Waddinxveen - Boskoop Na 30 jaar werd hobby beloond Kom op de koffie bij Jos van Manen-Pieters ten Boskoop NCVB Waddinxveen Openingsavond OJC De Tunnel Spijkers met koppen bij de Gouwe Vis De Paddestoel Hondenshow met kampioenschap Kerkdiensten Kerkdiensten De vogels zijn gevlogen Sterrenplan KNZB Winterkinder- kledingbeurs Fietstocht Woord en Daad Hart van Holland/8 september 1993 pagina 13 Kenningsmaking gratis op 11-9 17.00 -17.45 uur; zwembad De Sniep Waddinxveen -12 september Boskoop -12 september De heer V.d. Meijde van de Henegou- werweg 62 in Waddinxveen, zoekt z'n weggevlogen vogels. Wie heeft de mooie gekleurde vogels- met kromme snavel- gevonden? Contact opnemen met tel. 01828-14292 s.v.p. Waddinxveen - Zwem-en Poloclub De Gouwe gaat in het nieuwe seizoen van start met het succesvolle KNZB Ster renplan voor de jeugd van 5-12 jaar. Zwemlustigen die willen presteren kun nen zich bekwamen in wedstrijd- zweemmen, waterpolo, kunstzemmen en schoonspringen. Inl. 01828-16538. Waddinxveen - Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar een winterkleding- beurs georganiseerd door de Stichting Wijkwerk "De Zuidpias". Deze wordt gehouden op 20 en 21 september. Kin derkleding (in goede staat: heel en schoon) kan worden ingeleverd in de maten 86 t/m maat 176 op 20 sept, van 19.00-21.00 uur en op 21 sept, van 9.00- 10.30 uur. Op dinsdag 21 sept. wordt van 13.30-16.30 uur de kleding te koop aangeboden. De niet verkochte kleding kan men ophalen op woensdag 22 sept. tussen 10.00-11.00 uur. Tevens zal dan de uitbetaling plaatsvinden. De niet- opgehaalde kleding gaat naar een goed doel. De niet-opgehaalde kleding van de Zomerkledingsbeurs is via de Stich ting Vervolgd Christendom op een goe de bestemming terechtgekomen. Niet opgehaalde kleding of niet opgehaald geld, vervallen aan de beurs. Inl. tel. voorafgaand aan de beurs 17889, 13206. Tijdens de beurs 11324.10% van de verkoopopbrengst wordt door de Stichting Wijkwerk De Zuidpias inge houden voor een goed doel. De op brengst van deze beurs is bestemd voor het Foster Parents Plan. Herv.kerk Immanuel 9.30 uur ds. A.a. v. Houwelingen 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers sow dienst Ontmoe- tingskerk Geref.Vrijgem. Kruiskerk 9.30 en 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn Boskoop- In het kader van het jaar van de ouderen wordt in de bibliotheek aan de Babsloot in Boskoop op donderdag morgen 16 september een koffie-och- tend met Jos van Manen-Pieters geor ganiseerd. Aanvankelijk was gekozen voor die avond, maar op veler verzoek zal de bekende auteur nu op donderdagmor gen naar de bibliotheek komen. Kaar ten a f 10,inclusief een kopje koffie, zijn in de bibliotheek verkrijgbaar. Jos van Manen-Pieters vooral bekend door haar boek De Tuinfluitertrilogie, heeft daarnaast nog ruim 30 andere boeken geschreven. In de bibliotheek staat zij op de Top-10 van veel- gelezen auteurs. Haar boeken kenmerken zich door een positieve levenshouding in een christelijke sfeer. Jos van Manen- Pieters behandelt regelmatig heden daagse problemen waarvoor zij veel research doet. Over haar werk en haar leven zal zij vóór de pauze vertellen. Na de pauze zal ze vragen van publiek be antwoorden. Deze sympathieke schrijf ster zal zeker een boeiend verhaal te vertellen hebben wat haar lezers niet mogen missen. Kaarten bij de bibliotheek verkrijgbaar. i.i i Diefstallen: Van een op de Snijdelwij- klaan geparkeerde pers. auto werd een ruit ingeslagen waarbij de dader zich zelf verwonde. Er is niet ontvreemd. Op het Reijerskoop werd er na inbraak in een bedrijf elders in de straat een auto gestolen. De daders, 2 inwoners van Den Haag van 23 en 17, werden de zelfde nacht in den Haag aangehouden. Twee andere pogingen tot diefstal van auto's op het Reijerskoop vallen moge lijk aan de zelfde daders toe te rekenen. In de Dr. Hamburgerlaan verdween een tuintafel. De eigenaar van een gepar keerde auto in de waterlelie liep veel schade op door de inbraak methode van de dief. De eigenaar trof zijn auto aan met een kromgebogen portier. Uit de auto verdween een tas en wat kle ding. Meerdere eigenaren van auto's waren deze week het slachtoffer. Het betreft hier geen golf van inbraken in 1 nacht maar zaken die over de hele week verspreid zijn. In de Puttelaan werd een radio/cd speler uit een auto gestolen en in de Dr. hamburgerlaan stal men diver se papieren uit een auto. In de Putte laan werd een portierruit ingeslagen en gereedschap uit de kofferbak gestolen. En ook in de S. van Nesplantsoen is er in een auto ingebroken. Vrijdagavond is er ingebroken in een woning aan het Noordeinde. I.v.m. de afwezigheid van de bewoners is nog niet bekend wat er vermist wordt. Vanaf de Zuidkade is er een ééassige aanhangwagen verdwe nen. Het betreft een aluminium op bouw grijs, rood, met aan de voorzijde een hekwerk van ca. 150cm hoog. Fietsen: Een groene Batavus dames fiets verdween vanaf het Ns station. Ook 2 sloten bleken in dit geval niet voeldoende om een diefstal te voorko men. Vanuit een tuin aan de Kievitstr. werd een Atb fiets gestolen. Later in de week kwam de fiets bij werkzaamheden in de vijver aan het Zwanenwater letter lijk boven water. Op het Raadhuisplein verdween een blauwe damesfiets. Ge vonden deze week een blauwe racefiets een groene damesfiets Verkeer In het St. Janshof is door een onbekend gebleven bestuurder een lantaarnpaal aangereden. Op de Voor kade reed iemand door nadat hij scha de had veroorzaakt aan de spiegel van een andere personenauto. Een getuige noteerde echter het kenteken zodat de dader achterhaald kan worden. Ernstige aanrijding: Een 7 jarig meisje uit Boskoop raakte op woensdag 1 sept. zeer ernstig gewond bij een aanrijding op de Zijde. Het meisje stak ter hoogte van het Raadhuisplein, op weg naar de kermis, de Zijde over. Zij liep tussen de rij auto's door die stil stond i.v.m. de geopende hefbrug en liep direct verder de andere rijbaan op. Hier werd zij aangereden door een personenauto, bestuurd door een 27 jarige inwonner uit Boskoop. Het meisje ligt thans op de IC afdeling van het Dijkzicht zieken huis. Rijdend op het bruggetje vanaf de Zij de de Parklaan op hielt een 46 jarige bestuurster zoveel rechts dat ze tegen de brugleuning aan reed. In de nacht van zaterdag op zondag verloor een 23 jarige bestuurder uit Polen vermoedelijk door alcohol ge bruik de acht over het stuur. Zijn auto kwam halfhangend boven de sloot aan het Rijneveld tot stilstand. Na aan ademanalyse bleek de man in derdaad meer alcohol gedronken te hebben dan toegestaan. In overleg met de officier van justitie heeft de man direct een boete van F1250,- gekregen. Vernielingen: Ook deze week is er aan gifte gedaan van div. vernielingen bij de school in de Kievitstraat. In de nacht van donderdag op vrijdag constateer de de politie surveilance enige vernie lingen op de Zijde. Al zoekend kwamen zij even later een groepje jeugd tegen met een verkeersbord en paal onder de arm. Een 20 jarige inwoner van Bos koop kon direct worden aangehouden. De namen van zijn kornuiten zijn be kend zodat zij een proces-verbaal en een rekening voor herstel tegemoet kunnen zien. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn zeker vier personenau to's op de Zijde flink beschadigd. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. Op de Voorofscheweg trof een van de ker- mis-exploitanten zijn auto aan met 2 aanzienlijke deuken. In de nacht van zaterdag op zondag hebben onbeken den wederom ergerlijke vernielingen aangericht. Van een peuterschool aan het Klaverblad werden enige ruiten vernield en een putdeksel werd van de put afgehaald. De meeste schoolplei nen zijn openbare speelgelegenheid voor de jeugd zodat dergelijk stomp zinnig vandalisme kan op deze manier uitlopen tot ernstig letsel. Waddinxveen - De afd. Waddinxveen van de nederlandse Christenvrouwen bond (NCVB) begint op woensdag 15 september het nieuwe seizoen met "Verstegen specerijen" uit Rotterdam, er wordt uitleg gegeven over de groei en bloei van specerijen d.m.v. video beelden. Ook is er gelegenheid om te proeven. De avond begint om 19.45 uur in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. In dit seizoen zal ook het 45-jarig be staan worden gevierd, namelijk op dinsdag 22 februari 1994. Het NCVB- programma vermeldt de volgende acti viteiten. Woensdag 13 oktober: i.v.m. vluchtelingenweek: "Vrouwen op de vlucht": Woensdag 17 november wor den kerstkaarten gemaakt. Op woens dag 22 december wordt de kerstavond gehouden: Deze wordt verzorgd door de heer H. Geel; woensdag 19 januari spreekt de heer H. Takken uit Amers foort met "Moslims in Nederland". Dinsdag 22 februari: jaarvergadering 45-jarig bestaan; Cabaretgroep in Sou- burgh. Woensdag 16 maart komt me vrouw V.d. Meer uit Monster van de Nederlandse Brandwonden stichting. Woensdag 20 april spreekt prof. Van Beek uit Valkenburg over de bloemen en planten uit de bijbel. Woensdag 18 mei is ds. H. de Graaff uit Scheveningen te gast die spreekt over 'donorcodicil'. Waddinxveen- De eerste avond van het seizoen 93-94 van siervisvereniging De Gouwe Vis zal gevuld worden met een lezing van de heer Koning. Het betreft een instructieve lezing met kleu rendia's. Het doel van verreweg de meeste aquarianen is de trotse bezitter te zijn van een mooie goed beplante bak, zonder dat het op een moestuin, een ondergelopen plantsoen, of een pas aangelegd vliegveld lijkt. Maar dit doel is niet zonder moeite van kennis van zaken te bereiken. Na een wat merk waardige inleiding worden enkele grondslagen van de aquaristiek behan deld, die men moet kennen wil men resultaat boeken. Dan wordt de inrich ting van de bak besproken. Duidelijke voorbeelden van voortreffelijke mis sers geven aan hoe het niet moet. Even duidelijke dia's van topbakken -met details- tonen hoe het kan! Tijdens de lezing is er ruimte voor het stellen van vragen en ...het verhaal eindigt even merkwaardig als het begonnen is... In- troducees zijn welkom, op maandag 13 september a.s., om 20.00 uur, in het clubgebouw van de speeltuinverenin- ging "Oranjewijk", J.W. Frisoweg te Waddinxveen. Waddinxveen - Wijk-en Speeltuinver eniging De Paddestoel te Waddinxveen organiseert weer tal van activiteiten. Op woensdag is er wekelijks een jeug- dinstuif van 13.30 tot 15.00 uur. Verder staan er allerhande activiteiten op het programma. Inlichtingen bij D. Ange- nent of bij de Speeltuinvereniging aan de Lijsterbesstraat te Waddinxveen. 9 sept. zijn papa en mama 4 jaar getrouwd van harte van jullie lieve zoon Niels Stefan wordt 13 sept. 2 jaar h.g. kusjes van pappa, mamma en remon Waddinxveen- Hondenvereniging Wad dinxveen organiseert zaterdag 11 sep tember een grote hondenshow. Ter af sluitingvan de evenementen betreffen de het 10-jarig bestaan van de vereni ging worden er op 11 september de navolgende demonstraties gegeven op net HSVW terrein aan de Middelburgse- weg 6 te Waddinxveen. 12.00 uur Een uitgebreide demonstratie van de pup- Py-training. 12.30 uur Door het HSVW team een praktijk gedeelte van de trai ningen. 13.00 uur Golden Retriever Club Nederland verzorgd een complete show. 13.30 uur Demonstratie HSVW team met o.a. hindernisbaan. 1410 uur Hondenbrigade, politie korps Midden holland tonen een straaltje van hun kunnen. 15.10 uur Als klap op de vuur pijl een spektakel door het sledehon denteam. Boskoop - Zaterdag 11 september is een fietstocht gepland t.b.v. de aller armste kinderen van India. Woord en Daad heeft zich het lot aangetrokken van zo'n 5000 zwerfkinderen in de stad Vijayawada in India. Er is een huis ge kocht waar zo'n 100 kinderen kunnen worden geholpen. Er is vanzelf veel meer nodig. De totale kosten zijn ge raamd op driehonderdduizend gulden. De regionale commissie van Woord en Daad hoopt met deze fietstocht een deel van dit geld bijeen te krijgen. Vorig jaar kon meet dan 3000 gulden worden overgemaakt. Men hoopt ook dit jaar zeker eenzelfde bedrag bijeen te fiet sen. Verschillende scholen verlenen ook hun medewerking. Kenmerkend voor deze fietstocht is het landelijk ka rakter dat ook vorig jaar door vele ouders zeer werd gewaardeerd. Voor hen zelf, maar zeker ook voor de kinderen die daardoor minder aan dacht behoeven. Er wordt gestart bij de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Boskoop, aan de Mendelweg 20. Inschrijving tus sen 13.30 en 14.30 uur. Boskoop - Zoals elk jaar opent De Tun nel een nieuw seizoen met een specta culair optreden. De band "Isis" en "My Favourite Dress" openen op 11 september het nieuwe seizoen. Aanvang 21.00 uur. Op de foto de band ISIS: vier jongeren uit Leiden Op de foto de heer C.A. Bode met duif en mevrouw Mary Steenland. Zij bood namens de duivenhouders uit de wijk "De Sniep" een boeket bloemen aan de generaal kampioen van "De Sperwer" Waddinxveen - "Er ging een luid gejuich op toen vorige week zaterdag in het duivenlokaal van onze vereniging "De Sperwer" bekend gemaakt werd dat Kees Bode generaal kampioen van de vereniging was. Dat was na de vlucht vanuit Orleans van oude en jonge dui ven. Bode is kampioen van het seizoen, dus van het totaal bij de jonge en oude duiven. Zijn duiven leverden bijzonde re prestaties. En hij heeft het kampioen schap terecht verdiend. Kees is een echte liefhebber die zelf al zo'n dertig jaren duiven houdt. De meeste heeft hij zelf gekweekt. Dat zo'n man generaal kampioen wordt mag best eens uitge breid in de krant", vindt Mary Steen land uit de bomenwijk in Waddinxveen. Zij en haar man zijn een jaar of vijf geleden aangespoord om weer met de duivensport te beginnen toen ze van de Brugweg verhuisden naar de Sniep. "M'n man hield vroeger ook al duiven maar was ermee gestopt. Kees Bode wist dat en schonk ons enkele duiven om mee te beginnen. Hij is voor andere duivenliefhebbers een stimulans en een echte doorzetter. Hij houdt erg van z'n duiven, zal er nooit mee naar de dierenarts gaan voor injecties om ze sneller te laten vliegen, zoals in de dui vensport nogal eens gebeurt. Daarom is hem het 'generaal-kampioenschap' ook zo van harte gegund". Dat vinden ook de andere duivenhou ders uit de bomenwijk: een achttal en daarom werd besloten 'de krant' te bel len om dit heuglijke feit te melden, zon der dat Bode ervan op de hoogte was. Tja maar hij moest wel op de foto. Ge lukkig wilde Bode dat wel. Dat gebeur de precies op de dag dat hij officieel voor het laatst 'in functie' was bij de plaatselijke spijsfabriek. Per 1 septem ber geniet deze 57-jarige Wad- dinxvener uit de 'bomenwijk' van de geneugten van de VUT, waardoor hij nog meer tijd heeft voor z'n hobby: het houden van duiven. "Ik ben in de gelukkige omstandighe den dat m'n omgeving er positief tegen over staat. In al die jaren zijn er nooit problemen geweest met de buren. De naaste buren houden er zelfs rekening mee als de duiven zaterdags thuis moe ten komen. En dat mag ook wel eens in de krant", lacht Kees Bode. Herv. kerk 9.30 uur ds. K.J. Jansen De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver 18.30 uur ds. R. v. Essen Utrecht jeugd dienst Geref.kerk 9.30 uur ds.J.H. Langelaar 17.00 uur ds. A.C. Poley Hazerswoude Chr.Geref.kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting Voll.Evang.Bethel 9.30 uur dienst Vrijz.Prot ziekenzondag R.K. Boskoop zaterdag 17.30 De Stek 19.00 uur kerk zondag 10.00 uur kerk

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13