Gemeenteraad vergadert Nationale Ziekendag Open monumentendag Hart van Holland/8 september 1993 pagina 17 f.fOORBHOOD T.A.S. Notitie Reclameplan Kunstwerk De geschiedenis van de Waddinxveense industrie Speuren naar sporen van oud-Waddinxveen Brandweerkazerne Zelfs de bus van Westnederland kon er niet door Stoomminiatuur stoommachine Bram Heij en modelboten van Bas Dullaart... gezien op de Braderie r.voojtsi A, Jaddinxveen - De gemeenteraad van Waddinxveen vergadert 15 september o.a. over de verkoop van een perceel grond nabij het Jan van Bijnenpad. Op «i mei heeft de raad een voorberei- gsbesluit genomen ten behoeve van sen bouwplan van de Stichting Wad dinxveense Bejaardenhuisvesting voor fle bouw van in totaal 49 seniorwonin gen. Inmiddels is met het bestuur van genoemde stichting overeenstemming gereikt over de verkoop van de voor de realisering van het plan benodigde vuli grondtransactie omhelst ca. '310 vierkante meter. De vrijwillige brandweer krijgt, als de raad het goedkeurt, een nieuwe tankau tospuit van f 370.000, De gemeente Waddinxveen heeft een notitie Reclampeplan uitgebracht te gen de achtergrond, dat er een wild groei dreigt te ontstaan van (reclame) objecten, die bijvoorbeeld door winke liers op gemeentegrond worden ge plaatst of die lukraak aan gevels wor den aangebracht. Door het opstellen van regels, die ten grondslag liggen aan het reclamemaken door derden, heeft de gemeente mogelijkheden tot regule ring en sanering van reclame-uitingen. Tijdens deze raad dient de notitie Re clameplan vastgesteld te worden. De gemeente Waddinxveen koopt, als de raad ermee instemt, een kunstwerk van Theo den Boon voor de hal in het gemeentehuis. In januari jl. is een subsidie van de provincie aangevraagd waarop in april positief is gereageerd. De subsidie is maximaal f 13.250,Van de subsidie is 80%, zijnde f 10.600,reeds op de ge meenterekening overgemaakt. Boskoop-Zondag 12 september is de e Nationale Ziekendag. Op deze door rpi onnebloem ingestelde dag staat de latie tussen de gezonde en zieke ens centraal. Het nationale thema »°?r dit jaar is: "OUDNOU EN". Het ln Boskoop een traditie geworden ze dag te beleven met een gezamen- JKe oecumenische viering. Dit jaar Un de c'ienst voorgegaan door Ds. 11 •fn" en Ds' Thieme in de Stek om JU uur. De muzikale omlijsting wordt j„rzorgd door organist Ben Kramer en j zangeres Erica laros. Het is te hopen veel Boskopers de weg naar de Stek weten te vinden om op die manier hun verbondenheid met onze zieke en ge handicapte medemens te tonen. Het thema van deze ziekendag. "OUD....NOU EN" is gerelateerd aan het Europese jaar voor ouderen. Voor hen bestaat het gevaar maatschappelijk of geestelijk geïsoleerd te raken en het gezegde "ouderdom komt met gebre ken" wordt dan vaak werkelijkheid. Voor hen die de gezamenlijke dienst niet kunnen bijwonen wordt een vie ring uitgezonden door de K.R.O. vanuit St. Martinuskerk te Venlo, waarin het zelfde thema centraal zal staan. t.k. Puch maxi framen zw. bl. losse onder delen chrome achterbrug nieuw 01828-15331 t.k. caravan merk Kip 330 T met acc. 01828- 16409 t.k. Mech. typemachine brother 50,- 01828- 32698 bijna nieuwe hobby 495 bj '91 isabelle voort. extra's/ 17.500,-01828-12697 t.k. gevr. kinderfietsje ca. 5 jaar 01828-12417 Gevraagd betr. zelfst. hulp id huish. 1 x per 14 dagn tel na 18 uur: 01828-15993 t.k. massief eiken eetkamertafel 85x140 50,- 01828-19966 Waddinxveen-Zaterdag 11 september wordt in Nederland voor de 7e maal de Open Monumentendag georganiseerd. Op deze dag zijn van 10.00-16.00 in een groot aantal gemeenten alle monumenten, zoals kerken, molens en kastelen vrij toegan kelijk. Ook in Waddinxveen wordt aandacht besteed aan de Open Monumenten dag. Behalve de twee officiële rijksmonumenten, de Hervormde Brugkerk en de Remonstrantse kerk is ook de St. Victorkerk voor het publiek toegankelijk. Tevens zal de brandweerkazerne geopend zijn. De Brugkerk, Remonstrantse Kerk en de St. Victorkerk staan ook open voor het publiek. Tevens is het de laatste dag waarop men de expositie "De geschiedenis van de Waddinxveense industrie" in de raadzaal van het gemeentehuis kunt bezoeken. Deze expositie is tot stand gebracht door de op 20 april jl. opgerichte Vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen. Speciaal voor deze Open Monumentendag is in het kader van het 760-jarig bestaan van ons dorp een fietsroute door Waddinxveen gemaakt onder de titel "speuren naar sporen van oud-Waddinxveen". Deze route met korte beschrijvingen van de monumenten, kunstwerken en bezienswaardige plekken is gratis verkrijgbaar op het gemeentehuis en in alle genoemde kerken. Tevens is de Open Monumenten krant beschikbaarmet daarin naast achtergrondinformatie over deze dag ook een overzicht van de opengestelde monumenten per gemeente. Speciaal voor deze Open -Monumentendag en in verband met de fietstocht "Speuren naar sporen van oud-Waddinxveen" is de brandweergarage van de vrijwillige brandweer Waddinxveen aan de Noordkade nummer 48 de gehele dag geopend. Hier kan men de oudste brandspuit, de handbrandspuit "Jan van der Heijden' uit 1901 en de autospuit uit 1927, de "Magirus" bekijken. Er is iemand aanwezig om u van een deskundige toelichting te voorzien. Ook zal er de hele dag voor koffie en thee worden gezorgd. Braderie Oogstfeest Zevenhuizen onvoorstelbaar druk! naar een mooie prijs hengelen! spijkerbroek-hangen was één van de evenementen op de braderie... Zevenhuizen - De braderie van Zevenhuizen, die in het teken van de oogst stond, trok een overstelpend aantal bezoekers. Een parkeerexces ontstond op het Noordeinde, waar automobilisten aan beide zijden van de weg hun voertuig parkeerden. De bus van 14.00 uur van Westnederland kon de bocht niet nemen van deTweemanspolder/Opril/Noordeinde, zodat er een half uur vertraging ontstond. Ook de kinderen deden mee. Zij hadden een eigen rommelmarkt op het parkeerterrein van de gef. kerk Tractors, veel tractors... gezien op de Braderie in Zevenhuizen ook deze stoommachine. Een jarige (70) Bram Heij (rechts op de foto) demonstreerde zijn miniatuur stoommachine op de Braderie, terwijl ook de andere miniaturen, waaronder een stoomlocomotief, veel belangstelling trokken. Bas Dullaart (links op de foto) heeft als hobby 'model' boten bouwen en is lid van een dergelijke hobby club. De boten op de foto heeft hij van eigen materiaal zelf gemaakt.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17