Sport in de regio Zwemvierdaagse succesvol afgesloten Postduiven Superprestige 3km en scholieren veldloop BROUWER DE KONING Clubkampioenschappen Tennisclub Zevenhuizen Jan Willem v.d. Hoek blijft scoren in buitenwater Jeu de boules Waddinxveen Gezondheid en ouder worden thema van de gezondheidswijzer Actie-Joegoslavië Grijs en Groen UITVAARTVERZORGING Rolschaatswedstrijd Dordrecht Sjoelen Klaveijastoernooi Fietstoertocht: Delflandtocht Hart van Holland/8 september 1993 pagina 9 Jongste en oudste deelnemers: Verloting Activiteiten Ronald McDonald Kinderfonds Succesvol Ouderenmarkt in bibliotheek W§| Waddinxveen - De Nationale Zwemvier daagse, georganiseerd door het Gou- webad "De Sniep" in samenwerking met de W.R.B. en Zwem-en poloclub De Gouwe, heeft vorige week het zomer seizoen succesvol afgesloten. Meer dan 800 deelnemers in allerlei leeftijdscategorieën kregen donderdag of vrijdag hun medaille uitgereikt voor de afgelegde zwemprestatie. Dagelijks zwommen de deelnemers de door hen gekozen afstand van 250 of 500 meter. De Nationale Zwemvierdaagse stond wederom garant voor sportiviteit, ge zelligheid en zwemmen voor het goede doel. Zo beleefden de deelnemers weer veel plezier in het Gouwebad "De Sniep". Traditiegetrouw ontvingen de oudste en jongste deelnemer een presentje van "De Sniep". Opmerkelijk was hierbij de deelname van de oudste deelnemer. De 79-jarige heer C. van Tilburg (vroe ger befaamd keeper van de Gouwe) zwom maar liefst voor de 23e keer de nationale Zwemvierdaagse. Sabine de Knecht, die net 5 jaar gewor den was, zwom voor de eerste keer haar zwemvierdaagse en was hiermee de jongste deelneemster. Zij zal nog vele banen moeten zwemmen om het record van de heer Tilburg te evenaren. Maar liefst 10 deelnemers troffen op hun deelnemerskaart het winnende nummer, hiermee werden zij gelukkige winnaars van de dagelijkse verloting. Iedere winnaar ontving een tienbaden- boekje uit handen van speaker H. van Erk. Centraal in het randgebeuren stonden de zelfgebouwde orgels van de heer T. Lam. Deze zelfgebouwde orgels zorg den voor de dagelijkse achtergrondmu ziek in het Gouwebad. Dit vakman schap werd op de afsluitende dag ver gezeld door een levensecht orgel, die alle deelnemers op een gezellige ma nier verwelkomde. Niet vergelijkbaar met de vrijmarkt van Amsterdam, maar zeker wel zo gezellig was de kleine vrijmarkt van de kinderen voor de deuren van het Gouwebad (zie vorige H.v.H. foto) Alle passerende deelnemers en toe schouwers konden hier iets leuks ko pen voor een zeer aantrekkelijke prijs. Verder konden de kinderen springen op het springkasteel, in het recreatie- bad spelen en kregen dagelijks een ap pel en een krentenbol zodat ze gesterkt werden om de volgende dag weer aan de start te kunnen verschijnen. Irene Moors van Telekids was de lande lijke promotor van het project: "Maak een plons voor het Ronald McDonald kinderfonds". Deelname aan de Nationale Zwemvier daagse was hierdoor niet alleen leuk Zevenhuizen - Van zaterdag 21 augus tus t/m zondag 5 september zijn de clubkampioenschappen van Tennis club Zevenhuizen gespeeld. Er werden 239 partijen door de volwassenen en 97 partijen door de jeugd gespeeld. Op zondag 5 september werden de finales bij stralend weer afgewerkt, hetgeen voor zowel de jeugd als voor de volwas senen een gezellige happening werd, met na afloop een hapje en een drankje voor iedereen. Na afloop van de wed strijden volgde de prijsuitreiking door voorzitter W. v.d. Weerdhof. Basisscholieren Meisjes enkel1. Kim Walter 2. Prya de Swart 6-4; 7-5; jongens enkel 1. Bart Eindhoven 2. Onno Smits 6-2; 6-1. jongens dubbel 1. Robert Luik/Ruben Meibergen; 2. Onno Smits/Michael Olieman 2-6; 6-3; 6-2. Middelbare scholieren: meisjes enkel 1. Leonie Hartensveld; 2. Wieke Belt man 6-4; 6-4; jongens enkel: 1. Frank Poorter 2. Björn Janson 5-7; 7-5; 6-2; meisjes dubbel 1. Eva Heerschap/Desi- ree op 't Veld; 2. Wieke Beltman/Marij ke Jansen; jongens dubbel: 1. Marco Terpstra/ Frank Poorter; 2. Wytse Klop/Klien van Dam 6-4; 7-5; Mix dubbel: 1. Peter Hoogendoorn/Eva Heerschap; 2. Bart Eindhoven/Kim Walter 6-2; 6-1. Volwassenen Dames enkel 35+1Janne- ke de Haas 2. Margré van Gestel 6-4; 6-1 Dames enkel A 1Maaike van Leeuwen 2. Eveline Bolsterlee 6-2; 6-7; 6-1; Dames enkel B 1. Nel Gritter (poule winnaar) Heren enkel 35+ 1. Hans Sytsema 2. Herman Rijckenberg 6-4; 6-4; Heren enkel A 1. Leon van Leeuwen 2. Mark van Leeuwen 6-3; 7-6; Heren enkel B 1. Erik Scheffers 2. Bert Knijnenburg 6-0; 6-2; Gemengd dubbel 35+A 1. Ineke Kreeft/ Wytzel de Swart 2. Annelies Hack/Hans Sytsema 6-3; 6-7; 6-2. Gemengd dubbel 35+B 1. Ria en Rien Decrauw 2. Judith en Albert Janson 6-4; 6-2; Gemengd dubbel A 1. Eveline Bolster- lee/Harmen Witkamp 2. Leon en Maaike van Leeuwen 3-6 6-1 6-4; Zevenhuizen -De postduiven van De Stormvliegers vlogen vanuit St. Quintin °P 4 september: 513 waren er in con cours. Het aantal prijzen bedroeg 128. De snel heid le duif 1152.252 mtr. p.min. Afstand 258 km. Uitslag: D.C. Brem 1, 4, 6, 18, 19, 22, 25; C. v.d. Graaf 2,5,11,15,17;Ton enAnk3,9;M. Strijdhorst 7, 10, 13, 23; C. Zweere 8; Joh. Stofberg 12, 16; J.S. Heijkoop 14; J. v. Leeuwen 20, 21; S.E. Duursma 24. Boskoop-Woensdagavond 15 septem ber wordt de derde ronde van de super prestige 3km gehouden. De start is om -0.00 uur op de atletiekbaan van AV'47 <jan de Hoogeveenseweg te Boskoop (Bij busmaatschappij Westnederland), br wordt gestart in serie's die zijn inge deeld naar tijd. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur in de kantine van AV'47. 'evens zal deze avond de jaarlijkse veldloop voor scholieren van de basis scholen worden gehouden. De school met de beste resultaten krijgt de wissel beker. Vorig jaar won de basisschool chtus. Aanvang veldloop om 19.00 uur. superprestige 3km is opgezet als een conditietest voor lopers en loop- st.ers. Na elke gelopen 3 km wordt de "id genoteerd op en kaart. Aan het eind van het jaar kunnen de vorderingen sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. voor de deelnemers maar ook voor an deren. Zwemmen voor het goede doel, voor kinderen die zelf niet in staat zijn om deel te nemen. Ook in het Gouwebad zwommen vele kinderen en volwassenen hun banen en verdienden maar liefst f 2.200,voor het kinderfonds. Zelf ontvingen zij hiervoor een certifi caat en meerdere consumptiebonnen om bij Mc. Donald de krachten weer bij te eten. Geconcludeerd kan worden: De Nationale Zwemvierdaagse 1993 was weer succesvol. Niet alleen doordat het deelnemer saantal weer meer was dan vorig jaar, maar ook door de vele positieve reac ties, de prettige samenwerking tussen de vele vrijwilligers van de Waddinx- veense Reddingsbrigade en de Zwem en Poloclub de Gouwe. Zij zorgden sa men met het Gouwebad De Sniep voor een veilige en gezellige zwemvierdaag se 1993. Het winterseizoen kan nu volledig los barsten, waarvoor de programma's klaar liggen bij de kassa van het Gouwe bad. bekeken en vergeleken worden. Ook wordt er een klassement opgemaakt voor heren, dames en veteranen over minimaal drie ronden. Bij de laatste superprestige, aan het eind van het jaar, volgt dan de prijsuitreiking. Deel name staat open voor iedere man of vrouw met een redelijke conditie en is gratis. Met de superprestige 3km en scholie renveldloop wil de atletiekvereniging AV'47 het hele gezin in contact brengen met het atletiekonderdeel 'hardloop'. Voor inlichtingen over de superpresti ge 3km of over de loopgroep, kan ge beld worden met Jan v.d. Meij tel. 01828-16204. Voor inlichtingen over de scholieren veldloop mevrouw A. de Groot tel. 01727-14255. Waddinxveen - De zomerse langebaancompetitie voor de Zwemkroniekbeker op het onderdeel vrijeslag heren, blijft spannend tot en met het laatste weekeinde van 11 en 12 september aanstaande. Jan Willem van den Hoek van de zwemclub de Gouwe zag afgelopen zaterdag en zondag in het steeds kouder wordende water in Vianen en Vlissingen kans om zijn achterstand in het klassement op de nummer één bijna weg te werken, het betrof tweemaal een drie km wedstrijd. In Vianen werd hij door de marathonspecialist Hans van Goor van de eerste plaats gehouden. Samen hadden zij een gat geslagen met de rest van het veld. Halverwege hielp zijn grotere routine Van Goor aan een voorsprong door bij het inhalen van een groep dames deze zo scherp te passeren dat Jan Willem gedwon gen werd even in te houden. De ruimte die daardoor ontstond werd niet meer overbrugd. Voor Van Goor was de overwinning met betrekking tot het klassement niet van belang omdat hij dit jaar te weinig langebaanoverwinningen kan boeken. Jan Willem heeft er echter nog een paar nodig. De kans op de Zwemkroniekbeker blijft voor hem open omdat hij zich zondag in het kaarsrechte Kanaal door Walcheren door niemand in de luren liet leggen en met groot machtsvertoon weer van kop af aan de drie km naar zijn hand zette met een snelheid van exact vijf km per uur. het laat zich aanzien dat Jan Willem in deze vorm het aanstaande weekeinde deze KNZB wisselbeker mee naar huis mag nemen en dat zal dan in het eerst zijn in de geschiedenis van "De Gouwe", het is zo'n 40 jaar gelden dat een streekgenoot, Wim Beijderwellen van het Goudse GZC, op deze beker beslag legde. Van de andere langebaanzwemmers van de Gouwe kwam alleen master Hans den Boer in Vianen en Vlissingen in actie, op de 1000 m vrijeslag voor 50-plussers. De voor masters beschikbaar gestelde Speedobeker is voor Hans niet meer haalbaar vanwege de voorsprong van zijn clubgenoot Nic Geers. Echter door afwezigheid van de concurrenten kon hij wel de dagoverwinningen binnenhalen. Schoolslagzwemmer Martijn van den Maagdenberg, die vorige week een oogbles sure opliep door een niet goed uitgespoeld reinigingsmiddel in zijn zwembril, was daardoor nog niet van de partij en masters Judith van Berkel en Nic Geers bereiden zich voor op respectievelijk de Franse Open en de Europese Master kampioen schappen. Moerkapelle- Afgelopen zaterdag heb ben 13 leden van rolschaatsvereniging Rolling '90 meegedaan aan een regiona le rolrinckelwedstrijd in Dordrecht. Het betrof hier de tweede wedstrijd van dit seizoen. Op 25 april werd in Zaan dam de eerste wedstrijd verreden en daar werd door Desiree Immerzeel een beker mee naar huis genomen. Deze keer gingen meerdere leden van Rol- ling'90 met bekers naar huis. Bij de Rolrinckels C (10 jaar ouder) werd Ma- riëlle v.d. Roer 2e, Elise Hoogendoorn 3e, Maria Oskam 4e en Bianca van Hel den 5e. Bij de Rolrinkels B (8 en 9 jaar) werd Desiree Immerzeel 3e, Ingrid Os kam 6e, en lekeliene Stange 12e. Bij de Rolrinckels A (t/m 7 jaar) werd Emily van 't Wout 3e, Linda Krispijn 9e, Iris Dijkema 10e, Rachel v.d. Schee 12e, Danielle Hoogendoorn 13e en Colette Kamp 15e. Op zaterdag 2 oktober wordt in Papendrecht de laatste wedstrijd gereden en wie weet met evenveel suc ces. Informatie over rolschaatsen: Ma rian Krispijn tel:01793-2792. t.k. bedbank 150,-; grenen eettafel 2 banken 100,-01727-16485 t.k. jongensfiets Ift. 4-5 jr. nog geen jaar oud 01727-18100 Boskoop- Klaverjasvereniging HABO Boskoop organiseert een koppel kla verjas toernooi op zaterdag 25 septem ber a.s. aanvang 10.00 uur. Dit toernooi wordt in het gebouw de Stek 01727- 15264 puttelaan 148 Boskoop gehou den. Er wordt gekaart om een wisselbe ker en diverse andere mooie prijzen. Tevens is er een grote Tombola Opga ve. Inlichtingen M.Eegdeman tel: 01727- 13033 C. Vonk tel: 01824-1709 Waddinxveen - 30 leden van JBV Wad dinxveen hebben afgelopen zaterdag meegedaan aan het jaarlijkse strand- toernooi van Petanquevereniging Hoek van Holland. Pieter Wijbenga en Rob van Dijken behaalden in hun poule de eerste prijs. In dezelfde poule behaal den Stephan Tabben en Marco van Wageningen de tweede plaats. Truus van Eeden en Hans v.d. Klis een derde plaats. Ook andere Waddinxveense teams wonnen 5 en 4 wedstrijden maar vielen net naast de prijzen. Aanstaande weekend worden de jaar lijkse clubkampioenschappen gehou den. Vrijdagavond wordt gestart met triplette (drie tegen drie), zaterdag middag doublette (twee tegen twee) en zondagmiddag (één tegen één Zon dagmiddag zal dan blijken wie in de breedte het best heeft gespeeld. In de maand september besteedt de gezondheidswijzer van De Vierstroom speciale aandacht aan het onderwerp gezondheid en ouder worden. U kunt bij de Gezondheidswijzer terecht voor informatie over gezondheid en gezond heidsproblemen. Er is informatie over onder andere horen, zien, veiligheid, ouderdomsdiabetes, incontinentie, voeding, geneesmiddelen en hulpmid delen. Ook is er informatie over allerlei activiteiten voor ouderen bijvoorbeeld op het gebied van beweging. Op 14 en 23 september wordt in de Gezondheidswijzer tussen 14.00 uur en 17.00 een video gedraaid over het be houden van de zelfstandigheid thuis. Deze film geeft informatie over het ge bruik van hulpmiddelen om dagelijks bezigheden makkelijker te laten verlo pen. Zo zijn er hulpmiddelen voor: het oprapen van iets dat op de grond is gevallen, het opstaan uit bed, kousen aantrekken, het vasthouden van een boek enz. De Gezondheidswijzer van Stichting De Vierstroom is een centrum voor infor matie over de gezondheid en gezond heidszorg. Iedereen kan er op werkda gen van negen tot vijf uur terecht voor allerlei informatie op gezondheidster rein. Inlichtingen telefoon: 01820-29466. Waddinxveen - Het gemiddelde aantal punten dat gescoord werd op de laatste sjoelavond van Sjoelclub Waddinxveen was: 118.08 punten. Het totaal van de sjoelvereniging bedroeg 44871.000 punten. Op 15 september kan er weer gesjoeld worden in het gebouw van de Schuttersvereniging aan de Alb. Thijm- laan vanaf 18.30 uur. ledereen is wel kom en de eerste avond is deelname altijd gratis. Zoetermeer- Toervereniging zoeter- meer '77 organiseert op zaterdag 4 sep tember een fietstoertocht voor zowel toerfietsters als recreanten. Deelne mers kunnen een keuze maken uit vier routes, met afstanden van 30, 65, 90, 120 km. Alle routes brengen dit keer een bezoek aan de zuidkant van Zoeter meer. De langste 2 routes voeren door het Westland en langs de Nieuwe Wa terweg naar het keerpunt in Hoek van Holland. Daarbij is de route van 120 km volledig uitgepijld. Het is mogelijk om de route van 90 km in groepsverband te rijden met begeleiders. Deze groep start om 09.30 uur. Start en aankomst van alle tochten vindt plaats bij het clubgebouw van de Tourvereniging zoetermeer '77 aan de Buytenparklaan 2b te Zoetermeer. Inl: tel: 079-311132 Stichting Vluchteling wil in een blikse mactie vijf miljoen gulden bijeen bren gen voor hulp aan vluchtelingen in voormalig-Joegoslavië. 'Het zwaar ge wonde meisje Irma heeft nog eens laten zien, dat tienduizenden onschuldige burgers het slachtoffer zijn', zegt Mr. L. Oranje, voorzitter van Stichting Vluch telingen. 'Gelukkig zijn er tal van initia tieven om de ergst getroffen slachtof fers medisch te behandelen in voorma lig-Joegoslavië zelf en in ziekenhuizen hier als dat echt nodig is. Stichting Vluchteling wil zich inspannen om vluchtelingen onderdak te bieden, win terbestendig onderdak. U weet dat de winters lang duren en bitter koud kun nen zijn. Half oktober al zet daar de winter in, we mogen dus geen tijd ver liezen.' In overleg met de Hoge Commissaris van de Verenigde Naties voor de Vluch telingen draagt Stichting Vluchteling bij aan de bouw van winterbestendige onderkomens en aan de verbetering van bestaande opvangcentra voor vluchtelingen in Bosnië. Ook levert de stichting kachels, brandstof en dekens voor komende winter. Zo wil zij de bur gerslachtoffers van de oorlog de winter door helpen, gelukkig zijn verschillen de gebieden in Bosnië weer bereikbaar voor hulp, zoals de stad Tuzla en omge ving. En ook Srebenica en Zénica. U kunt vluchtelingen heipen. giro 999. Stichting Vluchteling, Den Haag. inlichtingen telefoon: 070- 3468946. Boskoop - In de bibliotheek van Bos koop wordt er donderdag een informa tiemarkt gehouden die om 11.00 uur door oud-burgemeester J.H. Reinders geopend wordt. Daarna is er een quiz tussen inwoners van verzorgingstehuizen Irene/Men- delhof en leerlingen van De Groene Zij de onder leiding van mevrouw G. van Dijk. Om 14.00 uur en om 15.15 uur treedt de volksdansgroep o.l.v. mevrouw Koet sier op, om 16.00 uur is er een demon stratie van 'meer bewegen voor oude ren' door mevrouw Spaargaren en van 14.30 tot 15.45 uur is er een voorlichting over gezondheidszorg voor ouderen door Stichting Vierstroom. De informatiemarkt voor ouderen draagt het motto 'De bibliotheek is er voor grijs en groen'. Gedurende de gehele dag (9 septem ber) is er een tentoonstelling van oude ansichten van Boskoop: een tentoon stelling door het Boomkwerijmuseum; een presentatie over de collectie kin derboeken door mevrouw J. Spros; de monstratie boekbinden door mevrouw L. v.d. Zalm, mevrouw A. Aeilkema en mevrouw H. van Laar. t.k. hengelsport 150.-: 2 reddingvesten 160,-; 1 cafe kapstok 75,- 01727-16485 Gevraagd 1 of 2 1 pers. bedden 2 m. lang liefst met matras 01727-15589 of 17282 t.k. jongensfiets merk Batavus wielen 24" leeftijd tot 11 jr. 01828-15937 t.k. koelkastje merk Sibir hxbxd 57x55x53 cm pr.n.o.t.k. ideaal voor studenten/kien behuisden 01828-10514

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9