Even voorstellen Opening twee fietspaden Onkruid Dorpsvernieuwing Open Monumentendag Programma Plattelandsvrouwen Katholieke Vrouwenvereniging té lilt Kerkdiensten IVN Natuurwandeling Gouwebos Natuurwandeling Lage Bergse Bos Inleveren pakketten voor Polen Hart van Holland/8 september 1993 pagina 11 BH ft ft! Nieuw gemeenteraadslid voor de WD: mevrouw G. Geenjaar-Cové 12 jaar actief voor de WD Agenda HKB 11—K I X^^NUMENITFhPl Diversen zondag 12 september Belangrijke telefoonnummers: i Rijnwoude - "Je moet politieke impact van de gemeenteraad niet overdrijven. Natuurlijk mag je het uit een visie of filosofie doen die politiek getint is, want je besluit vanuit een overtui ging, maar als politiek de boventoon gaat voeren ben je niet goed bezig", zegt Gerda Geenjaar- Cové. Zij wordt in de gemeenteraad van september als lid van de gemeenteraad van Rijnwoude beëdigd voor de WD. Mevrouw Geenjaar neemt de plaats in van de heer J.J. Steinhart, die vanwege zijn werksituatie, tijdelijk niet in staat is om het raadslidmaat schap uit te oefenen. De WD is nu dus in de gemeenteraad geheel vertegenwoordigd door vrouwen. (Wethouder me vrouw Van Vorenkamp en mevrouw Van Craaikamp raadslid red.) Voor de ingewijden is Gerda Geenjaar geen onbekende: im mers ze maakte als lid van de WD, bijna vijf jaar deel uit van de gemeenteraad van de voormalige gemeente Hazerswou- de. In die periode is ze intensief bij alle herindelingsproble- matiek betrokken geweest. Bij het samenstellen van de gros lijst, waarin vertegenwoordigers uit alle kernen moesten komen, kwam ze op de vierde plaats. Als de WD drie jaar geleden meer stemmen had gekregen zou ze reeds deel hebben uitgemaakt van de gemeenteraad van Rijnwoude. "In feite ben ik nu 'interim' hoor", verzekert ze lachend. "We verwachten dat Steinhart gewoon weer terug komt". Op de vraag hoe ze in de politiek is beland zegt Gerda Geenjaar, dat ze er letterlijk 'in gerold' is en ze belang stelling toonde voor met name de WD. Toen ze ca 12 jaar geleden ge vraagd werd voor de functie van se cretaris heeft ze geen 'nee' gezegd. "Ik ben van huis uit Gereformeerd opgevoed en dan was het min of meer vanzelfsprekend dat je AR stemde. Dat heb ik éénmaal gedaan, daarna was het WD, omdat ik bewust over de politiek ging nadenken. Dat resul teerde in de ontdekking dat politiek en kerk gescheiden horen te zijn. Mijn mening is dat je best met een christe lijke overtuiging in het leven kunt staan zonder op een christelijke par tij te stemmen. In de WD kan ik me volledig vinden omdat deze partij al les zakelijk benaderd: weinig inmen ging van de overheid en stimulering van de eigen verantwoordelijkheid. De mensen duwen en zonodig opvan gen. Niet voor hen uitlopen en aan hen trekken of alles op een presen teerblaadje aan bieden. Mensen zijn teveel gewend dat de overheid alles doet, maar dat kan niet. ledereen wil graag minder belasting betalen maar daarvoor geen daden stellen. We moe ten gezamenlijk de nu beschikbare mid delen verdelen". Hoe ze haar raadsperiode ziet? "Best wel spannend, maar ook leuk. We zijn nu met drie vrouwen in de fractie. Van vrouwen wordt gezegd dat ze wel gedetailleerd op zaken ingaan, maar daar tegenover zijn ze ook slagvaardig en kunnen snel iets oppakken of rege len. Met name gehuwde vrouwen in de politiek die naast hun gezin geen baan hebben, zijn meer in de gelegenheid om zich in details te verdiepen. Voor mij is een raadslidmaatschap goed combi neerbaar met m'n gezin (twee kinderen red.)ook al werk ik twee dagen op een notariskantoor in Leiden. Het raadslidmaatschap en daarmee samenhangend de commissievergade ringen (MIVO en ROVE) zal best veel tijd vergen, maar ik hoef me gelukkig niet in te werken, omdat ik steeds aan de zijlijn erbij betrokken was". En inhoudelijk? "Je moet alert zijn. In een discussie moet je een compromis zoeken en daarbij niet bang zijn voor de con frontatie. Je zit in een gemeenteraad tenslotte met mensen met verschil lende opvattingen ieder vanuit zijn of haar politieke overtuiging. Je kunt met elkaar communiceren zonder het doel uit het oog te verliezen en de situatie niet uitspelen. Het is zo jammer dat er in een ge meenteraadsvergadering soms niet op basis van argumenten besloten wordt, maar vanwege politieke aspi raties, dus 'levert het stemmen op?' Je moet ook op een gegeven moment kunnen bekennen dat je standpunt niet juist is geweest, nadat je andere argumenten hebt gehoord die beter zijn. Je moet durven 'overstag' gaan en niet op je strepen blijven staan. Dat vereist moed". Rijnwoude/Boskoop/Waddinxveen De officiële opening van het fietspad 97 verliep vorige week niet volgens sche ma. Hoewel gepland rond kwart voor vijf vond de officiële opening ervan, ruim een half uur eerder plaats. Dat had te maken met de verkorting van de route van de paardentram, waarmee het gezelschap genodigden vanaf de Bent in Hazerswoude werd vervoerd. Een uur eerder was door de heer T. Jansen, gedeputeerde voor Verkeer en Vervoer van de provincie Zuid-Hol land, vorige week woensdagmiddag 1 september, het provinciale fietspad 87, gelegen op Zoeterwoude's grondge bied, geopend. Bij de openingshandeling van fietspad 97, nabij de fietstunnel, werd de heer Jansen geassisteerd door een omwo nende. In hotel Neuf werden aanslui tend toespraken gehouden. Sprekers waren o.a. de wethouder van Zoeterwoude, wethouder Neele van Waddinxveen en wethouder V.d. Werf van Rijnwoude. Fietspad 97 meet 3,6 kilometer en ligt tussen de Onderweg in Waddinxveen en de Hoogeveenseweg (provinciale weg N 455) in Rijnwoude. Op de krui sing met de Hoogeveense weg bevindt zich een fietstunnel en bij een kruising van twee watergangen liggen houten bruggen. Uniek is de watertransportlei ding met een doorsnede van 1 meter, die de Waterleidingsmaatschappij Zuid-Holland Oost onder het fietspad aanlegde, ook nieuw aangelegd is de hoofdwatergang langs de Oostdijk. De wens hiervoor kwam van aanliggende landbouwers en het waterschap Meer en Woude. Fietspad 97 heeft een recreatieve func tie. Omdat fietspad 97 goed aansluit op het nog aan te leggen fietspad 96, zijn in de toekomst rondritten mogelijk tus sen Waddinxveen, Moerkapelle, Bent huizen, Hazerswoude en Zoetermeer. De aanlegkosten van fietspad 87 kostte 800.000 gulden; de kosten voor fietspad 97 waren f 2.600.000, 't zijn sterke benen die de weelde kunnen dragen, hè Alie, sterkte, groetjes van ons! Golf bj 80 apk 3-94 radio cassette geen roest 1150,- 01828-17263 t.k. electrische voetpedaal voor 'n singer naaimachine te bevragen 01727-14161 t.k. 2 nieuwe palingfuiken eenwiekers 01727-15729 t.k. Kneeltje sweaters mt. 110 10,-; d. blauwe overgooier mt. 128 17,50 01727-18913 t.k. Tomos damesbrommer 350,- 01727-16548 Ingezonden- De politicus keek me meelijdend aan. Hij vond mij maar een droevige dorpsbewoner, en óók niet politiek geschoeid. Dat ik mij nou zo druk maakte over de wildgroei in ons dorp. Trottoirs en middenweg lopen qua groei van onkruid gelijk met de grasgazons. Bij nat weer glijdt menigeen onderuit. Toch schijnt er een oplossing voor te zijn. De ge meente heeft een speciale machine aangeschaft, die het overtollige on kruid op middenweg of stoep schoon kan krassen. Wordt dat ding wel ge bruikt? Natuurlijk moeten wij aan ons aller milieu denken en dat er niet gespoten mag worden sta ik volledig achter, doch de verwaarlozing gaat te ver. Kuieren in de Dorpsstraat langs de aldaar gelegen winkels is helemaal uit de boze. Veel opstakels zoals opstaande tegels, de weg vol kuilen en hobbels. Bij regenval heeft menigeen te maken met een onvrij willig bad bij het passeren van auto's. Indien men het totaal aantal bewo ners van het bejaardenhuis het dorp in zou sturen, zou zeker 50% in het ziekenhuis belanden met botbreu ken, verstuikingen of andere euvels Sinds de eenwording Rijnwoude is Hazerswoude dorp er niet op vooruit gegaan. De bewoners spreken van een verloedering. Gazons worden ge maaid, doch men laat hopen grasslier ten achter op trottoir en middenweg Natuurlijk moeten wij pal staan ten opzichte van het milieu, maar deze verwaarlozing is te gek. Uiteraard ver andert alles in de wereld en óók in ons dorp. Men noemt dat evolutie en men spreekt van "mass extinction". De waarde van aarde en mens wordt met voeten getreden. Ik ben óók niet we tenschappelijk, doch ik constateer "Ik zie wat ik zie". De homo sapiens schopt de evolutie met één "loei" vooruit, maar het doet mij denken aan een voetballer die in eigen doel schiet. Wij mogen wel aan deze gemeente vra gen met ons afgestane gemeenschaps geld, een schoon en goed geplaveid dorp ervan te houden. WOOD p.s. Na het schrijven van dit stukje heb ik vernomen dat in Hazerswoude is begonnen met het verwijderen van groen uit stoepen en middenweg. Rijnwoude - In Hazerswoude is de dorpsvernieuwing in volle gang. De eer ste woningen op het voormalige terrein van Voets worden reeds bewoond. Zo als bekend is Voets verplaatst naar het International Trade Centre, net als het grondoverslagbedrijf Kooter, op welke plaats eveneens woningbouw gereali seerd wordt. En de gemeente Rijnwoude gaat door met het uitvoeren van de plannen, die reeds door de voormalige gemeente raad van Hazerswoude, gemaakt zijn. Inmiddels is overeenstemming bereikt over de verkoop van enkele opstallen c.q. bedrijven, zoals de lokaties Van Vliet: veehouderij en Binnendijk voor heen bloemkweker. Ook is overeen stemming bereikt met de eigenaar van het agrarische bedrijf Van der Werf, de stratenmakerij Vonk en o.a. Van der Werf (particulier). Wethouder P.A.Th, van der Werf: "De lokaties liggen tegenover elkaar tussen de Korenmolenlaan en de Gemeneweg. In september behandelt de gemeente raad van Rijnwoude voorstellen voor de aankoop van de desbetreffende gronden c.q. panden en opstallen. Als de plannen doorgaan heeft de kern Hazerswoude-Dorp, in het kader van de dorpsvernieuwing, 100 woningen in aanbouw". Benthuizen - Monumentendag 1993 staat in Benthuizen in het teken van het Oranjehuis. Ter gelegenheid hiervan wordt achter de Hervormde kerk, in verenigingsgebouw De Bron een ten toonstelling gehouden door de Histori sche kring Benthuizen. Leden van deze stichting, bestuur en anderen, brach ten weer vele foto's, boeken, tijdschrif ten, munten, speldjes en andere voor werpen bijeen. Deze spullen worden uitgestald en zijn te bekijken. Openingstijden: donderdag 9 septem ber: 19.00-21.30uur; vrijdag lOseptem- ber: 14.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur; zaterdag (Monumentendag): 10.00 - 17.00 uur. De koninginnen Wilhelmina en Juliana zijn zo origineel mogelijk nagemaakt in de vorm van poppen. "Wist u, dat Wil helmina omstreeks 1910 met de hof- auto verzakt is in de Hoogeveen?" en het bezoek van Juliana in ze zomer van 1965 zijn de Benthuizenaren vast nog niet vergeten; een serie foto's getuigt er van. Kortgeleden heeft de Historische Kring een volledige oranjehuiskalender ge kregen van mevrouw N. Spijker-Merbis: ook te zien! -Een bezoek aan het Oranjemuseum in Baarn, gecombineerd met het Kerke- pad naar Amersfoort op 2 oktober a.s.; -Een langer durende tentoonstelling in de toekomstige Oudheidskamer (het molenhuisje) Thema: "Koninginneda gen en Bevrijdingsfeesten in Benthui zen". -Een lezing over de Oranjetelgen op de ledenvergadering in 1994. 11 SEPTEMBER 1993 Rijnwoude - Het IVN Alphen ad Rijn e.o. organiseert een natuurwandeling door het Gouwe Bos tussen Boskoop en Waddinxveen op zondag 19 september. Enkele natuurgidsen van het IVN zullen de wandelaars begeleiden en vertellen over de ontwikkeling van dit parkach tige landschap. Vanzelfsprekend ko men ook de bomen, struiken, vogels en niet te vergeten de paddestoelen aan bod. Aanvang 14.00 uur. De startplaats is bij het begin van het fietspad richting Gouwe Bos aan de Linnaeusweg te Bos koop. Deelname is gratis. Men wordt geadviseerd een verrekijker mee te ne- men.lnl. 01714-12595. Hendrik Jan Janneke het was leuk om jullie bruidsjonker te zijn - bedankt! Vermist: zwarte kater rafel oor géén bandje 01828-15807 h.h. hulpgevr. 1x p.week 01793-1189 Bergschenhoek - Natuur- en Vogel wacht "Rotta" organiseert op zaterdag 11 september a.s. een natuurwandeling in het Lage Bergse Bos. Startplaats: Par keerterrein langs Bergse Bosdreef. Be reikbaar vanaf Molenlaan (Hillegers- berg) rijdend (lopend) in de richting Terbregge, net voorbij het benzinesta tion linksaf, na ca. 200 meter ligt dan links het parkeerterrein. Starttijd 14.00 uur. Tijdsduur ca 2 uur. Op het parkeerterrein zijn gidsen aan wezig die de rondleiding verzorgen. Benthuizen- Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan ge schieden bij: fam Kruger, Pr. Claus straat 12 te Benthuizen op vrijdag 17 september van 17.00-20.00 uur Inlich tingen: tel. 079-313237 De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een ste vig touw eromheen. De adressen van geadresseerde èn afzender dienen dui delijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen óók brieven, tijdschriften e.d. bevatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn 7.50 per pakket plus 2.50 per kilo. Benthuizen - Het programma voor het nieuwe seizoen van de afdeling Bent huizen van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, ziet er alsvolgt uit: Op 15 september komt de sprookjes vertelster; Op 13 oktober staan Noord Noorwegen en Lapland op het pro gramma; Op 17 november komt de Nierstichting; Op 15 december is de Kerstavond; Op 19 januari is het 'leden voor leden'; op 16 februari jaarvergade ring en Bingo; 16 maart is de Paasknut- selavond; 20 april Liselore Gerritsen vertelt; 25 mei staat in het teken van het Verre Oosten. Alle avonden worden in gebouw De Hoeksteen gehouden, aanvang 20.00 uur. Op alle avonden (behalve kersta vond) zijn introducees welkom, tegen betaling van zeven gulden. Het cursusaanbod van de Plattelands vrouwen bevat o.a. 'herhalingsles zelf verdediging'; e.a. In november wordt een excursie naar AVRO's service salon gehouden. In mei 1994 wordt een rondvaart in Boskoop georganiseerd. In november is een paragnoste uitgeno digd voor een koffieochtend en in fe bruari komt een verpleegkundige op een ambulance zijn verhaal houden. Hazerswoude-Dorp/Rijnwoude - Op dinsdag 14 september a.s. start de katholieke vrouwenvereniging van Ha zerswoude-Dorp het winterseizoen met een H. Mis in de Parochiekerk: aan vang 19.30 uur. Om 20.15 uur start in het Dorpshuis de eerste avond waarop de dames de ex centrieke mevrouw Kiss Riemvis ont moeten. Zij is bekend van het t.v.-pro- gramma 'De Stoel'. Deze dame verzorgt met enkele familie leden, een bijzonder modeshow. Ge showd worden mantels en capes die door mevrouw Riemvis beschilderd zijn met sprookjesachtige taferelen. Ook toont zij met kristallen kralen be werkte hoedjes en mutsen, maskers, een pop en tekeningen. Ze vertelt over de technieken en over de aanleiding tot deze hobby tien jaar geleden. Het belooft een boeiende avond te wor den. Introducees zijn hartelijk welkom tegen betaling van 5,- per persoon. Vanessa 14 september 18 jaar van harte; wie belt haar? 01828-10819 Jammer voor het hele zootje, Trees stapt 17 sept. in het huwelijks-bootje! Hoera, 12 sept. Margo 6 jaar! groetjes van papa, mama en roosmarie Barbara en leen gefeliciteerd de 10e met jullie 30 jarig huwelijk zus en zwager Benthuizen Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. v Eijk (40 jr pred.) en 18.00 uur ds. J.H. Lammers Herv/Geref.De Hoeksteen 10.00 uur ds. D. van Arkel Geref.Gemeente 9.30 en 18.00 uur leesdienst (14 september kerk 19.30 uur de heer F. Mulder) Hazerswoude-Dorp Herv. kerk9.30uuren 18.30uurds. J.B. Alblas Geref.kerk9.30uurds. A.C. Poley 17.00 uur ds. J.H. Langelaar Boskoop R.K. zaterdag 19.00 uur Gezinsviering zondag 12 sept. 10.30 uur H. Mis Hazerswoude-Rijndijk Herv. kerk 10.00 uur ds. J.A. Tielkeme- ijer 19.00 uur: gemeensch. dienst in Geref.kerk ds. J.A. Tielkemeijer. Huisartsendienst Benthuizen-Boskoop 11 en 12 september dokters J. en T. Buiter Dorpsstraat 20 Benthuizen tel. 079-313737. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur. tel. 01728-9322.; Divisie ouder-en kindzorg;, spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01715-1463; Openingstijden uitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur.: Hazerswoude- dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 - 19.30 uur.: Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00- 13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 8.30-9.30 uur. tel. 01714-15051/13782. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maatschappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur: Ha ze rs woudedorp: tel. 01728- 8146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020. elke woensdagmiddag 15.00-16.00 uur; SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambulance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 Stichting Open Bejaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen Mevr. G. Drost 01714-13253 (Rijndijk); Tafeltje-dek-je: Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarmering voor ouderen Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je: Mevr. M. Verhage 01728-9569 (Dorp) b.g.g. 01728- 9531

Hart van Holland | 1993 | | pagina 11