Rayoncommandant vertrokken naar Gouda Winterprogramma De Schakel Streekkampioenschap voor paarden, pony's en menners WÉ Provinciale verhalenwedstrijd "Hallo Hallo" van start! Jl Kof Re-thema avond en cabaret in dorpshuis in Swanla 'Jb eams cUrios^ gifts UITVERKOOP! Kerkdiensten i111 rWÉ^PlkW% Enquête adoptie speeltoestellen, straatmeubilair e.d. Activiteiten Agenda Jubileumconcert Zanglust om bij te blijven.... Hart van Holland/8 september 1993 pagina 7 Terugblik Contactmedewerkers Organisatie: Landelijke Rijvereniging en Ponyclub De Eendrachtruiters zondag 12 september Huisartsen-weekeinddienst 9 Marianne Visser INKEL Sn agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Vs - -! (I Moerkapelle-Hij is met stille trom vertrokken. Destijds, begin mei 1985 werd hij met feestelijk vertoon ingehaald: Wie? De in Moerkapelle zeer bekende politiefunctio naris, de heerJ.P. van der Roer (39). Deze is per 4 september overgeplaatst van het district IJssel en Gouwe naar het district Waag en Wiericke, te Gouda. We spreken over een periode van 8 jaar. Daarin is veel ver anderd. Moerkapelle was destijds heel blij met de politionele bezetting. Hier over werd veelvuldig in de toenmali ge gemeenteraad gesproken. Moerkapelle kreeg in 1985, na een periode van ca. 8 maanden, weer een nieuwe postcommandant, waardoor het aantal weer op drie 'man' kwam. Het gebouw Moerveen bood een uit stekende faciliteit als politiebureau. En dit was ook op geregelde tijden open. Men kon er terecht voor alle zaken die de politie moet weten: Nog steeds overigens! Nu, acht jaar later, kijken we terug op de ontwikkelingen, die er toe leidden dat Moerkapelle, geen eigen comman dant meer heeft. "Het begon met het feit dat de post Moerkapelle, die onder de groep Wad- dinxveen viel, werd overgeheveld naar de groep Nieuwerkerk a.d. IJssel, per 1 januari 1988. Dit had alles te maken met de naderende gemeentelijke herinde ling. Hier aan voorafgaand vertrokken de beide andere politiemannen Van Laviere en Heesters. Ik bleef alleen over in Moerkapelle en moest alleen dienst doen. Tussendoor kreeg ik nog verster king van de in Zevenhuizen en Moerka pelle bekende collega Willem Kolthof. Per 1-1-91, bij de gemeentelijke herin deling, ben ik ook de functie van postcom mandant kwijtge raakt en werd be noemd tot rayon commandant. De werkzaamheden ver anderden niet. Ik deed zoveel mogelijk dienst in Moerkapel le en als ik er niet was, bijvoorbeeld vanwe ge de verlofdagen of vakantie, dan werd er waargenomen door collega's. De samen werking met de ge meente verwaterde. Voorheen was ik pen ningmeester van de personeelsvereni ging van de gemeente en liep ik vrijwel da gelijks het gemeente huis binnen. Zo hoorde je veel over de Moerkapelse inwoners en ontwik kelingen op gemeen telijk niveau", aldus Van der Roer. Hij haast zich te zeggen dat de band met de Moerkapelse bevol king bleef. Hij verduidelijkt dat er vorig jaar een start werd gemaakt met de reorganisatie van de politie: rijks- en gemeente po litie gaan nu samen. Het gevolg hier van was dat de functie van rayoncom mandant te Moerkapelle, werd opge heven. Bij de verdeling van de nieuwe functies bleek dat er voor hem geen plaats meer was in het district IJssel en Gouwe. Omdat de tweede optie van Van der Roer de politie in Gouda was, werd hij daar ook door de minis ter van Binnenlandse Zaken ge plaatst. Dit betekent een ingrijpende verandering voor het gehele gezin Van der Roer, dat nu gaat verhuizen naar Gouda. "We vinden het best jam mer dat we Moerkapelle gaan verla ten, omdat we goede banden met de bevolking hadden. We zijn bovendien heel tevreden over de wijze waarop de middenstanders ons tegemoet tra den. Altijd een praatje en een sociale bewogenheid. Voor onze dochters is het jammer dat ze de diverse vereni gingen moeten verlaten. Beiden zit ten ze op rolschaatsen en de oudste zit op jazzballet. M'n vrouw verlaat de medezeggensschapsraad van de IJP Keijzerschool. De laatste tijd heb ik prettig samen gewerkt met Kees Notenboom, die straks ook uit Moerkapelle weggaat en in Nieuwerkerk dienst gaat doen. Mijn taak wordt door niemand in Moerkapelle overgenomen, maar een geruststelling voor de bewoners: de politiepost blijft op dezelfde tijden bezet als voorheen", lacht Van der Roer. Nieuw is de opzet van zgn 'contactme dewerkers', een ander woord voor wijkagenten. Vanuit Bureau Zeven huizen doen er straks drie politiefunc tionarissen specifiek dienst in de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle. Wie dit zullen worden is nog niet be kend. Omdat er voorheen meer poli tiemannen in de gemeente werkzaam waren lijkt dit negatief, maar dat is zeker niet het geval. Het is juist de bedoeling dat het contact met de po litie verbetert. We gaan weg met gemengde gevoe lens, echter niet met tegenzin. We gaan gewoon weer met frisse moed opnieuw beginnen. We hebben een nieuwbouwhuis in de Goudse wijk Achterwillens gekocht en hopen daar begin november in te trekken". Zevenhuizen- Oud Verlaat -De her vormde Vrouwenvereniging De Scha kel begint op 7 september het seizoen met een Bingo-avond in De Vierkap. Op dinsdagmorgen 14 september gaan de dames op de fiets naar Kralingen voor een bezoek aan het speelgoedmuseum Toy-Toy aan de Groene Wetering 41De dames dienen om 9.00 uur aanwezig te zijn bij de Vierkap (met fiets). 28 september wordt een avond ver zorgd door de Hartstichting; 19 okto ber een avond met Maartje Dekker-Ne leman; 9 november een avond waarin de zieke centraal staat, o.l.v. ds. T.D. van Soest; 30 november is bakker Kop- penol te gast en op 21 december is de Kerstviering. Dinsdag 4 januari komt de heer J.K. Hoek vertellen over de natuur rond de Zevenhuizerplas en op 25 ja nuari is de jaarvergadering. Mevrouw Tonny v.d. Plank komt met leuke tuini- deëen op 15 februari. 4 maart is Wereld gebedsdag en 8 maart komt ds. P. Ver- maat spreken over 'vrouwen rond het kruis'. Mevrouw Manna de Snoo vertelt op dinsdag 29 maart over haar leven en werk in Brazilië. Gon Bakker verzorgt de slotavond op 26 april en op 17 mei gaan de dames een dag uit. Inl. tel. 01802-1507 of 010-4550202. Zevenhuizen - Op het terrein van de familie Van Dorp aan de Tweemanspol der 2, waar ook de manege van de Een- till Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. P. Schalk ferheijde 19.00 uur ds. N. de Boer Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaas beek Geref.kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur mw.drs. W.A.M. Kelder Zwammerdam Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur 9.30 uur 9.30 en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk '1 sept. dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7 Moerkapelle, tel. 01793- 12 sept. dokter W. Voorthuy-zen Lijstelraan 2 b Bleiswijk tel. 01892- 15241. drachtruiters is gevestigd, worden a.s. zaterdag 11 september de kringkam pioenschappen voor paarden, pony's en menners gehouden. In totaal zullen ca. 100 combinaties aan de start ver schijnen. het programma begint om 8.30 uur met de dressuur. Om 11.00 uur is de start van het springen. Om 13.15 uur start het mennen en om 14.30 uur is de parade met aansluitend de prijsuit reiking van de dagprijzen en de kam pioenslinten. Publiek is de gehele dag van harte welkom. Dag moe van der lip steekproef of je goed snuffelt, groetjes Frank en Linda Annette nog van harte met je 26e verjaardag! Caroline; p.s. tot vanavond! t.k. 14 broeiramen 5,- p. st. 01802-1587 Zevenhuizen - De gemengde Zangver eniging Zanglust viert op 9 oktober haar 25-jarig bestaan. Dit jubileumcon cert wordt gehouden in het dorpshuis Swanla te Zevenhuizen. Medewerking wordt verleend door het Rotterdamse Dockyard Mannenkoor en de bekende Marco Bakker. Aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijg baar aan de Wethouder Kreftlaan 6, tel. 01802-2219 en in het dorpshuis Swanla tel. 01802-1989. Voor het eerst wordt er in het kader van de kinderboekenweek door alle biblio theken in de provincie Zuid-Holland een grootste Verhalenwedstrijd geor ganiseerd, voor alle kinderen van 8-12 jaar. Een leuk initiatief van de twee regionaleradio's (Radio West en Radio Rijmond), de Provinciale Bibliotheek Centrale (PBC) en de openbare Biblio theken. Vanzelfsprekend doet ook de Bibliotheek Zevenhuizen mee. Wat is precies de bedoeling? De Haagse schrijfster Selma Noort heeft het begin geschreven van het verhaal, met de titel "Vriend gezocht..." Maar nèt als het verhaal heel spannend wordt, schrijft ze niet verder! Dat mogen de kinderen doen, zij worden uitgedaagd om het verhaal af te maken. Gezien het enthousiasme waarmee de Verhalen wedstrijd ontvangen is door de drie Zevenhuizense basisscholen, is te ver wachten dat heel veel kinderen tussen 8-12 jaar de uitdaging zullen aannemen en een leuk, spannend, origineel slot kunnen bedenken. Alle verhalen kun nen worden ingeleverd bij de biblio theek, tot 30 september a.s. De kinde ren hebben dus bijna de hele maand september de tijd. In de bibliotheek worden alle inzendingen beoordeeld, en de allerbeste wordt doorgestuurd naar de Provincie. Alle andere biblio theken sturen ook hun winnaar op. Uit eindelijk kiest de provinciale jury, met de schrijfster Selma Noort als voorzit ter dé grote provinciewinnaar/-winna- res. Die uitslag wordt bekend gemaakt op de laatste dag van de Kinderboeken week, op 23 oktober, via een radio uitzender van Radio West. In de Biblio theek Zevenhuizen gaan we live naar die uitzending luisteren. En dan maken wij ook onze lokatie Zevenhuizense uit slag bekend... Dus: "HALLO HALLO, wie schrijft er mee...?" Tot ziens in de bibliotheek! P.S.: voor kinderen die niet via school een deelnameformulier hebben ont vangen, maar die toch graag willen meedoen: er de bibliotheek Ze- huizen nog extra lu deelnameformu- lieren te verkrij gen. Want ieder kind tussen 8-12 gp m jaar doet toch ze- yi ker mee!? f LU LU LU N 3 X ffl N zijn in v e n - Zevenhuizen-Moerkapelle - De gemeen te Zevenhuizen-Moerkapelle houdt op dit moment een enquête onder haar inwoners over adoptie van speeltoe stellen en straatmeubilair. Onder adoptie wordt verstaan het in samenwerking met de gemeente zorg dragen voor het (kleinere) onderhoud aan de speeltoestellen, banken of het andere straatmeubilair door omwo nenden. Bijvoorbeeld: schoonmaak- werkzaamheden, schilderwerk, een voudige reparaties e.d. Het materiaal daartoe zal vanwege de gemeente wor den verstrekt. Adoptie zou ook moeten inhouden het uitoefenen van enig toe zicht op het gebruik van speeltoestel len, banken en/of en andere straatmeu bels, ter voorkoming van vernielingen e.d. Het gaat er hierbij evenwel niet om dat politietaken worden overgenomen of worden uitgeoefend. Het is een stuk je sociale controle. De eindverantwoordelijkheid inzake een speeltoestel, een bank of ander straatmeubilair, blijft bij de gemeente. (Een enquêteformulier voor inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle, is inge sloten in deze krant). Onze kleine Danielle werd zondag 5 sept. al 2 jaar gefeliciteerd van oma en hans Hoera Jefta is 9 sept. jarig hartelijk gefeliciteerd papa mama Chris matthijs en John gevonden: regenjack 01802-2972 Rottekade 23 - Oud Verlaat Open van april t/m september vrijdag 16.00-18.30 uur zaterdag 13.00-17.00 uur Zevenhuizen- "Max Havelaar. In de we reldwinkel de beste keus is in 1993 de slagzin waarmee de wereldwinkels extra aandacht besteden aan Max Ha- velaar keurmerk koffie. In het kader van onze promotie campagne organiseert wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapel le op vrijdagavond 10 september een koffie-thema avond in Dorpshuis Swan la. Daarnaast zal om 8 uur wethouder Brouwer de winkelwagen officieel ope nen. De vrijwillige medewerkers wilden met deze handeling wachten totdat wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapel le een rechtspersoon geworden was. Daar de stichtings-aktie op 17 augustus officieel gepasseerd is bij notaris Jan sen kan het een en ander nu gecombi neerd plaatsvinden. Na de officiële opening van de wereld winkel zal Dhr. Abbema een uiteenzet ting houden over Max Havelaar keur merk koffie. Dhr. Abbema is voorzitter van de Max Havelaar stich- t i n g y en heeft in deze functie veel kennis over koffiehandel en kof- f i e t e kennis heeft hij opgedaan tijdens zijn reizen in on der anderen Latijns Amerika. Hierna het Cabaret "Cafe profundo" dit is speciaal geschreven voor de koffie promotiecampagne "Max Hevelaar. In de Wereldwinkel de beste keus" en zal worden opgevoerd door Servaes Cus- ters met muzikale begeleiding van Mi chel Mulder. Servaes Custers is niet zomaar de eerste de beste in de wereld van het cabaret. In februari 1992 nam hij met een gezelschap deel aan het Leidse Cabaret Festival, de groep be haalde de eerste prijs. In dit cabaret neemt Servaes de bezoekers mee naar de Hellingen boven Latijns-Amerika, Waar de rode bes van de koffie wordt geplukt. Op deze kocht ontmoeten we hem diverse keren, steeds als een an der typetje. In de pauze, voor en na het programma kunnen de bezoekers ken nis maken met het Max Havelaar keur merk door middel van een video, infor matie materiaal en een stand. Tevens kunnen bezoekers in de pauze Max Havelaar keurmerk koffie proeven. Er zullen 7 soorten koffie gezet worden, zoals biologische koffie, cafeïne vrije koffie, bonen, snelfilter maling enz. Kaarten voor deze avond kunnen ge kocht worden in de wereldwinkels za terdag van tien uur tot half drie. uiter aard kunnen ook aan de zaal de kaarten worden gekocht, Vanaf half acht is ie dereen van harte welkom. Lieve Ingrid een dikke zoen voor je verjaardag! een fijne dag! je zusje Eveline Jammer voor alle vrouwen; 17 sept. gaat Sjaak met Esther trouwen! Saampies voor altijd.„Ik hou heel veel van je krullebollebeertje xxx-jes, Gismo Ria, 9/9 alweer 7 jaar xxx knuffel 7% Zevenhuizen: september: Stuurgroep Ontw.Samenwerking Muntjesactie t.b.v. Ineder Bolivia. Buitenlandse munten kunnen van 23 aug. tot 10 sept. ingeleverd worden bij de basisscholen in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. Vrijdag 10 september Dorpshuis Swanla 20.00 uur Wereldwinkel thema-avond 'Max Havelaar-koffie' m. voorn.cabaretvoorstell. Woensdag 15 september: Ouderenmiddag Hervormd Centrum 14.30 uur; me vrouw Keulemans van het K.N.M.I. Zaterdag 18 september dorpshuis Swanla 14.00 uur Zeven Muzen kindertheater Hollen of Stilstaan kinderen v.a. 4 jaar. Zondag 26 september Ontmoeting over drempels heen: 17.00 uur in Geref.kerk Zevenhuizen, overdenking door Sipke v.d. Land; thema: "Wereldwijd en Hemels breed"; vocale medewerking: Renate Heemskerk; Muzikale medewerkirig: Jaap Akkerhuis. 30 sept. 1 oktober Kinderkleding en speelgoedbeurs t.b.v. Unicef Zaterdag 2 oktober 20.00 uur dorpshuis Swanla Kleine Trompetter uitwisselings concert i.s.m. Kunst en Vriendschap Zaterdag 2 oktober Geref.kerk 20.00 uur Zeven Muzen Orgelconcert Bas de Vroome (org. Oude kerk Delft) Zaterdag 9 oktober dorpshuis Swanla: 25-jarig bestaan Zanglust m.m.v. Marco Bakker en het Rotterdams Dockyard mannenkoor 12 oktober oud-papieractie De Eendragt van 8.00-18.30 uur. Vrijdag 12 november 20.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen Muziekavond voor volwassenen 15 januari winterconcert Kleine Trompetter dorpshuis Swanla Zaterdag 19 februari 1994 20.15 uur dorpshuis Swanla: toneelgroep Spektakel met een Griekse tragedie (ondeugend blijspel). Zaterdag 28 mei Hobbyshow dorpshuis Swanla Zeven Muzen ANBOv.a. 6 september: iedere maandag 14.00 uur Soosmiddag in De Zevenster; woensdag 22 september, 27 oktober en 22 december 14.00 uur soosmiddag Zevenster; woensdag 8 september, 13 oktober 10 november en 8 december 14.00 uur soosmiddag in Hervormd Centrum. Woensdag 15 december Kerstviering in dorpshuis Swanla Oud Verlaat Zaterdag 18 september: Loop van Oud Verlaat 16.00 uui Vanaf 10 september: klaverjassen in de Vierkap xMoerkapelle Geen opgave

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7