GRATIS FILM - Holland - allerlei Oogstfeest Zevenhuizen North Hill Country Dancers ook in Boskoop Boskoop krijgt Zorgcentrum 'nieuwe stijl' Bekenden op vakantie Boskoopse kermis MEGA-COLOR Wie stuurt er een kaartje aan leukemie-patiëntje Opening expositie "De Geschiede nis van de Waddinxveense indus- interlübke unn SEPTEMBER AANBIEDING Hart van Holland/8 september 1993 pagina 19 Zegje design, zegje van Waay Wonen! Bij min. 25,- aan ontwikkelen en afdrukken Dorpstraat 76 Telefoon: 01828-32002 Een gedeelte van de North Hill Country Dancers Kinder rommelmarkt geslaagd 500 km wandeltocht Trefpunt van internationaal vermaarde namen met een voort durend wisselende kollektie topdesign. Bossenvraord 9-11 Zoetermeer, Telefoon 079 - 518598 Waddinxveen-Vanavond 8 september, zendt RTW-radio een interview uit met Willeke Alberti, in het programma "Ne derlands op z'n best" tussen 18.00 en 19.00 uur. Nieuwerkerk a.d. IJssel - De Stichting Evenement organiseert op 2 oktober een Paardenmarkt met diverse attrac ties, waaronder een grootse braderie. t.k. Batavus fietsimperiaal voor auto met dakgoot 65,-01828-19870 7 rotringpennen diverse maten z.g.a.n. riet. hondemand 58x42 cm 01828-16519 t.k. grenen kinderburootje 25,- 01727-15089 t.k. pol. zeilboot schakel-fa, k. trailer en huik vr. pr. 2500,-01828-11904 t.k. Volvo amazone b18 bj '63 coupe kl. wit na 19 uur: 01828-32661 t.k. box 35,-, badje+ stand, 15.-; berepot 10,- kinderstoel 50,-; kinderw. 50,- 01828-17630 t.k. dwarsfluit merk: Blessing -verz. 2 jr. oud pr.n.o.t.k. 01828-18271 t.k. twee pers. bed met nachtkastje matras 140 br. 190 lang 01828-13353 In Quarantaine Box 3 van het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam ligt de 8-jarige Mike van de Heuvel. Mike heeft leukemie en volgens de doktoren heeft hij nog enkele weken te leven. Mike heeft nog één grote wens: Hij wil in het Guinness Book of Records zien te ko men. Mike heeft zijn begeleiders ge vraagd ervoor te zorgen dat zoveel mogelijk mensen, vooral kinderen, hem verblijden met een brief- of ansicht kaart. Hij wil persé het beroemde re cordboek halen als de ontvanger van de meeste kaarten. Kaarten kunnen worden geadresseerd aan: Mike van de Heuvel, Sophia Kin derziekenhuis, Quarantaine Box 3; Gor del weg 16, 3038 LE Rotterdam. North-Hill Country dancers waren in Zevenhuizen en komen in Boskoop! Waddinxveen - Met een daverende klap op een oud aambeeld opende burgemeester C.M. van der Linden op 3 september de tentoonstelling van het Historisch Genootschap Waddinx veen. De opening werd bijgewoond door een groot aantal genodigden. De gevarieerde tentoonstelling, waarvoor veel materiaal in bruikleen is ontvangen van bedrijven en instellingen uit Waddinxveen en omgeving, geeft een goed beeld van het ontstaan van de industrie in Waddinxveen. Het Historisch Genootschap, opgericht op 20 april 1993, de 760 ste naamdag van het dorp, heeft in zeer korte tijd deze tentoonstelling georganiseerd. Het genootschap heeft zo'n 130 leden en hoopt met deze tentoonstelling haar bekend heid te vergroten. onder de aanwezigen bevond zich ook de heer De Vries uit Israël. In zijn bezit heeft hij een verzilverde troffel die ooit gebruikt is bij de eerste steenlegging van de papiermolen "De Schone Haas". Dit stuk zal deze maand geveild worden bij Christies in Amsterdam, echter het Historisch Genootschap heeft interesse om dit kleinood voor Waddinxveen te behou den. De expositie is tot en met 11 september te bezichtigen in de raadzaal van het gemeentehuis: maandag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur; donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. foto Megacolor Waddinxveen Deze Country en Western dancers tra den zaterdag 4 september op tijdens de Braderie in Zevenhuizen. Het zijn de "North Hill Country Dancers" uit Zoe termeer. Hun optreden was geheel be langeloos en een gevolg van een 'klein tje' in Hart van Holland. Iemand plaatste een oproep en Zeven- huizenaar Willem van Elswijk, lid van de dansgroep, reageerde hierop. Dit resulteerde inde komst van deze groep naar Zevenhuizen. Dreigde aanvanke lijk de regen roet in het eten te gooien, men bleef doorgaan....zichzelf tussen door op een drankje trakterend om de dorst te lessen. Op deze wijze werd extra luister bijgezet aan het oogst feest. Honderden belangstellenden verdrongen zich rondom het dorp splein om van de happening getuige te kunnen zijn. Diversen meldden zich aan om wekelijks op vrijdagavond naar de Stadhoudersring in Zoetermeer te gaan om ook mee te gaan doen aan dit 'line-dancing'. Voor de muzikale begeleiding was de band Windfall ingehuurd, waarvoor een sponsor was gevonden. Dit maakte de manifestatie compleet N.B. Meedansen bij de North-Hill Coun try Dancers is kosteloos: Inl. tel. 079- 164966. Boskoop - Op uitnodiging van het bestuur van Buurtvereniging 't Zuiden, komen de North-Hill Country Dancers uit Zoetermeer ook naar Boskoop. Dat gebeurt op de feestavond van deze buurtvereniging in verenigingsgebouw De Stek op 24 september. Dan wordt het 55-jarige bestaan van deze buurtvereniging gevierd. Boskopers die niet alleen de buurtvereniging een warm hart toedragen, maar ook van linecountry- dance houden, zelf deze vorm van dansen willen leren, zijn op deze avond van harte welkom. Boskoop - Er bestaan vergevorderde plannen om in Boskoop een zorgcen trum te bouwen geënt op het nieuwe beleid van de rijksoverheid, dat aan sluit op de wens van ouderen, om zo lang mogelijk in hun eigen huis te blij ven wonen. In dit nieuwe zorgcentrum kunnen ouderen terecht die intensief verzorgd moeten worden en ouderen die zich nog aardig kunnen redden, slechts een bepaalde vorm van hulp behoeven, maar verder op zichzelf kun nen blijven wonen. Het plan wordt uit gevoerd in samenwerking met het ver pleeghuis Bloemendaal in Gouda. Momenteel heeft Boskoop in het ver zorgingshuis Irene 46 plaatsen en 65 daarbij behorende aanleunwoningen Parkzicht. Daarnaast is er het verzor gingstehuis Mendelhof met 85 plaatsen en 12 aanleunwoningen. Op de plaats van verzorgingstehuis Irene, dat al lang is afgekeurd, zal het nieuwe zorgcentrum gerealiseerd wor den. Irene zal dan ook worden afgebro ken. Het kon open blijven dankzij een tijdelijke ontheffing. De veertig bewo ners krijgen elders tijdelijk huisvesting. Het verzorgingshuis Mendelhof wordt na het gereedkomen van het nieuwe centrum worden gesloten en ver bouwd tot seniorwoningen. Het nieuwe zorgcentrum zal 68 verzor gingsplaatsen tellen, 60 verpleeghuis plaatsen en krijgt 65 aanleunwoningen. Daarnaast worden in het centrum de tijdelijke dag-en nachtopvang voor zelf standig wonende bejaarden die (bij voorbeeld tijdens ziekte of na een ope ratie tijdelijk hulp nodig hebben), de dagopvang, de wijkalarmering en de maaltijdvoorziening voor mensen die nog thuis wonen, voor de maaltijd wor den opgehaald en nadien weer worden thuisgebracht. Voor deze extra murale zorg (hulp op indicatie aan thuiswonende bejaar den) heeft de provincie extra geld be schikbaar gesteld. In het voorjaar van 1994 zal, naar ver wachting, daadwerkelijk met de bouw worden gestart. Waddinxveen - De jaarlijkse Kinder rommelmarkt van de Stichting Wijkwerk Het Zuidhonk, was zaterdag jl. bijzon der geslaagd. Helaas was een regenbui de grote verstoorder, waardoor de rom melmarkt voortijdig was afgelopen. Ech ter gingen de kinde ren met een goed ge vulde portemonnee naar huis, na veel van hun spulletjes te hebben verkocht. Zevenhuizen - Een ansichtkaart van Jaap en Nel Visser betekent 'een ver haal'. Hij, thans 85 jaar en zijn tien jaar jongere vrouw, zijn zeer bereisd. Ze bezochten zowel landen in Europa als over de wereldzeeën. In Europa werd altijd met de comfortabele camper ge reisd. Soms waren ze maanden achter een op trektocht. Nu doet het echtpaar het wat kalmer aan, maar Groot Brittan- nië blijft jaarlijks aantrekkingskracht op het bekende Zevenhuizense echt paar uitoefenen. Ook deze zomer. "Het was een gift", glundert Jaap Visser, als we hem voor de kaart bedanken. "Wat hebben we drie weken genoten in mid- den-Engeland. De reis erheen was hele maal leuk. Dat is mede te danken aan Anton Spekman". Hij vertelt dat deze Zevenhuizenaar, werkzaam als kwar tiermeester op de Stena Line, een af spraak gemaakt had met het echtpaar Visser. Als ze op een bepaald tijdstip op de zesde verdieping van de boot zou den zijn, zou hij Jaap en Nel Visser naar de brug 'loodsen'. Dat gebeurde en zo zag het echtpaar de gigantisch grote veerboot de haven van Hoek van Hol land uitvaren. Hetzelfde herhaalde zich aan de overzijde van Het Kanaal. "Het was fantastisch", concludeert Vis ser, "net als ons verblijf in Engeland". De bekende Pouw Hofman (gemeente raadslid) heeft met zijn vrouw Adri een sportieve prestatie geleverd. Samen wandelde het echtpaar de 500 km. lan ge route van het zgn. "Pieterpad" dat loopt van noord-Nederland naar het zuidelijkste puntje van Limburg. Een kennis van het echtpaar maakte hier melding van. Het echtpaar Hofman leg de de afstand in etappes af. Degenen die iets dergelijks deden en zij die ge deelten wandelden, zijn het er allen over eens, dat het heerlijk is om de natuur: afwisselende landschappen, variërend van vergezichten met weide gebied, bossen, heide tot heuvelland schap, eens van dichtbij te bekijken. En dat in je eigen tempo. Aan te bevelen dus Gedurende een viertal dagen stond Boskoop weer in het teken van de (traditione le) kermis, waarvoor ook nu weer veel belangstelling was. Ooit was de kermis de aanleiding voor Boskoopse kwekers om de jaarlijkse afrekening te laten plaatsvin den. Als dat gebeurd was, kon er kermis gehouden worden. Gelukkig is dat jaarlijkse afrekenen geen gewoonte meer....

Hart van Holland | 1993 | | pagina 19