reeds vanaf januari wekelijks gestationeerd is op het dorpsplein moest met deze han deling gewacht worden tot de stich- tings-akte (17 augustus) zou zijn gepas seerd, zo vonden de vrijwilligers van de Wereldwinkel. De heer Abbema geeft op deze avond een uiteenzetting over Max Havelaar keurmerk koffie. Iets bijzonders belooft de cabaretvoor stellingmet "Cafe profundo" te worden, (wordt vervolgd)- Zevenhuizen - Het thema van de jeugd dienst die zondagavond 5 september in de Herv. kerk wordt gehouden is "Mag- het-nu-wel of mag-het-nu niet!". De voorganger is ds. H. Gaasbeek. Muzika le medewerking wordt verleend door "Be Glad" uit Alphen ad Rijn en organist Adr. Verhoef. Aanvang 19.00 uur. Zevenhuizen-Het Protestants Interker kelijk Thuisfront organiseert van 6 t/m 11 sept. de landelijke collecte van de Gezamenlijke Thuisfronten (voorheen PIT) voor blijken van medeleven o.a. bij vertrek en tijdens de kerstdagen. De opbrengst van deze collecte is ook be doeld voor de steun, zorg en opvang via de onafhankelijke geestelijke verzor ging, militaire tehuizen en vormings centra. In de uitzendtijd van SOCU- TERA, zondag 5 sept. om 18.35 uur, Nederland 3, wordt dieper ingegaan op het belang van steun uit de kerken en de samenleving voor de Nederlandse mili tair. Men kan ook giften storten op giro 7211 van de Gezamenlijke Thuisfron ten. Wie wil een uurtje collecteren in Zevenhuizen? Men kan zich aanmelden bij mevrouw A. Colijn, tel. 01802-3215. Zevenhuizen - Het NIVON afd. Waddinx- veen, organiseert zaterdag 4 sept.een wandeling in het Koornmolengat o.l.v. de heer Deurloo van Natuur-en Vogel wacht Rotta. Alle leden, vooral uit Ze venhuizen en Moerkapelle, worden aangespoord deel te nemen. Start 10.30 uur v.a. het informatiebord bij café De Roerdomp. Opgave t/m 2 september tel. 01828-15848. Moerkapelle - 3 en 4 sept. wordt papier ingezameld in de containers naast de kerk van de Geref.Gemeente. Zaterdag is de containerdienst van 9.00-12.00 uur aanwezig. De vierde container is voor karton. Na 12.00 uur kan er geen papier meer worden gebracht. De opbrengst in juli was 12.300 kg oud papier. Moerkapelle - Gerrit de Wit, oiid direc teur Gemeentewerken in Pijnacker, ex poseert in de maand september bij kap salon Verheul Dorpsstraat 33 in Moer kapelle. De Wit is op latere leeftijd gaan schilderen. Hij kreeg o.a. les van Leo Musch en Guus Zuiderwijk, die grote invloed op zijn werk hebben gehad. Hij experimenteert momenteel met acryl en abstracte, rechthoekige vormen. De openingstijden van de expositie zijn gelijk aan die van de kapsalon. Zevenhuizen - Hart van Holland maakte melding van de deelname van de 12- jarige Zevenhuizense Youri Visser aan wereldkampioenschappen honkbal in Japan. Inmiddels is Youri al weer enige weken terug en naar school. Omdat menigeen benieuwd is naar zijn lotgevallen was hij bereid om alsnog een verslagje te schrijven over z'n ver blijf in Japan....Ook zijn 16-jarige zus Ingrid beleefde als geselecteerd volley balspeelster het nodige...Haar volley balteam werd derde tijdens een groot internationaal volleybaltoernooi in Minneapolis. "Op 25 juli ging ik om negen uur van huis af om naar Schiphol te gaan waar ik met Aeroflot naar Japan zou vliegen. Op Schiphol stonden al jongens te wachten toen ik aankwam. We kregen nog een paar t-shirts en een mooie honkbalpet, voordat we gingen in checken. We hadden allemaal hetzelf de aan: blauwe broek, wit teamshirt, een wit jack met "Nederland' in het Japans en petjes met "Holland Japan Tour 1993". Na het emotionele afscheid kregen we nog de kans om inkopen te doen voor de vlucht, dat werd dus een grote snoeppartij in het vliegtuig. We vlogen eerst naar Moskou (vier uur) en van daaruit naar Tokio: ca. 14 uur. Nadat we in Japan aankwamen gingen we met ons eigen gastgezin naar huis. We moesten meteen gaan slapen op een dus matrasje op de vloer. Die men sen hadden geen bedden of stoelen. In dat huis woonden twee verschillen de families (twee verdiepingen). Ik was samen met Jesse in een heel aardig gastgezin terecht gekomen. Er was een jongen van mijn leeftijd en zij hadden en lieve poes. De volgende dag werden we ontvangen door de burgemeester van Funabashi (de plaats waar ik verbleef) en daar hadden we als Nederlands team, een ontmoeting met teams uit België, Ame rika en Japan. Vervolgens trainden we vier uur lang. De dag daarna hadden we de officiële opening van de wereldkam pioenschappen. We speelden ope ningswedstrijden tegen Japan, later te gen Costa Rica en Amerika. Aan het einde van de tweede dag had den we heel wat wedstrijden gespeeld. We vielen weliswaar niet in de prijzen, maar toch hebben we er een medaille aan over gehouden. China werd We reldkampioen en Mexico tweede, 's Avonds was het afsluitingsfeest met vuurwerk en een barbecue. Na afloop van het toernooi verhuisden we van Funabashi naar Ibaraki. We zijn in to taal in vijf verschillende gastgezinnen geweest. In de volgende dagen gingen we veel wedstrijden spelen tegen Ja panse honkbalteams. In totaal tien wedstrijden en maar één verloren we. Ik heb alle wedstrijden gespeeld als eerste honkman en/of werper. De laatste dagen hadden we over voor 'sightseeing'. We hebben veel gezien van het oude Japan, zeker in Nikko met al die oude tempels. Je moest je schoe nen uitdoen voordat je binnen ging. Tokio is heel druk en bijna net zo als alle andere grote steden. Buiten Tokio was het rustiger. Ik heb het heel erg naar m'n zin gehad en ik zou nog wel eens naar Japan wil len", aldus Youri. 13 juli was het zover: op naar Schiphol. (Daarvoor had Ingrid deelgenomen als speelster van Jong Oranje, aan de we reldkampioenschappen jeugdvolley- bal in het zuiden van het land (omge ving Venlo) de zgn. Olympiade). We zouden verzamelen bij United Airli nes. Ik was de eerste die er was en keek een beetje zenuwachtig rond. Ik had de meisjes die over een paar minuten zou den binnenstromen, namelijk nooit eerder ontmoet. Omdat ik met het team van jeugd Oranje trainde was ik niet in staat geweest met deze meisjes te trai nen. Herkenbaar waren we in ieder ge val met onze rood-wit-blauwe trai ningsjacks wij vijf Nederlandse meis jes. Ook waren er twee Belgische meis jes en een trainer. Helaas moest één Belgisch meisje achterblijven omdat ze bij de paspoortencontrole geen pas poort, maar een identiteitskaart bij zich had. Gelukkig kon ze de volgende dag toch reizen. In het vliegtuig verliep alles prima. We moesten twee keer overstappen (in Washington en Chica go) en toen door naar Minneapolis. Mijn eerste indruk van deze stad was dat de straten schoon, groot en breed waren, daarnaast was ik geïmponeerd door die hoge wolkenkrabbers. De fa milie waarin ik samen met een ander meisjes (Jikke uit Friesland) terecht kwam, bestond uit vader, moeder, zoon van 16 en dochter van 17 en ze waren heel gastvrij. We hadden na de kennismaking, souve nirs uitgewisseld, gewandeld, de omge ving bekeken en we zijn toen vrijwel gelijk gaan liggen. De volgende dag moesten we trainen en dat ging twee weken lang zo door. Ons grote doel was the USA Cup. Er namen ca. 20 teams aan het internatio nale toernooi mee, alhoewel de meeste toch Amerikanen waren, slechts één Italiaans team. Voor het toernooi moes ten we drie dagen lang negen uur per dag samen trainen met de Italianen. Die waren echt goed. Zij werden tenslotte eerste en wij hiel den er een bronzen plak aan over. Heel mooimijn eerste medaille op volleybalgebied. Na afloop hadden ze een all-star team samengesteld van de beste speelsters tijdens het toernooi. Ik zat er ook bij en vond het leuk om mee te kunnen spelen met de Italianen en Amerikanen. We ruilden dan ook shirts. Zij gaven twee shirts voor één! De laatste twee weken hadden we wat meer vrije tijd. Twee uur per dag trai nen en dan lekker vrij. We bezochten musea., grote winkelcentra, pretpar ken en zwembaden. We maakten een reis naar Duluth aan Lake Superior. Voor het eerst van m'n leven beleefde ik de sensatie van waterskiën. Deze vier weken waren zo voorbij, iedereen moest boven op de koffer zitten om deze dicht te krijgen en hopen dat de koffers niet te zwaar wogen... En toen waren we weer terug in Holland.... en nu ga ik weer naar school...." Zevenhuizen: Augustus: Stuurgroep Ontw.Samenwerking Muntjesactie t.b.v. Ineder Bolivia. Buitenlandse munten kunnen van 23 aug. tot 10 september ingeleverd worden bij de basisscholen in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. Zondag 5 september: koffieconcert Zeven Muzen 12.00 uur gitaartrio Vrijz.herv.kerk Capriccio. Vrijdag 10 september Dorpshuis Swanla 20.00 uur Wereldwinkel thema-avond 'Max Havelaar-koffie' m. voorn.cabaretvoorstell. Zaterdag 18 september dorpshuis Swanla 14.00 uur Zeven Muzen kindertheater Hollen of Stilstaan kinderen v.a. 4 jaar. Zondag 26 september Ontmoeting over drempels heen: 17.00 uur in Geref.kerk Zevenhuizen, overdekinking door Sipke v.d. Land. 30 sept. 1 oktober Kinderkleding en speelgoedbeurs Zaterdag2 oktober20.00 uur dorpshuis Swanla Kleine Trompetter uitwisselings concert i.s.m. Kunst en Vriendschap Geref.kerk 20.00 uur Zeven Muzen Orgelconcert Bas de Vroome (orq.Oude kerk Delft) Zaterdag 9 oktober dorpshuis Swanla: 25-jarig bestaan Zanglust m.m.v. Marco Bakker en het Rotterdams Dockyard mannenkoor 12 oktober oud-papieractie De Eendragt Vrijdag 12 november 20.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen Muziekavond voor volwassenen 15 januari winterconcert Kleine Trompetter dorpshuis Swanla Zaterdag 19 februari 1994 20.15 uur dorpshuis Swanla: toneelgroep Spektakel met een Griekse tragedie. Zaterdag 28 mei Hobbyshow dorpshuis Swanla Zeven Muzen ANBOv.a. 6 september: iedere maandag 14.00 uur Soosmiddag in De Zevenster; woensdag 22 september, 27 oktober en 22 december 14.00 uur soosmiddag Zevenster; woensdag 8 september, 13 oktober 10 november en 8 december 14.00 uur soosmiddag in Hervormd Centrum. Woensdag 15 december Kerstviering in dorpshuis Swanla. Oud Verlaat Zaterdag 18 september: Loop van Oud Verlaat 16.00 uur. MoerkapelleGeen opgave

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7